Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[Portofoliu] Fiveo


Fiveo
 Share

Recommended Posts

La avatare, textul, pe unele lucrari arata urat si n-au treaba cu avatarul.

Ex:pQIRCMs.jpg

In schimb bannerele cu radio B-zone sunt superbe.

Link to comment
Share on other sites

La avatare, textul, pe unele lucrari arata urat si n-au treaba cu avatarul.

Ex:pQIRCMs.jpg

In schimb bannerele cu radio B-zone sunt superbe.

Ce pot sa zic in apararea mea... ideea e ca nu tot timpul iti ies lucrari perfecte indiferent cata vechime ai avut... pentru ca n-are cum, tot timpul o sa ai o zis mai buna si una mai slaba (asta-i in general). Totusi eu nu as zice ca nu are nici o treaba textul cu avatarul, pentru ca daca chiar era asa nu il foloseam; poate daca faceam tot "Alkapone" italic ti se parea mai cursiv, da, asa e.

__________________________________________________________________

 

Mai jos am postat primul .gif facut in totalitate de mine, din videoclipul Skrillex & Rick Ross - Purple Lamborghini. Se zice ca in fiecare zi trebuie sa invatam ceva, astazi am invatat cum sa fac eu .gif-uri in after effect + photoshop. La inceput am crezut ca va fi usor si m-am complicat cu adobe premier, un program pe care nu-l stapanesc, iar dupa cateva mega-fail-uri am aflat de pe youtube ca pot si in after effects si ta-dam.

Concluzia e ca dupa ce faci o varianta a doua e din ce in ce mai usor si tot asa - Practice 'till perfection.

 

 

hrv12Do.gif

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

 

Iti apreciez foarte mult munca, insa la unele avatare textul secundar nu e foarte ok. ( dupa parerea mea ar merge un wendy font pe 10 ), insa bannerele sunt excelente.

Succes in continuare.

Da, mi s-a mai spus si dupa cum am zis si mai sus depinde de la o zi la alta.

 

Poate va plac astea:

dYQhPqD.jpgBjUx5XL.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Excelent, ador ceea ce faci. <3

Apreciez. :)

Am facut si un logo pentru black panda, don't judge e ceva facut foarte rapid, in 10 minut si sursele sunt de pe net, adica nu l-am facut de la 0 (ca sa nu imi sariti apoi in cap). Nu am de ce sa ma strofoc sa fac chestii complexe free, asa ca mie mi se pare ca a iesit frumos si asa, pe graba.

 

nReGNS1.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Foarte faine creatii.Vreau sa te intreb daca folosesti si tableta grafica pentru asa ceva?

 

Folosesc si tableta, dar lucrarile recente sunt facute din mouse. Mai mult din comoditate nu o prea scot din dulap.

 

 

Crew of diamonds logo

1hu0ZML.png

Crew of diamonds profile pic.

g2CjYxH.jpgC58fSnC.jpgQzQtkZC.jpg

TMBEnW0.jpgJl3sd2h.jpg4aisFmC.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

@@Fiveo, Foarte frumoase, felicitari !! Daca se poate, am si eu o dorinta la tine, daca mai ai .psd-ul de la avatarul asta ( https://postimg.org/image/i2abugvz3/) imi place foarte mult, si as vrea in loc de maybach sa pui DerecK. Multumesc mult. :* #msdeclosed :))


Edited by Victory DerecK
Link to comment
Share on other sites

Sper ca ochii nu ma inseala, dar la poza pe care am sa ti-o las mai joc imi pare ca nu este simetric ceea ce vreau eu sa fie, acum doar zic

1hu0ZML.png

Posibil ca eu sa am probleme cu vederea, si nu glumesc, dar imi pare mie ca la liniutele de langa steaua de jos sunt altfel fata de cele din stanga? I'm just sayin'

In rest, e bine, mie imi plac!

Link to comment
Share on other sites

Sper ca ochii nu ma inseala, dar la poza pe care am sa ti-o las mai joc imi pare ca nu este simetric ceea ce vreau eu sa fie, acum doar zic

 

Posibil ca eu sa am probleme cu vederea, si nu glumesc, dar imi pare mie ca la liniutele de langa steaua de jos sunt altfel fata de cele din stanga? I'm just sayin'

In rest, e bine, mie imi plac!

Se poate sa fie cum zici, nu ai probleme cu vederea. Procesul urmat de mine a fost: am facut un set de linii si apoi le-am dat duplicate in cealalta parte, le-am pus o masca si apoi "ochiometric" am ascuns din margini. Cred ca prin procesul urmat de mine e imposibil sa iasa simetric. Eram in graba de timp si oricum pierdusem deja foarte multa vreme cu logo-ul am vrut sa-l finalizez.

Ma bucur sa gasesc persoana interesate si atente la detalii, nu doar post-hunteri. Acum ca stiu ca sunt persoane care sunt atente la detalii o sa acord si eu la randul meu mai multa atentie detaliilor data viitoare.

Mersi.

uPW7s2j.jpgLsKeQtw.jpgaNqS24Q.jpgJ4YhQ5N.jpgimLkX2i.jpggcDSvKf.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun designer de pe comunitate, hands down.

Ti-am mai spus ca imi plac foarte mult avatarele tale, dar cat si logo-urile si celealte creatii.

Pur si simplu n-am ce sa-ti reprosez.

Normal, ca Shadyy, Mionut si multi altii nu au grad.

Lucrezi foarte bine, felicitari.

Link to comment
Share on other sites

Faci o treaba excelenta! Continua tot asa.

Copy-paste? Mai multa atentie pe viitor: https://forum.b-zone.ro/topic/153376-membrii-sanc%C8%9Biona%C8%9Bi/page-3La urmatoarea abatere vei fi sanctionat cu un Warn-up.

 

_________________________________________

 

gP6RNpH.jpgOO96cZC.jpgAi3awCT.jpgjrFnpRV.jpgpC0Qx4M.jpghMgVAaA.jpg

DXIAhJC.jpg

_________________________________________

 

Poate ca ar trebui sa imi organizez putin postarile, sunt prea aruncate toate lucrarile. Promit ca pe viitor o sa le grupez cumva.. sper sa si reusesc. In ultima vreme am pus aici cam ce mi-a cazut la mana, nu am prea avut timp sa le organizez. Va multumesc de sprijin si +1. :D

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

@@Fiveo,

Foarte frumoasa mai Fiveo, asa ca colegi, fa-mi si mie o imagine gen asta:

gP6RNpH.jpg

Numele sa fie KaeN., si sa scrie dedesupt, B-Zone. Iti voi acorda +1 oricum, insa iti voi aprecia mult mai mult munca daca mi-ai face si mie o imagine sau chiar un gif. Succes Bro. P.S.: Hai TR sa te rup oleaca.

Edited by AIM KaeN
Link to comment
Share on other sites

  • Andrada locked this topic
  • Ozen unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.