Jump to content

Custom Marker Color 1.0.0

   (9 reviews)

1 Screenshot

About This File

ro32.png

 

Custom Marker Color este un mod drăguț ce are ca scop modificarea culorii checkpointului în joc, asemenea celui afișat în albumul foto atașat.

Pentru a-l instala, extrageți cele două fișiere existente în dosarul CLEO din arhivă în dosarul vostru cleo localizat în dosarul principal al jocului.

Pentru a folosi modul, accesați fișierul Customise_Marker_Color.ini și introduceți valorile RGB adecvate culorii dorite, apoi salvați.

 

Notă_1: Culoarea punctului de pe hartă nu va suferi modificări.

Notă_2: În fișierul Customise_Marker_Color.ini se află și litera A, semnificând nivelul de transparență a culorii și îi corespund doar valorile 0 (complet transparent), respectiv 255 (mai puțin transparent).

Notă_3: Ordinea inserării valorilor corespunzătoare culorii dorite este R B G, în loc de R G B (nu sunt reponsabil pentru asta, doar distribui modul).

Album: https://imgur.com/a/wUBYbpH

 

uk32.png

 

Custom Marker Color is a mode that simply changes the checkpoint color in-game, like it is shown in the attached photo album.

To install it, extract the files from CLEO folder found in archive to your cleo folder found in GTA San Andreas game location.

To use it, open Customise_Marker_Color.ini file and insert the RGB values according to your desired color, then save it.

 

Note_1: The checkpoint on the mini-map won't be changed.

Note_2: Inside the Customise_Marker_Color.ini file you will find an A which signifies the transparency level of your desired color. The only values that A matches with are 0 (completely transparent) and 255 (less transparent).

Note_3: The order of introducing your desired color values is R B G, instead of R G B (I am not responsible, but only sharing the mode).

Album: https://imgur.com/a/wUBYbpH

 

Credits to Hausnain Butt

 Share


User Feedback

You may only provide a review once you have downloaded the file.


DDDrg

  

Daca vrei sa ti personalizezi mai mult sampul acest mod ajuta mult. E bun.

Link to review
R e l u

  

Frumos mod, insa

 

In mod este si A, nu doar RGB, iar deobicei cand pun dupa la A nu iese culoarea care o vreau eu. Care ar fi codul pentru o nuanta asemanatoare de verde? 

 

005C42 Hex Color | RGB: 0, 92, 66 | AQUA DEEP, BLUE GREEN

Response from the author:

Salut,

 

O precizare pe care am uitat să o fac este aceea că A semnifică nivelul de transparență a culorii alese și, conform celei de-a treia poze din album, îi corespund doar următoarele valori:

- 0 (complet transparent)

- 255 (opac)

 

Atenție când adaugi celelalte valori. B și G sunt inversate față de RGB (deci, în fișierul .ini respecți ordinea RBG).

 

Și dacă tot mi-ai dat acea nuanță de verde, am găsit valorile sale în Paint și le-am inserat în următorul format:

[Sets]
color_R = 0
color_B = 66
color_G = 92
color_A = 255

 

Rezultatul este acesta: https://imgur.com/IfutVfG

Link to review
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.