Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ajutor pentru achiziţionarea telefoanelor mobile


Mr.Robot
 Share

Recommended Posts

Salutare, avand in vedere ca Mos Craciun se apropie vreau sa-mi fac cadou un telefon nu mai mult de 1200lei, care dintre Samsung Galaxy s2 plus sau Allview x1 soul mini se merita? (s2

sau x1

 

Categoric Allview X1.

Stă mai bine categoria specificații, dar și la materialul din care e realizat, cu toate că costă un pic mai mult.

Raportul calitate - preț este unul extraordinar de bun!

Thumbs up pentru Allview.

Link to comment
Share on other sites

Îmi poate da cineva o idee de unde aș putea cumpăra un iPhone 4 nou cu garanție, etc? Am căutat prin toate părțile și am găsit doar second-hand.

Link to comment
Share on other sites

Îmi poate da cineva o idee de unde aș putea cumpăra un iPhone 4 nou cu garanție, etc? Am căutat prin toate părțile și am găsit doar second-hand.

Se exclude comerțul online ?

Link to comment
Share on other sites

Se exclude comerțul online ?

Păi mă interesează să fie nou și cu garanție, nu contează de unde... Dar am căutat online și nu am găsit decât unul, care era resigilat.

Link to comment
Share on other sites

Păi mă interesează să fie nou și cu garanție, nu contează de unde... Dar am căutat online și nu am găsit decât unul, care era resigilat.

http://mobilexpres.ro/produs/apple-iphone-4-8gb-telefoane-mobile/482?

http://mobilexpres.ro/garantie

 

 

Mai multe poți găsi aici http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-apple-iphone-4-8gb-33060869

Link to comment
Share on other sites

Nu e un ajutor pentru achizitionarea unui telefon, dar nu am stiut unde sa postez.

 

Ce telefoane au sigla de genul:

Wd7utOt.png

Am vazut un telefon super la cineva si am observat ca avea sigla asta. Era unul destul de marisor, la fel de mare ca un S3, cred.

Link to comment
Share on other sites

Nu e un ajutor pentru achizitionarea unui telefon, dar nu am stiut unde sa postez.

 

Ce telefoane au sigla de genul:

Wd7utOt.png

Am vazut un telefon super la cineva si am observat ca avea sigla asta. Era unul destul de marisor, la fel de mare ca un S3, cred.

Allview.

 

Buna dimineata. Ma gandeam sa imi cumpar LG Google Nexus 5, ce parere aveti?

 

Detalii despre telefon aici.

Are un amic de-al meu, ce să zic ? Se mișcă impecabil, display FULL HD, cameră bună și hardware mai mult decât suficient.

O alegere inspirată aș zice.

Link to comment
Share on other sites

Allview.

 

Are un amic de-al meu, ce să zic ? Se mișcă impecabil, display FULL HD, cameră bună și hardware mai mult decât suficient.

O alegere inspirată aș zice.

Ok, multumesc de ajutor. Voi achizitiona unul.

Link to comment
Share on other sites

In perioada ce urmeaza o sa imi achizitionez un iphone 4s de aici:

http://www.emag.ro/telefon-mobil-apple-iphone-4s-8gb-white-apple4s8gbwht/pd/DDHWFBBBM/?ref=vp_fam

 

Vreau pareri...ce credeti despre el, cu ce credeti ca poate fi inlocuit ...

 

Stie cineva cand or sa aiba din nou in stoc cei de la eMag telefonul? De 2 zile scrie "stoc epuizat" si vreau sa mi-l comand mai rapid...

 

Sau daca stiti un alt site de vanzari similar cu eMag de pe care as putea sa mi-l comand?

Link to comment
Share on other sites

In perioada ce urmeaza o sa imi achizitionez un iphone 4s de aici:

http://www.emag.ro/telefon-mobil-apple-iphone-4s-8gb-white-apple4s8gbwht/pd/DDHWFBBBM/?ref=vp_fam

 

Vreau pareri...ce credeti despre el, cu ce credeti ca poate fi inlocuit ...

 

Stie cineva cand or sa aiba din nou in stoc cei de la eMag telefonul? De 2 zile scrie "stoc epuizat" si vreau sa mi-l comand mai rapid...

 

Sau daca stiti un alt site de vanzari similar cu eMag de pe care as putea sa mi-l comand?

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-apple-iphone-4s-16gb-20765099

Aici poți găsi o grămadă de firme care vând iphone.

 

 

Cât despre telefon, probabil are cel mai fluent sistem de operare, toate jocurile merg, cameră bună, nu cred că vrei să te plictisesc cu date tehnice, ar fi bine totuși să ai și niște bani puși de o parte pentru aplicațiile pe care le vei cumpăra, nu se merită Jailbreak dacă alegi iPhone. Mult succes.

Link to comment
Share on other sites

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-apple-iphone-4s-16gb-20765099

Aici poți găsi o grămadă de firme care vând iphone.

 

 

Cât despre telefon, probabil are cel mai fluent sistem de operare, toate jocurile merg, cameră bună, nu cred că vrei să te plictisesc cu date tehnice, ar fi bine totuși să ai și niște bani puși de o parte pentru aplicațiile pe care le vei cumpăra, nu se merită Jailbreak dacă alegi iPhone. Mult succes.

De ce nu merita jailbreak?

Am prieteni care au iphone 5 si nu au jailbreak...au o aplicatie chinezeasca scrie totul in chineza si descarca de acolo orice aplicatie.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot hotara ce telefon sa achizitionez, am asa de ales intre: Iphone 4s, Iphone 5c, HTC One mini, HTC One (normal). Nu stiu parca fiecare au dezavantaje si avantaje. Iphone-urile imi plac pentru sistemul loc de operare dar HTC-urile imi blac ca au Beats audio si nu stiu dizainul lor dar HTC one e prea mare HTC one mini e ok ca marime dar are unele performante mai mici nu stiu daca o sa se observe. in concluzie nu ma pot hotara :)). Voi ce ati recomanda?

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot hotara ce telefon sa achizitionez, am asa de ales intre: Iphone 4s, Iphone 5c, HTC One mini, HTC One (normal). Nu stiu parca fiecare au dezavantaje si avantaje. Iphone-urile imi plac pentru sistemul loc de operare dar HTC-urile imi blac ca au Beats audio si nu stiu dizainul lor dar HTC one e prea mare HTC one mini e ok ca marime dar are unele performante mai mici nu stiu daca o sa se observe. in concluzie nu ma pot hotara :)). Voi ce ati recomanda?

Eu ti-as recomanda un HTC One, insa daca spui ca e prea mare, o sa vezi ca dupa ce il achizitionezi o sa iti placa si nu o sa iti para asa mare. Mult succes in achizitionarea unui telefon!

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot hotara ce telefon sa achizitionez, am asa de ales intre: Iphone 4s, Iphone 5c, HTC One mini, HTC One (normal). Nu stiu parca fiecare au dezavantaje si avantaje. Iphone-urile imi plac pentru sistemul loc de operare dar HTC-urile imi blac ca au Beats audio si nu stiu dizainul lor dar HTC one e prea mare HTC one mini e ok ca marime dar are unele performante mai mici nu stiu daca o sa se observe. in concluzie nu ma pot hotara :)). Voi ce ati recomanda?

Iti sugerez ori iPhone 5c ori HTC ONE

Link to comment
Share on other sites

Iti sugerez ori iPhone 5c ori HTC ONE

 

 

Eu ti-as recomanda un HTC One, insa daca spui ca e prea mare, o sa vezi ca dupa ce il achizitionezi o sa iti placa si nu o sa iti para asa mare. Mult succes in achizitionarea unui telefon!

Pana la urma am strans bani si mi-am luat iphone 5s e ok telefonul. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-apple-iphone-4s-16gb-20765099

Aici poți găsi o grămadă de firme care vând iphone.

 

 

Cât despre telefon, probabil are cel mai fluent sistem de operare, toate jocurile merg, cameră bună, nu cred că vrei să te plictisesc cu date tehnice, ar fi bine totuși să ai și niște bani puși de o parte pentru aplicațiile pe care le vei cumpăra, nu se merită Jailbreak dacă alegi iPhone. Mult succes.

Multumesc pentru raspuns, mi-am achizitionat 4s-ul pana la urma. Desigur m-a "mancat" si i-am facut Jailbreak. Oricum totul e OK

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa aleg dintre iPhone 5 sau S4. In momentul actual detin un S3 white 16GB Neverlock. Am avut multe iPhone-uri pana acum, in momentul de fata prefer mai mult SAMSUNG-ul. Voi ce sugerati?

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti sa imi cumpar acest telefon allview a4duo , este bun de ceva ? Click

Este un telefon destul de bun. Un raport calitate / pret foarte bun. Are caracteristici bune, insa daca il vei cumpara vei avea o problema. Nu ai decat cativa mb memorie interna deci va trebui sa ii faci root sa poti instala aplicatiile pe card.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa aleg dintre iPhone 5 sau S4. In momentul actual detin un S3 white 16GB Neverlock. Am avut multe iPhone-uri pana acum, in momentul de fata prefer mai mult SAMSUNG-ul. Voi ce sugerati?

Eu iti sugerez iphone-ul. E compact si eficient. Samsung mi se pare instabil...parca nu are acel ceva...

In prezent am un 4s si sora mea un galaxy s3 si sincer la benchmark test, speed test, viteza de rulare a anumitor aplicații, 4s-ul ii lasa praf in ochi samsungului. Pana si galaxy s4 este mai slab ca 4s si totuși este un model mai vechi Apple, in fata acestuia fiind si 5,5c,5s.

Deci, dacă vrei să-ți iei ceva cu adevărat bun, alege fără îndoială Apple.

Link to comment
Share on other sites

Eu iti sugerez iphone-ul. E compact si eficient. Samsung mi se pare instabil...parca nu are acel ceva...

In prezent am un 4s si sora mea un galaxy s3 si sincer la benchmark test, speed test, viteza de rulare a anumitor aplicații, 4s-ul ii lasa praf in ochi samsungului. Pana si galaxy s4 este mai slab ca 4s si totuși este un model mai vechi Apple, in fata acestuia fiind si 5,5c,5s.

Deci, dacă vrei să-ți iei ceva cu adevărat bun, alege fără îndoială Apple.

http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-S4,Apple-iPhone-4s/phones/7597,5257

Ca sa iti dai seama ce prostii ai putut sa spui.

 

Si aici ca sa vezi ce e cu s3 si 4s. http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-S-III,Apple-iPhone-4s/phones/6330,5257

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut, în perioada ce urmează o să-mi schimb telefonul și nu știu ce marcă să aleg. Am la dispoziție 400-500RON.

Câteva lucruri pe care le vreau:

Android/Windows 8 (de preferat Android)

Camera foto buna

Camera foto frontală ( în față, nu știu cum îi zice exact)

Memorie ,,ok” - adică să-mi încapă câteva jocuri și aplicațiile necesare

 

 

Aștept părerile voastre.

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ajutor pentru achiziţionarea telefoanelor mobile

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.