Jump to content

Red Dragon Triad - BlackList/RedList


MefX
 Share

Recommended Posts

u_Mm75xf.png

Regulament Blacklist:

- se vor putea adăuga pe blacklist jucători de minim level 7, indiferent că fac parte dintr-o facțiune sau sunt civili.
- adăugarea unui jucător pe blacklist se va face de către membrii de rank 4+ și numai pe baza unei dovezi clare care va fi postată pe forum în topicul cu evidența dovezilor pentru blacklist. (sancțiuni: Faction Warn, Rank Down)
- înlăturarea unui jucător de pe blacklist se va face de către membrii de rank 4+ în cazul în care un jucător a fost adăugat greșit, înlăturarea jucătorilor fără motiv fiind sancționată. (sancțiuni: Faction Warn, Rank Down)
- jucătorii aflați pe blacklist pot fi omorâți constant [excepție la departamente] până când plătesc blacklistul, exceptând în Safe Zone și la activități importante precum evenimente, târguri, joburi legale, licitații etc.
- jucătorii pot fi puși pe blacklist cu 1 sau 2 avertismente în funcție de situație.
-- 1 avertisment: jigniri grave, în exces, care tind spre limbaj vulgar sau luat la mișto membrul sau facțiunea, încurcarea membrului să-și facă datoria, kamikaze, /q on tie.
-- 2 avertismente(BlackList? limbaj vulgar, DM/DB excesiv, deranj excesiv a membrului când și face datoria sau la activități.
- nu se va acorda blacklist la departamente pentru lucruri care se pot sancționa cu wanted.
- se va acorda câte un avertisment pentru fiecare abatere.
- jucătorii cu facțiune aflați pe blacklist au la dispoziție 72 de ore dacă nu au cerere de inactivitate să plătească blacklistul sau vor fi demiși.
- plata blacklistului se face pe website sau direct în joc prin comenzile specifice, fără a acorda respectivii bani unui membru din acea facțiune.
- odată ce plata a fost efectuată jucătorul va fi înlăturat automat de pe blacklist.
- membrii de facțiune care cer sau acceptă bani pentru blacklist în loc să informeze jucătorul să folosească comenzile aferente va fi demis. 

- DM-ul se va sancționa doar atunci când există dovezi clare (de preferat video / mai multe poze) care să ateste că jucătorul respectiv a făcut DM.

 Membrii altor factiuni de tip GANG nu pot fi adaugati pe blacklist.

 

Model de Postare BlackList:

 

  • NickName-ul tau:
  • Rank-ul tau:
  • NickName-ul jucatorului reclamat:
  • Nivelul celui reclamat:
  • Bara RPG(cea mica) a celui reclamat:
  • Motivul reclamarii:
  • Dovezi(SS/Video):
  • Alte precizari:
 
Edited by Darksone
Actualizare Blacklist
Link to comment
Share on other sites

Nick: MiLLioner

Player reclamat: al3x_tm

Motiv: Dm aiurea

Dovezi:

sa_mp_015.png

 

sa_mp_016.png

 

sa_mp_017.png

 

sa_mp_018.png

 

sa_mp_019.png

 

Bară RPG: bar-000528253.png

Alte precizări: se vede in penultima poza heal-ul pe care il am si in ultima cu cat m-a lasa-t

am poze cu skin si nick al lui + cand trage+ unde e

Edited by BS MiLLionerRRR
Link to comment
Share on other sites

Frate se vede ca nu sti de gluma , eu cand cantam tu ai inceput sa jignesti am martori pe toti cei din jail imi pare rau ca nu am facut SS atunci cand mai jignit si tu dar eu macar tin la gluma , nu stiu de ce esti asa suparacios mai ales ca nu te-am injurat de mama sau alte injurii ,daca stiam ca esti asa suparacios nici nu te mai bagam in seama :-J. Eu am crezut ca nu te superi ptr ca si tu ai continuat cu glumele si radeai lafel ca si mine dar dupa vad ca imi faci post. Altadata o sa stiu sa nici numai am treaba cu tine, te credeam un baiat cu care se poate glumi si un prieten...

Link to comment
Share on other sites

Qubix - EdDx primește 1/2 advertismente GreenList. Și EdDx, altădata nu mai posta aici, NU e topic de discuții.

Kaddylack. - Gang3xplore nu primește nimic. La urmatoarea abatere de orice fel v-a fi sancționat.

Edited by Mefx
Link to comment
Share on other sites

Nick: BaD

Player reclamat: RaZvAnC

Motiv: DM aiurea pe membrii barzini la HQ.

Dovezi:

http://imgur.com/829AjPK,jt7kSam,FGupEOs,j35MBQ1,9EP7U5I,Mt8dtrd,ItVUnIW,Q3GChMd,XUywS4B,dFToPDs,A3pMSEb

Bară RPG:

bar-000317999.png

Alte precizări: Ia de aici, uite aici!

 

P.S: La prima poza i se vad doar picioarele unde a scris Mefx ''toti'' in propozitia aia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.