Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

SF Police Department - Sugestii / Suggestions


Seba97
 Share

Recommended Posts

IShxpBE.png

SF Police Department - Sugestii / Suggestions

 

 

Înainte de a posta în acest topic aveți obligația de a cunoaște Regulamentul Forumului.
Doar membrii departamentului de poliție din San Fierro au dreptul de a posta în acest topic.
Membrii au obligația de a respecta modelul de postare atunci când fac o sugestie.
Doar liderul departamentului are dreptul să răspundă sugestiilor.

 

 

Model de postare:

 

- Nume pe forum:
- Sugestie:
- Alte precizări:

 

 

Before posting in this topic you are obliged to know the Forum Rules.
Only members of the San Fierro Police Department are allowed to post in this topic.
Members are obliged to respect the posting model when they're posting a suggestion.
Only the faction leader are allowed to post replies to the suggestions.

Posting model:

- Forum name:
- Suggestion:
- Other information:

Edited by Plutonium ToV
Formatare // mulțumiri speciale lui sRn
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: GeorgeT

Rank-ul ofiţerului: 1

Sugestia / Sugestiile: Ca sa nu fie obligatorie vederea in poza/video a masinii de cop cand confisti un carnet, deoarece cate odata masina iti bubuie langa el.

Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: GeorgeT

Rank-ul ofiţerului: 1

Sugestia / Sugestiile: sa fie scoasa chestia cu cele 7 puncte obligatorii la raport conform carora trebuie sa ajutam playerii lvl 1-5, pai adminii ce mai fac daca noi ajutam playerii level 1-5? in loc sa ne vedem de raportul nostru trebuie sa umblam si sa cautam playeri pe care sa-i ajutam, aproape toti din SFPD sunt impotriva acestei chestii,

Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

GeorgeT - propunere respinsa.

Jucatorii trebuie sa fie informati. Departamentele sunt in numar de 5 si membrii acestora depasesc numarul de admini.

Daca explici frumos si cu detalii unui player nou va zice "Ce frumos se comporta politia pe aceste server. Merita sa joc aici." daca ii iei carnetul + amenda si faci spam cu "plateste sau w3", acesta se va speria si nu va sti ce sa faca apoi va da /q.

Edited by Seba97
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Hogan

Rank-ul ofiţerului: Detective

Sugestia / Sugestiile: Propun urmatoarele:

1. Daca esti cu radarul si ai prins un sofer care depaseste limita legala, in momentul in care ai plecat dupa el, locul unde ai fost cu radarul nu mai este al tau.

Aceasta idee mi-a venit cand am vazut certuri minore in cadrul departamentului. Nu mi se pare corect sa fii "stapan" pe acel loc.

 

2. Membri de rank 1 in prima lor zi de la /invite, sa fie instruiti de un rank superior. Membrul cu rank superior ii va explica cateva din notiunile de baza, ce se puncteaza la Raportul de Activitate, cum trebuie sa procedeze in anumite situatii, si sa-i lamureasca toate incertitudinile pe care membrul le are.

Am propus asta pentru ca si eu la inceput nu stiam anumite lucruri, si este normal, nimeni nu le stie pe toate.

Alte precizări: Have fun!

Link to comment
Share on other sites

Hogan:

- propunerea 1: respinsa

- propunerea 2 : Se va implementa pe viitor cand vom avea mai multi membrii de rank mare.

Link to comment
Share on other sites

The officer name: Lincoln.

The officer rank: 1

The suggestion: The training time should be changed to 19:00 and the meeting time should be changed to straight after the training.. 20:00. This is because no-one is busy in these times, later on in the night they all go for dinner's and go out of their houses.

Other specifications: Nope.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: [sQ]Claudyu_tom

Rank-ul ofiţerului: 4

Sugestia / Sugestiile:

Fiecare ofiter daca face de 3 ori la rand raport minim,urmatorul raport sa fie best

Alte precizări:

Observ ca s-au cam puturosit ofiterii nostrii :))

Link to comment
Share on other sites

Claudyu_tom - propunere respinsa

Nu pot obliga pe cineva sa faca raport best daca nu are timp/are probleme, fiecare poate face cat vrea dar sa fie peste 50 puncte.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: .Dany.

Rank-ul ofiţerului: 1

Sugestia / Sugestiile: 1)Propun ca in fiecare zi liderul sa decida unde va sta fiecare membru cu radarul, deoarece fiecare membru sta cu radarul numai la Ferma 1.

2) Fiecare membru sa poata sta cu radarul intr-un loc doar o ora si pe urma sa cedeze locul altui membru.

M-am gandit la aceste sugestii deoarece toti membri "se bat" pe locul de la Ferma 1. Daca esti in politie nu inseamna ca trebuie sa stai numai cu radarul...poti patrula psi prin oras pentru a-ti termina raportul.

Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: [mR].STeH

Rank-ul ofiţerului:2

Sugestia / Sugestiile: Doresc sa fie punctajul minim la swat de 70 puncte suntem destul de activi si cred ca ar fii mai multi membri in swat

Alte precizări: Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

@Dany:

1. Propunere respinsa. Nu cred ca e corect sa-l pun pe X sa stea langa jizzy SF si pe Y langa Ferma 1. Vor aparea certuri.

2. Ma voi gandi la aceasta propunere.

 

@Steh: Ma voi gandi la aceasta propunere si poate va fi pusa in aplicare curand.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: [sQ]Claudyu_tom

Rank-ul ofiţerului: 7

Sugestia / Sugestiile:

La amenzi date,in ss,sa apara si persoana careia i se acorda amenda,se dau amenzi la prieteni afk,eu corectez,tu doar baga legea ;)

Alte precizări: no

Link to comment
Share on other sites

Română:

Aici puteţi posta sugestii pentru SF Police Department după următorul model:

Numele ofiţerului: -
Rank-ul ofiţerului: -
Sugestia / Sugestiile: sa se dea amenda cand se vorbeste la telefon in timpul condusului,
Alte precizări: stiu ca n.am voie sa postez aici dar cred ca e o idee buna.

Link to comment
Share on other sites

Propunerea 1

 

Numele ofiţerului: Sebi_Jr
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: Sa se vada un concurs de poze in cadrul factiunii. Cea mai buna fotografie in saptamana respectiva v-a fi premiata cu un premiu la alegere . ( Acest premiu este stabilit de stafful factiunii)
Alte precizări: Ar fi frumos , si pe deasupra am face si putina reclama SFPD-ului.

 

 

Propunerea 2

 

Numele ofiţerului: Sebi_Jr
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: Membri Rank 3 + sa poata propune un player care a facut aplicatie in SFPD . Leaderul va decide daca acel player merita sa intre in factiune . Daca acel player este activ si nu face greseli dupa intrarea in factiune, atunci inseamna ca membrul rank 3 + a facut o propunere buna , iar asta sa se ia in considerare . O propunere buna sa poata da sanse la rank-up mai repede.
Alte precizări: Un exemplu de genul acesta exista in Taxi LV .

Link to comment
Share on other sites

@Sebi_jr:

1. Propunere respinsa. Acest tip de concurs se organiza la news reporter ("cele mai frumoase peisaje"). Suntem PD, trebuie sa ne ocupam de ceea ce tine de PD.

2. Propunere semi-acceptata. Cel mai bine ar fi un Rank 4+, dar am sa ma mai gandesc.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Letzgo
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: 1) Sa se faca un topic, ,,Ofiterul lunii" in care sa fie postat lunar cel mai activ politist al lunii respective. (nu doar dupa raport)

2) Sa fie permisa postarea raportului prin postimage, DOAR daca aceasta se realizeaza astfel:

Uplodati pozele si in josul paginii va aparea " Cod pentru toate imaginile " apasati click stanga si va aparea " Link pentru aceasta galerie " selectati, va aparea un link in dreptunghiul din stanga pe care il selectati si il puneti la raport. La sfarsit galeria trebuie sa va arate asa.

Alte precizări: Zic ca ar fi bine sa fie aprobata macar propunerea 2. Daca se respecta acel tutorial nu vor mai exista probleme in stersul pozelor de catre alti indivizi. Iar pe langa asta ne-ar fi si noua mai usor sa-l facem.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Letzgo
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: 1) Propun ca sugestiile membrilor sa fie contorizate, astfel la 5-10 sugestii acceptate acesta sa primeasca +1 la raport

 

2) Propun ca in urma unei caderi la comun acrod, atat membrii SFPD cat si membrii LVPD sa poata sta la licente aici. De ce? pentru ca de cand ma stiu niciodata nu am vazut sa stea acolo vreun membru LVPD

Edited by Letzgo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.