Jump to content

SF Police Department - 📣 Anunţuri Importante / Important Announcements 📣


Seba97
 Share

Recommended Posts

ANTRENAMENT

 

ro32.png

 

 

Pe perioada verii, din motive de program, antrenamentul va fi mutat Duminica la ora 15:00. De asemenea acesta va avea loc la 2 saptamani. Dat fiind faptul ca antrenamentele vor fi mai putine, astept din partea voastra o prezenta maxima. Sedinta se va face doar in cazul in care este anuntata, si va avea loc imediat dupa antrenament.

Aveti dreptul doar la 1 invoire pe luna.

 

uk32.png

 

 

During summer, for schedule reasons, the training will be moved Sunday at 15:00. Also, it will be held at 2 weeks time. Due to the fact that there will be less trainings, I expect maximum attendance from you. The meeting will happen only when it will be announced, and will start just after the training ends.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE RAPORT DE ACTIVITATE!

 

 

ro32.png

 

Incepand de Luni, 16.07.2018, punctajele minime pentru Raportul de Activitate se vor modifica astfel:

 

Rank 1 ROADS - 30p

Rank 2 ROADS - 40p | SWAT - 40p

Rank 3 ROADS - 50p | SWAT - 50p

Rank 4 ROADS - 35p | SWAT - 35p

Rank 5 ROADS - 25p | SWAT - 25p

 

Rank 6 - Optional

Admin/Helper - Optional

 

 

 

 

 

uk32.png

 

Since Monday, 16.07.2018, the minimum points for the Activity Report will be modified to:

 

Rank 1 ROADS - 30p

Rank 2 ROADS - 40p | SWAT - 40p

Rank 3 ROADS - 50p | SWAT - 50p

Rank 4 ROADS - 35p | SWAT - 35p

Rank 5 ROADS - 25p | SWAT - 25p

 

Rank 6 - Optional

Admin/Helper - Optional

Link to comment
Share on other sites

UPDATE REGULAMENT!

In urma acestui sondaj https://www.rpg.b-zone.ro/players/poll/215/statistics s-a decis ca zona de radar Flint County cunoscuta de voi ca Ferma SF ( https://imgur.com/a/ngJGN0x) sa revina in custodia SFPD astfel din acest moment veti putea pune linistiti radar acolo fara sa cereti voie. Spor la raport ;)  #SFPDPOWER

Link to comment
Share on other sites

F5q6hNo.png 10 YEARS TOGETHER!

 

 

 

 

ro32.png

Dupa cum bine stiti, serverul implineste 10 ani de la infintare. De aceea, Rapoartele de Activitate din aceasta saptamana (03.09.2018-09.09.2018) devine optional.

 

uk32.png

As you already know, the server is celebrating 9 years since founding. Therefore, this weeks Activity Reports (28.09.2018-09.09.2018) become optional.

Link to comment
Share on other sites

SEDINTA!

 

Duminica 23.09.2018 ora 15:00 vom organiza o mica sedinta. PREZENTA ESTE OBLIGATORIE. ABSENTA NEMOTIVATA = FACTION WARN.

Am sa accept MAXIM 5 INVOIRI si astea sa fie pe un motiv bine intemeiat. Invoirile de genul: Preventiv am sa le resping si daca nu ati fost prezenti veti primi FW.

Asa ca eu zic sa va grabiti cu invoirile, doar primi 5 vor putea sa fie invoiti.

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

UPDATE RAPORT DE ACTIVITATE!

ro32.png

 

Incepand de Luni, 24.09.2018, punctajele minime pentru Raportul de Activitate se vor modifica astfel:

 

Rank 1 ROADS - 40p

Rank 2 ROADS - 50p | SWAT - 50p

Rank 3 ROADS - 60p | SWAT - 60p

Rank 4 ROADS - 40p | SWAT - 40p

Rank 5 ROADS - 30p | SWAT - 30p

Rank 6 - Optional

Admin/Helper - Optional

 

uk32.png

 

Since Monday, 24.09.2018, the minimum points for the Activity Report will be modified to:

 

Rank 1 ROADS - 40p

Rank 2 ROADS - 50p | SWAT - 50p

Rank 3 ROADS - 60p | SWAT - 60p

Rank 4 ROADS - 40p | SWAT - 40p

Rank 5 ROADS - 30p | SWAT - 30p

Rank 6 - Optional

Admin/Helper - Optional

Link to comment
Share on other sites

ANTRENAMENT

ro32.png

 

Cum vara a trecut, antrenamentul va reveni Duminica la ora 20:00. De asemenea acesta va avea loc in fiecare saptamana. Va reamintesc ca un membru SFPD poate absenta la maxim 2/4 antrenamente pe luna. Asta includ atat invoirile cat si PM-urile. Cei care vor absenta nemotivat vor fi sanctionati cu FW.

 

uk32.png

 

As the summer passed, the training will return to the normal schedule, Sunday at 20:00. Also, this will be every single week. Don't forget that a SFPD member can only miss 2 out of 4 trainings per month. This includes the Pass Requests and the PMs too. If you miss a training you will be sanctioned with FW.

Link to comment
Share on other sites

alin_2ani.png

 

Acum 2 ani in data de 22.10.2016 deveneam liderul SFPD. Cu ocazia acestei sarbatori m-am gandit sa va ofer un mic cadou. Astfel Rapoartele de Activitate devin OPTIONALE in perioada 22.10.2018 - 28.10.2018. Duminica (28.10.2018) NU avem antrenament. Sper sa va bucurati de cadoul meu ;) Tin sa va multumesc pentru acesti 2 ani minunati  in care am trait multe experiente impreuna si pentru ca sunteti in SFPD!

 

2ani.png

Edited by South Alin
Link to comment
Share on other sites

UPDATE RAPORT DE ACTIVITATE!

 

 

ro32.png

 

Incepand de Luni, 22.10.2018, punctajele minime pentru Raportul de Activitate se vor modifica astfel:

 

Rank 1 ROADS - 30p

Rank 2 ROADS - 40p | SWAT - 40p

Rank 3 ROADS - 50p | SWAT - 50p

Rank 4 ROADS - 30p | SWAT - 30p

Rank 5 ROADS - 20p | SWAT - 20p

 

Rank 6 - Optional

Admin/Helper - Optional

 

uk32.png

 

Since Monday, 22.10.2018, the minimum points for the Activity Report will be modified to:

 

Rank 1 ROADS - 30p

Rank 2 ROADS - 40p | SWAT - 40p

Rank 3 ROADS - 50p | SWAT - 50p

Rank 4 ROADS - 30p | SWAT - 30p

Rank 5 ROADS - 20p | SWAT - 20p

 

Rank 6 - Optional

Admin/Helper - Optional

Link to comment
Share on other sites

blue-smile-icon.png SARBATORI FERICITE! blue-smile-icon.png

 

 

 

 

ro32.png

 

Cu ocazia sarbatorilor pascale, Raportul de Activitate, precum si celelalte activitati ale departamentului in saptamana 22-28 Aprilie, sunt OPTIONALE. Conducerea SFPD va ureaza sarbatori fericite!

 

uk32.png

 

Due to Easter holidays, the Activity Report, as well as other activities made by the department between 22-28th of April, will be OPTIONAL. The staff of SFPD wishes you happy holidays!

Link to comment
Share on other sites

UPDATE REGULAMENT

 

Am schimbat regulamentul, aranjare, adaugarea regulilor si sanctiunilor lipsa si inca cateva modificari. Am adaugat mai multe subpuncte. Acum regulamentul este aranjat mai bine si zic eu pe intelesul tuturor.

Am rugamintea ca toti cei din SFPD sa citeasca noul regulament macar odata.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ANTRENAMENT

 

ro32.png

 

 

Pe perioada verii, din motive de program, antrenamentul va fi mutat Duminica la ora 14:00. De asemenea acesta va avea loc la 2 saptamani. Dat fiind faptul ca antrenamentele vor fi mai putine, astept din partea voastra o prezenta maxima. Sedinta se va face doar in cazul in care este anuntata, si va avea loc imediat dupa antrenament.

Aveti dreptul doar la 1 invoire pe luna.

 

uk32.png

 

 

During summer, for schedule reasons, the training will be moved Sunday at 14:00. Also, it will be held at 2 weeks time. Due to the fact that there will be less trainings, I expect maximum attendance from you. The meeting will happen only when it will be announced, and will start just after the training ends.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE REGULAMENT!

 

Urmatoarele 2 reguli din Regulamentul General al Departamentelor au fost modificate:
 

Somațiile / Summons:
ro32.png&key=0db5f501d63b173e8f24a8a5a71

Înainte de a sancționa cu wanted un jucător acesta trebuie somat de minim 3 ori (într-un interval de maxim 5 minute de la prima somație), iar în cazul în care jucătorul stă pe loc se așteaptă minim 30 de secunde înainte de a-l sancționa (sancțiune: faction warn).

 

uk32.png&key=06e53220742647860382af89318

Before punishing with wanted a player he must be summoned at least 3 times (in a time interval of maximum 5 minutes from the first summon), and if the player stands still you have to wait 30 seconds before punishing him (punishment: faction warn).

 

Arestarea / Arresting:
ro32.png&key=0db5f501d63b173e8f24a8a5a71

Înainte de a omorî un jucător cu wanted care are drept de predare acesta trebuie să fie somat de minim 3 ori să se predea (într-un interval de maxim 5 minute de la prima somație), iar în cazul în care jucătorul stă pe loc se așteaptă minim 30 de secunde înainte de a-l omorî (sancțiune: faction warn).

uk32.png&key=06e53220742647860382af89318

Before killing a wanted suspect who has the right to surrender he must be summoned at least 3 times to surrender (in a time interval of maximum 5 minutes from the first summon), and if the player stands still you have to wait 30 seconds before killing him (punishment: faction warn).

Link to comment
Share on other sites

SEDINTA

 

Bossilor dupa cum bine ati vazut fuziunea a venit, s-a ales si lideru care a ramas si acela am fost eu asa ca am rugamintea la voi ca Duminica 25.08.2019 la ora 20:30 sa facem o sedinta unde sa discutam lucrurile de viitor, am scos toti testerii pentru a va da tuturor sanse egale. Pentru ca suntem asa multi in factiune am pretentia ca si la sedinta sa fiti on, nu vreau sa va sanctionez pentru absenta. De ce sa va luati un FW aiurea? Mai bine veniti vorbim acolo 50-60 de minute poate si mai putin si fiecare isi vede de treaba dupa. 

Celor de pe RPG 3 va urez bun venit aici si va rog sa va puneti la punct cu regulamentul de pe RPG 1 orice nelamurire aveti apelati la membri r4+ de pe rpg 1 sa va ajute, eu am vorbit deja cu ei pe tema asta si or sa va raspunda aveti un topic de nelamuriri postati acolo dati pm ne cautati pe discord in joc unde vreti voi.

Va astept la sedinta in numar cat mai mare.

Mai multe detalii o sa aflati la sedinta.

Absenta fara invoire = FW.

 

 

Edit: Avand in vedere ca multi v-ati plans ca nu puteti la ora 14:00 am mutat sedinta la ora 20:30, sper sa fie ok ora pentru toata lumea.

 

Edited by South Alin
Link to comment
Share on other sites

ANTRENAMENT

 

Bossilor am facut un nou sondaj in care trebuie sa va votati ora antrenamentului. Am rugamintea la voi sa votati cu cap si sa va ganditi bine inainte de a vota caci cel mai probabil aceasta  ora nu o sa mai fie schimbata pana in vara anului 2020. Am rugamitnea la voi ca daca votati antrenamentul de la 20:00 sedinta sa o votati de la 21:00 nu la 12:00 sau 13:00, eu unul nu am o problema cu asta dar nu cred ca va convine sa veniti de 2 ori pe zi :). Sondajul il puteti gasi aici.

Link to comment
Share on other sites

 

ANTRENAMENT

ro32.png

Cum vara a trecut, antrenamentul va reveni Duminica la ora 20:00. De asemenea acesta va avea loc in fiecare saptamana. Va reamintesc ca un membru SFPD poate absenta la maxim 2/4 antrenamente pe luna. Cei care vor absenta nemotivat vor fi sanctionati cu FW.

 

uk32.png

As the summer passed, the training will return to the normal schedule, Sunday at 20:00. Also, this will be every single week. Don't forget that a SFPD member can only miss 2 out of 4 trainings per month. If you miss a training you will be sanctioned with FW.

Link to comment
Share on other sites

3-ANI.png

 

Acum 3 ani in data de 22.10.2016 deveneam liderul SFPD. Cu ocazia acestei sarbatori m-am gandit sa va ofer un mic cadou. Astfel Rapoartele de Activitate devin OPTIONALE in perioada 21.10.2019 - 27.10.2019. Duminica (27.10.2019) NU avem antrenament. Sper sa va bucurati de cadoul meu ;) Tin sa va multumesc pentru acesti 3 ani minunati  in care am trait multe experiente impreuna si pentru ca sunteti in SFPD!

Ca un alt bonus avem minunatul eveniment cu care v-am obisnuit deja de 3 ani si anume in ziua de 22.10.2019 o sa acord la 3 persoane diferite cate 3kk cum am spus si la sedinta trebuie sa fiti online fara /sleep asa ca va astept in numar cat mai mare pe 22.10.2019 daca vreti sa primiti bani moca :)

Va astept sa facem mare chef cu ocazia implinirii celor 3 ani de lider. Va pup bossilor 

 

Cu drag, SFPD Chief Alin.

Link to comment
Share on other sites

END OF ERA 

 

Pe data de 22.10.2016 preluam functia de lider de la S4bin95 dupa multe luni de munca acum la mai bine de 3 ani distanta de cand am preluat aceasta functie am fost demis pentru activitate "slaba". Tin sa va multumesc voua membrilor actuali cat si fostilor membriientru clipele minunate petrecute impreuna, alaturi de voi am invatat multe lucruri si sper ca si voi ati invatat cate ceva de la mine :) ca nu am fost degeaba aici si v-am invatat cate ceva nu neaparat ceva sa tina de joc. Vreau sa va spun ca m-am simtit minunat alaturi de voi si ca membri mai buni decat voi nu as fii vrut sa am. Din pacate acest capitol din viata mea s-a incheiat, nu cum as fii vrut eu dar s-a incheiat, stiti cum se spune cand un capitol se incheie trebuie sa incepi sa scrii altul. Capitolul meu legat de samp s-a incheiat in momentul in care am fost demis o sa incep sa scriu altul.

Inceputul meu ca lider a fost foarte greu deoarece la momentul respectiva aveam vreo 15/50 de membri. Insa am avut oamenii buni langa mine care m-au ajutat sa readucem SFPD-ul unde ii este locul si pe aceasta cale tin sa le multumesc subliderilor mei de suflet Robica, T.I.B.I si Romeo  pentru tot ajutorul oferit poate fara ei nu reuseam nimic niste prieteni adevarati care nu m-au lasat niciodata la greu. Sunt multe de spus despre acesti 3 ani ca lider poate prea multe asa ca nu am de gand sa mai scriu mult aici ca stiu ca nici pana aici nu ati citit golanilor =)) 

Va multumesc pentru toate clipele frumoase petrecute alaturi de voi.

In continuare o sa spun cate ceva despre fiecare membru in parte:

 

Alin. - Cel mai smecher lider posibil care a batut orice record in tot ce inseamna SFPD

Done - Domnule Sergent Major Donescu Alexandru Ioan alaturi de tine am dus prietenia la un alt nivel tu nu imi mai esti de mult prieten esti fratele meu din alta mama si te iubesc mult ba chiar daca suna ciudat :)) dar intelegi tu. Multumesc pentru tot ce ai facut pentru mine.

Plutonium - Iti multumesc pentru tot ajutorul oferit. Esti o persoana foarte desteapta Plu si un prieten adevarat, ai grija de tine si indiferent de ce se va intampla in viata asta vreau sa ramai la fei. Sper sa mai tinem legatura.

xReloaD - Chiar daca nu ai fost tu foarte activ ai fost aici mereu si ai dat dovada de foarte mult devotament fata de aceasta factiune.

R0ckstar - La fel ca mai sus un membru foarte devotat si ma bucur ca ai inceput sa te implici mai mult

Wizzard - Barosane stiu ca am fost nedrept cu tine de multe ori dar vreau sa intelegi ca am facut asta in binele tau, ti-am spus de atatea ori sa o lasi mai moale si sa te axezi pe ce conteaza sa iti faci viata nu sa stai sublider pe samp. Candva o sa imi multumesti.

WiSsh[Bogat] - Din numele tau ne dam seama ca esti bogat =)) ba te aprinzi prea repede las-o mai moale si o sa vin candva pe acolo pe la tin la gagicile alea frumoase

AndreiZEN - Un baiat exceptional si cu mult bun simt

.MariuS. - Sau cum imi place mie mai mult Trefla :)) ba si tu ai dat dovada de mult devotament cand ai descoperit atunci cine era cartita, tin sa iti multumesc mult pentru faza de atunci si sper sa te descurci cu functia de tester si imi pare rau ca nu o sa mai fiu alaturi de tine sa te invat ;) dar am incredere ca o sa te descurci

Tendoi - Tu indoi pe toata lumea :) un membru care mi-ai intrat la suflet in ultima perioada si care ai tot incercat mereu sa te implici si imi place asta la tine.

xStilX - Iti mai da boxu gacica-ta? =)) Astept sa imi dai si mie una din gagicile alea bune de acolo de la tine :)) 

Mugetsu - Aici sunt prea multe de zis. Imi pare rau ca ti-am facut o promisiune pe care nu am putut sa o duc la capat in 2016 cand am promis ca plecam amandoi cu demisia din pacate eu am plecat mai devreme :) ai grija de tine Muge ca esti un baiat super de treaba si cel mai DEVOTAT membru pe care eu l-am avut sau poate chiar care a existat pe samp.

ROAD.RLT - Un baiat super de treaba si la fel si tu vad ca ai inceput sa te implici in factiune si imi place asta ;)  ai grija de functia pe care ai primit-o si sper sa ajungi principal candva :)

Anne. - Noi doi ne stim de prea mult timp fosta/actuala/viitoarea mea sotie, ai grija de tine Ano si de piciulicariciulica ala

kaioS - Numele tau m-a dus mereu cu gandul la salam dar nu stiu de ce =)) ai grija de tine bro.

.Koala. - Un mancator de eucalipt :)) si tu sa ai grija de tine si sa o lasi mai moale cu eucaliptul

Su[N]nY - Tu mereu m-ai dus cu gandul la soare :)) si tu sa ai grija de tine si sa te organizezi mai bine in viata ta.

Suitan - Sultane tu si cu Suleyman ce mai aveti harem de femei :) Astept sa imi dai si mie una din harem

Gaucho - Castraveciorul preferat, ma bucur ca dupa multa vreme am apucat sa mai vorbesc cu tine si ca esti bine. Sper sa iti revii repede dupa operatie.

TwistedLemon - Lamaie ai grija de tine tati ;) 

..iHarD.. - Ai mai fost la mine acum mult timp si ma bucur ca ai decis sa te intorci si ca am apucat sa ne revedem, ai grija de tine

$AmiNe_SaiDi$ - Nu prea vorbesti tu mult si cred ca ar trebui sa schimbi asta si sa devii mai social.

AlB3rT0.NSA - Fane patronu la femei ;) ba Fane ai grija de tine ca inca esti mic si sa tii cont de tot ce te-am invatat ca o sa te ajute mult in viata asta. Sper sa mai vorbim pe discord la o caterinca asa :) Te pup Fane.

The_Snake[R] - Sarpele care nu e sarpe :) 

Krogen - ba cand ai venit aici ti-am zis ceva :) ai grija de tine 

Shanon - Tu imi aduci mereu aminte de un desen =)) 

Daniel40 - Sa ai grija de tine si Mesii merita balonu :) 

YqLmX - Ai mai fost acum ceva vreme pe aici si ma bucur ca te-ai intors si ca am apucat sa mai vorbim.

Visinescu - Tortionaru Visinescu in persoana :) doar ca varianta mai tanara

Aditzu - Ba boty ai grija de corpu tau :) si ma bucur ca te-ai intors aici.

Octi - Nu am apucat noi sa vorbim foarte mult dar pari un tip de treaba.

Robinson - O legenda vie :) ma bucur ca ai decis sa te alaturi SFPD-ului 

Andu - Aici e alt nivel cu 5gang. Bai Andul cand te mai duci la gagici sa ma iei si pe mine si Donescu ce dracu facem aici? Te duci fara noi.

KripPy - Nu am apucat sa vorbim foarte mult dar pari un tip de treaba.

Kelemen - Nici cu tine nu am apucat sa vorbesc ca doar ce ai intrat dar mi-a placut FH-ul tau si faptul ca ai fost numa in departamente.

 

Ba bossilor voi stiti ca ar fii mult mai multe de spus dar am scris asa pe graba cate ceva :) Tin sa va multumesc iar pentru toate clipele frumoase petrecute alaturi de voi.

Ar mai fii multe de spus despre fosti membrii de la care chiar am avut ce sa invat dar se stiu ei mai bine si am decis sa scriu doar despre actuali membrii din aceasta familie pentru ca SFPD-ul nu mai este o factiune de mult este o familie in care toata lumea se ajuta .

M-as bucura mult ca urmatorul lider sa fie unul cel putin la fel de capabil ca mine sau poate si mai bun. Vreau ca urmatorul lider sa tina mult la factiunea asta si sa nu isi bata joc de ea.

Asa ca dragi prieteni dupa mai bine de 4 ani petrecuti in factiunea asta ca membru si dupa 3 ca lider va urez mult succes in tot ce voi va doriti si cum v-am spus mereu sa nu renuntati la visele voastre.

 

Dupa cum bine stiti unii dintre voi in anul 2016 inainte de vot v-am spus ceva, indiferent de cine e pe lista aia ca e unul bun sau mai putin bun votati oamenii din interiorul factiunii nu lasati pe cineva din afara sa va conduca. Daca nimeni din factiune nu o sa intre pe lista votati raul cel mai mic pentru voi.

 

Daca mai aveti nevoie de ajutor sau de sfaturi stiti bine unde ma gasiti eu o sa va ajut si o sa va sfatuiesc de fiecare data cand aveti nevoie. Va pup bossilor si va multumesc pentru tot. Aveti grija de voi pentru ca sunteti un nucleu de membrii foarte bine instruiti si pregatiti.

 

Edit: Am postat anuntul asta de 15 minute si deja primesc foarte multe mesaje frumoase din partea voastra. Nu am stitu ca mi-am facut asa o impresie buna in fata voastra :)) va multumesc mult pentru tot :) 

Si imi pare enorm de rau ca dupa 3 ani de zile staff-ul nu a avut decenta si respectul fata de mine sa ma anunte si sa imi iau ramas bun de la voi cum se cuvine.

Am uitat sa va zic bossilor, sarbatori fericite alaturi de cei dragi :* 

 

Cu drag al vostru,

SFPD Chief Alin.

22.10.2016 - 04.12.2019

Edited by South Alin
Link to comment
Share on other sites

ATENȚIE! ȘEDINȚĂ - DUMINICĂ 15 DECEMBRIE LA ORA 21:00 DUPĂ ANTRENAMENT!

 

Salutare tuturor!

 

Am decis să susținem o ședință după antrenamentul de duminică pentru a vă explica diferite aspecte legate de facțiune pe care trebuie să le știți. O să discutăm următoarele teme și nu doar:

 

- cum se procedează cu promovările de la Rank 1 până la Rank 5

- cum să vă comportați când vine vorba de promovări și clear faction warn

- revenirea sistemului de grade și beneficiile acestuia

- revenirea misiunilor săptămânale

- întrebări venite de la cei din facțiune

 

Prezența este obligatorie și o să fie luată în calcul pentru rank up. Vă aștept în număr cât mai mare. Cine nu se poate prezenta este rugat să se învoiască în topicul special.

Edited by Plutonium ToV
Link to comment
Share on other sites

ATENÈšIE!

 

Salut! S-au produs câteva modificări cu referire la mandatele de percheziție și la filtre. Mai jos puteți să regăsiți schimbările:

 

- filtrele pot să fie organizate de către departamentele de poliție doar de 2 ori pe lună (nu este obligatoriu)
+ pe durata filtrelor se poate acorda wanted 2 pentru neconformare ordin la 2 somații, dar trebuie anunțat pe [/gov] din 5 în 5 minute acest aspect pe toată durata filtrului

 

- mandatele de percheziție pot să fie organizate de către departamentele de poliție doar o dată pe lună (nu este obligatoriu)

+ această activitate presupune în controlul sediilor mafioților și poate să fie organizată de orice membru rank 5+

+ această activitate trebuie să fie anunțată cu 48 de ore înainte de a avea loc

 

Edited by Plutonium ToV
Link to comment
Share on other sites

ATENÈšIE!

 

Am adăugat două reguli noi:

 

Candidații cu Rank 0 nu au voie sub nicio formă să folosească chatul departamentelor [/d] respectiv comanda [/duty] înafara susținerii testelor. Candidații care nu respectă această regulă o să fie picați fără alte comentarii.

 

Este interzis să acordați [/frisk] respectiv [/su] oricărui jucător atunci când acesta este într-un meci de poker. Cine nu respecta regula riscă să primească Faction Warn.
Precizare: Când jucătorul nu joacă la masa de poker, puteți să-i acordați [/frisk] respectiv [/su]. În cazul în care un jucător fuge după [/frisk] la masa de poker în meci, îl puteți reclama pe RPG pentru comportament NON-RP (preferabil dovadă video).

 

Referitor la cererile de învoire:

 

Dacă cererile de învoire conțin greșeli se vor aplica următoarele măsuri:

- prima abatere: membrului o să-i fie atrasă atenția în legătură cu eroarea comisă

- a doua abatere: membrul o să primească un avertisment verbal

- a treia abatere: membrul o să fie sancționat cu faction warn

 

Aceste reguli sunt valabile în regulamentul intern și intră în vigoare începând din momentul acestei postări.

 

ATTENTION!

 

We've added two new rules:

 

Candidates with Rank 0 are NOT ALLOWED to use the departament chat [/d] or the command [/duty] outside the entrance test. Candidates who do not respect this rule will fail their tests immediately without further comments.

 

It's prohibited to [/frisk] or [/su] any player that is taking part in a poker match. Who doesn't respect this rule will be punished with a Faction Warn.

Note: When the player is not playing at a poker table, you're allowed to [/frisk] and [/su]. However, if the player is running after being frisked in order to enter a poker match to avoid punishment, you may report the player on RPG for NON-RP behavior (video proof preferably).

 

Regarding the leave requests:

 

If the requests contain mistakes the following will apply:

- first time: the member will be informed of their error

- second time: the member will receive a verbal warning

- third time: the member will receive a faction warn

 

These rules can be found in the internal rules and are applied starting with the time of this post.

Edited by Plutonium ToV
Link to comment
Share on other sites

ATENÈšIE!

 

Am adăugat mai multe amenzi noi care pot să fie regăsite în regulamentul intern cât și în topicul de amenzi. Aceste amenzi intră în vigoare din acest moment și nimeni nu este scuzat. Dacă aveți întrebări, mă puteți contacta printr-un PM sau în joc.

 

XXV. Amenzi suplimentare

 

26: Aceste amenzi o să fie acordate în joc folosind sistemul de [/fines] doar de către lider sau sublideri atunci când este necesar în baza unor dovezi clare. Aceste amenzi pot să fie achitate în maximum 48 de ore de când au fost primite. Membrii care nu plătesc amenzile active prin comanda [/fines] în maximum 48 de ore de când le-au primit o să fie sancționați automat de către server cu Faction Warn.

 

  • Spam pe [/r] - $15.000
  • Caps excesiv pe [/r] - $15.000
  • Afaceri pe [/r]  - $15.000
  • Deranjare È™edință sau antrenament - $25.000
  • AFK la È™edință sau antrenament - $25.000
  • FVR fără a anunÈ›a pe [/r] sau [/d] - $25.000
  • Deranjarea maÈ™inilor de departament din garaj - $25.000

 

ATTENTION!

 

We added new fines that can be found in the rules and the fines topic. These fines will be applied starting from this moment and nobody is excused. If you have any questions, feel free to contact me through a PM or in game. 

 

XXV. Additional fines

 

26: These fines will be granted in game using the [/fines] command only by the leader or subleaders when necessary based on clear evidence. These fines can be paid within 48 hours of receiving them. Members who do not pay the active fines by using [/fines] within 48 hours of receiving them will be automatically sanctioned by the server with Faction Warn.

 

  • Spam on [/r] - $15.000
  • Excessive caps on  [/r] - $15.000
  • Business (selling/buying) on  [/r]  - $15.000
  • Disturbing the meeting or training - $25.000
  • AFK at the meeting or training - $25.000
  • FVR without announcing on [/r] or [/d] - $25.000
  • Disturbing the vehicles of the department in the garage - $25.000
Edited by Plutonium ToV
Link to comment
Share on other sites

ATENȚIE! Clarificare în legătură cu numărul de învoiri la antrenamente și ședințe pe lună:

 

- dacă sunt 2 sau 3 antrenamente și ședințe obligatorii pe lună, un membru poate să se învoiască doar o dată (excepție când membrul are inactivitate)

- dacă sunt 4 antrenamente și ședințe obligatorii pe lună, un membru poate să se învoiască la 2 dintre acestea

 

ATTENTION! Clarification regarding the number of possible pass requests for training sessions and meetings per month:

 

- if there are 2 or 3 training sessions and meetings per month, a member can only request a pass once (except when the member has inactivity request)

- if there are 4 training sessions and meetings per month, a member can request 2 passes

 

Link to comment
Share on other sites

ATENȚIE! Amenzile pentru încălcarea regulilor de circulație au fost mărite și intră în vigoare din acest moment:

 

- Parcat neregulamentar - $25.000

- Condus neregulamentar - $25.000

- Folosirea de NOS - $25.000

- Folosirea hidraulicelor pe un drum public - $10.000

- Faruri oprite - $10.000

- Mers pe partea carosabilă - $10.000

- Depășire viteză legală între 50 - 100 km/h -  Plătiți amenda polițistului

- Depășire viteză legală peste 100 km/h  -  Plătiți amenda polițistului

 

ATTENTION! The fines for breaking the driving laws have been increased and will be applied starting from this moment:

 

- Illegal parking - $25.000

- Illegal driving - $25.000

- Using NOS - $25.000

- Using hydraulics on a public road - $10.000

- Headlights off  -  $10.000

- Walking on a roadway -  $10.000

- Exceeding the legal speed limit between 50-100 km/h - Pay the cop's ticket

- Exceeding the legal speed limit over 100 km/h - Pay the cop's ticket

Link to comment
Share on other sites

ATENȚIE! O regulă a fost înlocuită și alte reguli noi au fost adăugate. 

 

Regula veche: 

4.12: Membrilor SWAT le este interzis si sa stea la panda pentru a astepta incalcarea regulilor de circulatie, acest lucru se sanctioneaza cu Faction Warn. Ei au voie sa confiste licente de condus sau sa acorde amenzi doar in cazul in care observa ilegalitati in timp ce se afla in trecere .

 

A fost înlocuită cu regula:

4.12: Membrilor SWAT le este interzis să desfășoare activități de tip ROADS (confiscate, ticket, etc), sancțiunea fiind de Faction Warn! Dacă un membru SWAT surprinde un jucător că circulă neregulamentar, poate pasa dovezile unui membru de la echipa ROADS!

 

Reguli adăugate noi:

4.2.1: Membrilor ROADS le este interzis să folosească comanda [/confiscate] (droguri, arme, materiale etc) în timpul folosirii comenzii [/frisk] pentru verificarea alcoolemiei, sancțiunea fiind de Faction Warn! Dacă un jucător surprins de radar deține lucruri ilegale asupra lui, se poate anunța acest lucru pe [/d], iar un coleg din SWAT se va ocupa de el.

5.8.2: Membrii de departament nu au voie să conducă abuziv și să deranjeze cu intenție ceilalți participanți ai traficului (exemple: intratul intenționat de multiple ori în alți șoferi, blocarea drumului, etc.). Încălcarea acestei reguli va fi sancționată cu Faction Warn. Exceptie cand mergeti dupa suspect!

 

Aceste reguli vor intra în vigoare începând cu data de 23.03.2020.

 

ATTENTION! A rule has been replaced and other new rules have been added.

 

Old rule:

4.12: SWAT members aren’t allowed to stand by and wait for the players to break the traffic rules, this is sanctionable with Faction Warn. They are allowed to confiscate driving licenses and give tickets only when they are just passing by and see illegal things going on.

 

Replaced by the new rule:

4.12: SWAT members aren’t allowed to do activities specific to the ROADS team (confiscate, ticket, etc.), the sanction being Faction Warn. If a SWAT member sees a player illegally driving, they can send the proof to a ROADS member.

 

Newly added rules:

4.2.1: Members of ROADS are prohibited from using the command [/confiscate] (drugs, weapons, materials, etc.) when using the command [/frisk] to check the alcoholism level, the sanction being Faction Warn. If a player that went through the radar has illegal objects, you can announce this on [/d] and a colleague from SWAT will take over.
5.8.2: Department members are not allowed to drive in an abusive way with an intention of bothering other traffic participants (examples: hitting someone multiple times, blocking the road, etc.). Disrespecting this rule will be punished with a Faction Warn. Exception to this rule is when you are after a suspect!

 

These rules will be applied starting with 23.03.2020.

Link to comment
Share on other sites

  • dabro.pdf changed the title to SF Police Department - 📣 AnunÅ£uri Importante / Important Announcements 📣
  • Plutonium ToV unlocked and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.