Jump to content

LV School Instructors - Anunţuri importante | Important announcements


Recommended Posts

Maine, (04.09.2014) la ora 20:00 vom organiza un targ impreuna cu toate celelalte factiuni pasnice din Las Venturas. La acest targ vom oferi licente fara bani si fara test jucatorilor care au sub 50 de ore. Licentele date se pun la raportul de activitate.


Cum procedati: /requestlicenses , anuntati ca a trecut , /givelicense.


Faceti poza la /requestlicenses si cand ii dati licenta (sa prindeti si anuntul)


Nu trebuie sa anuntati X[id] La mine / incepe testul. Anuntati direct ca a trecut.


Rank 2+ va rog sa ajutati si pe cei rank 1.


Incercati sa fiti online la 19:45.



Edit: Prezenta nu este obligatorie dar tin cont pentru rank-up


Edited by PyrOceL
Link to comment
Share on other sites

La testul de Weapon License si Materials License clientul trebuie sa spuna comanda cu care vede safe-zones in loc sa enumere 8/5 safe-zones.

Weapon License
Candidatul trebuie să enumere 5 arme din GTA.

Să spuna comanda cu care jucatorul poate vedea toate Safe-zones (/safezones) şi să spună ce este interzis să facă în aceste zone.
La sfârşitul testului elevul trebuie întrebat cu ce comandă cumpără o armă [/buygun armă număr de gloanţe | ex: /buygun m4 500] şi locurile de unde face acest lucru (Gun Shop Los Santos - GSLS, GSLV, GSSF).

Materials License

Candidatul trebuie să meargă la unul din cele trei depozite de materiale, trebuie întrebat ce comandă foloseşte acolo pentru a cumpara materiale (/getmaterials). Candidatul trebuie să spună unde NU are voie să vândă arme ( În Safe-Zone este strict interzis vânzarea armelor, lângă un poliţist este interzis, în rest, are voie să vândă oriunde) să spuna comanda cu care vede toate zonele sigure (/safezones), iar la final să spună comanda completă prin care vinde o armă cuiva (/sellgun id/nume armă sumă).

Deoarece a inceput scoala, am modificat intervarul de ore in care poti da /rob. Incepand de astazi puteti da rob intre orele 21:00 - 09:00 cu acordul unui rank 4+.

Edited by PyrOceL
Link to comment
Share on other sites

Incepand de astazi , aveti voie sa dati /rob in timpul zilei (09:00 - 21:00) DOAR cu acordul la Lider / Sublider. Daca dati rob in timpul zilei FARA acordul Liderului / Subliderului veti fi demisi din School Instructors.


Link to comment
Share on other sites

Incepand din data de 03.10.2014 rapoartele de activitate vor fi in felul urmator:

  • Rank 1 - 50 licenţe
  • Rank 2 - 25 licenţe vandute + 25 /givelicense la Rank 1
  • Rank 3 - 20 licenţe vandute + 20 /givelicense la Rank 1
  • Rank 4 - 15 licenţe + Test Log
  • Rank 5, 6 - raportul nu este obligatoriu

Rank 2+ face poza cand da licenta la rank 1 + anuntul acestuia. Daca aveti nelamuriri mai bine intrebati decat sa faceti prostii. In School Instructors avem nevoie de activitate si seriozitate, nu e o factiune de frecat menta. In concluzie, cine nu se simte in stare imi pare rau pentru el.

Edited by PyrOceL
Link to comment
Share on other sites

Duminica, 19.10.2014 la ora 19:30 vom avea un WAR 4 FUN cu factiunea SF Taxi. Prezenta este OBLIGATORIE, cine lipseste nemotivat va fi sanctionat cu Faction Warn. Vreau sa intelegeti ca este 4 fun, nu vreau sa vad suferinte sau alte lucruri. Daca nu puteti sa veniti, faceti o cerere de invoire. Vreau sa fim cat mai multi, nu in fiecare zi avem war.



__________________________________________



On Sunday, 19.10.2014 at 19:30 we are going to have a war 4 fun with SF Taxi. Who does not come will get a Faction Warn. If you can't come, make a pass request.


Link to comment
Share on other sites

Astazi, (21.10.2014) am stabilit un tratat cu factiunea Federal Bureau of Investigations. Noi vom oferi licente gratis CU test, iar in schimb primim /accept lawyer la pretul minim si protectie. TTB se ocupa de blacklist, omoara cei de pe lista si ne protejaza in cazul in care suntem deranjati, iar FBI ne va ajuta la evenimente in factiune , in cazul in care cineva va ataca la hq sau va fura o masina puteti contacta un membru FBI sa il aresteze (wanted si arrest) sau sa va ajute sa recuperati masina.


ATENTIE! avem tratat atat cu TTB cat si cu FBI! Va rog sa traduceti colegilor straini.


Link to comment
Share on other sites

Incepand de astazi (17.11.2014) s-au facut niste modificari legate de tratatul nostru cu Federal Bureau of Investigations.


Pentru ca membrii rank 3+ FBI sa ne vanda noua si NUMAI noua accept, s-a marit pretul de la minimul de 4.000$ la 6.000$. Noi vom primi de la ei /accept la pret de 6.000$ + protectie si binenteles ca le vom oferi in continuare licente gratis.


Edited by PyrOceL
Link to comment
Share on other sites

Incepand de acum, raportul de activitate va fi in felul urmator:

  • Rank 1 - 40 licenţe
  • Rank 2 - 25 licenţe vandute + 25 /givelicense la Rank 1
  • Rank 3 - 20 licenţe vandute + 20 /givelicense la Rank 1
  • Rank 4 - 15 licenţe + Test Log
  • Rank 5, 6 - raportul nu este obligatoriu

Membrii cu rank 1 au de vandut 40 licente ( cu 10 licente mai putin ). In felul acesta este mai usor pentru toata lumea avand in vedere ca suntem 3 factiuni School Instructors.

Link to comment
Share on other sites

Incepand de acum, raportul de activitate va fi in felul urmator:


Rank 1 - 25 licente.


Rank 2 - 20 + 20 /givelicense


Rank 3 - 15 + 15/givelicense


Rank 4 - 10 + testlog


Rank 5-6 - raport optional


Link to comment
Share on other sites

Vineri(30.01.2015) la ora 16:30 vom avea o sedinta la care vor participa numai membrii rang 4+. La aceasta sedinta vom stabili cine va fi "tester" si cine va fi "invatator". Mai multe detalii veti primi atunci. Vreau ca toata lumea sa vina la sedinta, cine lipseste nemotivat risca sa fie sanctionat cu Faction Warn. Daca nu puteti veni , va invoiti printr-un pm mie.


Edited by PyrOceL
Link to comment
Share on other sites

Maine, (11.02.2015) voi organiza o sedinta in factiune la ora 19:30, sedinta in care imi voi lua ramas bun de la voi si va voi spune ultimele lucruri legate de factiune. Aceasta sedinta fiind anuntata doar cu o zi inainte nu veti fi sanctionati cu Faction Warn, in schimb cei ce vor veni la aceasta sedinta daca este posibil au sanse de a primi rang-up. Va astept in numar cat mai mare!


Edited by PyrOceL
Link to comment
Share on other sites

Maine, 13/02/2015, la ora 20:30 voi organiza o sedinta in HQ. Fiind anuntata cu o zi inainte, nu veti primii FW cei care vor fii absenti, desii imi doresc sa fim cat mai multi deoarece la aceasta sedinta:


1. Va voi explica cum vad eu factiunea si ce vreau de la voi.

2. Voi alege un nou sublider care sa-mi tina locul.

3. Alte lucruri.


Multumesc si spor la licente!

Link to comment
Share on other sites

Tratatul cu F.B.I a fost rupt, de acum le dati licente la pretul stabilit.



Regula intra in vigoare de acum, cine e prins ca inca da licente gratis membrilor din F.B.I va fi sanctionat.


Edited by Roshu
Link to comment
Share on other sites

Duminica ora 20:30, sedinta numai cu membrii rank 4+ in HQ.


Prezenta este obligatorie, de asemenea la sedinta se vor discuta lucruri foarte importante pe care as vrea sa le stiti toti.


Pentru a face o cerere de invoire aici cu un motiv foarte bun.


Cine lipseste nemotivat va primii Faction Warn.



Va astept la sedinta!


Link to comment
Share on other sites

Am scos /givelicense din rapoartele celor de rank 2 si 3 dar asta nu inseamna ca nu o sa mai dati deloc /givelicense, o sa le dati dar nu le mai puneti si in raport, am modificat si la modelul de postare a raportului de activitate.


Link to comment
Share on other sites

Vineri, 15.05.2015, la ora 20:30 voi organiza o ședință cu toți membrii facțiunii pentru a vă explica ce și cum am eu de gând să conduc această facțiune spre bine și despre ce pretenții am de la voi. Rog să fiți prezenți cât mai mulți, deoarece am să țin cont la următoarea promovare.

Edited by ProtoFX
Link to comment
Share on other sites

Duminică, 24.05.2015, între orele 19:45 - 20:30 avem war for fun cu cei din Tow Truck Company. War-ul va avea loc în satul Blueberry din Los Santos. Prezența este obligatorie. În caz că nu puteți veni, faceti cerere de învoire. În caz contrar, vă voi sancționa cu FW. La 19:30 vreau să fiți în HQ pentru a ne putea organiza. Pe tot parcursul war-ului, vă permit să luați job-ul arms dealer pentru a vă putea crea arme unul altuia. Pentru cei care nu știu unde se află zona Blueberry, am postat mai jos o poză:



Blueberry-GTASA-southwestwards.jpg

 




Sunday, 24.05.2015, between 19:45 - 20:30 we have a war for fun with Tow Truck Company. The war will take place on the Blueberry village from Los Santos. The presence is mandatory. If u cannot come to this activity, u have tu make a request in „Pass Requests” topic. If u don`t, u will get sanctioned with FW. At 19:30 you have to be in HQ for a better fix-up. During the war, i allow u to get the arms dealer job to give each other a gun. For those who don t know where is the Blueberry zone, i placed u a photo with it right down below:



Blueberry-GTASA-southwestwards.jpg

 


Edited by Domnul Proto
Link to comment
Share on other sites

RO:

De astăzi, 13.06.2015, am încheiat parteneriatul cu The Tsar Bratva. Le vindeți licențe cu prețurile normale.

EN:

Since today, 13.06.2015, we have ended the partnership with The Tsar Bratva. Sell them licenses with the normal prices.

 

Edited by Domnul Proto
Link to comment
Share on other sites

RO:



Astăzi, 19.06.2015, începem tratatul de pace dintre LV School Instructors și Avispa Rifa. Din momentul acesta, le vom oferi licențe gratuite, insă, cu testele de rigoare (excepție făcând cei de level 50+) în schimbul protecției și organizării activităților împreună. Daca unul dintre acești termeni nu se respectă, tratatul cade.



EN:



Today, 19.06.2015, we start the partnership between LV School Instructors and Avispa Rifa. Since this moment, we will give them free licenses but with tests (exception is made by the level 50+ players) for their protection and for organising events. If any of these terms is not respected, the partnership is down.


Link to comment
Share on other sites

RO:


Sâmbătă, 27.06.2015, la ora 19:00, voi organiza un event în facțiune. Această activitate va avea mai multe etape pe care le veți afla pe moment. Chiar dacă nu v-am spus ce fel de etape vor fi, vă garantez că o să vă placă și că o să vă distrați. Premiul va fi de $30.000. Acest event nu va avea loc dacă nu vor fi prezenți cel puțin 10 membri. Sper să veniți cât mai mulți!



EN:


Saturday, 27.06.2015, at 19:00, i will organise an event with the faction members. This activity will contain more stages which you will discover at that moment. Even if i didn`t tell you which stages will be, i guarantee you will not get bored and you will have fun. The prize will be $30.000. This place will not take place if won`t be at least 10 members present. I hope you will come as many!


Edited by ProtoFX
Link to comment
Share on other sites

RO:



Astăzi, 19.06.2015, începem tratatul de pace dintre LV School Instructors și The Tsar Bratva. Din momentul acesta, le vom oferi licențe gratuite, insă, cu testele de rigoare (excepție făcând cei de level 50+) în schimbul protecției și organizării activităților împreună. Daca unul dintre acești termeni nu se respectă, tratatul cade.



EN:



Today, 19.06.2015, we start the partnership between LV School Instructors and The Tsar Bratva. Since this moment, we will give them free licenses but with tests (exception is made by the level 50+ players) for their protection and for organising events. If any of these terms is not respected, the partnership is down.


Edited by ProtoFX
Link to comment
Share on other sites

Astăzi, 26.07.2015, am început un parteneriat cu SFPD, le vom oferi licențe gratis cu testele de rigoare (excepție fac cei de level 50+) în schimbul vânzării de /accept lawyer cu prețul de 5k și ajutorul lor în caz că cineva ne fură mașina / ne omoară. În cazul în care unul dintre acești termeni nu va fi respectat, parteneriatul nu va mai fi valabil.


Edited by Domnul Proto
Link to comment
Share on other sites

RO:


De astăzi, 08.08.2015, am încheiat parteneriatul cu SFPD. Ca urmare, din acest moment, le vom oferi licențe la prețurile standard.



EN:


Since today, 08.08.2015, the partnership with SFPD doesn`t exists anymore. Therefore, from this moment, we will give them licenses at its respective prices.


Edited by Domnul Proto
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.