Jump to content

Care este jobul visurilor dumneavoastra?


Leventhe
 Share

Recommended Posts

Care este jobul pe care vi-l doriti?

 

Regulametul topicului:

1. Nu aveti voie sa postati de 2 sau mai multe ori.

2. Fiecare raspuns trebuie argumentat. (exemplu: Imi doresc sa devin Regizor deoarece imi place sa scot din persoanele cu care lucrez ce este mai bun).

3. Abaterea de la subiect nu este permisa.

 

Voi verifica fiecare post, iar daca gasesc vreo abatere de la regulamentul sectiunii si / sau al topicului, voi contacta un moderator.

Link to comment
Share on other sites

Tata este politist si m-a luat la o zi din munca lui si mi-a placut.

Mie unuia , imi place informatica si engleza.

Din politist, programator sau translator, nu stiu ce sa aleg.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am dorit de mic să devin polițist și încă îmi mai doresc asta. De ce? Simplu, mă fascinează luptă pentru adevăr și dreptate, îmi place să ajut oamenii care nu pot să fac asta singuri, să privesv zâmbetul de pe fața oamenilor imediat după ce i-ai ajutat într-o problemă. Îmi plac foarte mult armele și luptele corp la corp. Aș avea multe de spus. Așa cum spune și titlul acestui clip deosebit, "oamenii nu se nasc polițiști, iubirea pentru adevăr și dreptate naște polițiști". Cam asta este.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa fiu jurnalist, dar in strainatate. Imi place munca "de birou", la noi n-ai despre ce scrie, doar scandaluri..

Link to comment
Share on other sites

Programator este o muncă de birou și nu trebuie să faci efort + că se castigă bine.

 

nu trebuie sa depui efort fizic , dar crede-ma ca o sa-ti sara mintile pana la un momentdat.

 

Game designer , fie si in Japonia la CapCom doar atat timp ce stiu ca fac parte dintr-o companie stiuta si fac o diferenta in industria jocurilor , voi fi fericit :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.