Jump to content

Denominare / Denomination


Mastertrap21
 Share

Denominare / Denomination  

462 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord cu solutia denominarii ? Do you agree upon the denomination solution ?

    • Da / Yes
      340
    • Nu / No
      122


Recommended Posts

Contra Total..Toate numerele vor fii date peste cap..se v-a crea un haos total

Solutie: Pe masura ce banii cresc sa creasca si dobanda la playerul respectiv..Astfel imbogatirea din "dobanda pe sleep" va fii mai mica..

Ori daca tot e de taiat sa se taie 1 "0" nu 2

Inca odata CONTRA !

Link to comment
Share on other sites

Eu unul sunt PRO , chiar daca sunt printre playerii care au trecut pragul de 100,000,000$ ... Chit ca am muncit multi pentru acesti bani , dar trebuie sa ne gandim si la incepatori , la cei care vor sa joace pe server , imaginati-va daca voi ati fi un incepator , si cand vedeti ca un infernus costa 1miliard , iti piere cheful de jucat :)) . Cu ocazia asta poate vom trece pragul de 800 de playeri :) . M-am mai gandit la ceva :

1) Vor scadea si preturile la DS ? (poate s-a mai pus intrebarea asta si nu am citit-o eu) De ce sa scada ? Pai daca unu' are INfernus sa spunem , si el la DS cand il vinde ia 450M sa zicem , si infernus se vinde cu 970,000,000 (zic asa in absurd) si se taie 2 zerouri , se va vinde cu 9,700,000 Api respectivul player va lua la DS de 50 de ori mai mult .

2) Daca va fi acceptat aceasta propunere , cand va fi pusa in practica ? Se va pune luna aceasta ?

 

\\EDIT : Toti pierdem egal , chiar daca unu are 1 miliard si unu infernus , vor pierde egal , nu va ganditi ca " Vai ala cu infernus o sa aiba mai multi bani ca mine " sau ceva de genu :) .

Edited by Stefan aka SNaKs2000
Link to comment
Share on other sites

Pro, desi nu prea are nicio relevanta. Va fi ca in real-life, doar ca aici se vor taia 2 zerouri.

Presupun ca se va schimba si suma maxima pe care o poti detine. Nu doar denominarea, iar limita sa fie tot de 1,400,000,000 inca banca si cash.

Daca nu se va schimba si limita de bani, acest update ii va ajuta doar pe cei bogati ( pentru ca nu le mai incap banii in banca / cash / biz, etc..).

Link to comment
Share on other sites

PRO!!

Este o ideea buna ce va trimite serverul nostru cat mai aproape de realitate. Playerii nu au de ce sa se sperie, din punctul meu de vedere nimic nu se va schimba. Preturile raman aceleasi, forma lor va fi alta.

Link to comment
Share on other sites

PRO! Eu unul ma voi descurca... 00 mare smecherie. Singura problema este cea cu gandirea sistemului pentru /heal, taxi s.a.m.d. Si inca o problema ar mai fi rentul caselor pentru ca cei noi vor crede ca sunt ca si pe alte servere, adica banii normali... asta pana se vor invata.

Daca se va implementa sper sa fie un update de succes pentru acest server, fara probleme si fara scaderea populatiei.

Link to comment
Share on other sites

Sunt PRO si eu. Cu aceasta denominatie vom fi si noi diferiti intr-un fel de celelalte server, si poate asa vom atrage mai multi playeri. Defapt sigur vom atrage, avand in vedere urmatoerele updateuri ce vor veni. Dupa mine, acesta taiere nu va afecta pe nimeni in mod direct, si sunt sigur ca ne vom obisnui rapid.

Link to comment
Share on other sites

Totusi, daca v-a avea loc aceasta taiere de zero`uri, intrebarea este cum se v-a face cu preturile mai mici, adica pana in 100$, spre exemplu tigarea din 24/7 care costa 10$, cat v-a fi acum ? 0.1 ? Suna cam aiurea... contra, totul e bine asa cum este, nu conteaza detalii atat de mici, mai ales ca asa suntem obisnuiti cu totii... Asta este parerea mea, insa daca se v-a impune, v-oi fii obligat sa ma incadrez ;)

Link to comment
Share on other sites

Observ ca cei care dau contra dau din motiv ca ,,totul este bine asa cum este" inca nu ati incercat sa vedeti cum este ca sa puteti face aceasta comparatie. Am vazut ca se zicea ca este putin 4$ per checkpoint la bus driver, este mai logic sa iei 400$ cand tu mergi cativa metri? Oricum PRO cred ca este o idee buna.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt pro, nu sunt genul care joaca pentru bunuri, sunt genul care joaca pentru distractie, deci nu ma afecteaza treaba cu banii si recunosc ca ideea asta mi se pare mai mult decat interesanta, deci dabia astept sa vad ceea ce va iesi.

Link to comment
Share on other sites

Am votat ''PRO'', motiv? Pai nu se schimba mai nimic, tot aceleasi bunuri le pot cumpara cu suma care o voi detin, nu inteleg de ce unii sunt contra. Un update nu cred ca strica.

Link to comment
Share on other sites

PRO, o sa se faca si pe RPG2 denominare ?

Normal, ambele servere vor avea parte de aceasta schimbare.

PRO, sunt total deacord cu aceasta schimbare. In acest fel vom fi toti "egali".

Link to comment
Share on other sites

Pro.

Dar nu stiu ce sa zic.. parerea mea, e ca aceasta schimbare va crea un haos total. [ cel putin la inceput ]

Si ma tot gandesc, toate cele ce acum se dau cu 1 $ [ gen : refill / repair , /heal, arme s.a.m.d ] cu ce pret se vor da ? Va fi nevoie de ceva munca, dar asta e treaba lui Master.. le rezolva el " like always ".

Intr-un fel, cred ca aceasta schimbare.. este gandita cu scopul de a putea baga si mai multi bani in joc, si a fi si mai "bogat" decat esti acum.

Deoarece suma maxim admisa de GTA a fost de mult si de foarte multi playeri atinsa, recurgand la denominare se vor putea detine sume mult mai mari.. Intr-adevar, vor fi zero-uri mai putine, dar valoarea va fi aceeasi ca in momentul de fata.

Asa ca, daca acum detii spre exemplu 10.000.000 $, dupa denominare.. detinand suma cu acelasi numar de zero-uri vei fi "putred de bogat". Totusi, pentru unii va fi destul de greu.. mai ales pentru playerii mai "newbie".

Daca schimbarea va avea loc, inclin sa cred ca va fi plin la " Complaints " de posturi cu titlul " plangere x inselatorie "..

Inteleg ca fiind un server " Roleplay " se doreste aducerea acestuia la valori cat mai apropiate de realitate, dar pana la urma cu ce scop.. ? Vreti sa aveti mai multi bani, nu va ajung 2-3 miliarde ? :))

Link to comment
Share on other sites

Pro.

Dar nu stiu ce sa zic.. parerea mea, e ca aceasta schimbare va crea un haos total. [ cel putin la inceput ]

Si ma tot gandesc, toate cele ce acum se dau cu 1 $ [ gen : refill / repair , /heal, arme s.a.m.d ] cu ce pret se vor da ? Va fi nevoie de ceva munca, dar asta e treaba lui Master.. le rezolva el " like always ".

Intr-un fel, cred ca aceasta schimbare.. este gandita cu scopul de a putea baga si mai multi bani in joc, si a fi si mai "bogat" decat esti acum.

Deoarece suma maxim admisa de GTA a fost de mult si de foarte multi playeri atinsa, recurgand la denominare se vor putea detine sume mult mai mari.. Intr-adevar, vor fi zero-uri mai putine, dar valoarea va fi aceeasi ca in momentul de fata.

Asa ca, daca acum detii spre exemplu 10.000.000 $, dupa denominare.. detinand suma cu acelasi numar de zero-uri vei fi "putred de bogat". Totusi, pentru unii va fi destul de greu.. mai ales pentru playerii mai "newbie".

Daca schimbarea va avea loc, inclin sa cred ca va fi plin la " Complaints " de posturi cu titlul " plangere x inselatorie "..

Inteleg ca fiind un server " Roleplay " se doreste aducerea acestuia la valori cat mai apropiate de realitate, dar pana la urma cu ce scop.. ? Vreti sa aveti mai multi bani, nu va ajung 2-3 miliarde ? :))

 

Cand a fost implementat DealerShip-ul si marirea sloturilor de vehicule la 3, ideea a fost ca cei bogati sa aiba pe ce arunca banii. Dar multi playeri bogati isi tin banii in loc sa profite de bunurile pe care si le pot cumpara. Deci: acest update este inutil daca a fost gandit doar pentru a le extinde celor cu multi bani posibilitatea de a isi tine toti banii in banca. Ideea este aducerea economia la niste preturi mai realiste.

Link to comment
Share on other sites

Cand a fost implementat DealerShip-ul si marirea sloturilor de vehicule la 3, ideea a fost ca cei bogati sa aiba pe ce arunca banii. Dar multi playeri bogati isi tin banii in loc sa profite de bunurile pe care si le pot cumpara. Deci: acest update este inutil daca a fost gandit doar pentru a le extinde celor cu multi bani posibilitatea de a isi tine toti banii in banca. Ideea este aducerea economia la niste preturi mai realiste.

 

Bine, bine.. inteleg si ce vrei tu sa zici Diesel. Preturi realiste.. hmm, cu scopul de a aduce un joc cat mai aproape de real. Hai sa punem si preturi in lei, sa fie si mai realist. ;))

Ma rog, decizia apartine Staff-ului.. eu unul doar imi spun punctul de vedere.

Si totusi, ma gandesc.. ca pana la urma e doar un joc, joc de placere.. si de plictiseala, nu din dorinta de a fi "bogat". Nu ma incalzeste cu nimic daca sunt ceva / cineva aici, si in realitate nu stiu sa leg doua cuvinte.

Link to comment
Share on other sites

PRO. Inteleg ideea si toate cele..dar ar trebui sa ne gandim si ca aproximativ 60 % din playeri au varsta sub 15 ani, ceea ce automat nu vor vedea asta cu ochi buni...o sa fie o perioada grea, de acomodare...multi vor fii confuzi, vor avea impresia ca le-a disparut din bani, dar nu eu trebuie sa ma gandesc la asta.

Link to comment
Share on other sites

PRO, este o idee excelenta. Aceasta chestie trebuia facuta de mult... adica sa ne apropiem din ce in ce mai mult de ce inseamna '' Role Play '', sper ca intr-un final sa fie aprobata si totodata sper ca multi sa inteleaga ce a spus si Mastertrap21 ca valoarea banului va fi aceiasi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.