Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[ B-Zone TV] Mini-Prezenatre Red Dragons Triad


JustAzeryx
 Share

Recommended Posts

Titlu: MiLLioner

Gen: Prezentare

Data: 06/05/2013

Scurta prezentare: O prezentare a factiuni

Link: http://www.youtube.com/watch?v=6EqbYqZ55Zc

Actori: Adrian28,blay00,andrei,druley.

Edit: Totusi sunt icepator in Sony Vegas, dar cu timpu ms invat.

Edited by MiLLionerRRR
Link to comment
Share on other sites

Da. NU este cine stie ce .

Puteai folosii /mask sa nu se mai vada numele actorilor.

Prea putine cadre si acelea cu sensibilitatea mare la camhack si se misca urat.

Trebuia gandit dinainte. Faza cu Black List , Mechanic Team si warul nu-si au rostul.

Link to comment
Share on other sites

Sincer nu am inteles nimic din clip. Vreau 2:34 minute din viata inapoi :)).

Am inteles ca esti incepator in sony vegas dar ai gresit lucruri elementare logice care nu tin de asta.

1 - La acel "war" este o bataie 1v1.. ala de la red dragon triard este singur dupa 2 masini [ a venit cu aman2 singur? ], iar chestia asta mananca jumatate din film.

2 - La faza cu black list, mi s-ar parea logic si normal ca victima sa fuga, nu sa stea nemiscata. El moare abia dupa ce a plecat mafiotul, fara ca acesta sa traga in el, doar amenintand-ul. Victmia nu a avut nici o reactie, a stat parca ar fi fost afk.

3 - Mecanic team - Pentru a fi mai roleplay, avand in vedere ca masina era sub 40hp si iesea fum, trebuia sa fie putin tamponata si sa nu mai mearga deloc. Mecanicul o ia si o baga in curte. Cand proprietarul masini soseste si urca in masina se misca cu lag.Si este putin cam ciudat ca proprietarul masinii are acelas skin cu victima care a fost omorata de asasin. Trebuia sa ii schimbi si tu skinu acolo ..

4 - Trebuia sa sincronizezi si tu muzica .. Puteai face un inceput foarte jmecher care sa se "uneasca" cu coloana sonora.

Sunt doar cateva critici dar ia-le ca pe niste sfaturi. Inainte sa faci clipuri intra cu ss camhack si invata sa te misti cu el, cu mausul, regleaza sensibilitatea, fa-i ceva si urmareste cateva prezentari / filme facute de drxstudio / DaniStepu / Maeschimihai, ai ce invata. Nimeni nu se naste invatat.

Edited by LevyY0
Link to comment
Share on other sites

Fiind incepator in sony vegas nu am sa te critic prea tare asa ca mai ai de lucrat, daca vrei te invat eu cateva lucruri despre sony vegas, contacteaza-ma in PM.

Link to comment
Share on other sites

Daca esti incepator uite cateva sfaturi:

-Incearca sa misti camera mai cinematic, arata foarte urat asa.

-Foloseste secvente scurte, sa nu fie mai lungi de 10-15 secunde.

-Incearca sa faci clipul HD, o sa fie mult mai bine crede-ma.

-Cand pui clipul in Vegas, selecteaza-l, dai click dreapta, la switches dezactiveaza mantain aspect ratio.

-Incearca sa modifici culorile.

Daca vrei sa te ajut da-mi un PM pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Da. NU este cine stie ce .

Puteai folosii /mask sa nu se mai vada numele actorilor.

Prea putine cadre si acelea cu sensibilitatea mare la camhack si se misca urat.

Trebuia gandit dinainte. Faza cu Black List , Mechanic Team si warul nu-si au rostul.

Sincer nu am inteles nimic din clip. Vreau 2:34 minute din viata inapoi :)).

Am inteles ca esti incepator in sony vegas dar ai gresit lucruri elementare logice care nu tin de asta.

1 - La acel "war" este o bataie 1v1.. ala de la red dragon triard este singur dupa 2 masini [ a venit cu aman2 singur? ], iar chestia asta mananca jumatate din film.

2 - La faza cu black list, mi s-ar parea logic si normal ca victima sa fuga, nu sa stea nemiscata. El moare abia dupa ce a plecat mafiotul, fara ca acesta sa traga in el, doar amenintand-ul. Victmia nu a avut nici o reactie, a stat parca ar fi fost afk.

3 - Mecanic team - Pentru a fi mai roleplay, avand in vedere ca masina era sub 40hp si iesea fum, trebuia sa fie putin tamponata si sa nu mai mearga deloc. Mecanicul o ia si o baga in curte. Cand proprietarul masini soseste si urca in masina se misca cu lag.Si este putin cam ciudat ca proprietarul masinii are acelas skin cu victima care a fost omorata de asasin. Trebuia sa ii schimbi si tu skinu acolo ..

4 - Trebuia sa sincronizezi si tu muzica .. Puteai face un inceput foarte jmecher care sa se "uneasca" cu coloana sonora.

Sunt doar cateva critici dar ia-le ca pe niste sfaturi. Inainte sa faci clipuri intra cu ss camhack si invata sa te misti cu el, cu mausul, regleaza sensibilitatea, fa-i ceva si urmareste cateva prezentari / filme facute de drxstudio / DaniStepu / Maeschimihai, ai ce invata. Nimeni nu se naste invatat.

Sunt Incepator, voi fi maia tent data viitoare.

Multumesc de sfaturi.

Nu e cine stie ce film, dar este primul meu film de acest gen,

Edited by MiLLionerRRR
Link to comment
Share on other sites

În afară de a face +1 de ce mai postaţi toate fail-urile şi le puneţi „mini” în faţă? Măcar chinuiţi-vă mai mult. Ai filmat doar nişte cadre lungi şi plictisitoare şi nu am înţeles absolut nimic. Dacă aş fi fost din afară, aş fi crezut că Red Dragon Triad e vreun clan neoficial. Nu ai arătat nimic din activităţile mafiei.

 

PS: Adrian28, tremură tasta? :))

Link to comment
Share on other sites

Titlu: MiLLioner

Gen: Prezentare

Data: 06/05/2013

Scurta prezentare: O prezentare a factiuni

Link:

Actori: Adrian28,blay00,andrei,druley.

Edit: Totusi sunt icepator in Sony Vegas, dar cu timpu ms invat.

 

 

E putin bun am cateva greseli sesizate:

1.Logoul ala trebuiea mai mic .

2.Trebuiea sa faci widescreen. Cauta pe youtube cum faci widescreen

3.Pe la minutul 2:08-2:10 sa auzit un sunet dala de la mess ca a iesit unul sau a intrat.Si sa si vazut pe ecran.

4.Pe la 1:19 nu avea /mask

5.Scrisul de la in colaborare cu b-zone comunty nu sa vazut tot.

 

Ce mia placut:

1.Muzica alesa

2.Ca ai folosit cam hack nu ca alti care nu stiu ce e ala.

3.Si logoul e destul de tare dar mai mic.;)

Cam atat.

 

Bafta in continuare si sper sa inveti cat mai mult.

Daca vrei sa faci un film pm la mine daca vrei sa te ajut :D

Link to comment
Share on other sites

Îţi recomand să vizionezi videoclip-uri făcute de colegi şi să furi câte ceva de la ei. Montajul este slăbuţ şi nu are legătură cu experienţa în Sony Vegas. Încearcă să faci filmele mai dinamice, cu mai multă acţiune.

 

Baftă pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

În afară de a face +1 de ce mai postaţi toate fail-urile şi le puneţi „mini” în faţă? Măcar chinuiţi-vă mai mult. Ai filmat doar nişte cadre lungi şi plictisitoare şi nu am înţeles absolut nimic. Dacă aş fi fost din afară, aş fi crezut că Red Dragon Triad e vreun clan neoficial. Nu ai arătat nimic din activităţile mafiei.

 

PS: Adrian28, tremură tasta? :))

Fiind incepator+Nici nu am cu cinesa fac daca as fi avut si eu macar10 oameni ar fi iesit ceva.

Îţi recomand să vizionezi videoclip-uri făcute de colegi şi să furi câte ceva de la ei. Montajul este slăbuţ şi nu are legătură cu experienţa în Sony Vegas. Încearcă să faci filmele mai dinamice, cu mai multă acţiune.

 

Baftă pe viitor.

Multumesc de sfaturi.

 

Fara suparare dar e urat. Sper sa ai succes mai mult pe viitor...

Eşti la început meriţi toate încurajările, felicitări!

Multumes de incurajare.

 

Uite, asa trebuie sa arate un film in samp

Totusi cred ca cine a facut filmul ascesta a avut cu cine sa il faca + se pricepe mai bine de cat mine in Sony Vegas,

E putin bun am cateva greseli sesizate:

1.Logoul ala trebuiea mai mic .

2.Trebuiea sa faci widescreen. Cauta pe youtube cum faci widescreen

3.Pe la minutul 2:08-2:10 sa auzit un sunet dala de la mess ca a iesit unul sau a intrat.Si sa si vazut pe ecran.

4.Pe la 1:19 nu avea /mask

5.Scrisul de la in colaborare cu b-zone comunty nu sa vazut tot.

 

Ce mia placut:

1.Muzica alesa

2.Ca ai folosit cam hack nu ca alti care nu stiu ce e ala.

3.Si logoul e destul de tare dar mai mic. ;)

Cam atat.

 

Bafta in continuare si sper sa inveti cat mai mult.

Daca vrei sa faci un film pm la mine daca vrei sa te ajut :D

Mersi,

 

Ti-a iesit destul de bine, felicitari.

Ti-a iesit destul de bine, felicitari.

 

A iesit destul de bine !!

Cred ca nici nu ati urmarit filmu nu? sa fim sinceri Post facut pentru 1+

 

Cred ca voi incepe cu niste filmulete mai usoare pana imi voi da drumu putin in sony vegas.

Edited by MiLLionerRRR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.