Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

LV School Instructors - Anunţuri importante | Important announcements


Recommended Posts

Vineri, 12.08.2016, ora 21:30, voi organiza o activitate în facţiune, mai exact un event de tip Deagle 1 versus 1. Regulile sunt simple şi cam toţi le ştiţi.


Se vor acorda premii pentru locul 1 şi 2. Rog prezenţa să fie cât mai mare deoarece premiul este unul semnificativ.


Locul I - Învoire raport pe săptămâna 14.08 - 20.08 + $50.000


Locul II - $100.000




NOTĂ : Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu puteţi ajunge postaţi-vă o cerere de învoire aici



Edited by Mentosan
Link to comment
Share on other sites

Astăzi, 13.08.2016, facţiunea LV School Instructors a început tratatul cu facţiunea Paramedics. În acst tratat, noi le vom oferi licenţe gratis, cu teste corespunzătoare,


iar ei ne vor da [/heal] la preţul de un dolar. Pe lângă acestea vom organiza şi activităţi la comun, dar şi evenimente între playerii serverului.



Edited by Mentosan nWo
Link to comment
Share on other sites

Luni, 22.08.2016, ora 20:00, împreuna cu facţiunea Paramedics vom organiza un eveniment/activitate de tipul Protect the VIP. VIP-urile


vor fi LucyanTeq99, respectiv Mentosan. Acest eveniment se va organiza prin [/requestevent].


Premiul este de $50.000 / VIP. Locaţia evenimentului va fi la Jizzy SF.



NOTĂ: Prezenţa nu este obligatorie, dar doresc să veniţi în număr cât mai mare, am să ţin cont la rank-uri. Ţin să precizez că aceasta este prima activitate din cadrul tratatului cu Paramedics.



Link to comment
Share on other sites

Duminică, 11.09.2016, ora 20:30, voi organiza o activitate în facţiune, mai exact un event de tip Simon Spune. Regulile sunt simple şi cam toţi le ştiţi.


Se vor acorda premii pentru locul 1, 2 şi 3. Rog prezenţa să fie cât mai mare pentru că este ultima activitate dinaintea începerii noului an şcolar.


Locul I - Învoire raport pe săptămâna 12.09 - 18.09


Locul II - $100.000


Locul III - $50.000




NOTĂ : Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu puteţi ajunge postaţi-vă o cerere de învoire aici


Link to comment
Share on other sites

Sâmbătă, 08.10.2016, ora 20:00, facţiunea noastră împreună cu SF School Instructors, vom organiza la comun o activitate în facţiune,


ce va consta într-un event de tip Par/Impar. Regulile le ştiţi, le vom repeta în orice caz. Activitate va avea loc în sala de antrenamente a


facţiunii SFSI, însă la 20:00 ne vom întâlni la HQ şi de acolo vom merge spre HQ-ul lor, o să vă spunem mai multe atunci.


Premiile sunt şi ele generoase, credem noi:


Locul I - $200.000 sau învoire de la raport pe săptămâna 9-15.


Locul II - $100.000




NOTĂ : Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu puteţi ajunge postaţi-vă o cerere de învoire aici



ENG version, read here


If you can't go at this activiy, post here activity request.


 


Edited by Mentosan
Link to comment
Share on other sites

Marţi, 08.11.2016, ora 20:30 va avea loc o activitate în facţiune de tipul HNS (Hide'n'Seek). Mai pe scurt, o activitate de tip ''De-a v-aţi ascunselea".

Activitatea va avea loc într-o casă cu interior mare. Mai multe detalii o să vă fie oferite în joc.

Premiile vor fi pentru locul 1 şi 2.

Locul 1 - învoire raport pe săptămâna (07.11-13.11)

Locul 2 - $125.000

*NOTĂ: Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu poţi ajunge postează o cerere de învoire aici.

Tuesday, 08.11.2016, 20:30, there will be an activity type like HNS (Hide'n'seek). More details for this activity will be annoucement in game.
Acitivity will take in a place house with a large interior. Prizes will be for seats 1 and 2.
Place 1 - leavening activity report for week 07.11-13.11
Place 2 - $125.000
*NOTE: If you can't go at the activity, leave a request here.

Edited by Mentosan
Link to comment
Share on other sites

Joi, 17.11.2016, ora 20:30 va avea loc o activitate în facţiune de tip Fast and Furios (Drag Race). Această activitate constă în întrecerea 1v1 cu orice fel de maşină.


La această activitate trebuie să veniţi cu maşina personală, aveţi voie să folosiţi NOS-ul. Locaţia o să fie pe Aeroportul părăsit.


Neascultarea unui rank5+ pe perioada activităţii va duce la FW.


Locurile 1, 2 şi respectiv 3 vor fi premiaţi astfel:


Locul 1: învoire raport pe săptămâna următoare


Locul 2 : $150.000


Locul 3 : $50.000



*NOTĂ: Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu poţi ajunge postează o cerere de învoire aici.



Edited by Mentosan
Link to comment
Share on other sites

Joi, 01.12.2016, ora 20:00, voi organiza prima ședință în care mă aveţi ca lider. În această ședință o să vă explic cum am eu de gând să conduc această facţiune, zic eu spre bine


şi despre ce pretenţii am de la voi. Tot la această şedinţă am să vă spun şi criteriile pentru care voi promova la rank-urile pe care le doriţi.


Rog să fiţi cât mai mulţi prezenţi la şedinţă pentru a vorbi pentru mai mulţi, am să ţin cont când voi promova.



NOTĂ: În cazul în care nu puteţi ajunge, vă puteţi pune o cerere de învoire aici, dacă nu o să ajungeţi şi nu am să vad învoirea postată, veţi primi FW!


Edited by Ev0lutY0n Legend
Link to comment
Share on other sites

Astăzi, 30.11.2016, facţiunea LV School Instructors a început tratatul cu facţiunea Paramedics. În acst tratat, noi le vom oferi licenţe gratis, cu teste corespunzătoare,


iar ei ne vor da [/heal] la preţul de un dolar. Pe lângă acestea vom organiza şi activităţi la comun, dar şi evenimente între playerii serverului.


Link to comment
Share on other sites

celebration_christmas_hat_winter-256.png SARBATORI FERICITE! celebration_christmas_hat_winter-256.png





În cele 3 săptămâni care urmează, 19.12.2016 - 25.12.2016, 26.12.2016 - 01.01.2016 and 02.01.2016 - 08.01.2016, raportul de activitate nu va fi obligatoriu. Ca urmare, vreau să vă urez sărbători fericite și distracție plăcută alături de cei dragi!





In these following 3 weeks, 19.12.2016 - 25.12.2016, 26.12.2016 - 01.01.2016 and 02.01.2016 - 08.01.2016, the activity report will not be mandatory. Therefore, i wanna wish you all happy holydays and have fun among your loved ones!


Edited by Ev0lutY0n Legend
Link to comment
Share on other sites

Sambata, 28.01.2017, ora 20:00 va avea loc un targ alaturi de alte factiuni si primar pe aeroport-ul parasit.


La acest targ voi veti oferi licente pe 1$, fara sa anuntati pe /f.


Prezenta la aceasta activitate este OPTIONALA!Va ajuta la raport, deci ar fi bine sa veniti in numar cat mai mare!


Link to comment
Share on other sites

Astazi, 03.02.2017 factiunea Las Venturas School Instructors a inceput sa fie protezata de gang-ul Verdant Family!


Din momentul acesta, le vom oferi licențe gratuite, insă, cu testele de rigoare (excepție făcând cei de level 50+) în schimbul protecției și organizării activităților împreună si fara reclamatii intre noi. Daca unul dintre acești termeni nu se respectă, tratatul cade.


Edited by Ev0lutY0n Legend
Link to comment
Share on other sites

Luni, 10.07.2017, ora 20:30 va avea loc o activitate în facţiune de tip Fast and Furios (Drag Race). Această activitate constă în întrecerea 1v1 cu orice fel de maşină.

La această activitate trebuie să veniţi cu maşina personală, aveţi voie să folosiţi NOS-ul. Locaţia o să fie pe Aeroportul părăsit.

 

Locurile 1, 2 şi respectiv 3 vor fi premiaţi astfel:

Locul 1: 200.000$

Locul 2 : 100.00$

Locul 3 : 50.000$

 

Neascultarea unui rank5+ pe perioada activităţii va duce la FW.

*NOTĂ: Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu poţi ajunge postează o cerere de învoire aici.

 

Activitate organizata de ReplayNo!

Link to comment
Share on other sites

Am decis de comun acord cu administratorii de level 4+ sa micsorez raportul de activitate pentru rank-urile 1, 2 si 3 pe toata perioada verii.

Noul raport va fi pus in aplicare chiar de saptamana care urmeaza, adica de pe data de 24.07.2017.

Noul raport este:

 

Rank 1- 10 licente

Rank 2- 15 licente

Rank 3- 20 licente

Rank 4- 15 licente

-Rank 5- 10 licente.

 

Va repet: acest raport se va aplica doar pe perioada verii.

Link to comment
Share on other sites

Joi, 26.10.2017, ora 20:00, voi organiza prima ședință în care mă aveţi ca lider. În această ședință o să vă explic cum am eu de gând să conduc această facţiune

 

şi despre ce pretenţii am de la voi. Tot la această şedinţă am să vă spun şi criteriile pentru care voi promova la rank-urile pe care le doriţi.

 

Rog să fiţi cât mai mulţi prezenţi la şedinţă pentru a vorbi pentru mai mulţi, am să ţin cont când voi promova.

 

 

 

NOTĂ: În cazul în care nu puteţi ajunge, vă puteţi pune o cerere de învoire aici, dacă nu o să ajungeţi şi nu am să vad învoirea postată, veţi primi FW!

Link to comment
Share on other sites

Joi, 23.11.2017, ora 20:00 va avea loc o activitate în facţiune de tip Box  1 versus 1. La această activitate, ne vom strânge toţi în HQ in sala de sedinte

 şi de acolo vom merge in Training, ajunşi acolo veţi face Box 1 v 1, o să aveţi voie cu oricare stil de luptă.

 

De acest eveniment se vor ocupa membrii de rank 6+, neascultarea de ei va duce la sancţiuni pe măsură.

 

Premiile vor fi în funcţie de locurile 1 şi 2. Acestea vor fi cam aşa:

 

Locul I - $50.000 si invoire de raport pe saptamana urmatoare

Locul II - $100.000

 

NOTĂ : Prezenţa este obligatorie, în cazul în care nu puteţi ajunge postaţi-vă o cerere de învoire aici

 

Organizatorii sunt @South Tomiii si @Sparros

Edited by ReplayNo
Link to comment
Share on other sites

Sâmbătă, 20.01.2018, ora 21:00va avea loc o activitate în facţiune,

 

ce va consta într-un event de tip Par/Impar. Regulile le ştiţi, le vom repeta în orice caz. Activitate va avea loc în sala de antrenamente a facţiunii, o să vă spunem mai multe atunci.

 

Premiile sunt şi ele generoase:

 

Locul l - $150.000 sau invoire raport pe saptamana viitoare

Locul ll - $100.000

Locul lll - $50.000

 

NOTĂ : Prezenţa este optionala.

 

Activitatea este organizata de: @MrSuicideSheep

Edited by South ReplayNo
Link to comment
Share on other sites

  1. Noul sub-lider al facţiunii School Instructors este Smith

    De acum în absenţa mea ascultaţi ordinele lui şi a celorlalţi jucători care fac parte din conducerea facţiunii  deoarece eu o sa am o perioada mica de activitate  redusa !

    •  
Link to comment
Share on other sites

Duminica 22.04.2018 ora 21:00, voi organiza prima ședință în care mă aveţi ca lider. În această ședință o să vă explic cum am eu de gând să conduc această facţiune

 

şi despre ce pretenţii am de la voi. Tot la această şedinţă am să vă spun şi criteriile pentru care voi promova la rank-urile pe care le doriţi.

 

Rog să fiţi cât mai mulţi prezenţi la şedinţă pentru a vorbi pentru mai mulţi, am să ţin cont când voi promova.

 

 

 

NOTĂ: În cazul în care nu puteţi ajunge, vă puteţi pune o cerere de învoire aici, dacă nu o să ajungeţi şi nu am să vad învoirea postată, veţi primi FW!

Edited by South InnEr fEAR
Link to comment
Share on other sites

Am discutat cu Inner si am ajuns amandoi la concluzia ca in ultima vreme fiecare a cam facut ce a vrut. Astfel ca, el mi-a dat permisiunea sa stabilesc anumite reguli noi.

 

Am observat ca sunt unii testeri, nu le dau numele, care dupa ce sustin un test nu posteaza si pe forum.

Am observat ca se fuge foarte rau de simulari, la modul ca jucatorii noi aproape ca se implora de un rank 3+ sa il ajute, sa stiti ca daca aveti rank 3+ nu e suficient doar sa va faceti raportul.

 

Am stabilit urmatoarele noi reguli:

 

1. Se va tine cont de simularile date atunci cand va trebui sa primiti rank-up.

2. Nu mai este tester orice rank 4+!  Voi forma eu o echipa de testeri, cum consider eu de cuviinta, in functie de activitatea si seriozitatea voastra.  Totusi, daca tineti neaparat sa fiti tester, imi puteti trimite un PM cu numele vostru in joc si motivul pentru care vreti sa fiti tester.

3. Ar fi de preferat, ca cel care a dat testlog cu un membru nou, sa sustinta si simularile sau sa ii recomande un membru rank 3 cu care sa le dea.

4. Daca se ajunge din nou ca un player nou sa nu aiba cu cine sa dea simulari, se vor lua masuri drastice. (Va garantez eu acest lucru).

5. Dupa fiecare test / simulare, aveti obligatia sa postati in sectiunea corespunzatoare, de acum se va raspunde la aplicatii la un anumit interval de timp, iar dupa ce toti membrii vor da test / simulare, voi posta eu o evidenta.

 

PS - Pentru orice nelamurire, problema, propunere, astept PM-urile voastre!

Totul va intra in vigoare incepand cu data de 01.05.2018!

 

Edited by South Smith
Link to comment
Share on other sites

In primul rand, vreau sa va multumesc pentru voturi, datorita voua am ajuns sa detin aceasta functie.

 

In al doilea rand, as vrea sa stabilesc anumite lucruri cu voi, mai exact ce asteptari am de la voi:

- Nu vreau sa aduceti vorba de rank-up pe /f sau alte mijloace, mai rau o sa va faceti;

-Nu vreau certuri aiurea intre voi pe /f;

-Nu vreau sa va faceti posturi intre voi;

-Vreau ca atunci cand aveti o problema sa intrebati pe /f sau imi dati PM;

-Vreau sa va faceti dovezi la orice licenta pe care o acordati.

 

In zilele ce urmeaza, voi forma o echipa de testeri, o sa va caut eu. 

Momentan doar eu si cu uSp vom da teste cu cei noi.

 

 

Incepand cu aceasta saptamana, aveti raport obligatoriu!

Saptamanile trecute veti fi invoiti!

 

Raport de activitate: (Complet)

Rank 1 - 10 licente

Rank 2 - 15 licente

Rank 3 - 20 licente

Rank 4 - 15 licente / teste (Un test = 2 licente)

Rank 5 - 7 licente / teste (Un test = 2 licente)

 

Raport de activitate: (Injumatatit)

Rank 1 - 5 licente

Rank 2 - 8 licente

Rank 3 - 10 licente

Rank 4 - 8 licente / test (Un test = 2 licente)

Rank 5 - 4 licente / teste (Un test = 2 licente)

Edited by South Smith
Link to comment
Share on other sites

Cat timp vor fi probleme cu serverul, rapoartele de activitate sunt optionale. 

Pentru mai multe informatii despre probleme legate de server intrati aici -> Click

 

Link to comment
Share on other sites

Regula cu privire la acordarea licentelor celor de level 50+ s-a schimbat.

 

Acum trebuie sa procedati astfel: 

 

Cu cei de level 50+ procedati in acest fel: tastati /requestlicenses, ii intrebati ce licente vor, apoi anuntati ca este la voi [ex: Kronos (ID) la mine pentru toate licentele/X,Y license (level 50+)]. Dupa ce ati anuntat ce licente doreste acesta, i le puteti acorda direct, fara a mai anunta ceva pe [/f]. Daca nu respectati acestea primiti Faction Warn.

 

Regula anterioara:

Dupa ce anuntati ce licente doreste, trebuia sa anuntati ca a trecut testul pentru fiecare licenta in parte pe [/f].

 

Acum:

Este suficient doar sa anuntati la inceput toate licentele pe care le vrea, iar apoi oferiti direct licentele, fara a mai spune ceva pe [/f].

 

 

 

 

- Am facut topicul: "Parteneriate" -> acolo gasiti toate informatiile despre parteneriatele pe care le avem si ce drepturi / indatoriri avem. ( Click  )

 

Pentru nelamuriri / probleme, astept PM-urile voastre!

Edited by South Smith
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.