Jump to content

Ajutor pentru achiziţionarea telefoanelor mobile


Mr.Robot
 Share

Recommended Posts

Ia-ti iPhone si nu fa greseala de a-ti lua Samsung...

 

 

 

 

Constantine de ce imi stergi posturile? Voi vorbi cu Dani despre tine.

Hai că deja te duci în prostie. Ți-am șters posturile, nu i-am dat mesaj lui DaniSteptu căci mă jigneai dar am zis că na, să-l iert. Înțeleg că bubuie hormonii în tine, ai 14 ani și poate în câțiva ani o să realizezi că nu e ok să fii atât de certăreț, însă nu e ok să vii să mă jignești și tot tu să fii cu gura mare. Aștept să îi trimiți mesaj, spune-i lui Bobo sau cui vrei tu aici însă ai interdicție 5 luni pentru comportamentul tău. Un post făcut, un picior în groapă.

Link to comment
Share on other sites

Iphone 5

Dar am auzit ca nu tine prea mult bateria, si nu as vrea sa am un telefon la care daca ma uit la ceas se duce 5% de baterie, vreau si performata in acelasi timp.

 

Link to comment
Share on other sites

Dar am auzit ca nu tine prea mult bateria, si nu as vrea sa am un telefon la care daca ma uit la ceas se duce 5% de baterie, vreau si performata in acelasi timp.

 

Atunci te sfatuiesc sa alegi un telefon Samsung, un s5 sau chiar un s6 daca iti permite bugetul.

Link to comment
Share on other sites

 

Atunci te sfatuiesc sa alegi un telefon Samsung, un s5 sau chiar un s6 daca iti permite bugetul.

Nu imi mai pun increderea in Samsung de mult timp, am vazut de ce e in stare, acum ma bazez mai mult pe Apple chair daca are acces limitat la aplicatii.

 

Link to comment
Share on other sites

iPhone 5c sau iPhone 5?

Salutare! Între cele două telefoane nu sunt chiar așa mari diferențe, acum depinde ce buget ai. 5C are cu 20 g mai mult decât 5-ul și ca dimensiuni este puțin mai mare, puțin, foarte puțin. Procesorul, camera, RAM-ul, diagonala display sunt toate la fel pentru ambele telefoane. Acestea vin preinstalate cu niște aplicații care la fel, sunt identice pentru ambele telefoane. Iphone 5C are o baterie mai bună decât a 5-ului, asta pentru că am văzut că te interesează care telefon are baterie mai durabilă. Cum am spus și mai sus, depinde și ce buget ai, care îți place mai mult, etc.

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Între cele două telefoane nu sunt chiar așa mari diferențe, acum depinde ce buget ai. 5C are cu 20 g mai mult decât 5-ul și ca dimensiuni este puțin mai mare, puțin, foarte puțin. Procesorul, camera, RAM-ul, diagonala display sunt toate la fel pentru ambele telefoane. Acestea vin preinstalate cu niște aplicații care la fel, sunt identice pentru ambele telefoane. Iphone 5C are o baterie mai bună decât a 5-ului, asta pentru că am văzut că te interesează care telefon are baterie mai durabilă. Cum am spus și mai sus, depinde și ce buget ai, care îți place mai mult, etc.

Salut, mersi mult de reply, cred ca ma voi duce spre 5c, este un telefon decent, bun, si elegant, mersi frumos.

Link to comment
Share on other sites

Vreau o parere: As dorii sa imi achizitionez un telefon si nu stiu care ?Nu ma pot hotara daca sa trec de la Android la iOS, As vrea sa imi cumpar un Iphone 7 sau Iphone 7 Plus sau daca aveti voi ceva telefon sa imi aratati ceva sa fie bun cu Android.

Link to comment
Share on other sites

@TudorB, Salut! Ţi-am lăsat un videoclip, mai precis un test între iPhone 7 şi iPhone 7 Plus. Iţi recomand să vizionezi videoclipul şi să te convingi singur care este mai bun.

 

iPhone 7 vs iPhone 7 Plus este un test de performanță care nu ar trebui să existe, dacă cele două telefoane ar fi avut o configurație hardware identică.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

@TykeSalut! Este o alegere foarte grea, deoarece ambele au avantaje și dezavantaje. După părerea mea, Samsung Galaxy S7 are ceva special, prin comparație iPhone 7 are un meniu mult mai diferit și îți va lua o vreme să te acomodezi cu acesta, pe când Samsung-ul are un meniu mult mai fluid și elegant. Dacă dorești mai mult aspectele de design îți recomand Samsung Galaxy, și totodată software-ul, Google Android, în special android 6.0.1 Marshmallow este cea mai recenta versiune de când Google a anunțat Android 7.0 Nougat la începutul acestui an.

Îți las un link pentru a compara și tu care este mai bun, click.

Sper că te-am ajutat. O zi bună!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TL NoTe said:

 

@TykeSalut! Este o alegere foarte grea, deoarece ambele au avantaje și dezavantaje. După părerea mea, Samsung Galaxy S7 are ceva special, prin comparație iPhone 7 are un meniu mult mai diferit și îți va lua o vreme să te acomodezi cu acesta, pe când Samsung-ul are un meniu mult mai fluid și elegant. Dacă dorești mai mult aspectele de design îți recomand Samsung Galaxy, și totodată software-ul, Google Android, în special android 6.0.1 Marshmallow este cea mai recenta versiune de când Google a anunțat Android 7.0 Nougat la începutul acestui an.

Îți las un link pentru a compara și tu care este mai bun, click.

Sper că te-am ajutat. O zi bună!

Mersi frumos, intr-adevar, ai dreptate, S7-le merita mai mult.

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2017 at 10:43 PM, Tyke said:

Salut, zilele astea vreau sa-mi achizitionez un telefon, ca alegeri am Samsung S7 si Iphone 7, puteti sa va dati cu parerea putin? Accept pareri si despre alte telefoane. Mersi de ajutor.

2 ani am vandut telefoane pentru Vodafone, pe abonament si la liber.

 

Te sfatuiesc sa-ti iei un Iphone la mana a 2-a, de ce?

1. Un pret rezonabil, daca dispui de resurse financiare mari, crede-ma, n-are sens sa dai mai mult de 1800 lei pe un telefon, de ce? Androidul dupa 1 an face deja probleme.

2. Iphone va ramane un telefon foarte rezistent din orice punct de vedere, am folosit iphone 1 ani si l-am dat inapoi dupa ce am plecat la alta companie si-mi pare rau dupa acel telefon. 

3. N-are sens sa dai 4000 de lei pe un telefon, dupa o saptamana te plictisesti de el.

 

Ia-ti Iphone si sa fie la mana a 2-a, dar trebuie sa ai grija, daca te pricepi putin la telefoane s-ar putea sa nimeresti peste unul ca nou.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2017 at 4:12 PM, caiac said:

2 ani am vandut telefoane pentru Vodafone, pe abonament si la liber.

 

Te sfatuiesc sa-ti iei un Iphone la mana a 2-a, de ce?

1. Un pret rezonabil, daca dispui de resurse financiare mari, crede-ma, n-are sens sa dai mai mult de 1800 lei pe un telefon, de ce? Androidul dupa 1 an face deja probleme.

2. Iphone va ramane un telefon foarte rezistent din orice punct de vedere, am folosit iphone 1 ani si l-am dat inapoi dupa ce am plecat la alta companie si-mi pare rau dupa acel telefon. 

3. N-are sens sa dai 4000 de lei pe un telefon, dupa o saptamana te plictisesti de el.

 

Ia-ti Iphone si sa fie la mana a 2-a, dar trebuie sa ai grija, daca te pricepi putin la telefoane s-ar putea sa nimeresti peste unul ca nou.

Multumesc mult, asa am facut :)

Link to comment
Share on other sites

On 12.09.2017 at 4:04 PM, AIM Skizzo said:

Iti recomand un A3 2017, sau A5 2017, daca-ti permiti. Este mult mai rapid si mai fiabil. Merita diferenta.

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ajutor pentru achiziţionarea telefoanelor mobile

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.