Jump to content

🚓LV Police Department🚓 - 💬 Discuții | Discussions 💬


Kelton
 Share

Recommended Posts

Bună seară băieți! Sunt 4 activități/antrenamente obligatorii deoarece le tratați cu mare indiferență asta din câte am observat eu. Aveți cele 2 învoiri lunare + cele care le câștigați din Misiunea Săptămânii (desigur, dacă participați) deci toată lumea este fericită. Să nu va mai aud cu pretexte că va petreceți sărbătorile pe samp că nu o să fie așa, deoarece în timpul sărbătorilor o să fiți învoiți de la raportul de activitate, asta înseamnă că o să fiți învoiți și de la antrenamente/activități. Și Rank UP la timp nu îl primiți deoarece nu participați nici la antrenamente/activități, nici la misiunea săptămânii. Este ceva normal să nu primești Rank UP dacă tu stai în facțiune doar pentru culoare. Dacă doriți Rank UP la timp vrem să vedem o implicare din partea voastră.  Va rog să fiți și voi mai înțelegători și dacă este o problema o putem rezolva împreună oricând. O seară frumoasă. PS.Aștept sugestiile voastre pentru ''Misiunea Săptămânii''. Ce tip de misiuni v-ar plăcea? Aștept PM-ul vostru.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Scotocell said:

Bună seară băieți! Sunt 4 activități/antrenamente obligatorii deoarece le tratați cu mare indiferență asta din câte am observat eu. Aveți cele 2 învoiri lunare + cele care le câștigați din Misiunea Săptămânii (desigur, dacă participați) deci toată lumea este fericită. Să nu va mai aud cu pretexte că va petreceți sărbătorile pe samp că nu o să fie așa, deoarece în timpul sărbătorilor o să fiți învoiți de la raportul de activitate, asta înseamnă că o să fiți învoiți și de la antrenamente/activități. Și Rank UP la timp nu îl primiți deoarece nu participați nici la antrenamente/activități, nici la misiunea săptămânii. Este ceva normal să nu primești Rank UP dacă tu stai în facțiune doar pentru culoare. Dacă doriți Rank UP la timp vrem să vedem o implicare din partea voastră.  Va rog să fiți și voi mai înțelegători și dacă este o problema o putem rezolva împreună oricând. O seară frumoasă. PS.Aștept sugestiile voastre pentru ''Misiunea Săptămânii''. Ce tip de misiuni v-ar plăcea? Aștept PM-ul vostru.

 

Te sunam noi boss daca e 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Scotocell said:

Bună seară băieți! Sunt 4 activități/antrenamente obligatorii deoarece le tratați cu mare indiferență asta din câte am observat eu. Aveți cele 2 învoiri lunare + cele care le câștigați din Misiunea Săptămânii (desigur, dacă participați) deci toată lumea este fericită. Să nu va mai aud cu pretexte că va petreceți sărbătorile pe samp că nu o să fie așa, deoarece în timpul sărbătorilor o să fiți învoiți de la raportul de activitate, asta înseamnă că o să fiți învoiți și de la antrenamente/activități. Și Rank UP la timp nu îl primiți deoarece nu participați nici la antrenamente/activități, nici la misiunea săptămânii. Este ceva normal să nu primești Rank UP dacă tu stai în facțiune doar pentru culoare. Dacă doriți Rank UP la timp vrem să vedem o implicare din partea voastră.  Va rog să fiți și voi mai înțelegători și dacă este o problema o putem rezolva împreună oricând. O seară frumoasă. PS.Aștept sugestiile voastre pentru ''Misiunea Săptămânii''. Ce tip de misiuni v-ar plăcea? Aștept PM-ul vostru.

 

Buna seara si tie stimate domn sa zic asa. Deodata un rank 6 isi da interesul pentru factiune, eu sunt perfect de acord cu tine ca de craciun suntem invoiti, dar din Ianuarie ? unii se duc la scoala altii la munca, si din cate stiu avem o singura Duminica pe saptamana, eu cred ca era de ajuns sa ramana 2, dar nimeni nu a intrebat nimic. Respect pentru tine ca faci misiunea saptamanii si mai stiu eu ce pe aici pe forum dar in joc ? Tu crezi ca cu 4 antrenamente maresti activitatea ? LVPD era un colectiv frumos, si nu veneai la antrenament ca era obligatoriu, veneai de placere, si aproape toata factiunea era prezenta, pentru ca aveai pentru ce sa tragi, acum in prezent ?? Dam fw-uri pentru o simpla greseala la invoire care cred ca si eu as fi gresit, la fel cum au facuto multi, deci putea sa ramana la modelul care era, conducerea LVPD trebuie sa fie un model pentru fiecare membru, dar voi ca mai aveti si grade de admin nici macar nu salutati, si nu ma refer la tine @Scotocell ca tu din cand in cand mai saluti fata de altii care nu o fac deloc, insa si cu tine as avea treaba, te-am vazut in topicul legende trecut acolo, pe mine nu ma deranjeaza ca nu sunt, ca mie nu imi pasa, pt mine e un joc si il tratez ca un joc, dar tu ? Ce ai facut ma pentru factiune ? Misiunea saptamanii :-?? nu inseamna nimic, si as mai fi avut foarte multe de spus dar din cauza ca nu am de ce sa scriu mai multe ca probabil pentru voi este irelevant.

                   

Link to comment
Share on other sites

@Scotocell De ce vii tu acum si ne spui ca pamantul e rotun si apa e uda?Toata lumea este constienta de faptul ca pe perioada sarbatorilor o sa fim invoiti, fazele de genu (facem sarbatorile pe samp) au aparut din neumultumirea de a avea 4 activitati obligatorii pe luna prin, aceasta schimbare e adevarat ca o sa avem 2 invoiri dar o sa avem si 2 activitati la care trebuie sa ne prezentam pe luna ceea ce e dublu fata de cum era pana acum.De ce ati facut aceasta schimbare peste noapte fara ca macar sa ne intrebati si pe noi?Si daca tot iti traduc, iti traduc pana la capat.Nu cred ca intereseaza pe marea majoritate ca tu si Vulpea ati primit sublider pe prietenie cum s-ar zice ca nu sunteti nici primii nici ultimii atata timp cat este corectitudine la celelalte rank upuri pentru ca indiferent daca merg sa fac niste poze pe undeva pe harta sau nu 9 saptamanii pentru rank up mi se pare prea mult.

 

PS.Poate puteti si voi sa fiti mai deschisi la sugestii si pe alte subiecte si poate invatati sa ascultati si nemultumirile altora fara sa i dati imd afara de pe grupul de whatsapp.Asa cum zicea si Virusica impresia pe care o dati in departament (fie ca va dati seama sau nu) nu este una chiar buna prin necorectitudinea pe care o faceti.

PSS Poate aflam si noi pana la sfarsitul anului cine i-a facut PM lui spike de 3/3 ca asa ceva in acest departament nu am mai auzit de cand sunt eu aici.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Virusica said:

Buna seara si tie stimate domn sa zic asa. Deodata un rank 6 isi da interesul pentru factiune, eu sunt perfect de acord cu tine ca de craciun suntem invoiti, dar din Ianuarie ? unii se duc la scoala altii la munca, si din cate stiu avem o singura Duminica pe saptamana, eu cred ca era de ajuns sa ramana 2, dar nimeni nu a intrebat nimic. Respect pentru tine ca faci misiunea saptamanii si mai stiu eu ce pe aici pe forum dar in joc ? Tu crezi ca cu 4 antrenamente maresti activitatea ? LVPD era un colectiv frumos, si nu veneai la antrenament ca era obligatoriu, veneai de placere, si aproape toata factiunea era prezenta, pentru ca aveai pentru ce sa tragi, acum in prezent ?? Dam fw-uri pentru o simpla greseala la invoire care cred ca si eu as fi gresit, la fel cum au facuto multi, deci putea sa ramana la modelul care era, conducerea LVPD trebuie sa fie un model pentru fiecare membru, dar voi ca mai aveti si grade de admin nici macar nu salutati, si nu ma refer la tine @Scotocell ca tu din cand in cand mai saluti fata de altii care nu o fac deloc, insa si cu tine as avea treaba, te-am vazut in topicul legende trecut acolo, pe mine nu ma deranjeaza ca nu sunt, ca mie nu imi pasa, pt mine e un joc si il tratez ca un joc, dar tu ? Ce ai facut ma pentru factiune ? Misiunea saptamanii :-?? nu inseamna nimic, si as mai fi avut foarte multe de spus dar din cauza ca nu am de ce sa scriu mai multe ca probabil pentru voi este irelevant.

                   

@Virusica dragă! Te consider unul dintre membrii înțelegători din LVPD și chiar nu mă așteptam la asta din partea ta. Vreau să mă fac înțeles, eu încerc să va înțeleg pe fiecare în parte dar vreau că și voi să încercați să mă înțelegeți. Până în luna Ianuarie se pot schimba multe. Mă aflu în topicul cu ''Legende'' deoarece am ajuns Sublider, orice Sublider este trecut la ''Legende''. Nu am de gând și nici nu vreau să mă cert cu cineva din LVPD. Aici m-am acomodat foarte bine cu acest colectiv și chiar nu vreau să îmi pară rău.

 

41 minutes ago, Tovarasul Cooper said:

@Scotocell De ce vii tu acum si ne spui ca pamantul e rotun si apa e uda?Toata lumea este constienta de faptul ca pe perioada sarbatorilor o sa fim invoiti, fazele de genu (facem sarbatorile pe samp) au aparut din neumultumirea de a avea 4 activitati obligatorii pe luna prin, aceasta schimbare e adevarat ca o sa avem 2 invoiri dar o sa avem si 2 activitati la care trebuie sa ne prezentam pe luna ceea ce e dublu fata de cum era pana acum.De ce ati facut aceasta schimbare peste noapte fara ca macar sa ne intrebati si pe noi?Si daca tot iti traduc, iti traduc pana la capat.Nu cred ca intereseaza pe marea majoritate ca tu si Vulpea ati primit sublider pe prietenie cum s-ar zice ca nu sunteti nici primii nici ultimii atata timp cat este corectitudine la celelalte rank upuri pentru ca indiferent daca merg sa fac niste poze pe undeva pe harta sau nu 9 saptamanii pentru rank up mi se pare prea mult.

 

PS.Poate puteti si voi sa fiti mai deschisi la sugestii si pe alte subiecte si poate invatati sa ascultati si nemultumirile altora fara sa i dati imd afara de pe grupul de whatsapp.Asa cum zicea si Virusica impresia pe care o dati in departament (fie ca va dati seama sau nu) nu este una chiar buna prin necorectitudinea pe care o faceti.

PSS Poate aflam si noi pana la sfarsitul anului cine i-a facut PM lui spike de 3/3 ca asa ceva in acest departament nu am mai auzit de cand sunt eu aici.

 Eu te înțeleg că ești nemulțumit. Dar la toate problemele există o rezolvare, toate la timpul lor, crede-mă!

Link to comment
Share on other sites

Salut sunt NașuL sau nașu, nu prea comentez eu sau alte chestii îmi place să îmi văd de treaba mea doar mă știți.Mă dar ce-i asta fă?Serios 4 antrenament pe lună?Ce aveți fraților ați visat urât peste noapte?Eu muncesc de luni pana sambata am un program incarcat si duminica cand trebuie să imi petrec timpul liber cu prietena sau familia trebuie sa fiu la antrenament?Sunteți nebuni v-a luat Dumnezeu mințile de la atâta grade pe voi? 2 antrenamente pe lună erau destule, de ce ați bagat 4 antrenamente?Nu v-ați putut gândi la altă treabă? Un membru să aibă dreptul la 2 invoiri iar dupa cele 2 invoiri să nu mai aibă dreptul la alte invoiri decât după maximi 30 de zile de la ultima învoire,la asta nu va dus capul, și uite că v-am dat așa o idee fară să mă gândesc prea mult.Am stat 9 saptămâni dupa r5 stați liniștiți stăteam și 10 și 20 de săptămâni pentru 5 dar nu mi-se pare corect ceea ce faceți voi aici, un lider fără membri este ca un președinte fără partid.Pe mine nu mă interesează cine ia sublider lider peleu, pe mine mă interesează să își facă treaba atât și să fie corect față de membrii atât, dar dacă văd arfe și figuri mă ia de la stomac și cu "leașân".Deci faceți ceva ca să fie bine că dacă este rău multe demisii o să apară.Și vedeți că NașuL vostru știe care este treba cu 3/3 al lui spike.Stay tuned NașuL bandit.

Edited by Tovarasul NasuL
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tovarasul Cooper said:

Nu ca am ceva cu tine sau ceva dar image.png.5a56c5fb9d147fa02820116c16a7ebe2.png

Eu încerc să va ajut, iar voi îmi dați peste nas cu ceva complet diferit și la care am dat răspunsul mai sus.... foarte frumos din partea voastră.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Scotocell said:

Eu încerc să va ajut, iar voi îmi dați peste nas cu ceva complet diferit și la care am dat răspunsul mai sus.... foarte frumos din partea voastră.

Regula fara sa fim si noi informati,nimeni nu e de acord,lucruri lasate in ceata fara explicatii,sanctionari pentru lucruri marunte (1 liteta gresita), etc. Si normal ca totul vine pe capul vostru deoarece voi bagati astea si le faceti

Link to comment
Share on other sites

Astea sunt regulile la momentul actual. Poate pe viitor o să modificăm. Până atunci să mă fac înțeles, vreau să fiți și voi mai îngăduitori și mai înțelegători. Haideți să nu stricăm colectivul că nu are rost. O seară bună!

Link to comment
Share on other sites

Cu parere de rau il strica aia noi, nu dau nume,se stiu singuri, mai nou ei aleg regulile nu toata factiunea cum era acu o vreme fara certuri.

Edited by Maeve
Link to comment
Share on other sites

Din simplul fapt ca au inceput anumite certuri, topicul o sa fie inchis pentru o perioada nedeterminata de timp.

In acelasi timp, cand intri intr-o factiune este destul de normal ca regulamentul factiunii o sa se schimbe pe parcurs deoarece nu o sa fie acelasi tot timpul, si ca trebuie sa-l respecti cat timp faci parte din acea factiune.

 

In continuare va urez o seara frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

  • Edward locked this topic
On 11/19/2019 at 8:48 PM, Scotocell said:

@Virusica dragă! Te consider unul dintre membrii înțelegători din LVPD și chiar nu mă așteptam la asta din partea ta. Vreau să mă fac înțeles, eu încerc să va înțeleg pe fiecare în parte dar vreau că și voi să încercați să mă înțelegeți. Până în luna Ianuarie se pot schimba multe. Mă aflu în topicul cu ''Legende'' deoarece am ajuns Sublider, orice Sublider este trecut la ''Legende''. Nu am de gând și nici nu vreau să mă cert cu cineva din LVPD. Aici m-am acomodat foarte bine cu acest colectiv și chiar nu vreau să îmi pară rău.

 

 Eu te înțeleg că ești nemulțumit. Dar la toate problemele există o rezolvare, toate la timpul lor, crede-mă!

Salut, multumesc celui ce a deschis topicul sa pot raspunde si eu, chiar mi-am dorit.

Sa incep prin a spune ca nu sunt singurul care sunt nemultumit, peste 50 la suta din factiune este de aceeasi parere.... Tu, Vulpea si sa nu uitam si de liderul nostru Edward sunteti conducerea factiunii LVPD, acum ceva timp aceste functii erau ocupate de cineva care a muncit in factiune, care a ridicat factiunea sau a mentinut-o pe linia de plutire. Cu tot respectul va spun ca inainte era altfel, oricum nu mai are rost sa zic mai multe ca probabil zic degeaba. In schimb voi cei care sunteti astazi la conducere NU CONDUCETI FACTIUNEA, se vede acest lucru foarte clar, ca ati facut 4 antrenamente pe luna, nu inseamna ca conduceti factiunea, puteti sa faceti si 9 pe luna, si tot nu ar insemna ca o conduceti. Voi chiar nu observati ca inafara de raport si antrenament nu se mai face nimic altceva ? ati observat ca nu mai suntem un colectiv? O sa spuneti acum ca nu vrem noi, gresit... voi nu aveti timp sa va ocupati de factiune, sau nu vreti cine stie.

              Si sa incheiem aici vreau sa repet ca nu am nimic cu voi eu, pe mine nu ma deranjati voi, ma deranjeaza doar faptul ca va bateti joc de factiune si ca o duceti in jos!

Link to comment
Share on other sites

da asa ca idee ce ai vrea tu sa fie in factiune ? vino cu ideei ! de ce toata lumea asteapta de ce toata lumea are pretentia la doar trei persoane ? crezi ca tu te descurcai mai bine? iti zic eu ca nu de bine de rau noi macar suntem online mai tot timpul ! vrei sa facem altceva pai vino nene cu ideei si facem ! in loc sa pierzi timpul aici si sa critici conducerea faceai un pm frumos cu o idee si o puneam in practica simplu ;) 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, V86ulpea said:

da asa ca idee ce ai vrea tu sa fie in factiune ? vino cu ideei ! de ce toata lumea asteapta de ce toata lumea are pretentia la doar trei persoane ? crezi ca tu te descurcai mai bine? iti zic eu ca nu de bine de rau noi macar suntem online mai tot timpul ! vrei sa facem altceva pai vino nene cu ideei si facem ! in loc sa pierzi timpul aici si sa critici conducerea faceai un pm frumos cu o idee si o puneam in practica simplu ;) 

O prima idee ar fi sa socializam mai mult, dupa care sa fim o echipa... Dar ce iti spun tie ca tu pe /r nu vorbesti deloc, nici macar nu saluti, si la ce sa fac PM ? Cand avem discord si am putea vorbi toti, dar cu cine ? oricum nu vreau sa imi bat capul prea mult cu asta deoarece parerea mea este ca nu poti face nimic cu Conducerea actuala decat Raport, Misiunea saptamanii si bineinteles antrenamentele. Suntem 40 membri, din care 20 noi nu cunoastem si app nici pe tine... sal

Link to comment
Share on other sites

bun vad ca ai inceput cu un repros hai sa iti explic de ce nu scriu pe /r /a /si am tog la clan pentru ca eu ma joc cu o singura mana daca nu stiai sunt in scaun cu rotile si am si ambele maini afectate  imi e foarte greu sa scriu asa ca m`am obisnuit sa nu scriu deloc decat sa incept o discutie si sa imi fie greu sa o termin ! cand despre discord la fel insa vino cu un subiect o idee si cand pot eu raspund chiar daca  mai greu ! imi place de voi ca intai sariti la cearta si reprosuri desi nu stiti ce se intampla cu o persoana ! daca o tineti asa cu cautat motive de certa nu o sa iasa nimic si nici noi nu vom pleca din factiune asa ca mai bine incercam sa facem ceva decat sa ne cautam toata ziua motive 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, V86ulpea said:

bun vad ca ai inceput cu un repros hai sa iti explic de ce nu scriu pe /r /a /si am tog la clan pentru ca eu ma joc cu o singura mana daca nu stiai sunt in scaun cu rotile si am si ambele maini afectate  imi e foarte greu sa scriu asa ca m`am obisnuit sa nu scriu deloc decat sa incept o discutie si sa imi fie greu sa o termin ! cand despre discord la fel insa vino cu un subiect o idee si cand pot eu raspund chiar daca  mai greu ! imi place de voi ca intai sariti la cearta si reprosuri desi nu stiti ce se intampla cu o persoana ! daca o tineti asa cu cautat motive de certa nu o sa iasa nimic si nici noi nu vom pleca din factiune asa ca mai bine incercam sa facem ceva decat sa ne cautam toata ziua motive 

Am auzit despre tine stai tu linistit, si din pacate nu esti singurul care are astfel de probleme, sunt unii care au probleme mai grave din pacate, tu trebuie sa intelegi ca eu nu vreau sa caut cearta cu nimeni, dar sa revenim la jocul nostru mirobolant sa spun asa. Cu totii sau majoritatea jucam acest joc ca sa ne simtim bine, sa socializam, sa ne facem noi amici si sa ne distram sa zic asa. Noi facem parte din LVPD daa, insisti intr-una sa venim noi sau cel putin eu cu idei, eu nu pot veni cu idei deoarece 28 membri nu ii cunosc, si nu vreau sa imi fac eu "dusmani" in LVPD ca vin cu idei, 

                                 Spune-mi si mie te rog, care este rolul tau in LVPD ? Dar rolul lui @Scotocell oare care este ? Crezi ca o idee de a mea ar fi binevenita pentru voi ? Eu nu cred... Daca eram o echipa cu oameni seriosi inainte de a face o alegere vorbeam toti, cu ocazia asta poate cine stie ne cunosteam mai bine si cu timpul iti era mai mare dragul sa petreci 2-3 ore pe sa-mp facand diferite activitati cu colegii LVPD.

                               @E d w a r d si pentru tine o intrebare cu referire la aceasta reclamatie https://www.rpg.b-zone.ro/factions/report/86621

Eu nu vreau sa ii tin partea lui Darkblood dar e si el un copil ca toti cei ce ne jucam sa-mp, regulamentul scrie clar ca nu ai voie sa folosesti masina personala sa stai la panda, radar etc..... Dar in cazul de fata in reclamatie are o simpla puza cu faptul ca avea urmara, ce facea acolo, Dumnezeu stie dar poate armura era de la /toyshop, sau poate s-a rasturnat in misiune a ramas pe jos si a venit Ionescu care i-a oferit masina lui sa se duca acolo unde are treaba, ca totusi nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa te duci on duty sa cumperi o masina de la cineva....

Link to comment
Share on other sites

da se pare ca nu ne intelegem voi asteptati de la trei persoane sa faca totul si daca nu va convine sa arunci iar cu acuzati ca conducerea e proasta am inteles ! o sa ramanem doar la decizile noastre va convine bine nu iar bine ! eu am incercat dar se pare ca nu ai cu cine ! iar cat despre sublideri doar liderul ii alege e dreptul lui fie ca va convine fie ca nu e doar decizia lui cine este sublider nu trebuie sa se consulte cu nimeni ! 

Link to comment
Share on other sites

  • Eduard.. changed the title to 🚓LV Police Department🚓 - 💬 DiscuÈ›ii | Discussions 💬
  • Edward locked this topic
  • Scotocell unlocked this topic
  • Eduard.. unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.