Jump to content

Aveti probleme cu AIM-eri ? Postati aici.


FLAy

Recommended Posts

Salut, as dori sa dezbatem o data pentru totdeauna aceasta probolema a AIM-ului. Vad de mule ori ca, ala are aim, aimbot, nu stiu ce, si ca sa se dea report pentru a se face ceva, dar degeaba, intrebarea este, Chiar nu se poate face un script pentru a detecta AIM ? Sau sa se bage o regula mai Drastica, stiu si eu, respectivul aim-er prins, sa ia ban pentru 30 zile prima abatere, 7 zile e un fleac :-J si sa aiba interdictie in acea mafie cat mai joaca, pentru ca asa s-ar reduce radical din AIM-eri, Sau, adminii sa stea non-stop pe recon la fiecare war-uri pe diferiti membrii ai mafiilor pentru a fi prinsi mai usor.E chiar stresant cand nici bine nu iesi din masina si pui arma, devii omorat, sau nici nu apuci sa faci run si iei kill..Sincer, m-am saturat cum aia joaca murdar, e doar o pata colorata pe MAP dar macar sa o luati pe cinstite!

Cu astfel de jucatori iti vine sa spargi tastatura, nu sa te distrezi..

GF say dat?

La intrebarea asta am cautat si eu un raspuns, ''dau report, dar nu se intampla nimic.'', stai linistit, admini ii vegheaza dar daca nu au o dovada clara si baneaza un jucator pentru ca noi am dat /report, el este sanctionat nu noi.

Script pentru detectare AIM? Nu exista asa ceva, indiferent de ce scripter ar avea serverul, mereu se vor gasii noi versiuni care le pot infrunta anti-cheatul, spre exemplu cei de la SA:MP, crezi ca nu s-au saturat sa aibe jucatori care strica distractia altora iar ei isi pierd din ei? Ba da, dar nu au ce face, odata cu aparitia unei noi versiuni de SA:MP, automat este si cea de s0beit, si multe altele. O miscare buna a fost cand au reusit (pentru putin timp) sa faca CLEO mods asa fel incat sa numai mearga, dar usor usor au aparut la loc.

Noua regula, impusa de Kelton: ''cei care folosesc aimbot, primesc ban permanent."

I-am propus asta lui Kelton, sa se adauge sync pentru a prinde mai usor pe cei care folosesc aimbot, ce face acest sync? Atunci cand dai click dreapta + space, caracterul dispare pentru o secunda de pe mapa, automat daca ai aimbot, sare in acelasi loc unde caracterul ti-a disparut, avand deja tinta pe el, este clar busted (prins cu aim), cum se spune pe ''u* Server), si multe alte servere de DeathMatch, mai putin important.

Din cate am vazut aim-ul este deja de domeniul trecutului, a aparut un damage hack, care poti schimba DMG-ul cu care omori pe cineva =))

Si lista nu se termina aici.

-cleo ping,

-damage editor,

-timecyc,

-wallhack,

-spectate,

-aimbotv2,

-autoc.cs,

-borg,

-cleo ping,

-cleo ping point,

-damage informer,

-no-recoil,

-lag.cs,

-mtasync,

-ped.ifp,

-v8 engine

N-ai nicio șansă.

 

Pe mine nici nu mă interesează cine folosește și cine nu, că tot vor fi prinși.

 

Au fost zeci de discuții pe faza asta... E mai nașpa cu lagshoot oricum. De ce să tragi pe lângă ca să moară X ? E prea non-RP.

Esti cumva pe Hard-Roleplay? NU, este doar RPG, n-are legatura cu Non-RP-ul, da.. atunci cand impingi o masina, nu mi se pare corect sa se faca si pe RPG, dar daca cumva ai jucat pe vrun server Hard-Roleplay, n-ai mai avea aceasi parere.

Iti dau doar cateva detalii care sunt acceptate pe server-ul acesta, care-l numesti tu Roleplay:

1. Simley pe normal chat.

2. Nu exista comanda /do.

3. Prescurtari.

4. DeathMatch.

5. Factiuni.

6. Multe altele.

7. Doar cei din News Reporter, poti spune ca fac oarecum o chestie Roleplay, si cei din Taxi.

Singura problema cu aimerii e sistemul de shooting, el incurajeaza aimul, pentru ca tinta este pusa direct pe caracter.... si daca ai "norocul" sa fii victima lui mori in 1-2 secunde :)) ar fi bine daca s-ar baga din nou sistemul lagshoot, pe acest sistem aimul este egal cu 0 si se v-a reduce categoric numarul aimerilor de pe server

Serios? Master chef, nu ai deloc dreptate. Pentru orice sistem de shooting exista aimbot sau alte cheat-uri.

Dormiti ma linistiti noaptea ca nu exista nici o metoda anti-aim pe samp daca se pune ceva pentru ala al jocului se baga altu separat + de asta daca un admin baneaza pe cineva nu poate dovedi 100 % ca ala avea aim

Si daca se baga lagshoot poti baga invulnerabilitate pe pretextul nu ma inimerit

 

PS: Din 200 de aimeri 10 sunt prinsi ,Nu e ca la cs la samp se depisteaza greu aimul deoarece nu te poti uita la tinta doar daca se gaseste un script care permite sa faca ss jucatorului ca la cs

 

Doar daca Kelton nu formeaza o brigada "Anti-Aim" si sa supravegheze warurile si sa filmeze dar nu cred ca o sa se intample

Asa-zisa brigada spun eu ca ar prinde bine.

Inca ceva mai am de adaugat la quote-ul tau, si eu am fost banat pe o dovada care pentru mine este mai mult decat nula, capodopera ii apartine lui [F4L]ShocKy, mai exact am fost acuzat de Joypad, apoi de AIM, insa eu stiu ca am fost corect, n-am folosit nimic si am fost banat, iar asta ma ridica de la pamant cu mult.

Daca SA:MP team ar face functiile de la spectate mai detaliate, cum e la CS, sa vezi numai ce vede acel jucator, s-ar putea face multe. Asa nu se poate face mai mult decat este acum.

A fost postata la Discutii Admini o noua metoda de /recon, care o pot folosii toti jucatori, eu unu as spune ca acel CLEO sa fie acceptat in echipa adminilor cu gandul ca le va fi mai usor sa-si dea seama, atata timp cat caracterul jucatorului pe care stai cu recon, se vede doar din spate, l-am testat.

Serios?Sa se faca un script? Sciptul poate spune gresit, asa cum mi s-a intamplat pe fun server, ma jucam, scriptul a zis ca am aim, si am primit ban. Si stai linistit de ce sanctiuni mai drastice? Sunt vreo 20 minim care au luat BAN AIUREA pentru aim de cand s-a introdus sistemul anti-lag. :)

Nu exista anti-cheat perfect.

@@Mastertrap21, cu asta te amagesti tu, cu 'nu se poate face mai mult decat este acum.'? Cu asta amagesti tu peste 1000 de jucatori?

Exista metode de prins AIM-eri mult mai usor, dar e mai usor sa dai vina pe SAMP ca n-are /recon ca in CS, nu-i asa?

Am vazut pe servere de SAMP stralucite cu minti stralucite metode calumea de prins AIM-eri, inspira-te de la ei daca nu te duce mintea.

Jizaz, ajuta-ne.

De la ultimul update-ul al regulamentului RPG1.B-ZONE.RO:7777,Kelton impreuna cu ceilanti membrii ai Staff-ului au decis ca: Sa-mp aimbot este un hack si se pedepseste cu ban permanent.Acum speram sa mai scada numarul celor cu AIM.

Edit: @Logiks daca tot te crezi tu asa destept de ce nu dai un script pentru prinderea celor cu AIM?.Daca ai sti cat lucreaza Mastertrap21 la acest Game Mode pentru ca noi,playeri se ne fie bine si sa jucam pe un servar calumea ( nu ca al tau,vorba cu Master scoate botii intai).

Imi doresc sa ma perfectionez in domeniu meseriei tale.

Toti delireaza. Oricine te omoara din 3 gloante la deagle este asa zis " Aimer ".

Mai vad in Departamente , omor 2 copi cu armura si imi zic sa scot "bulan.exe" , desigur pentru ca ei sunt inapti sa tina arma in mana.

Sunt si oameni cu skill , nu oricine te omoara din 3 gloante are AIM.

Deja devine prea tampita chestia asta cu AIM-ul , oricine omori ai aim...

Cam asa vine chestia : Faci level 10 , aplcii intr-un gang , la war tot mori si iesi pe - , si incepi sa strigi ca are aim , are nu stiu ce.

Oricum , nu poti cum sa mergi asa pe turf , sa omori 1-2-3-4-5-6-7-999 oameni unu dupa altu fara sa iei ban/sa isi dea seama un admin ca ai asa zisul "AIM".

Ai dreptate in tot ceea ce spui, din cauza asta toata lumea crede ca B-Zone acum este plin de cheateri, da.. nu pot spune, si noi avem codatii nostri, dar deja se exagereaza prea mult.

+1

 

Sa ne aducem aminte:

 

ON: Sunt hater.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, topicul asta nu-si avea rostul de la bun inceput, cu atat mai mult nu si-l are acum ca s-a discutat ce era de discutat in el. Facem tot ce putem sa impiedicam jucatorii din a folosi aim si sa-i prindem pe cei ce-l folosesc, la fel si cu alte moduri care te ajuta sa trisezi. Nu putem sa banam jucatori pe baza unor acuzatii nefondate, de asta nu ia ban oricine e mentionat in report-uri (majoritatea aiurea, toti jucatorii sunt verificati).

 

@Mastertrap21, cu asta te amagesti tu, cu 'nu se poate face mai mult decat este acum.'? Cu asta amagesti tu peste 1000 de jucatori? Exista metode de prins AIM-eri mult mai usor, dar e mai usor sa dai vina pe SAMP ca n-are /recon ca in CS, nu-i asa? Am vazut pe servere de SAMP stralucite cu minti stralucite metode calumea de prins AIM-eri, inspira-te de la ei daca nu te duce mintea.

:cruce:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.