Jump to content

[Portofoliu] Fiveo


Fiveo
 Share

Recommended Posts

Buna, numele meu este Flaviu si lucrez in Photoshop CS3 Extended facand uneori continuarea in Illustrator CS4. Lucrez deja de ceva vreme si am inceput cu Virtual Tuning (VT) cu un tovaras, de acolo am inceput sa prind avans spre o categorie mai vasta, cum ar fi: logouri, wallpapere, semnaturi, avatare.. mai multe va las pe voi sa experimentati.

*In spoilerul de mai joc voi edita cu ultimele creatii.

 

 

O serie de badge-uri pentru PD, postate la categoria "Suveniruri".

vvZXiaj.png97ag1Au.pngnM5Ujoo.png

Seria de topic header img. pentru factiune LS Taxi cab company.

3jHNGIK.png

O incercare de wallpaper facuta la plictiseala.

0BIb1V0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Alpha nu pot sa postez acele avatare pentru ca as face reclama.. am gasit aici un logo mai vechi facut pentru o firma de service auto.

brGYekc.png

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Nici acum nu am inteles lucrarea asta. Ce treaba are capul ala? :))

Un cap cu o bucata de creier si sub el o cheie, iar dincolo trebuia sa fac un fel de roata.. asta o sa fac poate mai incolo cand o sa vreau sa-l mai modific.
Link to comment
Share on other sites

Am inceput ca facand un userbar.. dar apoi am incercat ceva diferit.. inca ma mai gandesc ce sa-i fac, in principiu am un B-ZONE si un "MB" in O, de la "Member", sper sa reusesc sa-i mai fac ceva. Sa mai completez cu ceva acele spatii goale.

HHROavM.png

*Dupa ceva vreme..

8kMA5B3.png

SKFp51w.png

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Frumos, tine-o tot asa. Logo-uri ingenioase, culori alese imbinate frumos, text simplu nu prea incarcat.

As vrea sa vad si putin VT de care spuneai :D.

Nu pot sa zic ca e cine stie ce, dar eu incerc sa le pastrez realiste.. cat de cat.

7q7eoNJ.jpg

--- Modificari: Ascunderea usii, schimbarea jantelor si a culorii, geamuri fumurii, garda lasata

osOzMNo.jpg

 

bSyxt.jpg

--- Aplicarea unei pete de culoare albastra, imprimeurile din bara spate si prag, bara spate este putin prelunginta, garda la sol si alte modificari suplimentare.

DRovd.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Destul de reusit portofoliul !

Felicitari ;)

 

Ai grija pe viitor.

 

Membrii ce isi dau cu parerea asupra lucrarilor postate de altii trebuie sa alcatuiasca un comentariu cat mai complex. Posturile inutile, doar pentru +1 voi fi raportate si in final sanctionate cu WARN-UP.

Link to comment
Share on other sites

Am revenit dupa ceva vreme cu 2 logo-uri. Ceva simplu, unul dintro logo-uri este facut pentru klein la cereri, iar cel de-al doilea pentru un prieten.

Astept parerei.

 

ZWjjc9Q.png

 

ZiLRXN6.png

Link to comment
Share on other sites

stii ce efecte sa folosesti si unde .. ai gust.. imi place mie cel putin .. incerci sa livrezi un design cat mai simplu dar ai atentie extrem de mare la detalii .. imi place mult .. mai ai de lucrat la unele tipuri de lucrari .. dar tot bun esti :)) bravo.. felicitarile mele

Link to comment
Share on other sites

Faine lucrari, o intrebare: De cat timp lucrezi in photoshop? Te descurci foarte bine. Continua!

Lucrez de ceva ani buni, am lucrat si in domeniu o perioada, iar acum am luat o pauza si am zis ca sa nu imi ies din mana.

Mersi de good vibe-uri.

Link to comment
Share on other sites

  • Andrada locked this topic
  • Ozen unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.