Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Denominare / Denomination


Mastertrap21
 Share

Denominare / Denomination  

462 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord cu solutia denominarii ? Do you agree upon the denomination solution ?

    • Da / Yes
      340
    • Nu / No
      122


Recommended Posts

este foarte bine unii au 600kk iar altii dabi au 60k ...este o solutie buna pentru cei ce nu au deloc dar si pentru cei care au sute de milioane ...

Nu cred ca ai inteles despre ce e vorba, toti vom avea aceeasi suma de bani, nimeni nu va pierde nimic, atat ca ce cumparai inainte cu 1000 ( 1k ) vei lua acum dupa aceasta modificare cu 10$, iar tu daca ai 100.000 $ ( 100k ) dupa acest update vei avea 1.000 $ ( 1k ).

 

On Topic: Eu sunt PRO, aceasta modificare va face jocul sa fie mult mai role-play, ii va indemna pe incepatori sa lucreze pentru a obtine o suma de bani, insa sunt de parere ca dupa va aduce si anumite ,,dezavantaje pe termen scurt" deoarece multora dupa acest update le va fi frica sa mai faca afaceri deoarece le va fi frica de ,,teapa" ; Asta va trece dupa ce toti se vor obisnui cu noul sistem monetar, insa in mare parte este o idee buna, zic eu.

Link to comment
Share on other sites

 

1) Vor scadea si preturile la DS ? (poate s-a mai pus intrebarea asta si nu am citit-o eu) De ce sa scada ? Pai daca unu' are INfernus sa spunem , si el la DS cand il vinde ia 450M sa zicem , si infernus se vinde cu 970,000,000 (zic asa in absurd) si se taie 2 zerouri , se va vinde cu 9,700,000 Api respectivul player va lua la DS de 50 de ori mai mult .

 

 

Pai dupa update daca il vinde nu primeste 450M, ci 4,5M.Nu are cum sa castige de 50x mai mult.

Link to comment
Share on other sites

O idee buna. Unii nu au inteles INCA, daca tu ai din 1.400.000.000 ajungi cu 14.000.000 si pretul la masini va scadea. Jester de exemplu, (am dat exemplu masina mea, si mi-am calculat) v-a costa in loc de 580.000.000->5.800.000, si infernus va fi 9.8, totul se scade nu doar banii unora, cum s-a mai spus de N ori inainte de acest post, masini, hotdog, arme, /fee biz, /free-uri o sa ajunga si ele la economia cat de cat apropiata de REALITATE!Un super-pro!

Link to comment
Share on other sites

Totusi, daca v-a avea loc aceasta taiere de zero`uri, intrebarea este cum se v-a face cu preturile mai mici, adica pana in 100$, spre exemplu tigarea din 24/7 care costa 10$, cat v-a fi acum ? 0.1 ? Suna cam aiurea... contra, totul e bine asa cum este, nu conteaza detalii atat de mici, mai ales ca asa suntem obisnuiti cu totii... Asta este parerea mea, insa daca se v-a impune, v-oi fii obligat sa ma incadrez ;)

o tigara ar putea deveni un pachet de tigari care ar costa 1$ si s-ar rezolva problema. Exista solutie pentru orice produs din 24/7.
Link to comment
Share on other sites

Contra.

Multa lume isi bate capul la diferite job-uri, la diferite activitati, la diferite afaceri pentru a-si produce un ban, iar din cauza ca pe comunitate gasim si playeri pe care nu-i dorim, unii mai primesc si teapa, ceea ce inseamna o pierdere de bani, de multe ori, pierderea e una mare.

Asta se intampla si inainte, dar unde vroiam eu sa ajung si sa va explic ca daca se va accepta aceasta propunere, cu siguranta se va ajunge la ceva iesit din comun si va iesii un haos intre jucatori si admini. Ce haos? Se cunoaste faptul ca sunt foarte multi copii care doneaza in prostie pentru a ajunge 'sefii serverului' si se stie faptul ca daca banii vor scadea in cifre, copii vor venii iar cu o gramada de bani, ceea ce e bine pentru staff-ul comunitatii, dar foarte rau pentru restul jucatorilor. De ce? Pai daca eu am acum o anumita suma de bani ce e cat de cat aproape de suma celui mai bogat player, odata cu acest update, acel player donator de fel, va strica iar economia si nu doar el. Deci pur si simplu, economia nu se va repara ci se va strica si mai tare intr-un interval maxim de o luna. Playerii care nu au donat, categoric nu vor mai avea sanse la business-uri si case, iar cei care nu au cont pe server, nu se vor mai apuca stiind ca e o diferenta uriasa intre cei care doneaza si cei care nu doresc sa bage bani intr-un joc.

Link to comment
Share on other sites

PRO, preţurile bunurilor în momentul de faţă ating sume imense, e mult mai realistic o maşină să coste de exemplu 1.000.000$ faţă de 100.000.000$

 

Nu înţeleg cei care aţi dat contra, nu aveţi nimic de pierdut.

 

Contra.

Multa lume isi bate capul la diferite job-uri, la diferite activitati, la diferite afaceri pentru a-si produce un ban, iar din cauza ca pe comunitate gasim si playeri pe care nu-i dorim, unii mai primesc si teapa, ceea ce inseamna o pierdere de bani, de multe ori, pierderea e una mare.

Asta se intampla si inainte, dar unde vroiam eu sa ajung si sa va explic ca daca se va accepta aceasta propunere, cu siguranta se va ajunge la ceva iesit din comun si va iesii un haos intre jucatori si admini. Ce haos? Se cunoaste faptul ca sunt foarte multi copii care doneaza in prostie pentru a ajunge 'sefii serverului' si se stie faptul ca daca banii vor scadea in cifre, copii vor venii iar cu o gramada de bani, ceea ce e bine pentru staff-ul comunitatii, dar foarte rau pentru restul jucatorilor. De ce? Pai daca eu am acum o anumita suma de bani ce e cat de cat aproape de suma celui mai bogat player, odata cu acest update, acel player donator de fel, va strica iar economia si nu doar el. Deci pur si simplu, economia nu se va repara ci se va strica si mai tare intr-un interval maxim de o luna. Playerii care nu au donat, categoric nu vor mai avea sanse la business-uri si case, iar cei care nu au cont pe server, nu se vor mai apuca stiind ca e o diferenta uriasa intre cei care doneaza si cei care nu doresc sa bage bani intr-un joc.

 

N-ai priceput. Va fi exact la fel, dacă donează nu va primi de exemplu pe un Sparrow 252.000.000$ cât primea înainte ci 2.520.000$

Economia nu se va strica în niciun fel, e exact aceeaşi treabă

Se pare că 110 persoane nu stau bine cu logica.

Edited by Officer Richard
Link to comment
Share on other sites

Pro,

I'm up to this. Stiu ca a mai fost odata pusa aceasta problema, insa nu a ajuns la o finalizare.

Partea mai complicata o sa fie cu ceea ce inseamna sumele mici. /fish,truck,carjack,arms,etc. Vor trebui luate in considerare si va fi neovie de multa munca, dar avem incredere in staff.

Link to comment
Share on other sites

PRO, preţurile bunurilor în momentul de faţă ating sume imense, e mult mai realistic o maşină să coste de exemplu 1.000.000$ faţă de 100.000.000$

 

Nu înţeleg cei care aţi dat contra, nu aveţi nimic de pierdut.

 

 

 

N-ai priceput. Va fi exact la fel, dacă donează nu va primi de exemplu pe un Sparrow 252.000.000$ cât primea înainte ci 2.520.000$

Economia nu se va strica în niciun fel, e exact aceeaşi treabă

Se pare că 110 persoane nu stau bine cu logica.

 

My friend, defapt am inteles destul de bine, dar eu ti-am explicat la ce se poate ajunge.

Daca tu acum ai 5.000.000$ avere si ai in realitate un sac de bani cu care n-ai ce face si te gandesti sa-l dai la clienti.b-zone.ro, stii la ce se ajunge?

Sunt diferiti copii care fura bani din geanta mamei, care muncesc si apoi ii arunca pe fereasta s.a.m.d., care cumpara 15-20 de Infernusuri si ajung iar la o suma imensa, dar noi ramanem cu 1Milion - Doua. Care-i boss-ul apooi?

Link to comment
Share on other sites

Contra. E cam plictisitor sa se aduca update ca acesta care dupa parerea mea este nefolositor.. Mi se pare foarte aiurea ca acum sa am ex: 500 m si din astia 500 m sa am doar 5 m. e aiurea parca imi taie cheful de joc. Asta e parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Contra

Cum ar vi sa se faca asta si in viata reala, ce logica mai are multi se chinuie la joburi sa faca 100k si noi scoatem 2x(00) si ce facem , daca basescu ar face asta in viata reala cum ar fi?

o ei logic.

Link to comment
Share on other sites

Contra

Cum ar vi sa se faca asta si in viata reala, ce logica mai are multi se chinuie la joburi sa faca 100k si noi scoatem 2x(00) si ce facem , daca basescu ar face asta in viata reala cum ar fi?

o ei logic.

 

Logic o iei, nu cred ca dai 100$ pe un hotdog, nu cred ca dai 7000$ pentru nu plin la benzinarie etc.

Link to comment
Share on other sites

Contra

Cum ar vi sa se faca asta si in viata reala, ce logica mai are multi se chinuie la joburi sa faca 100k si noi scoatem 2x(00) si ce facem , daca basescu ar face asta in viata reala cum ar fi?

o ei logic.

 

Si in 2007 s-au scos 4 zerouri, in ce lume traiesti?

Link to comment
Share on other sites

Si in 2007 s-au scos 4 zerouri, in ce lume traiesti?

 

Corect. E mai usor asa si in viata reala , nu mai sunt o caruta de zerouri . Eu sunt pro , totul va fi mai RP , nu se va schimba nimic radical.

Link to comment
Share on other sites

CONTRA daca am 78.000.000 mil voi avea 78.000 wtf cea mai mare prostie

 

Asa este mult mai real, si gandestete daca tu acum ai 78M, iti poti lua sa zicem un club cu 50M si iti mai raman 28M, dupa asta tu vei avea o avere de 78.000$ , un club nu va mai fi 50M, dar va fi 50.000$, deci e tot aceia, nu inteleg care e diferenta..

Link to comment
Share on other sites

CONTRA daca am 78.000.000 mil voi avea 78.000 wtf cea mai mare prostie

 

Cu 78.000.000 $ sa zicem ca iti poti cumpara un Washington de la DS (e 75.000.000 $) si mai ramai cu 3.000.000 $. Dupa denominare iti vei putea cumpara cu noii bani, 780.000 $, acelasi Washington care va costa 750.000 $ si vei mai ramane cu 30.000.

 

 

 

Cele 2 zerouri se taie din absolut tot, nu doar din banii vostrii.

Link to comment
Share on other sites

Stii sa tai 2 zerouri :-?

 

78.000.000

Daca tai 2 zerouri: 78.000.000

Uite ce iti da: 780.000

 

Sa faca ce vrea din partea mea mie nu imi place ideea...

Link to comment
Share on other sites

Contra. Nu`mi place... frate, la 100k sa fie 1$ ? E aiurea. Heal cu un $ cum mai dam ? cu 0,01 $ ? :|. In fine, voi decideti, nu noi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.