Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Avispa Rifa - Anunturi importante / Important announcements


Marco
 Share

Recommended Posts

Astazi am avut o situatie foarte ciudata, am avut probleme la randul meu cu pc-ul, m-au sunat doi dintre voi pe ale caror nume nu mi le mai amintesc cu exactitate sa imi spuna ca au probleme cu internetul si altcineva mi-a spus ca nu ii merge forumul si nu poate sa faca invoire, de asemenea multi dintre voi nici macar nu stiau ca s-a schimbat liderul si nu ati stiut ca incep warurile cu sanctiuni.

De aceea am luat hotararea sa nu va sanctionez pentru warul din data de 09/09/2019, nici pe cei prezenti cat si nici pe cei absenti deoarece inca suntem o factiune in formare, vreau sa stiti bine ca este o EXCEPTIE ziua de ieri, prima si singura data, am discutat si cu ceilalti doi sublideri care mi-au spus aceleasi lucruri si am cazut de comun acord sa va inteleg si sa imi cer de asemenea scuze ca nu am putut sa fiu online pentru a va coordona

De maine va astept pe toti la WAR, incepem lupta pentru teritorii si sanctiunile dupa caz. Consider ca este un lucru bun, v-am acordat un ragaz sa va reveniti deoarece intram in paine, daca cineva din vreo alta factiune se simte lezat, sa se uite intai in ograda proprie[aviz post hunterilor].

Multumesc.

 

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere faptul ca mafia se afla in reconstructie si urmarim sa crestem si nu sa oferim o panta spre 3/3 a membrilor, secundele au fost scazute la 500 in orasul San Fierro si 300 in celalalte orase, urmand sa fie crescute cand o sa trecem de 25 % teritorii ocupate in orasul San Fierro.

Link to comment
Share on other sites

De acum inainte @AIM THESEUS va fii cel care se va ocupa de evidenta platilor amenzilor fiind desemnat de catre mine. Va posta dupa fiecare 24 de ore de evidenta waruri sanctiunile celor ce nu platesc amenzile. Subliderul are in grija coordonarea warurilor si verificarea aplicatiilor, de asemenea am decis sa ofer acest domeniu de activitate lui Theseus deoarece este un membru serios si activ. De asemenea zilele acestea o sa fiu mai atent cu cei ce nu detin job-ul Arms Dealer la war, m-am saturat de scuze puerile.

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

Recomand tuturor membrilor sa viziteze acest link si sa vada cum erau sanctiunile pe vremuri si cum era respectul intre playeri, orice limbaj oricat de mic sau orice spam / caps pe /f era sanctionat, si rank4+ isi faceau treaba. In alta ordine de idei va aduc la cunostinta ca doar cei sanctionati cu amenda si vor plati amenzile, iar daca cineva le plateste in locul lor va primi FW. Daca cineva din motive obiective nu poate plati amenda, foloseste PM pentru a ma contacta.

Link to comment
Share on other sites

Salut! In ultima vreme au tot aparut probleme la factiunile de tip gang in legatura cu numarul de invoiri, astfel suntem nevoiti sa venim cu reguli noi.
Prin urmare impreuna cu ceilalti admini de nivel 4+ am luat decizia de a va impune urmatoarele modificari:

 

1. Este interzisa inchiderea topicului de invoiri (indiferent de situatie, puteti lasa un reply ca nu mai acceptati etc - > aplicabil pentru cel ce se ocupa de acceptarea acestora).

2. Acceptarea a CINCI invoiri in fiecare zi de war. Exceptie in cazul in care sunt facute mai putin de 5 invoiri acestea vor fi automat acceptate.

 

Recomandarea adminilor este sa se raspunda la invoiri dupa waruri, deoarece pot exista persoane ce renunta la invoire si automat un alt membru are sansa de a avea invoirea acceptata.

Exemplu:
Daca se fac 7 invoiri primele 5 sunt automat acceptate (nu aveti voie sa acceptati un numar mai mic de 5 invoiri in cazul in care apar mai multe ulterior)

Link to comment
Share on other sites

In data de: 09.11.2019

S-a finalizat tratatul de pace intre: Vietnamese Boys si Avispa Rifa

Pe o perioada nedeterminata sau pana cand unul dintre cei doi lideri (@AIM Chamakh sau @Askhanar) doreste sa rupa tratatul

 

 

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

Dupa discutiile avute cu Adminii 4+ s-a hotarat ca nu este legal un tratat impotriva posturilor, ci vom ramane mafii aliate la bine si la greu, voi desfasura activitati impreuna, deci se scoate din pact aceasta... chichita sa zicem, ramane la stadiul de intelegere amicala intre noi si @AIM Chamakh , respectiv Vietnamese Boys.

Pactul exista in continuare intre cele doua mafii.

Orice membru care va intra in conflict un un player al Vietnamese Boys va avea repercursiuni si asupra voastra deoarece, repet, inca exista acest PACT de intelegere intre cele doua mafii.

Multumesc

Edited by Askhanar
Link to comment
Share on other sites

De luni va astept la waruri pentru 72, daca stiti ca nu sunteti activi si capabili, demisiile va asteapta.

Invoiri NU mai accept decat pe motive intemeiate, m-am saturat cu nu ajung acasa si lala. Daca nu aveti timp, demisia!

Link to comment
Share on other sites

S-a redeschis Topicul de antrenamente. Acestea or sa fie anuntate cu 24 de ore inainte de organizarea lor efectiva, acestea al rolul de a uni membrii si de a ne aminti sa ne mai si distram si sa facem caterinca unul de altul, fiindca in afara de waruri, nu mai exista alte activitati pe SA:MP.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Din pacate cateva probleme la serviciu ma vor tine departe de calculator pentru putina vreme.

De activitati se vor ocupa @AIM THESEUS @GabiTM LL @Shawy

Ei vor raspunde direct de ceea ce faceti. De asemenea o sa discut ca un admin sa se ocupe si de partea de sanctionare si raspundere la reclamatii. Multumesc si ne auzim dupa ce scapam de alegerea presedintelui

Link to comment
Share on other sites

Săptămâna trecută a fost făcut un sondaj pentru liderii de ganguri în care să-și exprime părerea cu privire la niște modificări cerute chiar de ei înșiși. Prin acest anunț vă comunicăm deciziile liderilor cât și noile modificări/reguli, după cum urmează:

 

  • Intervalul de atac la waruri va fi modificat astfel: de Luni până Joi sau Duminică atacurile vor putea fi date între orele 22:15 și 23:00.
    • s-a luat această decizie ca să fie mai ușor pentru toată lumea să știe din timp ce waruri are în ziua următoare.
    • intervalul nou va fi modificat în acest weekend pentru a nu încurca la warurile deja în curs și să fie informată toată lumea.
    • pentru cei care se întreabă de ce atacurile se pot da doar la 22:15 și nu mai devreme, am păstrat acele 15 minute ca timp de siguranță să știm că se încheie toate warurile înainte să se poată da noi atacuri.

 

  • Sancționarea suferințelor la waruri doar pe RPG1: 100,000$ amendă iar neachitarea ei se va sancționa cu Faction Warn.
    • liderii de pe RPG1 au ales să sancționeze suferințele de care dau dovadă jucătorii în timpul warurilor (aici se includ și jignirile adresate adversarilor).

 

  • Numărul de vehicule personale pe care-l poate spawna un jucător la waruri s-a redus la unul singur doar pe RPG1
    • Liderii au luat această decizie în încercarea de-a mai reduce din lagul provocat de multiplele obiecte prezente la waruri.

 

  • A fost modificată capacitatea maximă de droguri și materiale care încap în seiful facțiunii astfel: 100.000 droguri și 100.000.000 materiale.

 

  • Au fost majorate amenzile pentru absența la waruri și worst member astfel:
    • Absent la 1/4 waruri: amendă 15,000$
    • Absent la 3/4 waruri: avertisment verbal + amendă 30,000$
    • Absent la 2/3 waruri: avertisment verbal + amendă 30.000$
    • Absent la 1/2 waruri: avertisment verbal + amendă 30.000$
      • De reținut faptul că amenzile pentru worst se acordă doar pentru warurile pierdute și doar dacă liderul dorește să le acorde.
    • Scor de -5 la war: $15.000
    • Scor de -10 la war: $20.000
Link to comment
Share on other sites

MAINE 10/01/2020 TOTI LA ORA 19:50 IN HQ LINIE CU JOB ARMS DEALER. CINE NU RESPECTA CEEA CE SPUN ARE UNINVITE.  AVEM 4/4 DIN WARURI SI NU NE PERMITEM SA PIERDEM VREUNUL DINTRE ELE.

Link to comment
Share on other sites

Din pricina incalcarii tratatului de pace de catre membrii Vietnamese Boys am decis incetarea acestuia. Avispa Rifa nu are tratat de pace cu nicio factiune si nu protejeaza nicio factiune.

Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI 31.01.2020 AVEM 4 WAR-URI FOARTE IMPORTANTE, Vă AȘTEPT LA 19:50 îN HQ PENTRU A NE PREGĂTI PENTRU WAR-URI.

DACĂ NU SUNTEȚI MINIM 25 ON O SĂ FAC EVIDENȚA.

ACCEPT MAXIM 2 ÎNVOIRI!

 

image.thumb.png.c3dcaf583c39991160bb83563a1b0e3b.png

Edited by Shawy
Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI 03.02.2020 AVEM 4 WAR-URI FOARTE IMPORTANTE, Vă AȘTEPT LA 19:50 îN HQ PENTRU A NE PREGĂTI PENTRU WAR-URI.

DACĂ NU SUNTEȚI MINIM 25 ON O SĂ FAC EVIDENȚA.

ACCEPT MAXIM 2 ÎNVOIRI!

 

 

Ns5iPJF.png

Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI 03.02.2020 AVEM 4 WAR-URI FOARTE IMPORTANTE, Vă AȘTEPT LA 19:50 îN HQ PENTRU A NE PREGĂTI PENTRU WAR-URI.

DACĂ NU SUNTEȚI MINIM 25 ON O SĂ FAC EVIDENȚA.

ACCEPT MAXIM 2 ÎNVOIRI!

 

pBvN1My.jpg

Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI 06.02.2020 AVEM 3 WAR-URI FOARTE IMPORTANTE, Vă AȘTEPT LA 19:50 îN HQ PENTRU A NE PREGĂTI PENTRU WAR-URI.

DACĂ NU SUNTEȚI MINIM 25 ON O SĂ FAC EVIDENȚA.

ACCEPT MAXIM 2 ÎNVOIRI!

 

mNbCjHB.jpg

Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI 07.02.2020 AVEM 4 WAR-URI FOARTE IMPORTANTE, Vă AȘTEPT LA 19:50 îN HQ PENTRU A NE PREGĂTI PENTRU WAR-URI.

DACĂ NU SUNTEȚI MINIM 25 ON O SĂ FAC EVIDENȚA.

ACCEPT MAXIM 2 ÎNVOIRI!

 

WtmN0zq.jpg

Link to comment
Share on other sites

ASTĂZI 10.02.2020 AVEM 4 WAR-URI FOARTE IMPORTANTE, Vă AȘTEPT LA 19:50 îN HQ PENTRU A NE PREGĂTI PENTRU WAR-URI.

DACĂ NU SUNTEȚI MINIM 25 ON O SĂ FAC EVIDENȚA.

ACCEPT MAXIM 2 ÎNVOIRI!

 

wdi2LVs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.