Jump to content

Los Santos Taxi - Discuţii / Discussions


Kelton
 Share

Recommended Posts

O sa îmi spun și eu punctul de vedere legat de anumite lucruri care se întâmplă în facțiune. Liderul a dat unda verde sa se organizeze activități obligatorii sau neobligatorii pentru cei care vor rank up dar fără sa ia în calcul ca mulți din voi habar nu aveți cu ce se mănâncă. Nu poți posta asa pe repede înainte o activitate obligatorie fără sa anunți pe cei de r6 sau liderul sa adauge un fmotd. Trebuie sa gândești logic ca o activitate la ora 22 și în timpul săptămâni nu îți va veni nimeni pt ca lumea e la școală, muncește treziri de dimineață iar la ora 22 mulți dintre nou se odihnesc pentru a doua zi. Când faci o activitate obligatorie chiar dacă în regulament e trecut sa se anunțe cu 48 de ore trebuie sa faci în asa fel în cât sa se anunțe chiar mai mult. O poți anunță luni pt weekend de exemplu, ca membri sa se obișnuiască, sa aibe timp sa afle cei care nu verifica forumul. Nu faci o activitate obligatorie, fără măcar un sublider sau un lider online mai ales pentru cei care nu știu cum sa se organizeze, cum sa faci dovezi, sa postezi, evidenta etc. O activitate obligatorie trebuie sa dureze în jur de 40 minute sa poți aplica regula cu sancțiuni de întârziere, amenda, av sau fw. E la mintea prostului ca o activitate dd genu organizata de Nicolas pe repede înainte la o ora târzie nu va dura mai mult de 15-20 minute și nu poți aplica regula cu sancțiuni și nu o poți considera activitate obligatorie. Nu sunt răutăcioase doar ca încerc sa o gândesc logic în anumite privințe 

Edited by A N D R E E A
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, South Allecsandru said:

Ohooo nu se mai zice nimic de vreun an pe aici, hai sa băgăm o discuție baietii 🦾

Salut, sa curga socializarea :)) !

Link to comment
Share on other sites

Salut, 

Am editat o harta pe "M" si am pus pe ea toate locatiile importante de pe B-Zone pana acum.

 

Harta arata fix asa (compresata, ea are rezolutie mult mai buna):

mapkv-min.thumb.png.10fd15c72989f932484871d635066877.png

 

Voi atasa o arhiva care contine urmatoarele: "map.txd", "map.ini", "map.asi".

 

Din motive windowsului nu ii place deloc sa iei acel .asi de pe internet, asa ca tot va incerca sa ti-l stearga windows defenderul. Pentru a dezactiva asta trebuie sa intrati la windows security -> virus and threat protection -> virus and threat protection settings "manage settings" -> Exclusions "add or remove exclusion" -> Add exclusion si adaugati FOLDER, folderul principal al jocului vostru. ABIA DUPA AIA dezarhivati in folderul principal toate 3.

 

Aveti nevote neaparat de SAMPFUNCS!

 

 

Va puteti juca cu acel "map.ini" in urmatoarele feluri: 

- "key= " - Valoarea default e 77 care inseamna "M" , daca vreti pe alta tasta, spre exemplu "Z" schimbati cu "90"

Aveti aici toate codurile de la taste: https://asawicki.info/nosense/doc/devices/keyboard/key_codes.html

 

- "alpha= " - Transparenta hartii. Valoarea default este "200", minimul este 0 (nu se vede deloc), iar maximul 255.

 

- "gps= " - 0 daca vreti sa NU aveti GPS cand aveti checkpoint, 1 daca vreti sa aveti.

 

- "icons= " 0 daca NU vreti sa va apara iconitele vizibile pe minimap pe harta, 1 daca da.

 

Nu recomand sa umblati la "file= " decat daca modificati voi alta harta cu txdworkshop.

 

Mapa:

 

https://www.mediafire.com/file/bim38zl4jxacnk0/Mapa+pe+M+2023+cu+locatii+B-Zone+by+MihaitZaNERO.rar/file

 

Multumesc!

 

 

 

UPDATE: Am adaugat Car Rent LV

Edited by MihaiD05
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.