Jump to content

Los Santos Taxi - Discuţii / Discussions


Kelton
 Share

Recommended Posts

Depinde de fiecare ce program are. Unii au scoala / liceu, altii au servicii, iar cei cu servicii pot lucra 08-16 sau pe ture si de aici rezulta faptul ca niciodata nu vom fi toti disponibili. Acum majoritatea decide. Spor la joc si seara buna!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Avand in vedere faptul ca acum avem tarife diferite in functie de perioada zile, plus faptul ca nu imi place cum arata informatiile despre /fare in chenarul ala galben, am lucrat la un script care (pe scurt) modifica afisarea informatiilor respective, cat care ne si informeaza daca tariful setat este gresit, in functie de ora.

 

Scriptul a fost verificat de catre admini si nu afecteaza dovezile in cazul in care vom avea nevoie sa facem dovezi pentru diverse situatii care pot aparea in joc.

 

Mai multe detalii:

- Aspectul mai placut vizual (zic eu) al informatiilor despre fare:

image.png.a40b28679be1ae4d9d291a20a2db568b.png

 

 

- Daca ai /fare 1 setat, apare un mesaj cu scopul sa te faca sa nu uiti de el acolo si sa duci ulterior un pasager cu fare gresit.

image.png.108b7307e5490cca81c2ed130fad01a6.png

 

 

- Daca setam /fare 20, care nu mai este valabil, apare un mesaj de avertizare. Cand apar aceste mesaje de avertizare,

putem apasa simultan tastele X+C pentru a seta /fare 30 sau /fare 50 in mod automat, in functie de ora serverului.

image.png.b19ba3cd07f31678063433f634e8022d.png

 

 

- Daca avem /fare 30 cand ar trebui 50, sau invers, apare intr-un mod similar un mesaj de avertizare.

Apasarea simultana a butoanelor X+C va seta tariful corespunzator.

image.png.232dc5bfe77cbe10e93559df44774e31.png

 

Dupa cum poate fi observat din toate imaginile din exemple, si textul ce face referire la combustibil/viteza a primit un tratament similar cu textul informatiilor despre /fare.

 

Instalare:

- Este necesar sa aveti instalat CLEO si SAMPFUNCS.

- Se copiaza scriptul .cs in folderul CLEO, si atat.

 

Scurtaturi butoane disponibile:

- Apasand simultan X+C se seteaza in mod automat /fare 30 sau 50 in functie de ora serverului

- Apasand simultan Z+X se seteaza /fare 1

 

 

Download (de pe ZippyShare) - link actualizat din nou, pe 3 Februarie (rezolvat repede niste chestii)

 

 

Sper sa va fie de folos!

 

 

Edited by Moderat
Link to comment
Share on other sites

Am actualizat link-ul acum cateva minute, nu functiona corect /fare cand se dadea X+C pentru prima oara dupa ce ne urcam in Taxi.

 

Stergeti scriptul vechi inainte de a il pune pe cel nou.

Edited by Moderat
Link to comment
Share on other sites

Salut, bine v-am găsit dragi colegi!

Are cineva vre-un taxi helper ? Gen prescurtarea comenzilor și trimiterea mesajelor de intrare și ieșire din taxiu?

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 9:42 PM, Moderat said:

Salut,

 

Avand in vedere faptul ca acum avem tarife diferite in functie de perioada zile, plus faptul ca nu imi place cum arata informatiile despre /fare in chenarul ala galben, am lucrat la un script care (pe scurt) modifica afisarea informatiilor respective, cat care ne si informeaza daca tariful setat este gresit, in functie de ora.

 

Scriptul a fost verificat de catre admini si nu afecteaza dovezile in cazul in care vom avea nevoie sa facem dovezi pentru diverse situatii care pot aparea in joc.

 

Mai multe detalii:

- Aspectul mai placut vizual (zic eu) al informatiilor despre fare:

image.png.a40b28679be1ae4d9d291a20a2db568b.png

 

 

- Daca ai /fare 1 setat, apare un mesaj cu scopul sa te faca sa nu uiti de el acolo si sa duci ulterior un pasager cu fare gresit.

image.png.108b7307e5490cca81c2ed130fad01a6.png

 

 

- Daca setam /fare 20, care nu mai este valabil, apare un mesaj de avertizare. Cand apar aceste mesaje de avertizare,

putem apasa simultan tastele X+C pentru a seta /fare 30 sau /fare 50 in mod automat, in functie de ora serverului.

image.png.b19ba3cd07f31678063433f634e8022d.png

 

 

- Daca avem /fare 30 cand ar trebui 50, sau invers, apare intr-un mod similar un mesaj de avertizare.

Apasarea simultana a butoanelor X+C va seta tariful corespunzator.

image.png.232dc5bfe77cbe10e93559df44774e31.png

 

Dupa cum poate fi observat din toate imaginile din exemple, si textul ce face referire la combustibil/viteza a primit un tratament similar cu textul informatiilor despre /fare.

 

Instalare:

- Este necesar sa aveti instalat CLEO si SAMPFUNCS.

- Se copiaza scriptul .cs in folderul CLEO, si atat.

 

Scurtaturi butoane disponibile:

- Apasand simultan X+C se seteaza in mod automat /fare 30 sau 50 in functie de ora serverului

- Apasand simultan Z+X se seteaza /fare 1

 

 

Download (de pe ZippyShare) - link actualizat din nou, pe 3 Februarie (rezolvat repede niste chestii)

 

 

Sper sa va fie de folos!

 

 

Pentru ca membrii noi imi tot cer acest cmd si am vazut ca link-ul lui Moderat a expirat, am sa va las un upload de la mine pe mediafire. La urmatoarea actualizare a cmd-ului va posta @ Moderat  un nou link. Bafta la joc si raport

 

Taxi Fare Helper By Moderat

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2022 at 2:58 PM, South BeaSt. said:

Ba ce faceti? cam liniste pe aici nu zice nimeni nimic

Pe aici si eu, tu? Adevarat graesti, e pustiu in socializare :| .

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2020 at 3:55 PM, AIM JuSsTyn said:

  Salutare, colegi.

M-am gandit sa va ajut cu o locatie problematica pentru taximetristi, aceasta fiind : Boat Color din LS - SF.

Daca sunteti curiosi de aceasta locatie : Click  , pentru a urmari videoclip-ul cu locatia.

 Nu strica sa stim aceasta locatie. Numai bine!

Am vazut ca sunt mereu intrebarii legate de aceasta locatie numita 'Boat Color' situata in apropiere de orasul Los Santos si San Fierro. Asa ca am sa republic acest video ca si un ajutor pentru voi. !!V-as indruma sa o invat bine de tot, inainte de a accepta sa duceti la aceasta locatie!!

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

  Am revenit cu o alta locatie la fel de problematica ca si cea postata anterior (Boat Color), si anume 'The Crew Bar' care se afla situata in orasul Las Venturas langa biz-ul cu ID:21 de tip 24/7. Poze cu locatia exacta : AICI . Ca si sugestie, va recomand sa duceti clientul la aceasta locatie doar daca sunteti siguri in ce zona a hartii se afla mai exact, pentru a evita posibilele reclamatii!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.