Jump to content

🚓LV Police Department🚓 - 💬 Discuții | Discussions 💬


Kelton
 Share

Recommended Posts

Topicul va fi redeschis de către lider când consideră de cuviință. Anumite persoane care au fost raportate și au sărit calul au fost sancționate cu warn și suspend.

 

Dacă nu vă convine ceva, acesta e privilegiul perfect de a participa la ședința anunțată de lider și a discuta împreună problemele, cât și acesta să vă prezinte nemulțumirile și așteptările sale față de cei de rank superior.

 

Am văzut și eu efectual acesta ca jucătorii de rank superior să facă strict minimul pentru facțiune și nimic altceva, sau poate nici chiar atât. O fi normal acest lucru pentru unii, dar nu e normal pentru noi, cei care conducem serverul, respectiv pentru liderii care conduc facțiunile. Facțiunile sunt și au fost mereu pentru jucătorii activi, care au avut suficient timp să-și dedice jocului, respectiv facțiunilor.

 

Înțeleg că după un anumit timp intervine monotonia și nu mai poți da același randament când ai atins deja rankul maxim într-o facțiune, dar nici să stai să vegetezi acolo făcând strict minimul și nimic altceva în plus. Raportul la rankurile superioare e foarte mic și se face ușor, într-o singură zi. Dacă un jucător de rank superior doar asta face, mai mult ține locul ocupat degeaba. Acel loc ar putea fi ocupat de un jucător nou, un membru proaspăt, care are cheful necesar și dorința de-a fi activ, de-a avansa, de-a obține un rank superior, de-aș crea un nume.

 

Zici că suntem în parlamentul României, să ținem toți moșii în funcție care stau și mai că nu crapă pe scaunul din parlament, în loc să eliberăm locurile pentru cei care au timp și vor să facă treabă.

 

Evident că vor exista păreri împărțite când vine vorba de un astfel de subiect, însă rețineți cel mai important lucru din toate: activitatea, implicarea, cum vreți voi s-o numiți, o decid cei aflați la conducere și nu jucătorii de rând. Nu o să vă facă nimeni pe plac doar pentru că majoritatea vrea să stea și să vegeteze. Acest lucru nu ajută cu nimic facțiunea sau serverul. Jucătorii inactivi care fac doar minimul sau stau pe sleep nu ajută cu nimic serverul. N-ai timp sau n-ai chef? Eliberează locul și te reapuci când ai timp/chef.

Link to comment
Share on other sites

  • Edward unlocked this topic

Salut! Din pacate din cauza unei functii de la auto-stopradar care favoriza cam mult membrii PD am fost nevoit sa fac un nou update. Pentru a evita viitoarele sanctiuni va recomand sa luati noua versiune. O zi buna!

*NU trebuie sa inlocuiti si fisierul .ini daca aveti V5.1, deci setarile modului vor ramane salvate*

*Click

 

V5.2:

- La cererea lui Kelton am scos somatia instanta de la auto-stopradar (atunci cand prinzi pe cineva si apesi pe tasta).

- A fost rezolvat bugul de la auto-arrest (cand aveai un jucatori pe g si mergeai in zona de arrest se facea spam cu arrest pe el).

Edited by TheTom
Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2020 at 3:51 PM, TheTom said:

Salut! Din pacate din cauza unei functii de la auto-stopradar care favoriza cam mult membrii PD am fost nevoit sa fac un nou update. Pentru a evita viitoarele sanctiuni va recomand sa luati noua versiune. O zi buna!

*NU trebuie sa inlocuiti si fisierul .ini daca aveti V5.1, deci setarile modului vor ramane salvate*

*Click

 

V5.2:

- La cererea lui Kelton am scos somatia instanta de la auto-stopradar (atunci cand prinzi pe cineva si apesi pe tasta).

- A fost rezolvat bugul de la auto-arrest (cand aveai un jucatori pe g si mergeai in zona de arrest se facea spam cu arrest pe el).

Tomule, nu te supara ca te intreb, eu sunt helper si am helper help-u tot pe /cmd si nu imi mai deschide pd help-u ca e tot pe /cmd, ii poti schimba comanda de deschidere ? in loc de /cmd pune si tu /cmdpd sau /cmmd nush ceva mai mic dar sa am si eu acces iara.. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Hi im Soren said:

Tomule, nu te supara ca te intreb, eu sunt helper si am helper help-u tot pe /cmd si nu imi mai deschide pd help-u ca e tot pe /cmd, ii poti schimba comanda de deschidere ? in loc de /cmd pune si tu /cmdpd sau /cmmd nush ceva mai mic dar sa am si eu acces iara.. Multumesc

Salut! Daca ai V5+ intra in PDHelper.ini din cleo si al 2-lea rand daca tin bine minte cmd="cmd", pui in loc de cmd dintre ghilimele comanda pe care o vrei tu

Edited by TheTom
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, South aRsenie said:

La câți le-ați stricat ziua și le-ați luat carnetul până acum frumoșilor????2️⃣?

???? mi au umplut ăștia frigiderul cu înjurături și morti cate si mai cate:))))))

Link to comment
Share on other sites

  • Eduard.. changed the title to 🚓LV Police Department🚓 - 💬 Discuții | Discussions 💬
  • Edward locked this topic
  • Scotocell unlocked this topic
  • Eduard.. unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.