Jump to content

Ce cameră ai?


Mr.Robot
 Share

Recommended Posts

5Tmow19.png

 

 

În acest topic, membrii care deţin o cameră foto/video pot posta o singură dată după următorul model:

 

Nickname:

Producător:

Model:

Eşti mulţumit de ea? Argumentează:

Alte precizări:

Edited by BIS aka OldNab
Actualizare / Update
Link to comment
Share on other sites

1. Ce camera detineti in prezent : Canon PowerShot A1400

2. Care a fost prima voastra camera foto & video : Canon PowerShot A1400

3. Ce marca este camera voastra din prezent : Canon

4. Mici detalii despre camera, insotite de poze cu aceasta : Aparat foto digital, marca Canon, model PowerShot A1400, senzor optic de 16MP, are obiectiv cu zoom 5x şi funcţie de ZoomPlus 10x, Ecran LCD de 6,8 cm (2,7") si vizor optic, funcţie detectare feţe.


Poze :




Link to comment
Share on other sites

1. Ce camera detineti in prezent: Nikon D3100
2. Care a fost prima voastra camera foto & video: Cea de mai sus.
3. Ce marca este camera voastra din prezent: Nikon.
4. Mici detalii despre camera, insotite de poze cu aceasta: Rez. Senzor (Mp): 14.2

Obiectiv: 18-55 (kit)

Diafragma: 3.5 - 5.6

Expunere: +/- 5EV

Format poze: NEF (RAW) + JPEG, JPEG.

 

 

http://s3emagst.akamaized.net/products/2/1842/images/img148360_03052013135820_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Ce camera detineti in prezent: Deţin un Canon Eos 1200D cu obiectiv 18-55 IS
2. Care a fost prima voastra camera foto & video: Canon Eos 1200D
3. Ce marca este camera voastra din prezent: Canon
4. Mici detalii despre camera, insotite de poze cu aceasta: 18.7 MP; rezoluţie de 18 MP; Rezoluţie maximă de 5184x3456; full HD. Blitz puterinc cu ecran LCD. Salvează pozele în format JPG şi are port mini HDMI.

 

eos-1200d-18-55is.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Ce camera detineti in prezent:Canon 450D

2. Care a fost prima voastra camera foto & video:Un fujifilm
3. Ce marca este camera voastra din prezent:Canon
4. Mici detalii despre camera, insotite de poze cu aceasta:Pai,este un DSLR foarte bun,imi fac treaba cu el,are vreo 10000 de cadre trase..

 

http://i.imgur.com/KG4VePf.jpg

Edited by Vengador
Link to comment
Share on other sites

1. Ce camera detineti in prezent: Sony DSC - HX300

2. Care a fost prima voastra camera foto & video: Camera Samsung de tip compacta, nu era vreo tehnologie dar la vremea cand o detineam, rupeam gura lumii cu ea.

3. Ce marca este camera voastra din prezent: Sony, o firma foarte buna, probabil urmatoarea dupa NIKON.
4. Mici detalii despre camera, insotite de poze cu aceasta: Sony DSC-HX300 este un aparat foto bridge cu dotari de top pentru gama ultrazoom-urilor, ce va vor permite sa fotografiati ca un profesionist. Explorati libertatea creativa multumita comenzilor manuale, bucurandu-va de un design in stil DSLR care se potriveste foarte bine in mana dumneavoastra si aduceti orice scena mai aproape cu un zoom optic 50x. • Senzor CMOS Exmor R™ de 20,4 Mpx • Zoom optic 50x • Zoom Digital 100x. post-115987-0-97969800-1459180419_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1. Ce cameră dețineți în prezent? In prezent, am vandut aparatul meu d3100 dar merita sa povestesc, vreau sa trec la un body mai profi avand in
2. Care a fost prima voastră cameră foto & video? Un Nikon Coolpix, nu mai stiu exact modelul dar pe acea vreme, telefoanele era prapadite si un astfel de aparat era genial pentru poze amator.
3. Ce marcă este camera voastră din prezent? Nikon
4. Mici detalii despre cameră, însoțite de poze cu aceasta: Eu zic ca e intr-o stare decenta, foarte utilizat din 2010 pana acum, am undeva la 80-100 mii poze pe el, nu m-a lasat niciodata la greu. Cu un battery grip m-a tinut si 15-16 ore. Performanata tati, sincer acel grip este pentru aspect.

Am aici o poza cam veche cu el de cand imi achizitionasem un iphone 5s. E cu toate chestiile "scumpe date jos gen grip obiective, blitz si inclusiv cateva lumini + microfon. Realizasem ca bag prea multi bani intr-un Body amator si l-am pus la vanzare dar dupa m-a trasnit o idee, mi-am inchiriat tot echipamentul unor fotografi pentru nunti, iar body-ul a fost vandut si acum serveste ca o camera aditionala pentru filmat in sala de nunta, pe post de camera de "supraveghere":))

Poza de cand l-am vandut [fara obiectiv a fost vandut]:

108859804_1_644x461_nikon-d3100-cu-obiec

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ce cameră ai?

Nickname: AIexandraa

Producător: Sony 

Model: DSC-H300

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Da și nu. Sunt mulțumită de calitatea pozelor dar mi-aș fi dorit mai degrabă un DSLR. (îmi place cum sună cand face poza). Un DSLR e mult mai customizabil si mai ergonomic decat o camera digitala. Nu imi place la camera mea ca nu are acel „vizor”, deci e mai greu sa găsești cadrul optim. Și se descarcă bateria destul de repede.

Alte precizări: Își merita banii dar daca ești în cautare de performanță îți recomand ceva mai profesional.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Ana

Producător: Canon

Model: 700D 

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Sunt mulțumită, dar pentru niște poze mai profesionale recomand ceva mult mai bun. Cu un obiectiv de 50 mm își face o treabă bună.

Alte precizări: Pot spune că își face banii pentru cineva care este la început și dorește să învețe să lucreze pe un aparat, dar cu un obiectiv de 50 mm, pot ieși niște poze drăguțe.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Mike.

Producător: Canon

Model: 250D

Eşti mulţumit de ea? Argumentează: Sunt mulțumit, recomand camera cu obiective de orice dimensiune. Este bună în lumina și cu setările corecte poti să o folosești și în spațiul comercial.

Alte precizări: Pot spune că își face banii pentru cineva care este la început și dorește să învețe fotografie. Personal, se leagă bine cu niște cunoștințe în PhotlShop și îți scoți investiția rapid.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.