Jump to content

Photo

Omegle

• This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 Only4U

Only4U

Georgiana

• Members
  • 3287 posts
  • Real name:Dani

Posted 06 December 2012 - 02:35 PM

Omegle este un chat online, site-ul care permite utilizatorilor să comunice cu străinii, fără înregistrare . Utilizatorii de servicii de aleatoriu de perechi în sesiunile de chat unu-la-unu în cazul în care acestea chat anonim, folosind mânerele "Tu" şi "Stranger". Site-ul a fost creat de 18 ani, Leif K-Brooks a Brattleboro, Vermont , si a fost lansat pe 25 martie 2009. Numele de "Omegle" este o modificare a cuvântului Omega . Partea albastră a logo-ul conţine un omega (Ω), transformat în diagonală. Pe 14 martie, 2010, Omegle a introdus un video-conferinţe facilitate în plus faţă de textul chat.
Mai puţin de o lună de la lansarea din martie 2009, Omegle a obţinut 150.000 de vizualizări de pagini pe zi de utilizare a chatnames obligatorii "Tu" şi "Stranger", "vorbesti cu strainii!" Sloganul a site-ului, şi solicită, cum ar fi "Partenerul tau de conversaţie a deconectat" de la sfârşitul unei discuţii a apărut pentru a alimenta popularitate a site-ului.
Un fel de chat, care a popularizat Omegle este numit de chat anonim, chat-ul străin , sau 1-la-1 de chat. Comparaţiile au fost făcute la începutul anilor 1990, AOL. Site-ul oferă acum o cerere de Omegle mobil, care permite utilizatorilor sa converseze cu strainii de la o Android, iPhone, iPod, sau dispozitiv Palm webOS.
Omegle include o "Modul Spy", care se conectează trei străini. Un străin, pune o întrebare de gândit pentru celelalte două pentru a răspunde sau a discuta cu un altul. Străin care solicită întrebare, cu toate acestea, nu pot participa la discuţii, în care joacă rolul unui observator terţ. Modul Spy este încă în versiune beta, ceea ce duce la utilizatorii cred că pot exista unele ajustări aduse de acesta. [ necesită citare ]
Omegle permite vizitatorilor săi să utilizeze Facebook Connect pentru a se întâlni cu străini interese comune. Caracteristica realizează acest lucru prin respectarea paginile pe care utilizatorii s-au "placut" pe Facebook , deşi în cazul în căutare de interese similare ori out, utilizatorul va fi în schimb asociat aleatoriu.
Site-ul foloseste anti-spam software-ul, cunoscut sub numele de reCAPTCHA , care contestă periodic utilizatorii în scopul de a preveni spam-ul mesajelor trimise de către impotriva automate.
Eu zic ca e destul de bun, il folosesc des cand nu am ce face, ba chiar mi-am facut niste prieteni acolo.

sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Omegle ( e in engleza, dar am tradus tot ).

Edited by Only4U, 06 December 2012 - 02:48 PM.

• 0
Spoiler

#2 SEF Travie

SEF Travie

Mondialu'

• Members
  • 4119 posts
  • Real name:Andrei.

Posted 06 December 2012 - 02:41 PM

Daca-i fi scris cum trebuie fără să se vadă acel negru pe fond era mult, dar mult mai frumos şi aranjat textul în pagină .

Copiază textul într-un "text document" în pc apoi copiază-l din nou din document aici pentru a scrie normal .
Site-ul este destul de bun şi distractiv, personal am discutat câteva persoane din Texas şi una din Chicago, cea din Chicago erau foarte de treabă .
Este folositor doar când te plictiseşti şi n-ai cu cine vorbii pe facebook / messenger .

Edited by S4GSpeedY, 06 December 2012 - 02:42 PM.

• 0

#3 iAdd

iAdd

Wannabe admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 477 posts
  • Interests:- Pawno
    - HTML
    - PHP
    - CSS
    - C++
    - Pascal
    - MySQL
  • Real name:Cristian N.

Posted 10 January 2013 - 12:55 PM

Nu am auzit de el pana acum..poate din cauza ca, acum Facebook-ul si Messenger-ul sunt "la putere".
  • 0
Posted Image

#4 Haron

Haron

Newbie

• Members
  • Pip
  • 20 posts
  • Real name:Alexandru

Posted 23 January 2013 - 08:34 PM

E misto sa te trolleresti pe acolo cu un fake webcam :)).

Edited by Haron, 23 January 2013 - 08:34 PM.

• 0

#5 breakwn

breakwn

Mr. Know it all

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts
  • Interests:Sa nu ma stresez si sa-mi vad de joc.
  • Real name:George

Posted 23 January 2013 - 10:03 PM

Am fost si troller odata,amuzant.
Am dat si peste romani,la fel,toti pe caterinca,ca asa-i poporul.

Edited by BTD HateMe, 24 January 2013 - 02:21 PM.
Ai grije la limbaj

• 0

Pain makes people change.

#6 Only4U

Only4U

Georgiana

• Members
  • 3287 posts
  • Real name:Dani

Posted 04 March 2013 - 04:01 PM

Closed.
  • 0