Jump to content

SF Police Department - Sugestii / Suggestions


Seba97
 Share

Recommended Posts

Numele ofiţerului: Dealer
Rank-ul ofiţerului: 5
Sugestia / Sugestiile: 

1. Schimbarea datei antrenamentului intr-o zi de sambata, duminica e aiurea rau, cand toti se pregatesc pentru ziua de luni noi facem antrenament seara.

2. Antrenamentul sa fie mult mai captivant si neplictisitor,cel actual e de toata jena, nu se poate numi antrenament ce facem acolo,vi si te plictisesti. La gungame sau la paintball invatam sa tragem,nu duelu ala amarat de 1v1 care dureaza o ora.

3. Deschiderea unui topic de nelamuriri pentru cei noi sau si membri vechi care se confrunta cu o situatie unde nu au habar. Dar sa se ocupe de topicu ala cineva care are timp si isi doreste, nu sa fie o obligativitate.
Alte precizări: Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DEALERtov said:

Numele ofiţerului: Dealer
Rank-ul ofiţerului: 5
Sugestia / Sugestiile: 

1. Schimbarea datei antrenamentului intr-o zi de sambata, duminica e aiurea rau, cand toti se pregatesc pentru ziua de luni noi facem antrenament seara.

2. Antrenamentul sa fie mult mai captivant si neplictisitor,cel actual e de toata jena, nu se poate numi antrenament ce facem acolo,vi si te plictisesti. La gungame sau la paintball invatam sa tragem,nu duelu ala amarat de 1v1 care dureaza o ora.

3. Deschiderea unui topic de nelamuriri pentru cei noi sau si membri vechi care se confrunta cu o situatie unde nu au habar. Dar sa se ocupe de topicu ala cineva care are timp si isi doreste, nu sa fie o obligativitate.
Alte precizări: Multumesc!

1.O sa discutam asta la urmatoarea sedinta.

2.Asta nu depinde de mine, fiecare Antrenor are exercitiile lui.

3.Exista un astfel de topic deja, pe care il voi redeschide cat de curand.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, North Mugetsu said:

Numele ofiţerului: Mugetsu.
Rank-ul ofiţerului: (5) SFPD Captain.
Sugestia / Sugestiile: Zic sa se inlocuiasca antrenamentul cu ceva raid prin HQ-urile mafiilor in fiecare saptamana, ca la antrenamente si asa stam 10 ore sa ne organizam si dupa se gaseste cate un incult care sa nu asculte si se duce dracu tot planul.  Gen, sa se ofere cate un organizator si sa aiba automat acceptul liderului (care e necesar pentru aceasta actiune), care sa aiba rank 5+ sau sa aduca un rank 5+ cu el. 
Alte precizări: Mersi!

Asta nu se va intampla. Antrenamentul este duminica si sigur marea majoritate a mafiotilor nu sunt online sau se vor pune pe [/sleep].

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Richard
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: Propun sa se poata folosi infernusul de la rank 1. Sunt de parere ca membrii rank 1 au cea mai mare nevoie de infernus, ei putand apartine numai echipei ROADS. Mi se intampla mult prea des sa vreau sa confisc permisul cuiva si acea persoana sa fie intr-o masina mult mai rapida decat HPV-ul meu, eu neavand nicio sansa sa-l prind.
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: WiSsh[BoGaT]
Rank-ul ofiţerului: 3
Sugestia / Sugestiile: Propun ca intre orele 02:00-08:00 cei care fac parte din swat sa poata merge pe orice wanted cu sau fara drept de predare.
Alte precizări: foarte puțini rank 4+ la acele ore sau alte departamente online, numărul este aproape 0 de ofițeri online, sunt mulți cu wanted 2+ si nu ai ce sa le faci. Stai si te plimbi de prost poate poate prinzi ceva infracțiune și pentru tine in scopul a face un punct.

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2019 at 1:44 PM, WiSsh WiSsh said:

Numele ofiţerului: WiSsh[BoGaT]
Rank-ul ofiţerului: 3
Sugestia / Sugestiile: Propun ca intre orele 02:00-08:00 cei care fac parte din swat sa poata merge pe orice wanted cu sau fara drept de predare.
Alte precizări: foarte puțini rank 4+ la acele ore sau alte departamente online, numărul este aproape 0 de ofițeri online, sunt mulți cu wanted 2+ si nu ai ce sa le faci. Stai si te plimbi de prost poate poate prinzi ceva infracțiune și pentru tine in scopul a face un punct.

Am sa iau in calcul propunerea ta.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ultras Mugetsu nWo said:

Numele ofiţerului: Mugetsu. 

Rank-ul ofiţerului: (2) SFPD Detective

Sugestia / Sugestiile: Dacă tot s-au băgat girofaruri pe mașinile personale de rank 3+, sa poți sancționa jucătorii ca membru ROADS(dacă îl vezi din mers ca încalcă regulile sa poți sa îl oprești. Nu cer și radar ca nu cred ca își bat scripterii capu cu asta). 

Am sa iau in calcul propunerea ta.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Plutonium 

Rank-ul ofiţerului: (3) SFPD Sergeant

Sugestia / Sugestiile: Referitor la sugestia lui Muge, am putea să considerăm modificarea și acestei reguli, dacă tot putem pune girofar și pe mașinile personale. 

 

10.13: Nu aveti voie sa opriti jucatorii pentru control de rutina cu masina personala. Se vor folosi masinile departamentelor.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Plutonium said:

Numele ofiţerului: Plutonium 

Rank-ul ofiţerului: (3) SFPD Sergeant

Sugestia / Sugestiile: Referitor la sugestia lui Muge, am putea să considerăm modificarea și acestei reguli, dacă tot putem pune girofar și pe mașinile personale. 

 

10.13: Nu aveti voie sa opriti jucatorii pentru control de rutina cu masina personala. Se vor folosi masinile departamentelor.

Am sa iau in calcul propunerea ta.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Visinescu.
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile:  Doresc ca prin propunerea mea să stârnesc puțină curiozitate celor care o citesc. Propunerea mea constă în comunicare membru SFPD - candidati,adica inainte de orice test SFPD sa se discute inainte cu candidatul pentru a vedea care ii este mentalitatea si intentiile despre aceasta factiune,cateva intrebari simple din care sa ii reiasa mentalitatea + modul sau de exprimare / comunicare.  Aceasta propunere am dezvoltat-o si in SF Taxi,eram singura factiune care facea acest lucru si am avut doar de castigat din acest lucru,am realizat ca multi nu spunau adevarul in aplicatie,deoarece intr-o aplicatie se pot spune si multe minciuni asa ca prin libera comunicare si cateva intrebari despre el,intrebari subtile,il poti citii + intrebari subtile formulate astfel din aplicatia sa ( descriere etc. ).
Alte precizări: Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2019 at 12:44 PM, Goldust said:

Numele ofiţerului: Visinescu.
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile:  Doresc ca prin propunerea mea să stârnesc puțină curiozitate celor care o citesc. Propunerea mea constă în comunicare membru SFPD - candidati,adica inainte de orice test SFPD sa se discute inainte cu candidatul pentru a vedea care ii este mentalitatea si intentiile despre aceasta factiune,cateva intrebari simple din care sa ii reiasa mentalitatea + modul sau de exprimare / comunicare.  Aceasta propunere am dezvoltat-o si in SF Taxi,eram singura factiune care facea acest lucru si am avut doar de castigat din acest lucru,am realizat ca multi nu spunau adevarul in aplicatie,deoarece intr-o aplicatie se pot spune si multe minciuni asa ca prin libera comunicare si cateva intrebari despre el,intrebari subtile,il poti citii + intrebari subtile formulate astfel din aplicatia sa ( descriere etc. ).
Alte precizări: Multumesc!

Sa stii ca m-am gandit si eu acum ceva timp la asta dar nu aveam o forma finala daca ii pot spune asa.

As fii tare bucuros sa imi dai un pm si sa vorbim acolo mai multe pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Xander

Rank-ul ofiţerului: (2) SFPD Detective

Sugestia / Sugestiile: Tin sa mentionez inca de la inceput ca aceasta este o sugestie care priveste si celelalte departamente de politie. Cu totii stim regulile conform carora pentru a putea pune radar in alt oras si a patrula trebuie sa cerem si sa primim permisiunea unui rank 5, respectiv rank 3 din respectivul departament de politie. Tinand cont ca in regulamentul general al departamentelor nu este stipulat niciun motiv de refuz pentru amplasarea radarului, propunerea mea este sa se poata pune radarul in alt oras doar printr-o simpla atentionare pe /d dupa cum urmeaza: LSPD/LVPD, pun radar, urmand ca mai apoi sa verificam daca respectiva zona este libera ca si pana acum. In aceeasi situatie propun a se gasi si patrula in alte orase, fara a mai cere permisiunea, ci prin simpla atentionare pe /d: LSPD/LVPD, patrulez. Mi s-a atras atentia ca un motiv ce ar putea justifica refuzul ar fi faptul ca ar putea fi unii membri din respectivul departament care nu si-au terminat inca raportul si e normal sa aiba intaietate in orasul lor, astfel ca acestia ar putea interzice radarul/patrula unui membru PD din alt oras.

 

Daca aceste propuneri nu vor fi acceptate de ceilalti lideri, respectiv admini 4+, o alta sugestie ar fi macar reducerea rank-ului necesar pentru acordarea permisiunii de a pune radar, respectiv de a patrula, gen permisiunea de radar sa o poata da un rank 3+ iar patrula un rank 2+. Va multumesc pentru timpul acordat.

Link to comment
Share on other sites

- Nume pe forum: dabro.pdf
- Sugestie: M-am uitat prin vechile sugestii și am remarcat una interesantă — strângere săptămânală de fonduri din buzunarul fiecărui membru, pentru a plăti 2 persoane în schimbul supravegherii autospecialelor, astfel încât să nu fie furate. În mod evident, e de domeniul absurdului, dar nu în totalitate. Cum ar fi să stabilim o taxă lunară/ săptămânală pentru a întreține bugetul facțiunii (ca în stilul fondului clasei, dacă vreți s-o luați așa)? Am avea venit propriu și n-ar fi necesar să așteptăm decontări peste decontări din partea adminilor. Plus, o sumă mai mare ne-ar permite să premiem mai bine căștigătorii antrenamentelor/ activităților speciale. Totodată, în cazul în care un membru refuză să depoziteze acea sumă de bani, va primi o amendă reprezentând dublul taxei (more money to come). :) 
- Alte precizări: @Plutonium ToV

Link to comment
Share on other sites

- Nume pe forum: Karther


- Sugestie: Am citit și eu regulamentul cu privire la echipa S.W.A.T. și am observat ceva ce mă neliniștește și anume problema wantedului fără drept de predare. Pe vremea mea, în 2017, când am fost lider SFPD, dacă tu membru S.W.A.T. doreai să mergi după wanted fără drept de predare, trebuia să îți faci o „echipă mixtă”. Ce înseamnă „echipă mixtă”. LSPD / SFPD / LVPD + un membru FBI sau NG = echipă mixtă = puteți merge fără stres după drept de predare. După părerea mea, este ok dacă s-ar instaura și această regulă aici pe RPG1 deoarece kill-ul pe care-l face unul dintre acei membrii se pune pentru tot echipajul respectiv și nu doar la unul singur. Cu ocazia asta reușim să aducem mai mulți doritori de S.W.A.T. decât de Roads fiindcă dacă stăm să digerăm puțin regulamentul, abia de la rank 4+ începi să simți distracția adevarată după wanted.


- Alte precizări: probabil sunt niște reguli antice, dar încă ar da roade dacă s-ar aplica și acuma. Nu mai mergeți pe stereotipul că pe RPG3 lucrurile erau ușoare ok? (până să se întâmple scăderea drastică de playeri în vara lui 2017, departamentele erau stricte ca și activitate, dar asta e o altă poveste de spus pentru mai târziu)

Edited by Karther
Link to comment
Share on other sites

- Nume pe forum: AlexuTFinutzu

- Sugestie: Din punctul meu de vedere ar trebui ca  toate rank urile sa fie acordate la timpul care este necesar sau cel puțin măcar sa primești automat de la server. Fără nici o supărare, este doar o simpla sugestie.

- Alte precizări: Mulțumesc pentru timpul acordat sugestiei mele și sper sa fie analizata ca atare.

Link to comment
Share on other sites

- Nume pe forum: @ KOPPEN
- Sugestie: Pe langa echipa de testeri care sunt promovati doar de la rank 5 din cate am observat, sa fie si o noua echipa, aceasta fiind echipa de responsabili. In aceasta echipa vor fi alesi membrii de la rank 4 doar de catre lider si se vor ocupa cu acordarea amenzilor persoanelor care le incalca. Normal un membru care nu e rank 6, lider, nu poate sa dea amenzi, de aceea acesti oameni responsabili vor posta in topicul respectiv cu un tag catre lider/sublider care ii va acorda amenda respectivului membru pe joc. Sau mai usor se poate face un canal, 2, 3 cu o evidenta de acest gen. Pe langa asta propun marita umpic lista de amenzi (mai adaugand amenzi) si marite umpic.
- Alte precizări: @ dabro.pdf

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, KOPPEN said:

- Nume pe forum: @ KOPPEN
- Sugestie: Pe langa echipa de testeri care sunt promovati doar de la rank 5 din cate am observat, sa fie si o noua echipa, aceasta fiind echipa de responsabili. In aceasta echipa vor fi alesi membrii de la rank 4 doar de catre lider si se vor ocupa cu acordarea amenzilor persoanelor care le incalca. Normal un membru care nu e rank 6, lider, nu poate sa dea amenzi, de aceea acesti oameni responsabili vor posta in topicul respectiv cu un tag catre lider/sublider care ii va acorda amenda respectivului membru pe joc. Sau mai usor se poate face un canal, 2, 3 cu o evidenta de acest gen. Pe langa asta propun marita umpic lista de amenzi (mai adaugand amenzi) si marite umpic.
- Alte precizări: @ dabro.pdf

Am consultat un manager și concluzia este următoarea:

  • amenzile nu vor fi modificate (valori, cât și motive), întrucât scopul lor nu este să obținem profit și deja sunt sancționabile cu AV/ FW cele mai multe abateri de la regulament;
  • formarea unei echipe de responsabili cu amenzile ar putea reprezenta un oarecare pericol, întrucât toxicitatea în facțiune va crește cu această putere în mână.

Apreciez interesul manifestat prin formularea acestei sugestii. Oricând vin idei, le aștept aici.

Edited by dabro.pdf
Link to comment
Share on other sites

- Nume pe forum: @ KOPPEN
- Sugestie: Am observat ca topicul de amenzi este inactiv, sau este folosit un timp sau nu este folosit deloc. Propun o modificare la acest aspect dintre care poate fi:
1. Permiterea celor de rank 4-5 acces de a posta amenzile de sunt acordate ulterior pe /fines ca topicul sa nu fie inactiv, adica in acest sens se poate oferi un grad pe discord a unui membru responsabil de topicul respectiv sau a mai multor membrii pentru a-i anunta ca a fost acordata o amenda pe /fines, sau ca liderul/subliderii sa nu aiba aceasta responsabilitate in plus, membrul ales pentru asta sa verifice lista amenzilor odata la 2 zile cat are o amenda.

sau

2. Sa fie arhivat topicul si sa se posteze in continuare pe sanctiuni amenzile acordate deoarece am observat ca se mai posteaza si pe acolo si din cate am vazut acest topic nu este inchis deci teoretic ar avea si subliderii voie sa posteze in acesta. Topicul de amenzi din cate stiam era doar un topic dedicat membrilor factiunilor care primesc amenzi, sa duca evidenta platirii acesteia, dar odata cu update-ul de /fines unde amenzile sunt platite automat si banii sunt depozitati automat in seiful factiunii apasand o singura tasta, membrii factiunilor nu mai sunt obligati sa posteze o asa zisa evidenta in topicul respectiv.

 

*In regulamentul intern nu sunt amenzile pentru incalcarile rutiere din partea politistilor, deoarece am incercat sa gasesc ce se poate primi pentru folosire NOS, contrasens in regulamentul intern, si nu era, am gasit doar in topicul destinat amenzilor, cand in regulament sunt celelalte amenzi de baza cum ar fi spam, deranj s.a.m.d.
- Alte precizări: @ dabro.pdf

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, KOPPEN said:

- Nume pe forum: @ KOPPEN
- Sugestie: Am observat ca topicul de amenzi este inactiv, sau este folosit un timp sau nu este folosit deloc. Propun o modificare la acest aspect dintre care poate fi:
1. Permiterea celor de rank 4-5 acces de a posta amenzile de sunt acordate ulterior pe /fines ca topicul sa nu fie inactiv, adica in acest sens se poate oferi un grad pe discord a unui membru responsabil de topicul respectiv sau a mai multor membrii pentru a-i anunta ca a fost acordata o amenda pe /fines, sau ca liderul/subliderii sa nu aiba aceasta responsabilitate in plus, membrul ales pentru asta sa verifice lista amenzilor odata la 2 zile cat are o amenda.

sau

2. Sa fie arhivat topicul si sa se posteze in continuare pe sanctiuni amenzile acordate deoarece am observat ca se mai posteaza si pe acolo si din cate am vazut acest topic nu este inchis deci teoretic ar avea si subliderii voie sa posteze in acesta. Topicul de amenzi din cate stiam era doar un topic dedicat membrilor factiunilor care primesc amenzi, sa duca evidenta platirii acesteia, dar odata cu update-ul de /fines unde amenzile sunt platite automat si banii sunt depozitati automat in seiful factiunii apasand o singura tasta, membrii factiunilor nu mai sunt obligati sa posteze o asa zisa evidenta in topicul respectiv.

 

*In regulamentul intern nu sunt amenzile pentru incalcarile rutiere din partea politistilor, deoarece am incercat sa gasesc ce se poate primi pentru folosire NOS, contrasens in regulamentul intern, si nu era, am gasit doar in topicul destinat amenzilor, cand in regulament sunt celelalte amenzi de baza cum ar fi spam, deranj s.a.m.d.
- Alte precizări: @ dabro.pdf

 

Unul dintre scopurile topic-ului este afișarea integrală a amenzilor care, oricând suntem sesizați/ martori privind nereguli ale colegilor, pot fi aplicate acestora. Ca să nu încărcăm regulamentul intern, prin dispunerea în același câmp a mai multor informații, consider cel mai bine să lăsăm topic-ul separat disponibil, încât cei care vor aplica o amendă să știe ce sumă să scrie.

 

În ceea ce privește propunerea însărcinării locotenenților și căpitanilor cu monitorizarea amenzilor și actualizarea topic-ului, este o sarcină care nu își are rost de a fi dispusă altor categorii/ grupuri din facțiune. Acest topic este, în același timp, locul unde sunt postate sancțiuni, adică după ce colegii au făcut greșeli. În momentul în care un topic de sancțiuni este inactiv, înseamnă că nu avem motive pentru care să aplicăm amenzi la nivel intern, dar nu că va trebui desconsiderat/ eliminat sau încredințat altor persoane (și ajungem iar la ideea de responsabili cu amenzile, respinsă deja mai sus). Ca să fie la curent cu amenda pe care a primit-o, un coleg ar trebui să verifice regulat forumul, ceea ce, oricum, este direct recomandat să facă. Dacă este mult prea leneș sau dezinteresat de facțiune încât se rezumă doar la puțin raport și o prezență la antreament, în rest nu mai știe lumea de el, să fie sănătos; e doar vina lui dacă nu se pune în temă cu amenda pe care a primit-o. Un exemplu de membru al unei facțiuni prea leneș este https://www.rpg.b-zone.ro/players/faction/WiSsh[DROGAT] și nu îi era nimeni dator să îi dea, mură-n gură, notificări privind amenzile primite încât să le plătească la timp. Sub o altă formulare: dacă te doare-n 14 de noi, atunci aplicăm reciprocitatea.

 

În prezent, da, nu mai este mecesar să demonstrezi că ai depozitat o sumă în seiful facțiunii, dar topic-ul rămâne activ pentru sancționarea colegilor care, în viitor, vor greși. Faptul că este separat de topic-ul sancțiunilor generale interne nu reprezintă rodul deciziei mele, dar nu cred că are rost integrarea viitoarelor amenzi în acest topic de sancțiuni generale. Așadar, topic-ul "Amenzi" va juca în continuare rolul de extensie a topic-ului "Sancțiuni", prin simpla postare a amenzilor aplicate în urma săvârșirii unei abateri prevăzute pe prima pagină a topic-ului.

 

Amintesc, pentru orice eventualitate, faptul că am propus deja transformarea în amendă a FW-ului rezultat de absența nemotivată la activități obligatorii și am primit un răspuns negativ. La fel am încercat și cu alte greșeli - același rezultat. Așa că topic-ul va avea în continuare aceeași activitate.

Link to comment
Share on other sites

- Nume pe forum: @ KOPPEN
- Sugestie: Am vazut in topcul de statistica lunara un sistem de rank up la inceputul topicului care din cate observ din ultimele statistici facute, nu se mai ia in considerare sau nu se mai foloseste, oricum ideea in spate este buna si eficienta pentru membrii departamentelor de politie. Pe langa asta, propun sa fie un premiu a celui mai activ politisti de la sfarsitul lunii, adica cel ce a fost activ din toate punctele de vedere luna anterioara (vorbind la orele jucate acum), dar daca se poate introduce sistemuul de rank up inapoi in statistica, premiul sa fie acordat dupa mai multa criterii prin care politistul ar trebui sa isi arate devotamentul si implicarea in toata luna ca la final sa primeasca un premiu pe cinste si deja Rank UP la timp, adica sistemul ar avea nevoie de o actualizare majora in vederea punctelor, criteriilor s.a.m.d.
- Alte precizări: @ dabro.pdf

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KOPPEN said:

- Nume pe forum: @ KOPPEN
- Sugestie: Am vazut in topcul de statistica lunara un sistem de rank up la inceputul topicului care din cate observ din ultimele statistici facute, nu se mai ia in considerare sau nu se mai foloseste, oricum ideea in spate este buna si eficienta pentru membrii departamentelor de politie. Pe langa asta, propun sa fie un premiu a celui mai activ politisti de la sfarsitul lunii, adica cel ce a fost activ din toate punctele de vedere luna anterioara (vorbind la orele jucate acum), dar daca se poate introduce sistemuul de rank up inapoi in statistica, premiul sa fie acordat dupa mai multa criterii prin care politistul ar trebui sa isi arate devotamentul si implicarea in toata luna ca la final sa primeasca un premiu pe cinste si deja Rank UP la timp, adica sistemul ar avea nevoie de o actualizare majora in vederea punctelor, criteriilor s.a.m.d.
- Alte precizări: @ dabro.pdf

 

A existat acest sistem, da, însă nu s-a bucurat de aprecierea majorității, așa că am renunțat la el în timp:

 

image.thumb.png.3ae126cd72a9afd06cbd1c11cac91f03.png

 

În această condiție, nu cred că are rost readăugarea lui. Plus, la evidența respectivă țin cont doar de orele jucate pentru că este evidența orelor reale în principiu. În spatele cortinei, eu și subliderii avem un tabel privat care conține statistici actualizate la zi despre membri, incluzând activitate, comportament, sancțiuni, implicare, plângeri etc. Cât despre premii, recomand implicare la misiunea săptămânală, că acolo văd probleme. Săptămână după săptămână, premiu cu premiu, aduni o sumă frumușică la sfârșitul lunii și, în același timp, îți etalezi implicarea. Nu aș vrea să transform, printre altele, orele jucate într-un standard de premiere. În cazul unor colegi, nu e vina lor că programul nu permite alocarea mai multor ore pe joc, deși, probabil, ar dori să o facă. Deci, ar fi nedrept față de ei.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului:  oita
Rank-ul ofiţerului: 4 - Lieutenant.
Sugestia / Sugestiile: Este ceva mai complex, ar trebui acceptul adminilor și al tuturor liderilor de departamente. Când urmărești un suspect - vorbim de Roads- indiferent de fapta pe care a săvârșit-o, dacă nu se oprește după primele 3 somații, urmând Wanted 2- Neconformare Ordin, din acest moment să i se poată suspenda și licența de condus. Ar fi echivalentul a ceea ce este în realitate - Nerespectarea indicațiilor polițistului rutier, care se pedepsește cu suspendarea dreptului de a conduce. Ar avea un farmec urmărirea, așa îi dai w2 pentru neconformare, deși fuge de o amendă, nu de suspendarea permisului și aia e, nicio finalitate. Eventul dacă îl alergi și pt W6- Runner, va opri la a treia somație și va da G liniștit, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat, deci noi pierdem timpul degeaba practic, nu avem nicio putere. 
Alte precizări: Ar fi interesant.

Edited by oita
Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2023 at 3:10 PM, oita said:

Numele ofiţerului:  oita
Rank-ul ofiţerului: 4 - Lieutenant.
Sugestia / Sugestiile: Este ceva mai complex, ar trebui acceptul adminilor și al tuturor liderilor de departamente. Când urmărești un suspect - vorbim de Roads- indiferent de fapta pe care a săvârșit-o, dacă nu se oprește după primele 3 somații, urmând Wanted 2- Neconformare Ordin, din acest moment să i se poată suspenda și licența de condus. Ar fi echivalentul a ceea ce este în realitate - Nerespectarea indicațiilor polițistului rutier, care se pedepsește cu suspendarea dreptului de a conduce. Ar avea un farmec urmărirea, așa îi dai w2 pentru neconformare, deși fuge de o amendă, nu de suspendarea permisului și aia e, nicio finalitate. Eventul dacă îl alergi și pt W6- Runner, va opri la a treia somație și va da G liniștit, ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat, deci noi pierdem timpul degeaba practic, nu avem nicio putere. 
Alte precizări: Ar fi interesant.

Sugestia a fost înaintată și analizată. În concluzie, nu va fi adoptată această procedură, momentan.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: AdelaV.

Rank-ul ofiţerului: (2) SFPD Detectiv

Sugestia / Sugestiile: Propunerea mea ar fi modificarea premiilor în felul urmator: 

 

Locul 1 —> $200.000 + o învoire.

Locul 2 și locul 3 să aibă posibilitatea de a alege între raport opțional, înjumătățit și purtarea oricărui skin. (+ banii ce sunt în prezent la locurile 2, 3).

Bineinteles, odata ce locul 2 a ales un premiu, acel premiu să fie scos din ecuație, iar locul 3 să aleagă din premiile rămase. 

 

De ce premiul respectiv la locul 1? O întrebare bine dezvoltată.

Să fie o ,,bătaie" mai mare și interesantă pe locul 1 chiar și 2 precum era cândva. 

 

 

Edited by AIM AdelaV.
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2023 at 10:32 PM, AIM AdelaV. said:

Numele ofiţerului: AdelaV.

Rank-ul ofiţerului: (2) SFPD Detectiv

Sugestia / Sugestiile: Propunerea mea ar fi modificarea premiilor în felul urmator: 

 

Locul 1 —> $200.000 + o învoire.

Locul 2 și locul 3 să aibă posibilitatea de a alege între raport opțional, înjumătățit și purtarea oricărui skin. (+ banii ce sunt în prezent la locurile 2, 3).

Bineinteles, odata ce locul 2 a ales un premiu, acel premiu să fie scos din ecuație, iar locul 3 să aleagă din premiile rămase. 

 

De ce premiul respectiv la locul 1? O întrebare bine dezvoltată.

Să fie o ,,bătaie" mai mare și interesantă pe locul 1 chiar și 2 precum era cândva. 

 

 

Sugestia a fost analizată, modelată și aprobată. Detalii aici.

 

Amintesc faptul că apreciem contribuția oricui emite sugestii, chit că sfârșesc acceptate sau respinse (ceea ce nu stă doar în mâinile mele/ noastre, în calitate de conducere internă). Așa că sunteți liberi să ni le aduceți la cunoștință.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.