Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

🚖San Fierro Taxi - Sugestii / Suggestions📩


Daniel ZEW
 Share

Recommended Posts

Nick: AndyZohl

Rank:1

Propunere:

1. Testul de intrare sa se dea de la cap la coada fara [/invite]. Exista cazuri in care aplicantii trec proba teoretica, dar nu si proba practica, proba practica, tinandu-se cu masina personala a aplicantului / testerului / liderului, depinzand de la un caz la altul. (ex.: Cazul lui Darkutz, la prima lui aplicatie: a trecut proba teoretica, dar nu si cea practica, in consecinta a primit [/invite], apoi dupa 20 minute [/uninvite]).

2. Premiul de la Cabbie of the Week sa fie mai mare decat cel de la Cabbie of the Weekend, numarul de zile fiind mai mare, suma alocata ramanand aceeasi. (ex.: Cabbie of the Week- 45.000$, Cabbie of the Weekend - 15.000$)

3. Marirea numarului de raporturi complete minime pentru rank 2 la 3 si rank 3 la 5. De asemenea, la rapoarte peste 100 de comenzi sa se scada un raport necesar pentru rank-up. (va creste interesul membrilor pentru comenzi - exact ca in PD)

 

Am zis ca, daca tot suntem o factiune Taxi unica, sa fim unica pana la capat.

 

Ignora propunerea 3. Am observat ca a propus-o si Turner, iar aceasta nu a fost acceptata.

Edited by B L A Z E
Link to comment
Share on other sites

AndyZohl - 1. Propunere respinsă. Testul se dă cu maşina facţiunii, respectiv Premier. Maşinile facţiunii sunt diferite faţă de cele comune.

2. Propunere acceptată. Premiul la Cabbie of the week va fi 45.000$, iar la Cabbie of the weekend 25.000$.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdanutzz10

Rank: 3

Propunere: Vrem sa fim unici, diferiti de celelalte companii de taxi. Propun adaugarea unui fare nou, si anume pe Sultan > 3$ ziua, 5$ noaptea. De ce ? Pentru ca asa ar fi mai real, cum este si in viata reala, Premierul sa aiba fare 1$ ziua si 3$ noaptea, iar Sultanul 3$ si 5$.Nu cred ca playerii de level mic vor ramane fara bani pentru ca marim noi fare-ul, si asa le da primarul multi bani din taxe si altele. Eu am venit doar cu ideea, astept parerea ta Daniel.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdanutzz10

Rank: 3

Propunere: Deoarece putem da [/quitjob] fara o limita de timp, m-am gandit la adaugarea unui sistem, si anume:

Rank 1 - 2:

08:00 - 00:00 - Job Car Mechanic;

00:00 - 08:00 - Orice Job LEGAL;

 

Rank 3 - 5:

08:00 - 00:00 - Jobul ales la ,,Cereri Job'';

00:00 - 08:00 - Orice Job LEGAL;

 

Rank 6:

08:00 - 00:00 - Orice Job.

00:00 - 08:00 - Orice Job.

 

M-am gandit la adaugarea acestui sistem dintr-un motiv foarte simplu. Am observat ca cei de rank 1-2 au level mic, reliefand faptul ca nu au asa multi bani si pe timp de noapte pot lucra la Truck, respectiv Farmer, sau alt job legal.

Edited by rTs BogdaNuTzz
Link to comment
Share on other sites

Nick: Alex_Foster

Rank: 1

Propunere: Fare la premier de la 08.00 la 19.00 2$ si de la 19.00 pana la 08.00 4$. Fare la cabbie de la 08.00 la 19.00 2$ si de la 19.00 pana la 08.00 5$. Fare la sultan de la 08.00 la 19.00 3$ si de la 19.00 pana la 08.00 5$.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdanutzz10

Rank: 3

Propunere: Deoarece putem da [/quitjob] fara o limita de timp, m-am gandit la adaugarea unui sistem, si anume:

Rank 1 - 2:

08:00 - 00:00 - Job Car Mechanic;

00:00 - 08:00 - Orice Job LEGAL;

 

Rank 3 - 5:

08:00 - 00:00 - Jobul ales la ,,Cereri Job'';

00:00 - 08:00 - Orice Job LEGAL;

 

Rank 6:

08:00 - 00:00 - Orice Job.

00:00 - 08:00 - Orice Job.

 

M-am gandit la adaugarea acestui sistem dintr-un motiv foarte simplu. Am observat ca cei de rank 1-2 au level mic, reliefand faptul ca nu au asa multi bani si pe timp de noapte pot lucra la Truck, respectiv Farmer, sau alt job legal.

Link to comment
Share on other sites

Nick: DEDEY009

Rank: 1-SF TRAINEE

Propunere: Propun ca intervalul pentru raportul de activitate sa fie Duminica 19:00-Vineri 13:00 iar concursul "Cabbie of the week-end" sa fie imediat dupa raport,adica Vineri 13:00-Duminica 19:00.De ce? Deoarece comenzile facute in intervalul Vineri 13:00-Sambata 00:00 raman pe langa.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdanutzz10

Rank: SF Dispatcher (4)

Propunere: Propun ca cele doua concursuri Cabbie of the week, respectiv weekend sa se tina numai intre membrii de rank 1-3. De ce? Pai foarte simplu. Membrii de rank 4-5 ar avea mai mult timp sa ajute factiunea, respectiv membrii acesteia.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdanutzz10

Rank: SF Dispatcher (4)

Propunere: 1. Propun ca in zilele de vineri si sambata sa fie scoasa ora obligatorie, pentru ca acele comenzi nu se pun la raport;

2. Propun adaugarea unei noi arme pentru protectie, si anume Deagle de la Rank 3 +.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Bogdanutzz10

Rank: SF Dispatcher (4)

Propunere: Propun sa poata aproba si rank 4+ event de tip violent. De ce? Pentru ca pe parcursul scolii tu inveti dupa-masa, Andrew nu stiu, iar membrii acestei factiuni poate vor sa participe la acest tip de event si voi nu sunteti ON-line, cum s-a intamplat deja cu Bogda.

Link to comment
Share on other sites

  • WRC changed the title to 🚖San Fierro Taxi - Sugestii / Suggestions📩

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.