Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Las Venturas Taxi - Anunțuri importante | Important announcements


Giuliano
 Share

Recommended Posts

Imagini pentru las venturas taxi

 

Salut. Pentru cei ce vor un Taxi CMD bine făcut special pentru facțiunea noastră, vă las un link mai jos.

 

https://www31.zippyshare.com/v/nSKIpYx3/file.html

Link to comment
Share on other sites

                                                                 dKfxc6Y.png&key=03f4321bec64448800084fb9c0880ef4ff1d3b0cd3b3cfe243a1e20c6ef9faf5

Miercuri in data de 26/02/2020 la ora 20:30 voi organiza o sedinta pentru cu toti membri factiunii pentru a lamurii si a rezolva anumite probleme

interne ce au intervenit in ultimele zile in factiune.

Cine nu poate venii la aceasta sedinta pentru motive foarte intemeiate este sfatuit sa posteze o cerere de invoie in topicul de Invoiri, cine nu se va prezenta la aceasta sedinta fara o cerere de invoire postata va fii sanctionat cu Faction Warn fara nici un tip de discutie.

Nu este de exclus faptul ca as dorii din partea voastra cat mai multa prezenta la aceasta sedinta pentru a clarifica si a rezolva aceste lucruri, v-as ruga sa acordati 30 de minute din timpul vostru seral pentru acest lucru, daca nu aveti nimic de foarte intemeiat de facut in acest interval.

                                                           

                               Conducerea LV Taxi Company va multumeste pentru intelegere si va ureaza o seara placuta in continuare.

                                    

                            

                                 

Edited by Alessio
Link to comment
Share on other sites

                                                dKfxc6Y.png&key=03f4321bec64448800084fb9c0880ef4ff1d3b0cd3b3cfe243a1e20c6ef9faf5

Duminica in data de 08.03.2020 la ora 20:00 vom organiza o activitate de tip ''war'' alaturi de factiunile SFPD si LVPD, doresc o prezenta decenta la aceasta activitate, cine din motive foarte serioase nu poate venii este rugat sa posteze o cerere de invoire in topicul ''Invoiri''. Prezenta la aceasta activitate este una OBLIGATORIE cine nu se prezinta si nu are invoirea postata repet din motive cat de poate de serioase va fii sanctionat cu Faction Warn.

 

Conducerea LV Taxi Cab Company va ureaza o saptamana cat mai placuta si mult succes la rapoartele de activitate !

 

 

Link to comment
Share on other sites

                                                         dKfxc6Y.png&key=03f4321bec64448800084fb9c0880ef4ff1d3b0cd3b3cfe243a1e20c6ef9faf5

Duminica in data de 29.03.2020 la ora 18:00 voi organiza o activitate de tip ''Race'' cu Karturi pe mapa normala in alt virtural world numai intre noi. Din punct de vedere a premiului la aceasta  activitate vor fii 3 castigatori, Locul 1= $250.000 Locul 2= $200.000 Locul 3= $150.000. Prezenta la aceasta activitate este una OBLIGATORIE, cine nu poate din motive foarte serioase si valide sa vina este rugat sa puna o cerere de invoire in topicul predispus pentru acest lucru, cei care vor fii absenti fara o cerere de invoire postata vor primi Faction Warn! Sper sa fiti cat mai multi prezenti asa ne distram putin impreuna. 

 

Conducerea LV Taxi Cab Company va ureaza o saptamana cat mai buna si placuta si succes la toata lumea la rapoartele de activitate!

Link to comment
Share on other sites

                                                                                                - Activitate -

                                             lVXDddd.png

 

 

Luni in data de 13.04.2020 ora 17:50 voi organiza o activitate de tip ''Trivia''. Prezenta este una OBLIGATORIE. Cine nu poate veni dintr-un motiv bine intemeiat este rugat sa puna o cerere de invoire. Cine nu va veni fara o cerere de invoire va fi sanctionat cu Faction Warn (FW). Sper sa fim cat mai multi, regulile vi le voi explica inainte sa incepem activitatea. Premiu: $350.000!

Link to comment
Share on other sites

                                                                                            - Activitate -

                        lVXDddd.png

 

 

Pe data de 21.04.2020 ora 16:50 voi organiza o activitate SPECIALA! Prezenta este OBLIGATORIE, cine nu va veni fara o cerere de invoire la sectiunea ''Invoiri pentru sedinte/activitati'' va fi sactionat cu Faction Warn (FW), cei ce vor intarzia 10-20 minute vor primi Avertisment Verbal (AV) iar cei ce vor intarzia 20-30 minute Avertisment Verbal (AV) + amenda $50.000! 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Premiul pentru locul 1 - raport optional pentru saptamana 20.04.2020-26.04.2020

Premiul pentru locul 2 - $200.000

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avand in vedere ca este o activitate speciala toate detaliile vi le voi explica la momentul activitatii. Sper sa ne distram toti impreuna!

Edited by A N D R A
Greseala data.
Link to comment
Share on other sites

                                                                                                  - Activitate -

                        lVXDddd.png

 

Pe data de 01.05.2020  (19:00) vom avea o activitate de tip WAR cu LS Taxi! Prezenta este una OBLIGATORIE, invoirile se fac in topicul ''Invoiri pentru sedinte/activitati''. Cine nu are o invoire si nu vine la activitate primeste Faction Warn (FW), cei ce vor intarzia 10-20 minute vor primi Avertisment Verbal (AV) iar cei ce vor intarzia 20-30 minute Avertisment Verbal (AV) + amenda $50.000! 

 

V-as ruga sa veniti in numar cat mai mare, premiul este de $1.000.000 (pt. castigatori) care va fi impartit in mod egal fiecarui membru.

Link to comment
Share on other sites

                                                                                                        - Activitate -

                              lVXDddd.png

Limba romana

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                             Pe data de 10.05.2020 ora 17:00  voi organiza o activitate de tip Duel Deagle 1v1Prezenta este una OBLIGATORIE asa dar

                          va astept  in numar cat mai mare. Cei ce nu puteti veni puneti o invorie pe forum. Invoirile se fac in topicul ''Invoiri pentru sedinte/activitati''.

                                   Cine nu are o invoire si lipseste de la activitate va fi sanctionat cu Faction Warn (FW)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                                              Idei de cadouri, fara o ocazie deosebita

 

  Toti cei ce  vor participa si vor contribui la poza (care va fi putin mai speciala) vor primi $50.000, de asemenea cel mai indemanatic taximetrist pe tras (castigatorul activitatii) va primi raport optional pe saptamana viitoare.

 

P.S: Nu sunteti obligati sa participati la poza de final, doar la poza de inceput (intr-o linie) pentru prezenta.

 

 

English

                                                                                                     Activity

                                               lVXDddd.png

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On 10.05.2020 at 17:00 I will organize a activity (Duels, Deagle). Presence is Complusory so but I am waiting for you in a large numbers. Those who can't come put a leavening on the forum. Whoever does not have a leavening and is absent from the activity will be sanctioned with Faction Warn (FW).

 

                                                                                      Idei de cadouri, fara o ocazie deosebita

 

Everyone who participates and contributes to the picture (whick will be a little more special) will receive $50.000, also the most skilled taxi driver on the trail (winner of the activity) will receive an optional report for the next week.

P.S: You are not obliged to participate in the final picture, only in the beginning picture for the presence.

 

 

 

Edited by A N D R A
Link to comment
Share on other sites

                                                                        

                                                                               lVXDddd.png

  Duminica in data de 31.05.2020 la ora 18:00 voi organiza o activitate de tip ''Deagle'' 1 vs 1 , v-a fi Finala Mare si Finala Mica , Din punct de vedere a premiului la aceasta  activitate vor fii 3 castigatori, Locul 1= $300.000 Locul 2= $200.000 Locul 3= $100.000. Prezenta la aceasta activitate este una OBLIGATORIE, cine nu poate din motive foarte serioase si valide sa vina este rugat sa puna o cerere de invoire in topicul predispus pentru acest lucru, cei care vor fii absenti fara o cerere de invoire postata vor primi Faction Warn! Sper sa fiti cat mai multi prezenti asa ne distram putin impreuna. 

 

                  Conducerea LV Taxi Cab Company va ureaza o saptamana cat mai buna si placuta si succes la toata lumea la rapoartele de activitate!

Link to comment
Share on other sites

Imagini pentru las venturas taxi

 

Duminica ,   14.06.2020 , la ora 20:00 o sa organizez o activitate de tip ,, RACE 1 VS 1 ''    .

Un singur castigator va fi premiat cu 

                                                                                                                   250.000$                                                                

                                                                          

 Toti cei prezenti la aceasta activitate vor castiga si ei cate 50.000$. 

           

  Aceasta activitate va avea traseul incepand de la hq LV TAXI  pana pe muntele Chilliad cu 2 NRG-500 ,vor fi mai multe runde pana se va ajunge la un castigator.

                                     Se va tine evidenta , cei care nu ajung la activitate fara cerere de invoire ,vor fi sanctionati conform regulamentului.

             Prezenta este obligatorie .In caz ca nu puteti ajunge nu uitati sa faceti o invoire.

 

 

Link to comment
Share on other sites

În atenția membrilor LV Taxi, raportul de activitate a suferit modificări, l-am micșorat deoarece a scăzut și numărul jucătorilor. Începând de săptămână viitoare pe o perioadă nedeterminată raportul o să fie:

 

R1 - 30 comenzi

R2- 40 comenzi

R3- 50 comenzi

R4- 20 comenzi

R5- 10 comenzi

Edited by Leviathan
Link to comment
Share on other sites

                                                                         lVXDddd.png

 

Pe data de 25.07.2020 ora 19:00 voi organiza o activitate WAR intre membrii LV Taxi. Vor fi 4 echipe, se vor duela doua cate doua.

Prima echipa care ajunge la 7 puncte castiga

o victorie - +2 puncte

o infrangere - +1 punct

Prezenta este OBLIGATORIE! Daca nu puteti veni, puneti o invoire la topicul pentru invoiri. 

 Toti cei ce vor participa vor primi $40.000

Echipa castigatoare va primi $500.000 (banii se vor imparti in mod egal).

Cei ce vor lipsi de la aceasta activitate fara o invoire pe forum va fi sanctionat cu FW!

Link to comment
Share on other sites

                                                                   lVXDddd.png

 

Pe data de 28.07.2020 ora 19:00 voi organiza o activitate WAR intre membrii LV Taxi. Vor fi 4 echipe, se vor duela doua cate doua.

Prima echipa care ajunge la 7 puncte castiga

o victorie - +2 puncte

o infrangere - +1 punct

Prezenta este OBLIGATORIE! Daca nu puteti veni, puneti o invoire la topicul pentru invoiri. 

 Toti cei ce vor participa vor primi $40.000

Echipa castigatoare va primi $500.000 (banii se vor imparti in mod egal).

Cei ce vor lipsi de la aceasta activitate fara o invoire pe forum va fi sanctionat cu FW!

 

SCUZATI, NU AM PUTUT AJUNGE LA ACTIVITATE DEOARECE A INTERVENIT CEVA URGENT PE MOMENT (PE LA 18:15). AM REPROGRAMAT ACTIVITATEA

Edited by A N D R A
Link to comment
Share on other sites

                                                               lVXDddd.png

 

 

Pe data de 05.08.2020 la ora 14:30 voi organiza o activitate SPECIALA! Prezenta la aceasta activitate este OBLIGATORIE. Cine nu poate ajunge sa puna o invoire pe forum. Cei ce nu vor participa la activitate fara o cerere de invoire pe forum vor fi sanctionati cu FW! Mai multe va voi explica in momentul activitatii. 

Castigatorul activitatii va fi recompensat cu $350.000

Toti cei ce vor fi prezenti la activitate dar au pierdut vor fi recompensati cu $50.000 (daca ramaneti online pana la sfarsitul activitatii)

Link to comment
Share on other sites

  lVXDddd.png

Pe data de 14.08.2020 la ora 14:30 voi organiza o activitate de tip "Dueluri DEAGLE 1vs1", prezenta voastra la aceasta activitate este OGLIGATORIE! Cine nu poate sa ajunga, sa faca o cerere de invoire pe forum. Cei ce nu vor fi prezenti la activitate fara o cerere de invoire pe forum vor fii sanctionati cu Faction Warn.

Castigatorii activitatii vor fi premiati cu, Locul 1 - 350,000$ , iar locul al 2 lea cu 150,000$.

Edited by TRlP VODA
Link to comment
Share on other sites

Salut. Vă vorbesc acum cât timp încă sunt lider. După aproximativ un an jumate (558 zile), am decis să predau ștafeta și să îmi pun demisia în calitate de lider al facțiunii LV Taxi. Am suficiente motive care să-mi însoțească decizia asta dar în principiu, nu mai pot să acord suficientă atenție facțiunii cât să fie toată lumea mulțumită. Am alte planuri în viața reală care necesită atenția mea mai mult decât jocul ăsta, iar totodata am și funcția de admin, înainte îmi era ușor să mă ocup de ambele dar acum odată cu înaintarea în vărstă au apărut și alte probleme în materie de timp care nu mai îmi permit să stau atât de mult la calculator. Și nu mă refer la "problemă" ca la ceva rău, ci pur și simplu viața reală așa cum e ea.

 

În anul ăsta jumătate am putut să rescriu regulamentul de la zero și să creez multiple topic-uri pentru a face facțiunea mai frumoasă. Cam asta mi-am dorit de când am ajuns lider în mare parte. Cred că în perioada în care chiar am fost devotat, facțiunea noastră era în top fără niciun fel de dubiu, asta prin diferite activități, premii, etc.

În momentul de față, adminii / liderii votează următorul lider, iar mâine, pe 20 august veți avea ultimul cuvânt și veți vota următorul lider. Sper că am făcut o treabă bună și nu am dezamăgit pe nimeni. Pe această cale, vreau să le mulțumesc tuturor subliderilor care mi-au fost alături ( @V86ulpea, @Alvaro Morata VODA , @A N D R A , @HEROINA și mulți alții care m-ați ajutat).

La fel și adminilor ( @Edward , @SaRtOR , @uSp , @South IamGold , @TiG3R , @sNrobert ZEW , @Kelton).

 

Probabil o să mai rămân în facțiune câteva zile după ce se alege noul lider și oricine o să fie următorul lider o să beneficieze de ajutorul meu, dacă dorește asta.

 

Taxi Company Owner Levi out.

Edited by Leviathan
Link to comment
Share on other sites

                                                                          lVXDddd.png

 

 

Pe data de 24.08.2020 la ora 14:00 voi organiza o activitate GunGame! Prezenta la aceasta activitate este OBLIGATORIE. Cine nu poate ajunge sa puna o invoire pe forum. Cei ce nu vor participa la activitate fara o cerere de invoire pe forum vor fi sanctionati cu FW! Mai multe va voi explica in momentul activitatii. 

Castigatorul activitatii va fi recompensat cu $200.000!

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, A N D R A said:

                                                                          lVXDddd.png

 

 

Pe data de 24.08.2020 la ora 14:00 voi organiza o activitate GunGame! Prezenta la aceasta activitate este OBLIGATORIE. Cine nu poate ajunge sa puna o invoire pe forum. Cei ce nu vor participa la activitate fara o cerere de invoire pe forum vor fi sanctionati cu FW! Mai multe va voi explica in momentul activitatii. 

Castigatorul activitatii va fi recompensat cu $200.000!

 

Activitatea din data de 24.08.2020 ora 14 se anulează.

Link to comment
Share on other sites

lVXDddd.png

 

Duminica 30.08.2020, ora 19:00 voi organiza o activitate de tip Race 1 vs 1.

Un singur castigator va fi premiat cu un Raport Optional si il va folosi cand doreste acesta.

 

Toti cei prezenti la aceasta activitate va castiga si ei 50.000$ de fiecare.

Aceasta activitate va avea traseul incepand de la Aeroport Las Venturas  pana pe Aeroport San Fierro cu 2 NRG-500, vor fi mai multe runde pana se va ajunge la un castigator.

Se va tine evidenta, cei care nu ajung la activitate fara cerere de invoire, vor fi sanctionati conform regulamentului.

 

Prezenta este obligatorie .In caz ca nu puteti ajunge nu uitati sa faceti o invoire.

 

 

Edited by HEROINA
Link to comment
Share on other sites

lVXDddd.png

Duminica 06.09.2020, ora 19:00 voi organiza o activitate de tip Deagle 1 vs 1 in Traing Room, vor fi 3 runde.

Locul 1: 200.000$

Locul 2: 100.000$

Locul 3:   50.000$

 

Prima runda va fi Deagle 1 vs 1, cei ce pierd de la Deagle va face, Runde de M4 1 vs 1, iar cei ce pierd de la M4 vor face, bataie cu pumni 1 vs 1.

 

Se va tine evidenta, cei care nu ajung la activitate fara cerere de invoire, vor fi sanctionati conform regulamentului.

 

Prezenta este obligatorie .In caz ca nu puteti ajunge nu uitati sa faceti o invoire.

Link to comment
Share on other sites

lVXDddd.png

 

Incepand de maine 07.09.2020 Raportul va fi astfel : Rank 1 - 50 comenzi

                                                                 Rank 2 - 60 comenzi

                                                                 Rank 3 - 70 comenzi

                                                                 Rank 4 - 40 comenzi

                                                                 Rank 5 - 30 comenzi

                                                             Rank 6 - optional.

Edited by HEROINA
Link to comment
Share on other sites

lVXDddd.png

 

 

SEDINTE.png.b691fe3fed58a9d5089308d34eea201c.png

Sambata 12.09.2020, ora 20:00, activitate Obligatorie cu factiunea Ls Taxi Company. Activitatea consta in Deagle 1 vs 1 un membru lv cu un membru ls. La sfarsit vom face o runda de GunGame.

Castigatorul va fi premiat cu 300.000$.

Catigatorul va primi 150.000$ de la mine si 150.000$ Typhoon.

 

Se va tine evidenta, cei care nu ajung la activitate fara cerere de invoire, vor fi sanctionati conform regulamentului.

 

Prezenta este obligatorie .In caz ca nu puteti ajunge nu uitati sa faceti o invoire.

 

 

Edited by HEROINA
Link to comment
Share on other sites

lVXDddd.png

 

Duminica 20.09.2020, ora 18:00 vom face o sedinta, unde vom discuta anumte lucruri ce tin de Factiune.

 

Se va tine evidenta, cei care nu ajung la activitate fara cerere de invoire, vor fi sanctionati conform regulamentului.

 

Prezenta este obligatorie .In caz ca nu puteti ajunge nu uitati sa faceti o invoire.

Link to comment
Share on other sites

lVXDddd.png

 

 

A fost modificata regula adaugarii pe blacklist-ul unei factiuni.

 

 

-- 1 avertisment: jigniri grave, în exces, care tind spre limbaj vulgar sau luat la mișto membrul sau facțiunea, încurcarea membrului să-și facă datoria, kamikaze, /q on tie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.