Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

OldSchool B-Zone Members. Povesti, intamplari etc.


Mister Klaps

Recommended Posts

Am facut acest topic pentru membrii RPG care stiu ce inseamna sa fi fost banat permanent si care s-au reapucat de acest joc. Eu am sa ma reapuc intr-o saptamana pe contul meu principal (Mr.Klaps)...

Acesta sper ca va fi un punct de refugiu in care povestim liber tot ce ni sa intamplat pe acest server. Fie de bine, fie de rau... amintiri placute si neplacute s.a.m.d.

Inainte de a va spune povestea mea, rog toti incepatorii sa NU posteze aici. Acest topic este dedicat doar "smecherilor" care stiu cum stau unele treburi pe RPG si care au avut o experienta pe acest server.

 

Sa incep cu povestea mea:

Oh, prea multe de zis... am inceput sa joc pe RPG la inceputul anului 2011, pe atunci ma chema jex112. Fiind newbie, intrebam in colo si in coace cum fac diverse chestii (de exemplu: cum imi iau un carnet?, unde gasesc phonebook?), da, si aveam un comportament specific noob (scris dezordonat, spam si sacaiala)... Am descoperit singur (nu existau tutoriale pe atunci, acum totul este mura-n-gura), am jucat si am facut level 7... am aplicat de nenumarate ori in factiuni (continut praf, inteleg dabea acum de ce liderii nu ma acceptau). Ca sa vezi... intr-o zi m-a acceptat Mastertrap21 sau ZuZu nu mai tin minte cine... (pe atunci lider taxi) si tare bucuros am fost. Dar din pacate locurile s-au ocupat iar eu am ramas pe dinafara. Eram prietenos si nu provocam DM&DB, nu injuram... aveam warn-uri doar din cauza comportamentului meu de copil mic, sacaitor. M-am lasat de jex112 si am facut o pauza de aproximativ 7 luni. Am decis sa fac un cont nou deoarece stiam mare parte din joc (cum sa iau un job, cum sa fac skill, ce trebuie sa fac etc). De aici incepe marea poveste... Am facut level si m-am imprietenit cu CrazyWolf si Mr.vLad0ne.. am fost atat de prieten cu CrazyWolf incat i-am luat premium account, acesta imprumutandu-mi la randul lui Stallion-ul. Eram foarte bucuros ca am si eu in sfarsit o masina (economia fiind la pamant) asa ca mi-am insusit-o pastrand-o. A mai trecut ceva timp si am facut rost de bani de la [F4L]Blade (mi-a dat ca i-am cerut, m-am imprietenit cu el), i-am dat banii de Stalion inapoi cerandu-mi mii de scuze. In prezent am luat ban ca m-am razbunat pe Mr.vLad0ne pentru ca mi-a furat contul de metin2. I-am luat si eu lui contul si am luat ban si eu si el. Cam asta este povestea mea.. a voastra?

 

Da, de unde! Chiar ai crezut ce scrie mai sus? 30% este adevarat din ce scrie mai sus (datele si conturile, esenta povestii, cum am facut eu chestiile si cum am invatat).

Lui CrazyWolf i-am furat Stallion-ul pentru ca mi l-a dat (este adevarat ca i-am returnat banii).

Cu [F4L]Blade m-am imprietenit (prefer sa nu zic mai mult).

Lui Mr.vLad0ne i-am spart contul din plictiseala, vroiam sa ma plimb cu Premier si sa am level 55.

 

Sunt un om cu doua fete, unii stiu deja asta (mai ales Blade, mai stii ce te minteam pe skype si tu credeai? :)) ).

Am "cazier" sa zic asa, pe RPG.

Nu am si nu am avut pretentie de lider si admin, de aia am facut toate acestea.

Cine se aseamana cu mine, rog sa posteze povestea lui aici... fara rusine. Astia suntem noi, asa ramanem.

Link to comment
Share on other sites

Am jucat de prin 2010, pe la jumatatea lui parca, inca mai era SF cu factiunile alea vechi, Rroms, YKZ etc., nu mai stiu ce nume aveam, da' de apucat pe bune, m-am apucat pe la sfarsitul lui 2010, undeva prin vremea asta, si cont pe forum am facut 2-3 luni mai tarziu.

Na, la gara LS, 5k in buzunar, noroc ca un fost coleg din generala juca de ceva vreme si m-a ajutat cu banii si alealalte. SA:MP stiam oricum, dar nu prea stiam GMu' de RP, pana atunci jucand doar pe stunt.

La inceput, ca orice om, ferma + DM. Daca aveai un deagle cu 500 de gloante la tine erai respectat...Nu era ca acum, orice anonim care abia joaca de 3 saptamani are mare masina si trece in scartz pe langa tine. Munceai de-ti sareau capacele de faci de-un Intruder si care-l avea si p-ala era mare smecher. Pentru cei care nu stiu, Intruderu' era cea mai ieftina masina de atunci si costa in jur de 60m, nu ca acum de cu 60m iti iei 5 masini... Cand mai trecea cate-un bogatas cu al sau Infernus si cu ai sai blugi cu buzunarele pline cu sute de k si mai "scapa" pe la astia de la ferma cate 10-20k erai in extaz.

Ma urc o data pe masina la unu' si-i cer 2k sa intru in banca si-mi da 100k, nici nu stiam cum sa-i multumesc.

Intru in NR, de vreo 4 ori, lider UnknownX, mare shukarime aici. Cea mai frumoasa factiune la vremea aia, dupa ma bag pe mafii. Barzini prima mafie, lider Oantzah, dupa 2 zile iau rank 2, ca era Craciunu' si-a facut Oantzah o pomana cu noi. Dupa vreo 3 saptamani, iau rank 4, de la Micku7zu, da' sunt demis dupa scurt timp ca faceam caterinca la waruri.

Ma bag in Tattaglia, lider Kip. Era viata aici, cateringa, glume, waruri... si waruri, nu astea de acum, cu joy-uri, nervi, draci, spume ca pierzi turfu', sa te feresti sa intre in Cluckin bell / pizza sa iei heal ca-ti face post... Alea waruri... bind pe /enter sa nu te omoara la intrare in Pizza, caterinca in pizzerie... O data stateam la masa cu mafia adversa si ziceam bancuri. :)) Kip parca ma demite, ca i-am cerut rank, nu mai stiu exact cum a fost faza.

Mai trec prin doua mafii, Paterno si Stracci, lideri Ecs7azy, respectiv Simon_Dragos. Si aici la fel, frumos, totu' calm, glume, caterinca. LoLLiPoP era sublider in Paterno si ne injura de toti sfintii ca ne uitam la Romanii au talent cand aveam antrenament. :))

Dupa intru iar in NR, de doua ori, lider everzor si dupa sRn, rank 4 de ambele dati, dar se cam schimbase atmosfera din NR, nu mai era ca inainte... cand faceam cate 2-3 concursuri de popularitate pe zi si ma scoatem cu 1-2m. :))

Ies din NR ca sa intru in PD, si chiar am si intrat. Era frumos ca nu era raport, faceam cam ce vroiai, condus pe contrasens, dm cu rifle pe civili ca nu luai wanted... parca am dat si rob o data. :))

Dupa PD a cam inceput "vremea de astazi", adica asta cu turfurile... Nu mai are rost de povestesc de aici incolo.

Primu' warn l-am luat pentru spam, de la Gabb, ca faceam spam cu unu' in jail.

Primu' ban, de la Liquid, 2 zile pentru /ad. Auzisem ca cica dadea unu' Intruder cu 35m si-am dat "Caut Intruder si nu gasesc, toate ofertele s-apeleze la mine", ca era pe atunci gluma asta. :)) Si poc, server closed the connection...

A mai venit un ban de 5 zile, pentru limbaj. Buseam lumea cu truckurile pe LS-LV si vine un NG, parca, la mine si-mi zice sa mut truckurile din strada, ii zic ca nu eu le-am pus, imi da wanted, si-ncep sa-l injur, dupa ban.

Mai iau un warn pentru live, c-am zis "B@ft@h ;)" pe live si de... si dupa fac 3/3, luand al treilea warn tot pentru spam.

Dupa astea, iau ban permanent, insulte admini. N-are rost sa zic povestea, ca oricum, de ce sa mint, nici eu nu pot fi 100% sigur ca /slapu' primit a fost chiar un abuz, sau daca a fost chiar bug cum pretinde Royce/Kelton.

Imi da un prieten 6 euro, prind reducerea de Black Friday, si-mi iau unban.

 

Serverul s-a schimbat enorm de mult de cand m-am apucat si pana acum. Nu mai vezi jucatori sa munceasca la ferma, sa te roage frumos sa le dai niste bani, ca le dau, da' cand ii vezi ca vin "ami da-i si mi-e 3k plz" ti se duce chefu' de pomana...

 

Tin minte perfect o faza. Eram cu Greet pe un hotel de langa CNN LV si faceam DM cu rifleu' pe aia de la CNN. Tragem noi ce tragem si primesc PM de la ZuZu, "va credeti hitmeni". Ne urcam frumos in elicopter si plecam spre HQ. :))

Mai sunt multe de povestit, da' consider ca am scris destul.

Link to comment
Share on other sites

Ionute, tare povestea :)). Din cersitul frumos (cand eram incepator) am facut 2M si toti stiau ca am doar 100k maxim. =))

 

Intamplari d-ale mele:

Cand eram incepator, primea-am bani de la aia de level mare (tin minte ca Ryder mi-a dat 500k) sa omor lumea... faceam pe hitmanul si chiar imi iesea foarte bine.

Am avut contracte cu galeata... mai tin minte cand puneam prietenii sa puna contract si eu ma plimbam cu NRG-ul sa fug de hitman :)) (cate 2-3 zile faceam asta).

Link to comment
Share on other sites

Am inceput prin 2010, Nicu spunand de acest server, pe data de 06/02/2012, Meghy si-a facut aparitia pe server, muncid cu Nicu, Minimalz0, power.bb, prietenii de asemenea, vorbeam pe skype, eram toti fermieri, 3 combine, 4 prieteni, toti munceam, si aveam unu grija de altu sa nu ne fie furate combinile, unul statea de paza si dupa la sfarsit, ceilanti 3 ii dadeau cate un sfert din munca produsa la ferma, gaseam masini pe strada, cu 4 locuri, ne cumparam key de la 24/7 sa ne-o blocam, asa era inainte, o faceam neagra, ne luam skin-uri la costum, si ne plimbam prin oras, dandu-ne mafioti, chiar daca erau factiuni, noi aveam mica noastra organizatie mafioata :D Pe atunci, fiecare incepuse sa se dezvolte, stiu ca mi-am luat casa level 3, langa HQ Cuneo din SF si am dat 450,000,000 de milioane pe casa, si aveam Infernus la casa, inainte era masina casei, si daca aveai cont premium, iti puteai pune, Freeway, Bullet, Turismo, Infernus etc. Dupa un timp, imi facusem prieteni multi, si la level 3 am intrat in factiunea School Instructor cu [F4L]Caed lider si Kamicazes sublider, unde mi sa parut cea mai de gasca factiune, cu membri Delux23, Collonelu, Nicu, [f4l]ryder, [F4L]rfk, [F4L]radiozu, November..am stat acolo in S.I. pana am luat rank 5, dupa am vazut ca familia Barzini cu liderul [F4L]Oasis9 recruteaza, protejand S.I. aveam o sansa sa intru in aceea mafie, am intrat pana la urma pe la lvl 12, de la level 3 pana la 12, am fost membru in S.I. si mi-am facut o reputatie, atat fata de unii membri de astazi vechi, cat si in aceea factiune, nu am petrecut mult in factiunea lui Oasis9, dar ii multumesc pentru sansa acordata, si ii doresc succes chiar daca nu mai joaca, ma rog..[...]

 

Prin 2011, eram un jucator respectat, trecund prin multe experiente placute/neplacute, cunoscand multe persoane, cu diferite caractere, si am vrut sa intru in National Guard, lider pe atunci, CiupaNezu, cu [F4L]Oacc sublider, intrasem fara probleme, ma intelegeam foarte bine cu Ciupanezu, jucam MTA impreuna si alte jocuri, si cu fratele lui, Assasinu ( respect pt. el ) cu membri ca BaD, Montoya, Gabb04, Xtype, Liquid, si cativa ce au avut o reputatie pe acest server am facut parte din factiune cu ei, stand 7 lunii in National Guard, pana am luat rank 4, ma bucuram mereu cand aveam antrenamente, cand Gabb isi baga minigun si faceam LMS, si baza veche din San Fierro, acel vapor superb, in care mi-am petrecut 7 lunii in el, dupa, am intrat in diferite mafii, nu eram asa adept mafiilor, eram adept departamentelor, cred ca va ramane in istorie acel moment cand toti politisti am dat /tv pe mafioti si am vazut ca s-au organizat toate mafiile impotriva noastra, iar Mastertrap21 baga-se diferite lucruri ce realizau efecte speciale ( fum, disco lights, etc. ) totul parea un film, toti mafiioti la Jizzy din SF, contra vreo 40-50 de membri din departamente, ne-am batut vreo 5-6 ore pana la 3-4 dimineata, pana cand a intrat Spawn, si ne-a zis sa ne oprim, sa nu se lase cu ban-uri :)), Dupa alte prostii realizate de mine, live-uri si alte lucruri ce am fost banat ( temporar ) pt. ele, am intrat in Police Departament, cu Mr,Ionuc lider..pe atunci era crystyanos aka [F4L]Dextter sublider, si am intrat in PD, stand 9 lunii in aceea factiune, in care am schimbat diferite experiente cu alti jucatori, ce si astazi ma stiu, si ce-am realizat pe atunci, candva, mr.ionuc si-a pus numele Armando_Corttez, si eu cu el ne intelegeam ca fratii, si mi-a zis sa-mi schimb numele in Mariano_Corttez, datoritor skill-urilor mele la biliard pe Y!M si table, aveam 12 euro pe cont, schimbandu-mi numele in Mariano_Corttez, acolo i-am cunoscut pe Kelton si Royce, nume importante pentru aceasta comunitate in ziua de astazi, cu ei am facut rank-ul 5, toti 4, aveam grupul ELITE, eu, Nicu, Royce si Kelton, si crystyanos sublider, si era si R3g3n3sis pe atunci rank2 sau 3, dupa o perioada de timp, ne-o cam luase in cap si-am primit rank 4, iar Kelton a primit sublider, dupa ce crystyanos a parasit factiunea, l-am intrebat pe Armando de imi va da inapoi rank-ul si a zis ca va trebuii sa astept alte 4 luni pentru el, ceea ce ma suparat, datorita relatiilor noastre prietenesti, si mi-am pus demisia, dupa, am inceput sa ma schimb radical, sa nu mai fiu acelas Meghy din urma, si totul sa sfarsit dupa diferite experiente in factiuni, cu banarea mea de catre Kaiac, care nici acuma nu ii vad rostul.

 

RESPECT SI SUCCES MEMBRILOR VECHI CE AU FACUT CEVA PENTRU ACEST SERVER, PARTICIPAND SI MULTUMINDU-NE CU PARTICIPAREA SA, aceasta a fost povestea mea pe "scurt", eu, Meghy, acuma joc pe RPG 2, cu numele Shocks, creandu-mi o reputatie pe acest server. Intr-o zi voi reveni pe RPG 1, poate chiar de Craciunul asta, nu se stie niciodata, succes :).

Link to comment
Share on other sites

Eu am inceput sa joc pe server prin 2009 pentru ca ma tot batea un prieten la cap sa intru pe server ca e "shukarime". Prima data cand am intrat, am urmarit tutorialul ala enervant si lung, din care n-am inteles nimic, iar apoi am inceput sa intreb de colo colo cum se face aia, cum iau aia etc. Primul meu nume pe server a fost xxx_dookie_xxx, prietenul meu avand numele xxx_rock_xxx (in cele din urma, el a ales sa joace cu coduri, sa sparga conturi si sa-i injure pe admini, dar asta e alta poveste), el era cu gandul sa ne facem un clan. Am simtit gustul banului de la level mic, muncind la ferma. Apoi, lui rock i-a venit geniala idee, sa fac multe conturi si sa ii transfer lui banii ca sa luam o casa (fiecare cont avea cam 15k - si o casa era 500k). Noi, prosti fiind, faceam cont dupa cont si dadeam /pay la gara ls (spawn-ul de atunci), iar un player ne-a prins si ne-a facut post pe forum. In fine, am luat ban, iar peste cateva zile am inceput cu alt cont "mihaiw0w- si inca ceva dupa w0w, dar nici acum nu imi amintesc :))". Imi amintesc ca munceam ca spartii la ferma, eu si varul meu intr-o noapte, iar deodata, da unul /ad A MURIT MICHAEL JACKSON APOCALIPSAAA!! urmat de altele, pe aceeasi tema. Daca am precizat de moartea lui MJ, atunci vorbesc de iunie 2009, oldtimes. Nu am rezistat mult cu contul, deoarece am intrat in Yakuza si de acolo s-au intamplat multe chestii si am luat ban. M-am reapucat in iunie 2010 (pe data in care este creat contul pe forum) si am intrat in NR - lider Addyn. De data aceasta, eu am adus un player pe server, acela fiind "yoo" (un marlan). Am intrat amandoi in NR, am ajuns la rank 3, dadeam liveuri aiurea, news puteai sa dai la orice minut, asa ca in astea 2 saptamani am facut skill 5 la news reporter. Dupa ce am iesit din NR, am intrat in Cuneo. Vremuri, tata ! Prima data a fost 0merta lider, apoi a urmat Cr1spy, unde am intrat si eu. Eram pe atunci una din cele mai puternice mafii. Cr1spy, collonelu, eu, donzmititel, james.capone(lagaru) si mai multi. Primele 3 warnuri le-am primit cat am fost in Cuneo, caci Alexander aka alin.amastid aka thomas nu prea se ocupa de server, a fost inactiv. Razr ce se mai ocupa pe atunci, in rest .. Dupa banul de 5 zile de la 3/3 warns, am hotarat sa muncesc pentru o masina. Atunci se vindeau extortionuri la bizzuri, asa ca am luat un extortion la H.U. de la kip cu 500k si l-am dat la schimb cu un Sabre care costa in jur de $40.000.000. ( cea mai mare afacere facuta de mine vreodata:)) ). Apoi, am intrat in Barzini, gaoasis9 lider, sublider Trojan, vicario - zuzu (vinnie), tom.cruise si bycorleone. In barzini am stat in jur de 6 luni, fiind cea mai lunga sedere a mea intr-o factiune. Am luat din prima saptamana rank2, lider la arms, iar apoi toate au urmat pana la rank 5 unde am condus factiunea impreuna cu oasis, unk si silver. Era macel la waruri intre corleone si barzini, oasis era admin, razvan14(liderul la corleone de atunci) nu era, asa ca oasis il cam ardea la fiecare greseala, noi avand un oarecare avantaj. Nu pot sa spun care mafie era mai buna pe vremea aia, insa LV-ul domina din orice pct de vedere LS-ul. Era Barzini - condus de oasis, Corleone - condus de razvan si Paterno - condus de florinacyo si alti lideri pe care nu mii amintesc. Dupa ce am iesit din barzini, am inceput sa hoinaresc prin factiuni cate 2 saptamani - o luna si am ajuns in final la prima mea factiune de pe cont - NR, condus acum de empty.

p.s scuzati greselile, am scris in graba

 

p.s2 n-are rost sa vorbesc despre celelalte facyiuni si ceilalti lideri, scriu doar ce mi s-a intamplat mie. Mai sunt si alte povesti, dar nu intra toate intr-un post

 

Link to comment
Share on other sites

E mult de zis, dar eu nu prea am ce zice.... am stat 7-8 luni in FBI, 4 luni in PD, 3 luni in NG, vreo 5 luni in paterno... 1luna in TTG... m-am simtit foarte bine, deci cred ca va dati si voi seama ce poveste e.... in toate 3 departamentele pe rand...doar aveam posturi, primeam injuraturi :))) etc... stiti cum e ! Frumos topic !

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos topic`ul.

 

Tin minte ca si mie mi`ai spart contul acum 1 an :) ( Mr.Knight sau SuSu ) depinde cum ma chema in acea vreme.

 

Succes!

A da... si lui Mr.Knight i-am spart contul... in fine! :)) Tot acum un an.

 

Acum nu mai am nimic cu nimeni. Nu mai vreau ban si punct :D, joc 4 fun.

 

P.S: Inca o "aventura":

Mai tin minte ca atunci cand eram in Tattaglia i-am luat lui Gaby. premium account, se dadea mare ca el si l-a luat =)). Urma sa imi bage pile pana la sublider, cand il lasa el.. insa ma scos Norby ca cica i-a plecat "neavasta" din cauza mea =)). Unii ca astia gasesc iubire in jocuri =)).

 

CipiGroza aici, și cu asta am zis tot :))

Sa sti ca... inainte te consideram scandalagiu si tampit la cap. Nu esti asa... cred ca esti singurul care joaca 4 fun si e intr-o factiune. Dar tot ramai hater. (parerea mea) :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm, habar n-am cum să încep ..

Ei bine, am început să joc pe b-zone acum 2 ani, după ce primul meu server (Godfather) a fost închis .

Am intrat pe server şi mă uitam ca curca-n lemne, nu ştiam comenzi, nu ştiam nimic şi am rămas faşcinat de joburi, în special de "arms dealer" ...

Am luat jobul, făceam câte 4000-5000 materiale şi apoi căutam clienţi, când prindeam un event deagle eram cel mai fericit .

Am vrut să joc serios încă de pe atunci dar n-a fost posibil, aveam level 4 iar un prieten de pe serverul ce se închisese m-a chemat să ne facem server împreună...

Aşa a şi fost, serverul a ajuns la 75 playeri într-un timp în care erau foarte puţine...

Serverul acela a fost închis, apoi mi-am creat propriul server - 100 players dar am renunţat la el din mai multe motive .

Am început să joc pe o comunitate ce avea 30 playeri şi am reuşit să-i ajut să ajungă la 150, eram RPG Manager dar, să te ocupi de un server mănâncă foarte mulţi nervi şi pierzi din pofta aceea de joc aşa că am renunţat şi pe 26 iunie 2012 am revenit ! Sub un alt nume, S4G Speedy, împreună cu prieteni buni de pe acel server .

Munceam ca şi mecanic + pescar, dat fiind că la gunoier rar prindeai ocazia ...

Toate astea până într-o seară când, chemat de [F4L]Bestial la primarie pentru mecanic, l-am întâlnit pe Deidara, erau împreună într-un Bullet; am încercat să fac role play, am vorbit cât se poate de corect (limba română) şi am menţinut distanţa aşa cum se face între necunoscuţi; Deidara m-a întrebat ce level am iar eu i-am raspuns 3 .

Mi-a spus ca, la level 5 să-l caut, că News Reporters are nevoie de un aşa membru, m-am simţit foarte bine şi îmi plăcea să-i oftic pe cei din S4G că ei n-au fost invitaţi în facţiuni ca şi mine *laughs* .

Am făcut level 5, am fost acceptat pentru teste în News Reporters iar testele le-am dat cu Deidara, nu ştiu acum dar ATUNCI testele erau ale naibi de grele, mi-a pus vreo 36 întrebări şi am trecut cu un scor foarte bun .

Am făcut skill 4 la News Reporter în 1 zi jumate, timp în care făcusem şi raportul însă, eu eram cam tare în gură dat fiind că pe fostele servere comandam tot şi, sincer să fiu eram şi puţin încrezut aşa că am început să mă cert cu cei mai mari în rank gen B2W Robbz0r şi încă câţiva pentru chestii inutile iar aceştia m-au reclamat prin PM lui empty După câteva ore de la acel scandal empty m-a sunat şi mi-a spus ceva de genul:

-"Eşti un membru bun, activ şi-mi pare rău că trebuie să fac asta însă, nu pot permite certuri în facţiune, încearcă să te schimbi, eşti la fel ca mine la început" .

Şi aşa am şi făcut, am aşteptat să fac level 10 şi-am intrat în Cuneo, pe vremea aceea condusă de F4L Silver, proaspăt lider .

Am stat o săptămână parcă şi a renunţat la lider, nu am aşteptat să fie ales un alt lider şi, dat fiind că în Tattaglia în aceaşi zi era ales lider Kelton, am aplicat .

Era o facţiune organizată, chiar dacă dădeam arme doar eu *laughs*, şi câştigam aproape fiecare war .

La un moment dat am fost reclamat de RoberT sau kiNNNder din Stracci cum că aş avea lag şi...dată fiind vechea metodă de tragere (lag shot) am fost pus pe faimoasa listă de "interzişi la war" .

Am rămas foarte rău dat fiind că era vacanţă şi warurile erau zilnice iar eu trebuia să stau să mă uit la colegi cum se luptă şi doar să vând arme, am încercat să mă fac util şi, cu un NRG rent îi duceam să ia heal, am făcut asta 1-2 zile dar apoi...am demisionat .

Între timp în Cuneo fusese ales lider ShlomY, nu prea mă convingea dar Dobermann mi-a spus să mă duc că-i băiat serios şi aşa am şi făcut .

Am intrat în Cuneo dând testele cu Cosmin_Dinamo şi primind /invite de la Spawn (ShlomY era în vacanţă), împreuna cu Levyy, un vechi tovaraş iar pe urmă ni s-au alăturat Asqwe şi Blackboy (actual S4G Raul) .

Am stat în Cuneo timp de 1 lună jumătate iar apoi pur şi simplu n-am mai rezistat, faza a fost următoarea:

Shlomy nu prea se ocupa de facţiune (nu că acu s-ar ocupa), Cosmin_Dinamo fusese dat afară pentru "joypad", nu aveam rank 4 + să dea war şi eram luaţi la mişto de toată lumea cum c-am fi facţiune paşnică .

Am ieşit, cu părere de rău şi am intrat în Tow Truck Company, lider tary0n .

Am dat testele cu CaLdeRoN şi am trecut cu 0 / 3, în TTC mai era şi S4G Semk, săptămâna în care eu am intrat a primit rank 2 şi eram foarte fericit pentru el .

M-am pus pe muncă şi mi-am văzut de treaba mea, am ajutat orice coleg ce mi-a cerut asta şi în scurt timp am fost recompensat cu rank 2, urmând 3 şi 4 .

În cele din urmă taryd0n a primit admin (FELICITĂĂĂRI !) iar lider a fost ales Wanna.fly .

Personal, nu aveam nimic cu wanna.fly şi îl ştiam drept băiat de treabă dar, este văr cu eFFFacer şi, ştiam că el va fi sublider (eFFFacer în trecut a făcut câteva chestii urâte şi personal nu-l agreez) .

Personal, îl vedeam sublider pe Calderon (rank 5) decât pe eFFFAcer, dar ce să mai şi faci, am ieşit împreună cu fostul sublider (AndreyCiubotariu), BlackBoy, alex.bz şi mulţi alţii şi-am mers în Stracci, unde conducea (şi conduce) PauL.(ică) .

În acel moment Stracci cucerise aproape tot LS, nu reuşea să fure teritoriile la Cuneo deoarece erau prea puţini, în timpul warului ei aveau 2 membrii on.......

Toate bune şi frumoase până m-am gândit că, Cuneo este mafia mea de suflet şi nu vreau să fac carieră în alta, în plus, vroiam să intru ca şi în TTC într-o facţiune serioasă unde să pot muncii şi să arăt ce pot; am ales School Instructor .

Am fost School Instructor pentru 2 săptămâni şi 3 zile şi nu aş fi ieşit dar...Hitman Agency avea un nou lider şi recruta în masă aşa că mi-am luat inima-n dinţi şi-am aplicat .

Din nefericire am fost respins, am fost puţin gelos pentru c-a acceptat oameni ce nu aveau o treabă dar mi-a trecut, respinsul tot respins rămâne .

Acum, sunt membru FBI şi îmi place atmosfera de aici + că ByFyDo îi seamănă lui taryd0n, ştie când e de glumit şi când nu şi sper să rămân aici cât mai mult posibil .

Mi-am schimbat nick-ul din S4G Speedy înapoi în Speedy; clanul S4G a fost desfiinţat din pricina neseriozităţii a câtorva membrii vechi .

 

That's my story,

Speedy

Link to comment
Share on other sites

Hmm... să încep:

 

Am început să joc SAMP acum 4 ani cred :-?. Am jucat o perioadă pe un server Cops & Robbers până când am descoperit primul server de SAMP, B-Zone. Nu ţin minte cu ce nick am intrat, însă ţin minte un lucru: eram cel mai mare noob. Nu ştiam nimic, nici să intru undeva [/enter]. Pe acel cont am făcut level 5 şi am văzut că nimeni nu mă acceptă aşa că nu am mai jucat. Dupa o vreme îmi era dor de acest joc şi am vrut să o iau de la capăt. Nu mai ţineam minte datele contului aşa ca am început unul nou, Criminal2o1o(numele inspirat dintr-un film făcut pe acest server). Bineînţeles că şi la acel moment eram un ameţit. Am citit tutorialul şi am învăţat câte ceva despre SAMP. Am încercat toate job-urile, banii fiind câştigaţi al naibii de greu pe vremea aia. Am făcut level 7-8 şi apoi nu am mai jucat aici. Acum mult timp 100k era o munca grea pentru jucătorii care aveau level 5-10. M-am dus pe alt server, cel al lui Emanuelll. Am intrat pe acel server într-o dimineaţă, cu nick-ul "Mihai" şi eram 5 playeri în total. Cu timpul acolo am învăţat o mulţime de lucruri, am învăţat ce este acest joc şi o mulţime despre modul RPG. Am jucat acolo un an, timp în care am fost lider la toate facţiunile şi având admin level 2. Serverul era o copie identică a acestui server pe vremea aceea în care erau oraşele Los Santos şi San Fierro. Serverul s-a închis mai apoi aşa că am revenit pe B-Zone. Ce e drept eu nu am fost mereu un membru fidel al acestei comunităţi. Într-un timp am fost acceptat pentru teste în Taxi Cab Company, la momentul acela fiind lider Mastertrap21. Am dat testul cu subliderul său, Meghy şi am trecut la limita cu 2/3. Chiar şi acum testul de la această facţiune mi se pare cel mai greu, dar bineînţeles acum toate testele se dau cu Skype şi mod care îţi arata locaţiile pe mapă :-J. După ce am făcut level 10 am intrat în The Stracci Family lider fiind Simon_Dragos. Am colindat această mafie de două ori, cu acelaşi lider. După o perioada mai îndelungată am mers în The Cuneo Family. Vreau să spun că nu m-am remarcat deloc în mafii motiv pentru care la acest moment nu m-aş duce într-o mafie nici dacă mi-ai da bani. De asemenea am mers în News Reporter de două ori având ca lider pe UnknownX şi emptY_mdY. După ce am părăsit facţiunea NR am mers în School Instructor având ca lider pe AUDI_RS8. Este o facţiune frumoasă, banii se fac dacă găseşti clienţi, dar nu mi-a plăcut aşa de tare. Singura facţiune care mi-a plăcut şi sunt încă în ea este News Reporter. Aici am reuşit să iau rank 2 şi tot aici vreau să realizez ceva important.

Link to comment
Share on other sites

Am facut acest topic pentru membrii RPG care stiu ce inseamna sa fi fost banat permanent si care s-au reapucat de acest joc. Eu am sa ma reapuc intr-o saptamana pe contul meu principal (Mr.Klaps)...

Acesta sper ca va fi un punct de refugiu in care povestim liber tot ce ni sa intamplat pe acest server. Fie de bine, fie de rau... amintiri placute si neplacute s.a.m.d.

Inainte de a va spune povestea mea, rog toti incepatorii sa NU posteze aici. Acest topic este dedicat doar "smecherilor" care stiu cum stau unele treburi pe RPG si care au avut o experienta pe acest server.

 

Ce smecher esti , n-ai apucat level 20 :))

Link to comment
Share on other sites

Ce smecher esti , n-ai apucat level 20 :))

Am avut Bullet pentru cateva zile... ai visa tu la asa ceva ma copil copach. + ca n-am stat pe sleep aproape nicio data... level 20 l-am facut doar jucand, cand vroiam sa ies nu tineam pc in priza sa consum curentul, dadeam /q si stingeam calculatorul. Obsedat fara minte.

Link to comment
Share on other sites

Am avut Bullet pentru cateva zile... ai visa tu la asa ceva ma copil copach. + ca n-am stat pe sleep aproape nicio data... level 20 l-am facut doar jucand, cand vroiam sa ies nu tineam pc in priza sa consum curentul, dadeam /q si stingeam calculatorul. Obsedat fara minte.

Bravo , ai avut Bullet PENTRU CATEVA ZILE :)) si apropo , nu visez la Bullet pt ca nu-mi place masina asta.Si de unde ai dedus tu ca sunt obsedat si mai rau , ca n-am minte?Apropo , incearca sa fii tu insuti , lasa "smecheriile" astea.

Link to comment
Share on other sites

Nu ratati un moment sa va certati ca idiotii. Smecherii B-Zone-ului mai sunteti. Lasati dracu arfele si iesiti afara ca v-a ars calculatorul capul.

 

Aoloooo, amintiri...

Am inceput prin 2009, cam pe la mijlocul anului, imediat dupa ce au fost scoase La Cosa Nostra, Yakuza, Rroms, etc. La inceput, ca toti newbie, am inceput si eu ca un fermier. Niciodata n-am avut o gramada de bani, si facui si eu cam 100k din farming. Era si noapte, eram disperat dupa bani, cand vine Legea si inca unu cu Deagle, sa imi dea rob. Dar aveam level mic, si m-o lasat. Prima.. dar Prima mea factiune a fost The Taxi Cab Company. Mama ce amintiri. Aveam o prastie de calculator, si ma injurau toti cand trebuia sa-i duc undeva, credeau ca o fac intentionat ca sa le iau banii. Unii m-au inteles si au fost ok. Facusem rank 2 in TTCC, cand era lider.. nu mai stiu cine era lider. Stiu ca dupa acea a luat lider in Barzini. Era din F4L.

A doua factiune a fost Cuneo. Am iubit factiunea aia. Am stat cam 4 luni, Razvan14 plecase, dupa, a venit Kaiac, am luat rank 3, si mi-am vazut de drum in scurt timp, caci a veni 0mega la carma, si a dat wipe la factiune. Am fost primu care a revenit in factiune, primu de la carma lui 0mega. DOAMNE ce test a fost, doamne. A trebuit sa omor nu stiu ce hitman. L-am fugarit prin tot LS si prin SF, dar m-a omorat. Eram trist, credeam ca am sa pic, insa hitmanul a zis ca am facut bine, iar 0mega m-a bagat inauntru.

Ca s-o pun scurt, am dus-o asa : TCC - CUNEO - Stracci - Cuneo - Corleone - Tattaglia - Stracci - TTC - PD - Stracci - Cuneo

Am avut liderii urmatori, cred

Cuneo - Razvan14, Kaiac, 0mega

Stracci - nick15, Norby, Kaiac, un lider care l-am uitat

Corleone - Alexander

PD - Ionuc

TTC - [f4l]balon

TCC - Liderul [F4L]

Link to comment
Share on other sites

Interesante povesti.

 

Vreau doar sa spun ca inainte eram in limba dupa jocul asta. Perioada pentrecuta in F.B.I. cu lider Robotiquis iar sublider Piticul ( da, adminul ) mi-a format o parte din caracterul pe care il am astazi, pe langa multe alte chestii. Ca sa va demonstrez ce disperat eram de joc, primul robber din anul 2011 a fost prins/omorat de catre mine si Piticul ( nu reusise rob-ul ). Cand a luat Vennom lider NR, a lasat liderul dupa o saptamana sau doua ( sau o luna? ) iar eu am fost propus sa fiu lider. Prostia mare a fost ca nu am dat /report ( deja era vorbit sa iau lider - pe atunci liderul care pleca propunea pe altcineva ).

 

Prima mea factiune, Fireman and Medic -

Nu regret nimic din ce am facut, chiar daca sunt vechi nimeni nu stie asta, doar prietenii foarte apropiati. Sa va mai zic cum vroia Smith sa ii fure liderul lui Daniel.Mathews ( nu e cel de acum, il cunosc pe realul owner al contului ) ? Iar el imi spunea sa ma plang de lider si bla bla... Am facut vrute si nevrute si tare as vrea sa retraiesc acele momente. Nu stiu daca mai am povestile facute pe forum, daca le gasesc o sa dau un edit.

 

Fireman and Medic - http://forum.b-zone.ro/topic/11435-fire-medic-department-poze/page__st__80#entry393477

 

Taxi - http://forum.b-zone.ro/topic/8131-taxi-cab-company-poze/page__st__180#entry418393

 

 

 

Sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt Kalashhh si nu prea am o poveste asa mareee, dar zic si eu ce-mi aduc aminte:

Stiu ca eram un nab ( Ceea ce sunt si acum, nu ma pot stapani deloc la limbaj etc etc, asta-s eu ) si ca orice om am inceput la gara ls, prin primavara lui 2011 sau ceva pe acolo, eu stiam de B-Zone de mult timp dar nu eram interesat ca jucam pe un server de 50 playeri si imi placea acolo, dar intr-o seara m-am hotarat cu un baiat de pe serverul ala sa ne apucam de B-Zone, ca deh stiam ca e server cu multi playeri si frumos.Am inceput noi la gara ls, nu prea stiam cu ce se mananca serverul si am intrebat pe report cu ce job se castiga mai bine si mi s-a zis, cu farmer.Am ajuns acolo cu prietenul meu si am muncit si muncit si muncit si muncit ore intregi si dupa am descoperit ca se poate face DB cu dodo, jale mare atunci, mare DB ce faceam din dodo pe autostrada lv =)) Prima mea factiune a fost Tow Car Company ( actuala Tow Truck Company ) cu lider balon si sublider DeviL, aveam emotii foarte mari si eram mai multi playeri acolo la teste, eram speriati toti ca daca ne pica ce ne facem, pana la urma am trecut cu bine.In Tow Truck Company mi l-am facut prieten pe Alexutzul_Coll, pe atunci ma credea un newbie si intr-o zi ne-am dus la GSLS si am inceput sa facem duele deagle, ca deh ne era pofta de DM si ne-a prinz DeviL si ne-a ars cu un FW, dupa am mai stat cat am mai stat in Tow Truck Company si m-am plictisit, acolo mi s-a parut cea mai interesanta experienta.In rest am mai trait momente frumoase prin Corleone cu Razvan14 lider, momente foarte frumoase in Cuneo cand i-am prins lideri pe delux23, Carlos_Smit si Mr.GhosTX + alte factiuni care nu prea au contat.Contul Kalashhh l-am dat la un moment dat unui ungur pe niste avere pe alt server de samp, dupa m-am hotarat sa ma apuc iar de B-zone, am schimbat parola si m-am jucat cat m-am jucat si dupa iar m-am plictisit.Prin primavara lui 2012 un tovaras a intrat pe server cu s0beit si si-a bagat un deagle si facea DM pe la Spray LS, am zis ca na, daca n-am bani de arme sa-mi bag si eu s0bu si sa-mi bag sawn off si am luat ban permanent de la AdmBot, dupa nenumarate cereri de unban nu mi s-a scos banul si in miezul verii m-am apucat iar cu AiMEER.

 

Stiu ca nu este o poveste prea stralucita dar acum nu prea am inspiratie.

Link to comment
Share on other sites

Closed. Multi nu respecta ce-ar trebui postat aici si de la asta ajungeti la ...

 

Am avut Bullet pentru cateva zile... ai visa tu la asa ceva ma copil copach. + ca n-am stat pe sleep aproape nicio data... level 20 l-am facut doar jucand, cand vroiam sa ies nu tineam pc in priza sa consum curentul, dadeam /q si stingeam calculatorul. Obsedat fara minte.

 

asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.