Jump to content

Trailer și detalii despre Sonic Lost World pentru Wii U


Oaky
 Share

Recommended Posts

Sonic Lost World urmărește povestea popularului personaj Sonic the Hedgehog aflat pe urmele lui Dr. Eggman pe o insulă misterioasă plutitoare numită “Lost Hex,” a fost dezvăluit într-un preview pe IGN. Aici, Sonic va lupta cu noi inamici numiți “Deadly Six,” ce promit să aducă “un plus de pericol și umor” în povestea din Lost World.

Jocul va oferi o serie de niveluri abstracte ce combină mecanicile 2D cu cele 3D; jucătorii vor putea escalada construcții suspendate în aer într-un nou sistem parkour ce-i va permite lui Sonic să se adaptezi la obstacolele de bază în timpul alergării.

Acum Sonic va merge când este folosit stick-ul analog și nu va fugi decât dacă este apăsat unul din butoanele gen trăgaci, iar prin apăsarea mai lungă a celui de-al doilea buton gen trăgaci Sonic se va transforma imediat într-o minge.

Dezvoltatorii spun că nivelurile sunt destul de variate și necesită stiluri de joc diferite, unele fiind centrate asupra vitezelor reduse și mai mult stil de joc platforming, pe când altele se bazează doar pe viteză. Spre exemplu în nivelul Desert Ruins 1 trebuie să aduni torturi, prăjituri, gogoși și tot felul de dulciuri, iar Desert Ruins 2 oferă o temă și are un gameplay total diferit, aici fiind prezent conceptul de ‘tunnel racing’ prezent în jocurile anterioare ale seriei.

GamePad-ul Wii U este folosit pentru a activa “Color Powers” care pot fi controlate prin display-ul touch și folosesc la a dobândi acces la zone noi și scurtături, iar un ‘Support Mode’ este în dezvoltare, în care un jucător folosește GamePad-ul Wii U pentru a asista un al doilea jucător ce-l controlează pe Sonic cu Wiimote și Nunchuck.

Sonic este singurul personaj jucabil din Lost World, dar prietenii săi Tails, Knuckles și Amy vor fi prezenți în joc în rol de companioni.

Pe parcursul jocului Sonic va salva animale și va colecționa Red Star Rings ce vor debloca conținut nou, iar Gold Cannons vor oferi acces la trasee ascunse.

Sonic Lost World este dezvoltat de SEGA și va fi lansat pe Nintendo Wii U și 3DS spre sfârșitul acestui an. Singurul detaliu cunoscut în acest moment despre versiunea de 3DS este că toate nivelurile vor fi full 3D.

 

Sursa: http://computergames.ro/trailer-si-detalii-despre-sonic-lost-world-pentru-wii-u/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.