Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Las Venturas Taxi - Anunțuri importante | Important announcements


Giuliano
 Share

Recommended Posts

Şedinţă:



În data de 20.10.2015, ora 21:00 voi organiza o şedinţă în cadrul facţiunii pentru a discuta diferite probleme în facţiune. Şedinţa este obligatorie aşa că în cazul în care nu puteţi să ajungeţi trebuie să postaţi o cerere de invoire în topicul acesta: http://forum.b-zone.ro/topic/172295-las-venturas-taxi-invoiri-pentru-sedinteactivitati-permissions-for-meetingsactivities/


Edited by South DupliN
Link to comment
Share on other sites

UPDATE REGULAMENT

A fost scoasă regula în care, în intervalul 12:00 - 18:00 membrii erau obligaţi să deţină job-ul Mecanic. De astăzi, orice membru LV Taxi poate avea orice job doreşte, legal/ilegal, excepţie făcând Drugs Dealer (Rank 5+).

Edited by South DupliN
Link to comment
Share on other sites

IMPORTANT




În data de 04.11.2015, Las Venturas Taxi a încheiat un parteneriat cu Los Santos School Instructors. Aceştia ne vor oferi licenţe gratuite, cu teste, la preţul de 1$, iar noi le vom oferi curse cu 1$, repair/refill cu 1$ şi intrarea in bussines-uri mai ieftină (în caz că deţineţi unul).


Link to comment
Share on other sites

ACTIVITATE

În data de 08.11.2015 (Sâmbătă), ora 19:00, se va ţine o activitate de amploare între toate facţiunile de pe server. Ideea a fost venită din partea lui RelaXx, care organizează un event Maraton care constă în 5 probe, acestea fiind:

 

-Infernus - Speeder - NRG-500 - Sparrow - BMX

Prima etapa va incepe de aici, si se va termina aici.

A doua etapa va incepe din locul in care s-a sfarsit prima, adica de aici, si se va termina aici.

A treia etapa incepe de aici, locul unde se termina a doua, si se va termina aici.

A patra etapa incepe de aici, locul unde se termina a treia, si se va termina aici.

A cincea etapa incepe de aici, locul unde se termina a patra, si se va termina aici.

Aveţi mai sus în ce constau probele şi în mare parte explicaţii. Pentru fiecare etapă va fii nevoie de un membru. Cei care vor să se înscrie, îmi vor lăsa un PM pe forum. Facţiunea care câştigă va primi suma de 500.000$. Trataţi acest eveniment cu maximă seriozitate.

Edited by South DupliN
Link to comment
Share on other sites

ACTIVITATE



Cei 5 membri care v-ati inscris pentru probele din cadrul activitatii de azi, 07.11.2015 (Phenomenal, Xcite, BaReRxD, xFlorin si Sebis55) sunteti asteptati in HQ la ora 18:45 pentru organizare. Uitati-va bine la videoclip si la pozele din postul anterior ca sa stiti unde aveti de mers.



In etapa 1 va participa: Phenomenal


In etapa 2 va participa: Xcite


In erapa 3 va participa: BaReRxD


In etapa 4 va participa: xFlorin


In etapa 5 va participa: Sebis55



https://www.youtube.com/watch?v=ibVfinxqU30



Edited by RazvyBestX
Link to comment
Share on other sites

ACTIVITATE



Mâine, în data de 09.11.2015 (Luni), ora 20:00, voi organiza un eveniment în cadrul facţiunii de tip Deagle. Evenimentul se va desfăşura în camera de antrenament a facţiunii, vreau o prezenţă destul de mare şi seriozitate din partea voastră. Evenimentul este OBLIGATORIU, aşa că, dacă nu puteţi ajunge, sunteţi rugaţi să postaţi o cerere de învoire în topicul cu pricina. Se vor accepta învoiri doar cu motive SERIOASE şi CREDIBILE. Mă aştept din partea voastră să vă implicaţi şi să fiţi prezenţi.



Premiu:360.000$


Mulţumiri lui: Kratos, Edison, Vladxx, MariuL33T pentru sponsorizare.


Edited by South DupliN
Link to comment
Share on other sites

În această seara, după 1 an petrecut în LV Taxi, am renunţat la funcţia de lider. Am trăit momente frumoase aici, alături de voi, am reuşit să fac un colectiv unit şi independent şi am reuşit să aduc facţiunea la cele mai înalte standarde, în parerea mea. Mi-a făcut plăcere să vă cunosc, să mă joc alătur de voi şi să vă explic cum ar trebui să arate un jucător atât în viaţă reală, cât şi în viaţa virtuală din punct de vedere comportamental. Poate că am fost puţin mai rău, am avut moment în care am sancţionat în stânga şi în dreapta, dar ţin să cred că am reuşit să formez un grup unit, care se ajută la greu. Sunt sigur că Edward_Nisan va duce facţiunea mai departe tot în acest fel, indiferent de stilul în care o va conduce. Mulţumesc pentru atenţie şi pentru legăturile pe care le-am format de-a lungul timpuli şi vă urez mult succes în continuare şi în ceea ce v-aţi propus. Numai bine!

 

*DupliN has left the faction.

 

Link to comment
Share on other sites

IMPORTANT




În data de 15.11.2015( Duminica ) la ora 20:00 va avea loc o mica sedinta in care vom discuta cateva lucruri importante. Şedinţa este obligatorie aşa că în cazul în care nu puteţi să ajungeţi trebuie să postaţi o cerere de invoire în topicul acesta: http://forum.b-zone.ro/topic/172295-las-venturas-taxi-invoiri-pentru-sedinteactivitati-permissions-for-meetingsactivities/


Edited by South Edward NisaN
Link to comment
Share on other sites

Decizii luate in sedinta din data de 15.11.2015:

 

-Ramane in continuare sa aveti ce Job vreti, inclusiv Drugs.

-Aveti dreptul de a colora Taxi-ul doar in Galben si Alb.

P.S: Rang 4+, metoda de test precizata in PM este anulata!

Edited by South KeNN
Link to comment
Share on other sites

Liderii companiilor de taxi au decis sa creeze un concurs cu un premiu frumusel.

Acest concurs consta in crearea unor noi harti cu locatii pentru topicul cu test log-ul.

 

Pentru a participa trebuie:

 

- Hartile sa fie detaliate (nu cele normale)

- Scrisul sa fie citet si sa nu se incurce pe harta (unul peste altul, culori prea deschise)

- Sa trimiti un pm liderului tau cu hartile si cu subsolul acestora (locatiile aflate pe harta scrise in pm)

- PM-ul sa cuprinda toate orasele (harta LS/LV/SF)

- Hartile sa cuprinda cuvintele "by membru" in coltul din dreapta jos (scrisul sa nu incurce numele de locatii sau sa sara prea tare in ochi)

 

Premii:

 

- 180.000$ (60.000$ pentru fiecare harta)

- 1 saptamana invoire de la raport (daca doresti)

 

Castigator poate fi doar 1 membru, fie el din LS/LV/SF.

Aveti 1 saptamana la dispozitie din momentul afisarii acestui post pentru a creea aceste harti.

Hartile castigatoare vor aparea la toate companiile de taxi de pe rpg1.

Exista sansa ca sa se aleaga cate o harta de la cate un membru, in acest caz, fiecare va primi 60.000$ ca premiu si acea saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Important!!!

Se pare ca nu intelegeti cu binele. Incepand din data de 30.11.2015 daca mai prind in rapoarte ca transportati membri LV Taxi cu /fare ( 1 sau 20 ) va sanctionez cum scrie in regulament fara retinere, adica cu Faction Warn. Nu se poate asa ceva.

De asemenea nu vreau sa mai vad rapoarte facute la limita. La limita insemnant facand FIX numarul de comenzi necesare ori facand doar 1-2 peste. Aveti destul timp sa faceti raportul complet plus ca acuma exista si motivatia financiara asa ca nu aveti scuze. V-am spus, nu ma faceti sa va maresc rapoartele.
De asemenea nu uitati de "eventul" postat putin mai sus legat de hartile cu locatiile.
Link to comment
Share on other sites

!! Anunt !!

Dupa o discutie cu Allecsandru. am ajuns la concluzia ca trebuie creat si un astfel de topic si in aceast factiune dar cu cateva imbunatatiri. La ce topic ma refer? ei bine la : Culoarea saptamanii insa la noi va fii ceva in plus fata de restu deoarece LV Taxi este o factiune speciala si anume nu vom avea doar o singura culoare ci mai multe si mai exact 3 culori pe langa galben si alb din care putem alege cum sa ne vopsim autovehiculele.

 

Link to comment
Share on other sites

Anunt!!

Dupa cum stie toata lumea, urmatoarele doua saptamani, adica intre 21.12.2015 - 27.12.2015 si 28.12.2015 - 03.12.2015 , rapoartele o sa fie obtionale pentru fiecare dintre voi.

As vrea de asemenea sa va anunt ca din data de 04.01.2015 se va schimba putin mentalitatea in factiunea noastra. Ce vreau sa spun prin asta? O sa va explic imediat. Treaba sta cam asa: Kelton a fixat un target pentru fiecare factiune. Acest target reprezinta un minim de puncte, in cazul nostru comenzi. Noi avem 2440. Adica voi trebuie sa faceti acest numar minim intr-o saptamana. De cand s-a implementat aceast target, factiunea noastra nu prea a reusit sa-l faca. Tin sa va anunt de pe acum ca sa nu fie nimeni surprins, nu vreau sa mai vad rapoarte facute la limita. Ce inteleg eu prin la limita? : Eu am 50 de facut la rank 1, fac si eu 55 si gata. NU, se va schimba asta, daca voi aveti un minim de 50, nu este greu sa faceti 70, am fost si eu in taxi, si cand eram eu, nu prea erau comenzi, acuma sunt momente cand se da /service taxi in prostie si sunt unii care accepta comanda dupa comanda si voi stati la /work. Daca in saptamana 04.01.2015 - 10.01.2015 nu vad o schimbare o sa va pun job obligatoriu si de asemenea voi adauga si sedinta saptamanala si nu cred ca vreti asta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

KwctU5z.png

 

Din cauza diverselor probleme din această săptămână rapoartele vor fi optionale.

4zs53BZ.png

Because of the different problems from this week the activity report will be optinal.

Edited by South Edward NisaN
Link to comment
Share on other sites

nMOQZAd.png

Nume in joc - [uS]Edward_NisaN

Sedinta / Activitate - War 4 fun


Data si ora - 16.01.2016 19:00


Alte precizari - LS, LV, SF School Instructors & LS, LV, SF Taxi - war for fun. Fort Carson (1, 2). Fara [/call 112], Fara insulte, Fara drive-by (prin Drive-By, ma refer si la călcatul cu maşina, dar şi la trasul din maşină), Fara kamikaze, Fara suferinte, Nu se trage asupra vehiculelor folosite (cine nu respecta regulile risca FW)! Daca nu ajung, de activitate se vor ocupa Pharell, KeNNeDy sau rank-ul cel mai mareON Prezenta obligatorie!



_________________________________________________________________________________



Nickname in game - [uS]Edward_NisaN


Meeting / Activity - War 4 fun


Date and hour - 16.01.2016 19:00 (ro time)


Other specifications - LS, LV, SF School Instructors & LS, LV, SF Taxi - war for fun. Fort Carson (1, 2). No [/call 112], No insults, No drive-by (when I say Drive-By, I mean to cross with the car over the other players or to shoot from car), No kamikaze, Do not shot in use cars (who break the rules will be punished with FW)! If i don't get in time at activity, Maxim and Cristian will be in charge. Mandatory presence.

Edited by South Edward NisaN
Link to comment
Share on other sites

_______________________________________________________________________________________

 

Vrem sa vedem o activitate mai mare din partea voastra. Am lasat lucrurile mai lejer si ati devenit foarte inactivi in privinta comenzilor si a raportului. Daca in 2-3 zile nu vedem o schimbare, marim rapoartele si nu cred ca vreti asta! Nu mai accept ca din 17 membrii online, 1 singur sa fie on duty. Nu mai acceptam scuze precum "avem quest", "fac /work", etc. Ma repet, nu se schimba lucrurile, rapoarte marite si job obligatoriu. Haideti putin mai multa seriozitate si activitate si iese totul bine!

 

_______________________________________________________________________________________

Edited by South KeNN
Link to comment
Share on other sites

Incep prin a va spune ca sunt dezamagit de voi, de majoritatea mai exact. Inafara de cativa membri care sunt activi si fac peste minimu la raport, pe restu va doare in cot. Ei bine tin sa va anunt ca domnia sa terminat. Aceste aproape 3 luni cat am fost lider, a-ti domnit, a-ti fost in rai. Ei bine dragi mei membri tin sa va spun de acuma, ca totul se va schimba, pe scurt bun venit in IAD. Tin sa va anunt ca acest "iad" il puteti transforma singuri in rai doar daca deveniti activi.

 

Voi incepe prin a modifica, momentan raportul celor de Rank 4 si 5. Adica nu vor mai fii nevoiti sa faca doar 20 de comenzi ci 30 ( minim ). Insa eu vreau sa vad peste minim deoarece acele 30 de comenzi in 2 ore sunt gata. [AT]Deiu va poate confirma ca am vrut sa pun 80 respectiv 90 de comenzi la rank 4 si respectiv 5 insa am zis ca exagerez insa nu e tarziu niciodata. Tin sa va anunt pe toti ca daca incepand cu saptamana viitoare nu vad schimbare in rapoarte o sa le maresc cu cate 5 sau 10 pe fiecare saptamana. Incep cu rank 4 si 5 deoarece ei cred ca la aceste rank-uri se sta degeaba, ei bine nu dragi mei, nu va pun sa faceti sedinte, activitati si mai stiu eu ce insa tot se poate schimba.

 

De asemenea daca nu va schimbati activitatea, adica sa fiti On Duty cat mai multi si mai mult timp va pun si job obligatoriu Mechanic si rezolvam tot. Puteti sa faceti skill atunci cand nu prea sunt comenzi.

 

Si inca ceva, NU mai invoiesc pe nimeni prin PM. Gata e de ajuns, intreceti limita cu PM-uri date duminica ca vai domne va lasati pe Week-end si nu aveti timp. Ba aveti timp 7 zile.

 

 

Momentan atat am avut de zis.

Link to comment
Share on other sites

Pactele cu Los Santos School Instructors si cu Vietnamese Boys au fost rupte. De acuma, membrii celor doua factiuni vor fii transportati cu /fare 20.


Link to comment
Share on other sites

Dupa discutia cu AliGod am ajuns la concluzia ca nu putem sa nu avem o pace, un parteneriat cu macar o factiune. Am ales dintre mafii, o mafie de suflet pentru mine, mai exact prima mafie, una care la momentul actual este condusa de BeyondOwn adica Verdant Family. Din acest moment membrii acestei factiuni vor fii transportati cu 1$. De asemenea va mai avea loc o modificare. Si anume: Black-List-ul factiunii noastre se va muta la ei asa ca daca aveti sa puneti pe cineva pe BL o sa o faceti la ei deoarece topil nostru o sa ramana inchis.


Link to comment
Share on other sites

Dupa o discutie cu UltraSs, am hotart ca o sa organizam o activitate sambata de la ora 19. Aceasta activitate NU este obligatorie, insa, o sa tin cont de ia cand o sa dau rank-up. Aceasta activitate consta in clasicul duel 1 VS 1. Arma o vom alege atunci. Premiile o sa fie anuntate si acordate de catre UltraSs!

Link to comment
Share on other sites

A fost creat topicul: Evidenta Activitati . Pentru mai multe informatii citi in topic.


Colegul vostru, UltraSs a hotarat ca in fiecare sambata la ora 19:00 activitate in factiune. Tipul activitatilor vor fii hotarate de el. In cazul care nu o sa poata organiza din diverse motive va voi anunta.


Aceste activitati nu vor fii obligatorii insa se va tine cont de prezenta ;) .



Link to comment
Share on other sites

Miercuri,23.03.2016 la ora 20:30 vom face un eveniment impreuna cu fratii din LV School Instrucotr. Evenimentul va fi organizat pe /requestevent, la eveniment vor participa memberi din LV Taxi si LV School Instructors, cu PREZENTA OBLIGATORIE, VIP-urile o sa fie [uS]Edward_NissaN respectiv Dragosheloo, cei doi lideri. Evenimentul o sa fie organizat in caligulas. Va asteptam in numar cat mai mare. Cine nu poate sa ajunga sa faca cerere de invoire in topicul respectiv.


Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.