Jump to content

Propunere scoatere regula WAR


AiMEER

Recommended Posts

Propun sa se scoata aceasta regula :

* WAR-ul între mafioţi se va pedepsi cu wanted 1 fără drept de predare, iar wanted-ul va fi acordat direct fără somaţii în prealabil. Nu vor exista favorizări, şi orice mafiot (fie el admin, sau orice alt jucător) va primi wanted.

* Nimeni nu va mai putea interveni pe cont propriu la WAR. Membrii departamentelor se vor organiza într-o echipă mare şi vor folosi vehiculele departamentelor pentru intervenţie. Pentru organizare / adunare folosiţi [/d]. Se va respecta următorul şablon:

Cel puţin 3 jucători vor soma pe [/m] şi vor da [/cuff] suspecţilor care s-au predat, cel puţin 3 jucători vor da [/tazer] + [/confiscate] (pentru arme) şi alţi 3 jucători, cel puţin, vor acorda wanted. Veţi decide, în prealabil, cine ce funcţie are. Dacă echipa nu conţine, cel puţin, 9 membri (din orice departament), nu veţi interveni la WAR.

* Este treaba voastră să vă asiguraţi că mafioţii vor fi duşi la jail pentru arestare, şi nu vor apuca să se omoare între ei, şi prin urmare să ia jail aiurea. Dacă respectaţi acest model, neavând arme şi primind [/tazer] mereu, mafioţii nu vor avea de ales decât să intre pe g în vehiculele poliţiei. Folosiţi somaţii sinonimice cu: "Opriţi WAR-ul şi predaţi-vă, altfel veţi fi omorâţi" şi evitaţi SPAM-ul. Trebuie să vă asiguraţi că dacă nu toţi, măcar majoritatea mafioţilor au văzut aceste somaţii

Deoarece devine prea enervant, de acum asta nu mai este distractie, mai multi nervi tocati aiurea pentru un joc, turfs-urile astea pentru ce au fost puse, nu pentru distractie, pentru umpic dm? Ce distractie e asta cand stai cu 100 copi langa tine si nu poti face nimic ? Intrebati orice membru din orice mafie sa vedeti ca nu-i convine, deja te enervezi sa stai de 3x la jail ( 3000 sec ) intr-un war de 1h, ce e asta? Stiu ca nu e RP sau blablabla, dar acest server nu e RP si RPG, pana la urma e doar un joc si trebuie sa ne distram, nu sa ne enervam cand iti da X-ulescu din PD wanted si-ti arde tot chefu de war.Uneori mai sunt si faze cand X-ulescu din PD e prieten cu X-ulescu din Paterno si X-ulescu din PD vorbeste cu mai multi colegi sa nu-i dea wanted lui X-ulescu din Paterno si se fac defavorizari.Cred ca e mai bine sa se scoata regula si mafioti sa-si vada de treaba lor, sa se distreze etc si copi sa-si faca treaba lor, sa prinda roberi, sa dea amenzi, sa confiste permise si sa asigure linistea in oras.Deja de acum devine war DEPARTAMENTE VS MAFII : http://i.imgur.com/thYSR.jpg Ar trebui sa se puna turfs si pentru ei.

Astept pareri PRO si CONTRA + argumentari.

Link to comment
Share on other sites

Lafel si eu PRO, este un haos total. Nu se poate face nimic, mai mult fugi de cops.

Link to comment
Share on other sites

Ai un mare +,

E PENIBIL DEJA, nu te poti distra deloc, stai si nu faci nimic.

Hai sa fim seriosi, nici nu se respecta urmatoarea regula.->

. Nu vor exista favorizări, şi orice mafiot (fie el admin, sau orice alt jucător) va primi wanted.

 

 

Admini rar, foarte rar primesc wanted, pentru ca politistilor le e frica sa le dea.

Si cei din departamente trebuie sa se distreze, punetile si lor turfs in sf, si gata. sa faca si ei war-uri,

Sa se dea wanted de war daca se face war in strada, nu fac war in curtea hq-ului, si gata, vin toti sa imi dea wanted...

 

 

E PENIBIL

Link to comment
Share on other sites

PRO! Ai un mare + de la mine.M-am saturat de war-urile astea, asa se poate vedea cine e mai bun si cine nu. Logic ca politistii baga in jail membrii mafiilor si se ajunge la o dezechilibrare totala ca numar.Nu mai are niciun rost acum war-ul si mafia cu regula asta.

Link to comment
Share on other sites

Nici cand se face o propunere nu va puteti opri din acuzatii.

 

#Da, pro sa nu mai vina sau sa-i bage si pe ei pe minimap sa ne putem ascunde de ei, totusi, eu trag cu m4 drept si in spatele meu se trezeste un cop cu wanted 1...

 

 

oMGvG.jpg

 

Hotarati voi cu cine avem war.

Link to comment
Share on other sites

Doar la war-ul aceasta de la 19:00 la 20:00 cu CRL, am luat de 3 ori wanted 1. Doar o data mi-am luat lawyer pt. ca n-am mai gasit.

Dau 800K pe un accept lawyer, pai am ajuns sa venim la war-uri ca sa facem vanzare la accept-uri si rapoarte la gabori?

Acum, gaborii erau in zona inaintea Corleonilor.

http://postimage.org/gallery/bf4zlu1k/07b3d21a/

Link to comment
Share on other sites

Da deci voi faceti war alea alea DM, deranjarea linistii publice etc si politia sa stea pe loc. Ca sunteti supravegheti de copi e altceva. Ei isi fac treaba asa cum va faceti si voi. Va feriti, bun. Nu va feriti, iar bine.

Contra. Cat de RPG e ar fi interesant sa se plimbe politistii pe langa voi si sa stea la o sueta cu cei ramasi in viata

 

PS: Sariti cu injuriile.

Link to comment
Share on other sites

Da deci voi faceti war alea alea DM, deranjarea linistii publice etc si politia sa stea pe loc. Ca sunteti supravegheti de copi e altceva. Ei isi fac treaba asa cum va faceti si voi. Va feriti, bun. Nu va feriti, iar bine.

Contra. Cat de RPG e ar fi interesant sa se plimbe politistii pe langa voi si sa stea la o sueta cu cei ramasi in viata

 

PS: Sariti cu injuriile.

Deranjarea linistii publice?

E UN JOC

 

Trebuie sa ne distram, nu sa facem pe intelectualii. Da?

Daca vrei ceva Role-Play, bun, strangetiva 200 cops, veniti, dati wanted LA TOTI, arestatii pt. 20 de ani, si gata, se termina treaba,

Link to comment
Share on other sites

Da deci voi faceti war alea alea DM, deranjarea linistii publice etc si politia sa stea pe loc. Ca sunteti supravegheti de copi e altceva. Ei isi fac treaba asa cum va faceti si voi. Va feriti, bun. Nu va feriti, iar bine.

Contra. Cat de RPG e ar fi interesant sa se plimbe politistii pe langa voi si sa stea la o sueta cu cei ramasi in viata

 

PS: Sariti cu injuriile.

O deranjam pe bunica, ca deobicei locatia de war nu e in zonele publice, si cred ca daca vede un civil ca e war nu se baga de nebun sa-l omoram, nu degeaba e comanda /kick pentru civil la war :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.