Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

SF Police Department - Sugestii / Suggestions


Seba97
 Share

Recommended Posts

Numele ofiţerului: Madness
Rank-ul ofiţerului: Officer (1)
Sugestia / Sugestiile: Sa se schimbe ora antrenamentului si a sedintei, nu toata lumea poate venii de fiecare data la aceasta ora, mai ales ca este duminica. Ar fii de preferat sa se faca mai devreme, undeva pe la 15-16 sau 17-18, sper macar sa te gandesti la asta S4bin.
Alte precizări: Multumesc de intelegere!

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: L[o]RD

Rank-ul ofiţerului: Officer (1)

Sugestia / Sugestiile: In regulament sa se puna o imagine cu locatiile in care poti pune radar si limita de viteza corespunzatoare. Ar fi un mare ajutor pentru cei incepatori!

Alte precizări: Multumesc de intelegere! :)

 

Exista una deja, la Ghidul Incepatorului.

 

Numele ofiţerului: L[o]RD

Rank-ul ofiţerului: Officer (1)

Sugestia / Sugestiile: Cred ca ar fi bine sa se schimbe ora antrenamentului si sedintei,multi colegi vin acasa tarziu si e greu de intrat seara+ca daca s-ar schimba ora in jur de 14:00-16:00 ar fii on aproape toata factiunea si asta ar fii un beneficiu

Alte precizări: Multumesc de intelegere!

 

 

Numele ofiţerului: Madness

Rank-ul ofiţerului: Officer (1)

Sugestia / Sugestiile: Sa se schimbe ora antrenamentului si a sedintei, nu toata lumea poate venii de fiecare data la aceasta ora, mai ales ca este duminica. Ar fii de preferat sa se faca mai devreme, undeva pe la 15-16 sau 17-18, sper macar sa te gandesti la asta S4bin.

Alte precizări: Multumesc de intelegere!

 

Ora sedintei/antrenamentului este pusa special Duminica seara deoarece atunci cei mai multi sunt acasa. Nu o pot pune in week-end in timpul zilei deoarece iti strica toata ziua. Poate ai si tu un program, nu il poti strica ca la pranz trebuie sa fii acasa. Duminica seara este perfect deoarece toata lumea e acasa se pregateste de Luni. Si daca pleci din oras in week-end, Duminica seara tot revii.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Aurelvaloare

Rank-ul ofiţerului:3

Sugestia / Sugestiile:La raport sa se considere puncte valide orice wanted acordat nu numai neconformare ordin/runner. Daca tot poți acorda un anumit wanted dc sa nu fie punct valid la raport.

Alte precizări: Multumesc de intelegere!

Edited by HG AURelValoare
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Aurelvaloare

Rank-ul ofiţerului:3

Sugestia / Sugestiile:La raport sa se considere puncte valide orice walter acordat nu numai neconformare ordin/runner. Daca tot poți acorda un anumit wanted dc sa nu fie punct valid la raport.

Alte precizări: Multumesc de intelegere!

 

Sugestie respinsa. Raportul consta in munca pe care o faci special pentru atributele tale, nu doar sa stai sa te joci si sa imparti wanted-uri. Wanted-urile "Neconformare Ordin" si "Runner" implica o activitate. Restul wanted-urilor poti si sa te plimbi prin joc si le faci. In plus, nu consider ca Raportul de Activitate e asa greu incat este nevoie de ajutor. Raportul se face si intr-o zi, sa nu mai zic si de partea materiala de care beneficiezi daca il faci.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Maximus.rtv
Rank-ul ofiţerului: 2
Sugestia / Sugestiile: Cand duci un jucator la ATM pentru a lua bani de amenda si acesta refuza sa scoata, in loc de wanted pentru "Neplata amenda" sa se dea "Neconformare ordin".
Alte precizări: Daca ii dai neplata amenda, nu ti se pune punct la raport si mi se pare ilogic sa dai "neplata" la o amenda pe care nu i-ai oferit-o. Daca nu are destui bani la el, amenda nu se proceseaza nici pe RPG, nici nu ii apare in chat.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Maximus.rtv

Rank-ul ofiţerului: 2

Sugestia / Sugestiile: Cand duci un jucator la ATM pentru a lua bani de amenda si acesta refuza sa scoata, in loc de wanted pentru "Neplata amenda" sa se dea "Neconformare ordin".

Alte precizări: Daca ii dai neplata amenda, nu ti se pune punct la raport si mi se pare ilogic sa dai "neplata" la o amenda pe care nu i-ai oferit-o. Daca nu are destui bani la el, amenda nu se proceseaza nici pe RPG, nici nu ii apare in chat.

Punctul pentru amenda se contorizeaza pe RPG cand dai amenda, nu cand o plateste. Tu ii oferi amenda, iei punctul, daca nu plateste ii dai Neplata.

 

Tu ce propui acolo ar inseamna sa faci 2p la o singura amenda. Decizie respinsa prin urmare.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: gabryel

Rank-ul ofiţerului: 2

Sugestia / Sugestiile: un rang5 sa poata sa testeze membri pentru testele s.w.a.t.Accindental m-am uitat la Lvpd si am vazut ca poate si un rang5.Ne-ar ajuta deoarece unii membri doresc sa il dea.

Alte precizări:Cred ca ne-ar ajuta

 

In acest moment cei de rank 5 nu sunt foarte activi, deci nu ar ajuta cu nimic. In plus, nu e nevoie de foarte multi testeri, conteaza mai mult calitatea lor pentru a nu intra oricine in SWAT. Propunere respinsa.

Link to comment
Share on other sites

The officer name: Youssef

The officer rank: 2 (Road)
The suggestion / The suggestions: hi everyone , i think if we reduce the minimum of points needed in the Activity Report specially for rank 2 and 3 , would be better and more easy to do , because of studying and exams , i mean that we don't have that much time as in holidays to do 70p+ easly .. i have a lot of time to pass at school i usually study 7+hours per day on monday , tuesday, thursday and wednesday .. so really , the AR is too tiring with 70p + . :(

Other specifications: Thanks for understanding !

Link to comment
Share on other sites

 

The officer name: Youssef

The officer rank: 2 (Road)

The suggestion / The suggestions: hi everyone , i think if we reduce the minimum of points needed in the Activity Report specially for rank 2 and 3 , would be better and more easy to do , because of studying and exams , i mean that we don't have that much time as in holidays to do 70p+ easly .. i have a lot of time to pass at school i usually study 7+hours per day on monday , tuesday, thursday and wednesday .. so really , the AR is too tiring with 70p + . :(

Other specifications: Thanks for understanding !

 

 

You have more than enough time to complete the AR. There are people that finish it in one day time, but a week... The points wont be change as they were last changed at admins order.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: StyleTM dolar valuta

Rank-ul ofiţerului: au fost toate, dar a mai ramas unul ( rank 1)
Sugestia / Sugestiile: Wantedul "Neplata Amenda" sa se puna ca punct de raport la roads. La un post anterior am vazut ca Amenda se contorizeaza pe RPG din momentul in care o dai, dar eu nu am vazut asta, am vazut ca apare doar wantedul dat la sectiunea " Faction activity". Chiar cred ca ar ajuta lucrul asta.
Alte precizări: http://imgur.com/PQQzd8M

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: MorteX.BELEAUA
Rank-ul ofiţerului: 3 (SFPD Sergeant)

Sugestia / Sugestiile: Ca totusi, a putea merge dupa No-drepti de la rank 3, sunt multe chestii noi si de ce sa nu fie asta? Spre exemplu, Infernus, NRG-500 si Lawyerul si desigur cred ca ar merge si un mic update ( Robberi / Nodrept ). Multi mi-au zis sa postez.
Alte precizări: Astept un +1 Daca va place SUGESTIA MEA.

Edited by MorteX BELEAUA nWo
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: [uN]AnDYY
Rank-ul ofiţerului: 4.
Sugestia / Sugestiile: Pe timp de vara, adica cat tine vacanta in tara noastra sa fie scurtat raportul cu 10-15p la fiecare rang. Pe timp de vara, cel putin eu, intru foarte rar pe joc deoarece, fiind la tara, muncesc de dimineata pana boapte uneori, si jocul e pe locul 3-4. Multi petrec vara sau muncesc si nu au timp de asa ceva.
Alte precizări: Cred ca 15p minus nu e asa mult, oricum playeri sunt putini, vara e si mai si si ar ajuta membrii sa se mai relaxeze. 

Mersi fain! Un +1 daca imi sustineti ideea.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Peteleu Andrei said:

Numele ofiţerului: [uN]AnDYY
Rank-ul ofiţerului: 4.
Sugestia / Sugestiile: Pe timp de vara, adica cat tine vacanta in tara noastra sa fie scurtat raportul cu 10-15p la fiecare rang. Pe timp de vara, cel putin eu, intru foarte rar pe joc deoarece, fiind la tara, muncesc de dimineata pana boapte uneori, si jocul e pe locul 3-4. Multi petrec vara sau muncesc si nu au timp de asa ceva.
Alte precizări: Cred ca 15p minus nu e asa mult, oricum playeri sunt putini, vara e si mai si si ar ajuta membrii sa se mai relaxeze. 

Mersi fain! Un +1 daca imi sustineti ideea.

Ma voi gandi serios la propunerea ta. Cu toate ca aveam de gand sa fac asta.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: NoTe.

Rank-ul ofiţerului: Captain

Sugestia / Sugestiile: Propunerea mea este una inspirată de la departamentul LSPD, și anume:

Un membru de rank 5 să se ocupe cu trecerea dintr-o echipă în alta (SWAT / ROADS), și acesta să fie trecut ca lider al echipei respective, raportul membrului responsabil fiind opțional.

 

Cu ce cred că ajută?

Presupun că liderul/subliderii nu au timp de toate, și rank 5 sunt destul de mulți membrii. Așadar, această propunere vă mai taie din treaba de pe forum, atât a liderului cât și a subliderilor.

Alte precizări: Mulțumesc.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, TL NoTe said:

Numele ofiţerului: NoTe.

Rank-ul ofiţerului: Captain

Sugestia / Sugestiile: Propunerea mea este una inspirată de la departamentul LSPD, și anume:

Un membru de rank 5 să se ocupe cu trecerea dintr-o echipă în alta (SWAT / ROADS), și acesta să fie trecut ca lider al echipei respective, raportul membrului responsabil fiind opțional.

 

Cu ce cred că ajută?

Presupun că liderul/subliderii nu au timp de toate, și rank 5 sunt destul de mulți membrii. Așadar, această propunere vă mai taie din treaba de pe forum, atât a liderului cât și a subliderilor.

Alte precizări: Mulțumesc.

Momentan mi se pare ca merge destul de bine cum este acum, poate pe viitor voi face asta.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: MrJelly
Rank-ul ofiţerului: 4
Sugestia / Sugestiile: Ca antrenamentul sa fie pusa duminica dupa amiaza, pe la 14-15, pentru ca 20:00 este o ora de varf unde toata lumea are alte planuri, mai iesi la un film, in oras sau pur si simplu te pregatesti pentru luni si ma refer la teme, scoala, invatat si in cazul meu mai multe pregatiri fizice ce tin de ingrijirea personala. Ora 15 mi se pare potrivita pentru ca unii sunt mai lenesi si se trezesc pe la 12-13 si mai iau si micul dejun, 15 mi se pare ora perfecta in care nu ai multe planuri. 

 

Alte precizări: S-a mai votat candva pentru antrenamentul de vara si a iesit tot ora 15 sau 17, apoi am trecut la normal 20:00. Nu este o diferenta intre vara si iarna pentru ca poti avea cam aceleasi activitati in orice anotimp. Daca ti se parepare interesanta propunerea poti afla si parerea celorlalalti. Mersi.

Edited by MrJelly
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MrJelly said:

Numele ofiţerului: MrJelly
Rank-ul ofiţerului: 4
Sugestia / Sugestiile: Ca antrenamentul sa fie pusa duminica dupa amiaza, pe la 14-15, pentru ca 20:00 este o ora de varf unde toata lumea are alte planuri, mai iesi la un film, in oras sau pur si simplu te pregatesti pentru luni si ma refer la teme, scoala, invatat si in cazul meu mai multe pregatiri fizice ce tin de ingrijirea personala. Ora 15 mi se pare potrivita pentru ca unii sunt mai lenesi si se trezesc pe la 12-13 si mai iau si micul dejun, 15 mi se pare ora perfecta in care nu ai multe planuri. 

 

Alte precizări: S-a mai votat candva pentru antrenamentul de vara si a iesit tot ora 15 sau 17, apoi am trecut la normal 20:00. Nu este o diferenta intre vara si iarna pentru ca poti avea cam aceleasi activitati in orice anotimp. Daca ti se parepare interesanta propunerea poti afla si parerea celorlalalti. Mersi.

Am mai vrut o data sa pun antrenamentul mai devreme, doar ca majoritatea membrilor au spus sa ramana la ora 20:00. Voi face cel mai probabil saptamana viitoare o sedinta unde sa vorbim despre acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: qSkyllo4
Rank-ul ofiţerului: 2
Sugestia / Sugestiile: Propun antrenamentele macar la o ora mai devreme de 20:00 deoarece unii au scoala luni de dimineata, sau alte treburi pentru seara de duminica.
Alte precizări: Multumesc.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, qSkyllo4 said:

Numele ofiţerului: qSkyllo4
Rank-ul ofiţerului: 2
Sugestia / Sugestiile: Propun antrenamentele macar la o ora mai devreme de 20:00 deoarece unii au scoala luni de dimineata, sau alte treburi pentru seara de duminica.
Alte precizări: Multumesc.

 

Am facut deja propunerea la antrenamentul de astazi si majoritatea membrilor sunt Contra. Deci antrenamentul va ramane tot la ora 20:00. Nu pot schimba ora antrenamentului atata timp cat 40 din 50 de membri nu sunt de acord.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: OmE
Rank-ul ofiţerului: 3
Sugestia / Sugestiile: Propun diminuarea antrenamentelor, nu cred ca are rost in fiecare saptamana sa avem cate un antrenament. O data la 2 saptamani cred ca e ok, dupa mine.
Alte precizări: Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, OmE said:

Numele ofiţerului: OmE
Rank-ul ofiţerului: 3
Sugestia / Sugestiile: Propun diminuarea antrenamentelor, nu cred ca are rost in fiecare saptamana sa avem cate un antrenament. O data la 2 saptamani cred ca e ok, dupa mine.
Alte precizări: Multumesc!

Voi lua in calcul aceasta propunere si acest subiect v-a fi dezbatut la urmatoarea sedinta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.