Jump to content

[CLEO] [RPG 2] News Reporters Helper - All what do you need 1.0.2

(2 reviews)
Sign in to follow this  

1 Screenshot

About This File

mFWLEhW.png

News Reporters Helper

• Creators: Madalin & shanker'
  • RPG Server: 2
  • Ce are acest mod?: Tot ce poate avea nevoie un reporter de pe RPG2, Mod pentru Pachet(setezi anunturile, le poti vedea înainte să le dai, apoi le poti da pe [/news]), Anunturi RP(50 la număr, cu diacritice, fără nici o greseală gramaticală, le puteti edita/adăuga alte anunţuri din fisierul anunturi.ini), Anunturi RP(Faction Recruitment), Ajutor la Live(Introducere la singular si plural printr-o singură comandă), Live Log pentru masculin si feminin(plural si singular), Mini regulament pentru interviuri(pentru invitati), Anunturi de Promovare(Reclama factiunii), Anunturi pentru recrutarea de Helperi si Primari, ClearChat Personal, "Hands Free Deliver"(Oferă ziare jucătorilor din zona voastră), Ajutor pentru Anunturile Gratuite(Start si Stop, comandă pentru a pune anunţul unui jucător). 
  • Cu ce este mai avantajos acest mod faţă de alte moduri?: Siguranţa că nu veţi lua amenzi/AV-uri/FW-uri folosind acest mod, am încercat să iau ce este mai bun din tot ce am găsit, să repar bug-urile şi să adaug nişte chestii noi pe care nu le aveau modurile obişnuite (thanks to shanker').
  • O listă cu comenzile modului?: Desigur.
  1. [/nrcmd] - arată toate comenzile pe care le are modul.
  2. [/introd <id-ul invitatilor>] - Face introducerea invitaţilor în interviu, de exemplu [/introd 0], "Salutare B-Zone! Astăzi mă aflu alături de X, salut!" sau [/introd 0 1], "Salutare B-Zone! Astăzi mă aflu alături de X si Y, salut!", şi tot asa până la 8, maximul este de 8 membri.
  3. [/massg2-15] - Întrebările de la interviu pentru genul masculin, numărul singural, de exemplu [/massg2], "Pentru început doresc să discutăm despre viata ta reală, esti pregătit?], [/massg3] şi tot aşa până la [/massg15].
  4. [/maspl2-15] - Întrebările de la interviu pentru genul masculin, numărul plural, de exemplu [/maspl2], "Pentru început doresc să discutăm despre viata voastră reală, sunteti pregătiti?], [/maspl3] şi tot aşa până la [/maspl15].
  5. [/femsg2-15] - Întrebările de la interviu pentru genul feminin, numărul singural, de exemplu [/femsg2], "Pentru început doresc să discutăm despre viata ta reală, esti pregătită?], [/femsg3] şi tot aşa până la [/femsg15].
  6. [/fempl2-15] - Întrebările de la interviu pentru genul feminin, numărul plural, de exemplu [/fempl2], "Pentru început doresc să discutăm despre viata voastră reală, sunteti pregătite?], [/fempl3] şi tot aşa până la [/fempl15].
  7. [/reg] - Aduce la cunostinţă mini regulamentul interviurilor invitatului.
  8. [/getrp <nr. de anunţuri din anunturi.ini>- Preia un anunţ din fişierul respectiv şi ţi-l afişează pe chat cum ar arăta înainte să-l dai, NOTĂ: Poţi adăuga chiar tu alte anunţuri în acel mod, de un rând sau de două, pentru cele de un rând ştergeţi [2 Randuri] de dedesuptul la [Anuntul X], NOTĂ: Default fişierul anunturi.ini are 50 de anunţuri pe două rânduri, foloseşte comanda [/getrp 50] dacă nu modifici numărul de anunţuri.
  9. [/giverp- Anunţă pe [/news] anunţul RP pe care l-ai luat cu [/getrp].
  10. [/para- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Paramedics, [/nr- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea News Reporters, [/ttc- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Tow Truck Company.
  11. [/lstaxi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea LS Taxi,  [/lvtaxi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea LV Taxi, [/sftaxi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea SF Taxi.
  12. [/lssi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea LS School Instructors,  [/lvsi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea LV School Instructors,  [/sfsi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea SF School Instructors.
  13. [/lspd- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea LS Police Department, [/lvpd- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea LV Police Department, [/sfpd- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea SF Police Department, [/fbi- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Federal Bureau of Investigations, [/ng- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea National Guard. 
  14. [/helperapp- Anunţ Roleplay de recrutare pentru funcţia de Helper, [/mayorapp- Anunţ Roleplay de recrutare pentru funcţia de Primar.
  15. [/gsb- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Green Street Bloods, [/vdt- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Verdant Family, [/vtb- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Vietnamese Boys.
  16. [/elc- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea El Loco Cartel, [/69pm- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea 69 Pier Mobs, [/arf- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Avispa Rifa.
  17. [/ttb- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea The Tsar Bratva, [/rdt- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Red Dragon Triad, [/sp- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Southern Pimps.
  18. [/ha- Anunţ Roleplay de recrutare pentru facţiunea Hitmen Agency.
  19. [/prom1-5- Anunţ de Promovare pentru serviciile pe care le prestează facţiunea.
  20. [/mycc- Curăţă chatul.
  21. [/ziare- Oferă ziare jucătorilor din zona ta.
  22. [/fstart <id-ul reporterilor>- Anuntă startul anunţurilor gratuite pe [/f], NOTĂ: Se introduce doar ID-urile reporterilor care participă la A.G., ID-ul tău se pune automat primul.
  23. [/nstart <id-ul reporterilor>- Anuntă startul anunţurilor gratuite pe [/news], NOTĂ: Se introduce doar ID-urile reporterilor care participă la A.G., ID-ul tău se pune automat primul.
  24. [/fstop- Anuntă sfârşitul anunţurilor gratuite pe [/f].
  25. [/nstop- Anuntă sfârşitul anunţurilor gratuite pe [/news].
  26. [/asklist- Întreabă pe [/f] dacă participă cineva la sesiunea de anunţuri gratuite.
  27. [/makelist- Face lista cu responsabilul de s+S si cine ajută.
  28. [/nag <id> <mesaj>- Anuntă pe [/news] ce vinde/cumpără jucătorul, de exemplu, [/nag 0 cumpără Tampa], "X cumpără Tampa, [/sms 0]".
  29. [/setnews1 şi /setnews2- Setează primul rând al anunţului de pachet, respectiv al doilea rând.
  30. [/shownews- Arată cam cum ar arăta anunţul de pachet. NOTĂ: Poate fi folosit şi pentru anunţuri de promovare în funcţie, rang, etc.
  31. [/givenews- Anuntă pe [/news] anunţul de pachet setat de tine.
  • O poză cu comenzile modului?: Desigur.

qs1FajP.png?1

• Vor exista actualizări ale modului?: Desigur, dacă îmi mai vine o idee cu ce ar mai putea fi adăugat.
  • Live Log-ul?: Desigur, mai jos.

Masculin, singular

Salutare B-Zone! Astăzi mă aflu alături de X, salut!

Propun să începem cu curiozitătile mele despre viata ta reală, esti pregătit? 

În primul rând doresc să ne cunoastem, cum te numesti si câti ani ai?

Multi înainte! Din ce oras ne onorezi cu prezenta?

Cu ce activităti îti omori timpul tău liber?

Ti-ai dori altă viată? Sau te multumesti cu ce ai în acest moment?

Propun să continuăm interviul si cu întrebările legate de viata ta virtuală, esti pregătit?

Ne poti spune care sunt prietenii tăi de pe acest joc?

Ce te atrage la server si la jocul în sine ca să joci si în acest moment?

Ai tangente bune cu jucătorii acestui server? Te faci plăcut printre ei?

Cum crezi că va evolua viitorul pentru tine, în acest joc?

Pentru a-i adresa o întrebare invitatului meu, puteti trimite un mesaj la [/sms Y].

Uite că a trecut si punctul culminant al emisiunii, doresti să mai spui ceva la final?

Te ascultăm cu mare drag!

Acesta a fost invitatul meu, multumesc pentru atentia acordată! O zi frumoasă ca voi!

Feminin, singular

Salutare B-Zone! Astăzi mă aflu alături de X, salut!

Propun să începem cu curiozitătile mele despre viata ta reală, esti pregătită?

În primul rând doresc să ne cunoastem, cum te numesti si câti ani ai?

Multi înainte! Din ce oras ne onorezi cu prezenta?

Cu ce activităti îti omori timpul tău liber?

Culoarea ta preferată este?

Propun să continuăm interviul si cu întrebările legate de viata ta virtuală, esti pregătită?

Ne poti spune care sunt prietenii tăi de pe acest joc?

Ce te atrage la server si la jocul în sine ca să joci si în acest moment?

Ai tangente bune cu jucătorii acestui server? Te faci plăcută printre ei?

Cum crezi că va evolua viitorul pentru tine, în acest joc?

Pentru a-i adresa o întrebare invitatei mele, puteti trimite un mesaj la [/sms Y].

Uite că a trecut si punctul culminant al emisiunii, doresti să mai spui ceva la final?

Te ascultăm cu mare drag!

Aceasta a fost invitata mea, multumesc pentru atentia acordată! O zi frumoasă ca voi!

Masculin, plural

Salutare B-Zone! Astăzi mă aflu alături de A, B, ... si alături de H, salut!

Propun să începem cu curiozitătile mele despre viata voastră reală, sunteti pregătiti?

În primul rând doresc să ne cunoastem, cum vă numiti si câti ani aveti?

Multi înainte! Din ce oras ne onorati cu prezenta?

Cu ce activităti vă omorâti timpul vostru liber?

V-ati dori altă viată? Sau vă multumiti cu ce aveti în acest moment?

Propun să continuăm interviul si cu întrebările legate de viata voastră virtuală, sunteti pregătiti?

Ne puteti spune care sunt prietenii vostri de pe acest joc?

Ce vă atrage la server si la jocul în sine ca să jucati si în acest moment?

Aveti tangente bune cu jucătorii acestui server? Vă faceti plăcuti printre ei?

Cum credeti că va evolua viitorul pentru voi, în acest joc?

Pentru a le adresa o întrebare invitatilor mei, puteti trimite un mesaj la [/sms Y].

Uite că a trecut si punctul culminant al emisiunii, doriti să mai spuneti ceva la final?

Vă ascultăm cu mare drag!

Acestia au fost invitatii mei, multumesc pentru atentia acordată! O zi frumoasă ca voi!

Feminin, plural

Salutare B-Zone! Astăzi mă aflu alături de A, B, ... si alături de H, salut!

Propun să începem cu curiozitătile mele despre viata voastră reală, sunteti pregătite?

În primul rând doresc să ne cunoastem, cum vă numiti si câti ani aveti?

Multi înainte! Din ce oras ne onorati cu prezenta?

Cu ce activităti vă omorâti timpul vostru liber?

Culoarea voastră preferată este?

Propun să continuăm interviul si cu întrebările legate de viata voastră virtuală, sunteti pregătite?

Ne puteti spune care sunt prietenii vostri de pe acest joc?

Ce vă atrage la server si la jocul în sine ca să jucati si în acest moment?

Aveti tangente bune cu jucătorii acestui server? Vă faceti plăcute printre ei?

Cum credeti că va evolua viitorul pentru voi, în acest joc?

Pentru a le adresa o întrebare invitatelor mele, puteti trimite un mesaj la [/sms Y].

Uite că a trecut si punctul culminant al emisiunii, doriti să mai spuneti ceva la final?

Vă ascultăm cu mare drag!

Acestea au fost invitatele mele, multumesc pentru atentia acordată! O zi frumoasă ca voi!

• Anunţurile Roleplay?: Le aveţi în anunturi.ini.
  • Instrucţiuni de instalare: Introduceţi tot ce aveţi în arhivă în folderul CLEO.
  • Alte detalii despre mod?: Nu este criptat, puteţi să editaţi diferite lucruri pe acolo, de exemplu live log-ul, să adăugati întrebări, să scoateţi, etc.

What's New in Version 1.0.2   See changelog

Released

Editate greşelile gramaticale din anunţuri.

User Feedback

You may only provide a review once you have downloaded the file.

iLDuce

2 of 2 members found this review helpful 2 / 2 members

blanao fratimiu mădă

Response from the author:

❤️

Share this review

Link to review
Vlad132

1 of 1 member found this review helpful 1 / 1 member

Un mod foarte folositor pentru jucatorii din NR. Buna treaba !

Share this review

Link to review

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.