Jump to content

Ce căşti / sistem audio ai?


Recommended Posts

  • Nume: Raidom
  • Producător: Genesis
  • Model: Radon 600
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Pot sa spun ca sunt mult prea mari, iar daca stai cu orele la calculator deja o te enerveze. Pot sa spun ca bass-ul si sunetul m-a surprins pentru cat am platit pentru castile acestea.
  • Alte precizări: Sunt extrem de mari, dar ca calitate/pret sunt foarte ok.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Tupi
  • Producător: Redragon
  • Model: Lumia
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Sunt foate mulțumit de aceste căști. Am încercat zeci de modele de căști, fel și fel însă toate ajungeau să se defecteze după ceva timp, însă aceată pereche de căști mi-a întrecut așteătările. Funcționează extraordinar, sunatul este foarte clar, basul este pe măsură, microfonul este decent nu e el cel mai bun dar își face treaba, bureții sunt suficinți de groși și foate confortabili astfel încât difuzorul să nu-ți atingă urechea și să-ți provoace dureri, partea de sus și ea este confortabilă, după ce te obișnuiești cu ele aproape că nici nu le simți pe urechi.
  • Alte precizări: Singura șansă unde ai să le găsești este pe emag însă prețul acestora depinde si de perioadă, pot să treacă de 200 de ron, sau să fie chiar sub 200 de ron. La banii aștia nu ai ce consider că ar fi ce-a mai buna alegere.
Link to comment
Share on other sites

 

  • Nume:JBL
  • Producător:JBL
  • Model:Tune 500BT
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează:Da sunt, se aud foarte bine in jocurile care necesita sunet.
  • Alte precizări:Poate fi gasit in magazinele Altex, chiar si emag.

 

Edited by TibiCamatarul
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: TheVirus
  • Producător: Genesis
  • Model: Radon 610
  • Eşti mulţumit de el? Argumentează: Pe langa ca au sunetul 7.1, microfonul este excelent, comfortabile, dar dupa cateva ore începe să te doară capul.
  • Alte precizări: -
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: ReKKSiOO
  • Producător: Serioux (Dar nu le mai gasesc pe site si am gasit unele asemanatoare de la Mirya)
  • Model:Boxe MYRIA MY8034, 5.1 125W 
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Da, daca le conectezi pe toate mai ales cu bass-ul maxim se aude super frumos, mai ales ca fiind 5 boxe si un soobofer se aude foarte tare.
  • Alte precizări:Sunt foarte bune, recomand.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume:Danut.
  • Producător:Logitech
  • Model: Nu mai stiu modelul e unul cu 100W GS-AW3
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Il am de 7 ani si inca merge perfect.
  • Alte precizări:Recomand.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Nume:Madara.
  • Producător:Marvo
  • Model:HG9035
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează:Da sunt foarte multumit, avand in vedere ca sunt niste Marvo-uri sunt foarte buna chiar mai bune decat unele razer-uri sau alte casti se aude foarte bine microfonul si volumul este unul foarte clar si tare.
  • Alte precizări:Recomand, dar din pacate nu se mai gasesc cred.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Hawkeye
  • Producător: Logitech
  • Model: G533 Wireless
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează:Da sunt foarte multumit, le am de 4 ani si inca se aud la fel de bine si starea lor este aproape perfecta.
  • Alte precizări:Recomand, mi se par unele dintre cele mai bune casti pentru calculator wireless
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Alex (Snipi)
  • Producător: Pioneer
  • Model: HDJ-X10
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Sunt foarte multumit de aceste casti, au un design audio de inalta calitate, un design rafinat si de asemenea se pot regla pe orice tipuri de urechi.
  • Alte precizări: Recomand.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Baster
  • Producător: HyperX
  • Model: Cloud Stinger Core
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Da, sunt foarte multumit de ele, microfonul este unul calitativ, sunt comode, ajustabile pentru orice marime a capului, singurul minus este ca nu redau un volum foarte ridicat, insa e acceptabil, bass bun, nu ma doare capul dupa ce stau mult timp cu ele. Pentru a le folosi la PC, este nevoie de un splitter audio jack 3.5.
  • Alte precizări: -
Edited by Aronem
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Blaja
  • Producător: Logitech
  • Model: G432
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Sunt multumit, le am de 2 ani(le-am luat cu mouse-ul in acelasi timp), au stereo 7.1 sunt destul de bune pentru jocuri.
  • Alte precizări: Nu am.
Link to comment
Share on other sites

Ca si casti folosesc Genesis Radon 300, sunt foarte multumit de ele, le am de aproape 2 ani si nu am avut probleme cu ele niciodata, tin sa mentionez ca sunt USB. Sistemul audio pe care il folosesc e un Genius, nici nu mai stiu numele, are multi si deja are unele probleme la cablul de conectare, undeva este intrerupt si nu se aud ambele boxe uneori :)) .

Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Alin47
  • Producător: Genesis
  • Model: Radon 300
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Sunt multumit, le am de 2 ani(le-am luat cu mouse-ul in acelasi timp), au stereo 7.1 sunt destul de bune pentru jocuri.
  • Alte precizări: Nu am.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: PhineanS
  • Producător: Trust
  • Model: GXT 433 Poly
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Raport pret-calitate top, nu ma asteptam la un sunet asa clar si cu atat de multe detalii la banii astia.
  • Alte precizări: -
Link to comment
Share on other sites

 

  • Nume: aDRiaNo17
  • Producător: HyperX
  • Model: Cloud Stinger Core 7.1 surround
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Raport-calitate-pret sunt extrem de mulțumit, părerea mea e ca au un preț foarte accesibil pentru orice persoana care își dorește macar un minim de calitate. Le am de aproximativ un an și nu am avut absolut nicio problema cu ele. Faptul ca poți sa îți pui microfonul pe mute doar dacă îl ridici în sus este un lucru foarte avantajos care personal pe mine m-a ajutat enorm.
  • Alte precizări: Au și varianta Wireless, care din câte am auzit sunt și ele destul de bunicele și țin undeva la 16h, ceea ce e foarte mult, dar eu fiind o persoana căruia nu ii place sa se complice cu pusul castilor la incarcat, am preferat castile cu fir.
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: Macu
  • Producător: Genesis
  • Model: Radon 600 parca
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Putin cam mari, insa bass ul este extraordinar.. recomand, super ok. 
  • Alte precizări: Sunt super lejere!
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: morrone
  • Producător: Razer
  • Model: Blackshark sau ceva cu shark :)
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Da, isi fac foarte bine treaba si imi place ca sunt bluetooth asa ca poti merge oriunde si tot sa auzi
  • Alte precizări:
Link to comment
Share on other sites

  • Nume: syko
  • Producător: Temeisheng
  • Model: DP-2304 (cred)
  • Eşti mulţumit de ele/el? Argumentează: Da tati, rup manelele pe ele, se aude 3 strazi distanta si bag vecinii in boala, au si lumini RGB in functie de bassul melodiei si se aud clar chiar si la un volum spre maxim.
  • Alte precizări: va pup si va iubesc cu acest reply, luati-va chinezariile astea ca fac treaba buna, eu le-am luat pt rgb ca mi-a placut. pwp
Link to comment
Share on other sites

 

  • Nume: Mike
  • Producător: HyperX
  • Model: Cloud Alpha
  • Eşti mulţumit de ele/el? Da, sunt extrem de mulțumit de aceste căști. Argumentează:

Calitate audio excelentă: Sunetul este clar și detaliat, oferind o experiență de auditivă de înaltă calitate atât pentru gaming, cât și pentru ascultarea muzicii.

Confort maxim: Designul ergonomic al căștilor, cu pernițele din spumă cu memorie și banda de susținere ajustabilă, asigură confortul în timpul utilizării prelungite.

Durabilitate și construcție solidă: Materialele de calitate și construcția robustă fac din Cloud Alpha căști fiabile și durabile în timp.

  • Alte precizări: HyperX Cloud Alpha este o alegere excelentă pentru oricine caută căști de gaming de înaltă calitate, cu un raport calitate-preț excelent. Recomand acest model tuturor pasionaților de gaming și entuziaștilor de muzică.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.