Jump to content

🚓LV Police Department🚓 - 💬 Discuții | Discussions 💬


Kelton
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, North NEDE said:

 

 

Multe reclamatii ar trebui ignorate, spre exemplu cele in care esti acuzat de ceva regulamentar, gen: Aveam no drept si mi-a dat tazer la 1vs1. 
Ai voie, dar tot trebuie sa-ti postezi dovada ca... el nu avea drept si asa mai departe. Cam asa functioneaza. Stiu, nu e chiar normal dar... nu prea avem ce face. In continuare o sa trebuiasca sa postam dovezile inclusiv la reclamatiile asemenea exemplului tau, deoarece administratorii nu vor fi niciodata de acord cu inasprirea conditiilor in care jucatorii fac plangeri. 

În cazul ăla cu tazer e cam necesar să pui și tu o dovadă. Știi că-s și puști care pretind că ar fi avut drept de predare și ai tras cu electroșocul în ei sau i-ai omorât. Atâta timp cât nu putem distinge din dovezile reclamantului dacă a avut drept de predare sau nu, n-avem încotro. Referitor la admini, 'miezo cu mila :)) Să facă și ei un gest drăguț în prag de sărbătoare

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, North Dabro said:

În cazul ăla cu tazer e cam necesar să pui și tu o dovadă. Știi că-s și puști care pretind că ar fi avut drept de predare și ai tras cu electroșocul în ei sau i-ai omorât. Atâta timp cât nu putem distinge din dovezile reclamantului dacă a avut drept de predare sau nu, n-avem încotro. Referitor la admini, 'miezo cu mila :)) Să facă și ei un gest drăguț în prag de sărbătoare

E adevarat ce spui, dar difera exprimarea. Bine, hai sa-ti dau alt exemplu, stiintifico-fantastico-concret:
Te reclama unu': Am mers cu NOS si Dabro mi-a suspendat licenta si nu are voie.

Mno, in cazul asta... tu de ce sa mai pui dovezi? 

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2018 at 10:58 PM, North NEDE said:

E adevarat ce spui, dar difera exprimarea. Bine, hai sa-ti dau alt exemplu, stiintifico-fantastico-concret:
Te reclama unu': Am mers cu NOS si Dabro mi-a suspendat licenta si nu are voie.

Mno, in cazul asta... tu de ce sa mai pui dovezi? 

Mmm...Bine punctat.
Totuși pe server nu e ca în țară - să te creadă superiorii pe cuvânt, fără dovezi de niciun fel. Regulamentele astea ne obligă să prezentăm „einșpe” mii de dovezi chiar și în cazuri în care procedăm corect ca să nu fim sancționați pentru abuz sau alte bălării de genul.
Eu unul ziceam ca DM-ul fără dovezi video să nu mai fie sancționat pentru că uneori chiar nu ai cum să omori suspectul fără să atingi un civil (de multe ori post hunter). După asta tot tu ești sancționat în secunda 2 pe dovezi care arată că a fost ceva intenționat. Dacă ar fi să se filmeze, s-ar observa că se plimbă în cercuri prin fața ta ca să nu lovești doar suspectul, ci și pe el, caz în care reclamația s-ar anula din start. Asta e ideea sugestiei. Poate găsim soluții și pentru cazurile cu NOS, droguri, arme, draci laci, ca să nu mai pierdem timp cu dovezile sau, în cel mai rău caz, să primim sancțiuni din lipsă de dovezi.

 

Edited by uV Dabro
Abuz de functie
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Snowye said:

Bine. Citeam ce se discută pe aici.. În rest plictiseală. :)) 

Iar nu se face nimic duminică? 

Se face, avem antrenament duminică :))

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, North Dabro said:

Mmm...Bine punctat. E cam în genul ăsta: https://youtu.be/a-NjLJv29UM?t=391
Totuși pe server nu e ca în țară - să te creadă superiorii pe cuvânt, fără dovezi de niciun fel. Regulamentele astea ne obligă să prezentăm „einșpe” mii de dovezi chiar și în cazuri în care procedăm corect ca să nu fim sancționați pentru abuz sau alte bălării de genul.
Eu unul ziceam ca DM-ul fără dovezi video să nu mai fie sancționat pentru că uneori chiar nu ai cum să omori suspectul fără să atingi un civil (de multe ori post hunter). După asta tot tu ești sancționat în secunda 2 pe dovezi care arată că a fost ceva intenționat. Dacă ar fi să se filmeze, s-ar observa că se plimbă în cercuri prin fața ta ca să nu lovești doar suspectul, ci și pe el, caz în care reclamația s-ar anula din start. Asta e ideea sugestiei. Poate găsim soluții și pentru cazurile cu NOS, droguri, arme, draci laci, ca să nu mai pierdem timp cu dovezile sau, în cel mai rău caz, să primim sancțiuni din lipsă de dovezi.

 

Eu unul ma straduiesc sa am grija la civili, tocmai ca sa nu ma trezesc cu reclamatii, dar daca imi e imposibil sa ucid suspectul fara sa ating respectivul civil... De-aia nu mai pot eu de reclamatia lui :)) Imi pun filmarea si gata

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, North NEDE said:

Eu unul ma straduiesc sa am grija la civili, tocmai ca sa nu ma trezesc cu reclamatii, dar daca imi e imposibil sa ucid suspectul fara sa ating respectivul civil... De-aia nu mai pot eu de reclamatia lui :)) Imi pun filmarea si gata

No bine, ai dat argumentul final ?

Link to comment
Share on other sites

Salut! pentru ca tot vine craciunul si toti vreti sa va dati mari cu cele mai tari moduri de iarna am facut aceasta versiune de iarna a CopHelpului ca sa mearga mai bine cu modurile si sa mai diversificam acele texte plictisitoare.

Daca este vreun bug sau am gresit ceva astept PM. O zi frumoasa va doresc!

Edited by TheTom
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, TheTom said:

Salut! pentru ca tot vine craciunul si toti vreti sa va dati mari cu cele mai tari moduri de iarna am facut aceasta versiune de iarna a CopHelpului ca sa mearga mai bine cu modurile si sa mai diversificam acele texte plictisitoare.

Daca este vreun bug sau am gresit ceva astept PM. O zi frumoasa va doresc!

E fain. Felicitări și de această dată pentru efortul depus! Sărbători fericite!

Link to comment
Share on other sites

@North Dabro@North NEDE, din pacate, nu se poate face mare lucru cu post-hunterii. Am tot propus de-a lungul 'sederii' mele in functia de admin sa facem si noi ceva cu acesti indivizi, chiar si cu cei care fac DM pe autostrada, tragand la roti, tu ca civil fiind in imposibilitatea de a da [/emergency]. Toate discutiile au rezultat in diferite certuri cu Kelton, majoritatea terminandu-se in acelasi mod: 'e un joc, jucam de distractie, pana la urma ei se distreaza facand asta si la fel de usor ai putea face si tu acelasi lucru'.

Daca cu Kelton nu s-a putut nimic, am decis sa ma apuc eu sa fac dreptate, bazandu-ma pe regula aia, motiv pentru care Fetita_Criminala a primit ban inca de 2 ori de la mine, permanent de ambele dati. Dar cum se poate cumpara, iar cum sunt atatea reduceri, cadouri, un unban a ajuns sa coste cat un hidden, asadar, o mare durere in zona anala pentru astfel de jucatori problematici. Povestea sta la fel si cu codatii, desigur.

 

Singura solutie pentru cei post-hunteri este 'sa-i vanam' si noi. Nu ma refer sa stam in fundul lor cu [/find] pe ei sa-i prindem ca au taiat benzile la un unghi de 34 de grade, pana la urma avem si noi niste standarde. Daca ii vedem pe langa noi, sa incercam sa ne batem joc de ei, regulamentar bineinteles, cat mai complet: [/frisk], [/requestlicenses], daca trage, wanted direct, imediat urmat de un tazer sa planga mai bine, daca parcheaza ilegal sau daca ne lovesc intentionat, carnetul jos, etc. Regulamentul e mare, iar 90 la suta din cei din PD cunosc doar 10 la suta din el, din pacate.

Link to comment
Share on other sites

@South TheoNeuer In general ai cu ce sa le vii de hac, eu unul consider ca inca de la rank 1 am reusit sa-i tin sub control cat de cat, masuri impotriva lor putem lua putine, dar putem.
Despre trasul la roti, functioneaza armonia civil-politist. Daca un civil are simt civic si da /emergency ca trage cineva la roti de pe auto, eu unul strabat si cercetez zona in lung si in lat si opresc pe cat de mult pot respectivul atacator. Cum spuneam, metode exista. Luate armele, luata licenta de arme, luate materialele si licenta dupa caz, amenda pentru mers pe carosabil, frisk, ahaha, cate si mai cate... Totul e sa se vrea. Daca X si Y politisti nu cunosc altceva decat raport raport raport puncte puncte puncte, armonia de care vorbeam nu mai exista. Personal incerc (si mereu am incurajat membrii sa faca la fel) sa-mi fac treaba, fiindca doar asa ma simt bine pe joc, iar ca sa ma joc si sa ma simt bine, nu am nevoie de puncte... 

Link to comment
Share on other sites

@North NEDE, bineinteles, dar dupa cum am spus, sunt 90 la suta dintre oameni care cunosc 10 la suta din regulament. Ei altceva in afara de [/startradar], [/stopradar], [/ticket] nu stiu. Daca am reusi sa 'educam' si alti membri corespunzator, sa vezi ce frumos ar fi atunci. Toti post-hunterii vor intra in depresie ca stau 5 minute la volanul unei masini, urmate de inca 30 de minute de stat in jail si inca 3 ore de condus biciclete.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, South TheoNeuer said:

@North NEDE, bineinteles, dar dupa cum am spus, sunt 90 la suta dintre oameni care cunosc 10 la suta din regulament. Ei altceva in afara de [/startradar], [/stopradar], [/ticket] nu stiu. Daca am reusi sa 'educam' si alti membri corespunzator, sa vezi ce frumos ar fi atunci. Toti post-hunterii vor intra in depresie ca stau 5 minute la volanul unei masini, urmate de inca 30 de minute de stat in jail si inca 3 ore de condus biciclete.

 

Nici biciclete, ca nu mai sunt la DS, se milogesc de jucatori sa le vanda acum :)) 

Link to comment
Share on other sites

Ba baieti. Mai postati si voi. Nu s a mai postat de aproape 2 sapt. Ma dezamăgiți. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zNoss ZEW said:

Ba baieti. Mai postati si voi. Nu s a mai postat de aproape 2 sapt. Ma dezamăgiți. 

Au venit sărbătorile, fac si băieții pregătiri.

Link to comment
Share on other sites

  • Eduard.. changed the title to 🚓LV Police Department🚓 - 💬 Discuții | Discussions 💬
  • Kwebbel pinned this topic
  • Edward locked this topic
  • Scotocell unlocked this topic
  • Eduard.. unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.