Jump to content

Cereri unban


Mehigh17
 Share

Recommended Posts

Nickname: Cata0253

Motivul: Acceptare Iteme din creativ.

Descrierea situatie: Aparent aveam ceva iteme care nu sunt permise? Nu stiu de unde, nu stiu de ce dar am dat vina pe Blep ca orice alt player normal.

Administratorul ce te-a banat: Mrs Katzuno

Screnshots/Dovezi: http://i.imgur.com/fzDuYoN.png

IP-ul tau: -

Altle precizari: Daca tot ma fac auzit vreau sa va fac o sugestie: Reparati plugin-ul de request event oh da si in legatura cu ban-ul, inainte sa le "accept", si prin "accept" vreau sa zic ca mi le-a dat aiurea m-am uitat in regulamentul playerilor si nu scria nimic in legatura cu itemele facute de admini. Si am vrut sa va zic ca imi plac painting-urile de la spawn si nu fac lag deloc, mai puneti ca sunt faine si sa nu uitati de sign-ul ala, sa ii schimbati text-ul... inteleg ca limba ta principala nu e romana dar... macar lasa pe altcineva sa faca sign-ul. Si da, stiu ca trebuie activat windows-ul dar nu va faceti griji, o sa il activez cand mi se duce lenea.

 

Sper sa se faca dreptate!

xoxoxoxo

 

Oh da si am dat cam 10 stack-uri de block-uri de diamant la playeri random pe server si inca ceva iteme pe acolo... sper sa le gasiti... :(.

 

Ce sa reparam la pluginul de request event? Nu e vina noastra ca esti incapabil sa te iei dupa modelul dat cand dai comanda /requestevent.

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca ma bag dar

5) Administratori:

5.1) Niciun administrator MC.B-ZONE.RO sau membru cu acces la /give, /i, /gamemode creative nu are voie sa dea iteme sau sa creeze shop. In cazul in care un jucator primeste iteme de la un admin acesta trebuie sa reclame, in caz contrat va fi sanctionat atat el cat si adminul in cauza.

Link to comment
Share on other sites

 

Ce sa reparam la pluginul de request event? Nu e vina noastra ca esti incapabil sa te iei dupa modelul dat cand dai comanda /requestevent.

 

Oh salut Ikarus. Iar te crezi admin?

 

AkMjzhQ.jpg

Scuze ca ma bag dar

5) Administratori:

5.1) Niciun administrator MC.B-ZONE.RO sau membru cu acces la /give, /i, /gamemode creative nu are voie sa dea iteme sau sa creeze shop. In cazul in care un jucator primeste iteme de la un admin acesta trebuie sa reclame, in caz contrat va fi sanctionat atat el cat si adminul in cauza.

 

Trebuia sa il citesc si pe ala? Am vazut administrator, nu m-am bagat. Sunt doar expert :(

Edited by Cata0253
Link to comment
Share on other sites

Ikarus mai lingi mult popourile?Ai 13 ani jidanush,si inaltimea mai mica decat anii,pui de flegma.Stai in picioare sub pat si te pieptani cu clanta de la usa,pitic ordinar,jidan si analfabet.

Link to comment
Share on other sites

 

Oh salut Ikarus. Iar te crezi admin?

 

AkMjzhQ.jpg

 

Trebuia sa il citesc si pe ala? Am vazut administrator, nu m-am bagat. Sunt doar expert :(

 

Cata, tot ce vreau sa aflu este daca mai era cineva cu gm 1 inafara de blep sau katzuno.

 

Link to comment
Share on other sites

Cei care nu sunt implicati in cererea de unban va rog sa nu mai postati aici sau veti fi sanctionati pe forum!

 

Edited by Enza
Link to comment
Share on other sites

 

Cata, tot ce vreau sa aflu este daca mai era cineva cu gm 1 inafara de blep sau katzuno.

 

 

Nici nu stiu cand am primit sageata aia. Am avut ban vreo 10 zile din motivul ca... nu stiu, a fost fara motiv. Care era motivul banului ala Katzuno? Ca nu iti mergea pluginul si te-ai suparat pe mine? Banuiesc ca pe B-ZONE n-ai nevoie de motive pentru ban.

Cei care nu sunt implicati in cererea de unban va rog sa nu mai postati aici sau ve

ti fi sanctionati pe forum!

 

 

Pentru gramatica de canal nu se sanctioneaza?

Link to comment
Share on other sites

@@Cata0253, Banul ramane.

 

http://i.imgur.com/AkbartQ.pngasta si faptul ca nu ai vrut sa recunosti ce admin ti-a dat acele obiecte m-au fortat sa-ti dau ban permanent si mai ales ca ai dat vina pe blep degeaba. In momentul de fata adminii nu mai au gamemode ci doar cei care au minim Manager, dar in trecut aveau si tinand cont ca ai rangul EXPERT, ai prins acele vremuri. Citez din regulament:

 

 

5.1) Niciun administrator MC.B-ZONE.RO sau membru cu acces la /give, /i, /gamemode creative nu are voie sa dea iteme sau sa creeze shop. In cazul in care un jucator primeste iteme de la un admin acesta trebuie sa reclame, in caz contrar va fi sanctionat atat el cat si adminul in cauza.

 

 

Cat despre pluginul de request event... nu are absolut nici un bug, cum a zis si Ikarus, daca nu esti capabil sa citesti un model si sa scrii un "#" nu e treaba noastra. Pe langa acest ban, contul ti-a fost oricum resetat.

 

P.S Cei care nu au un rang mai mare de moderator vor fii sanctionati cu 10% warn.

 

Edited by AIM Katzuno Valoare
Link to comment
Share on other sites

Nickname: nobilboss

Motivul: creare conturi pentru protectii

Descrierea situatie: Faceam conturi pentru a le omora sa le iau capetele cu skin,apoi am luat ban

Administratorul ce te-a banat: playermti

Screnshots/Dovezi: nu am

IP-ul tau: 89.165.173.72

Altle precizari: Am fost banat timp de 5 zile dar vad ca banul nu mai dispare si a ramas "blocat" la 3 zile si nu mai trec.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: nobilboss

Motivul: creare conturi pentru protectii

Descrierea situatie: Faceam conturi pentru a le omora sa le iau capetele cu skin,apoi am luat ban

Administratorul ce te-a banat: playermti

Screnshots/Dovezi: nu am

IP-ul tau: 89.165.173.72

Altle precizari: Am fost banat timp de 5 zile dar vad ca banul nu mai dispare si a ramas "blocat" la 3 zile si nu mai trec.

 

Daca le-ai facut pentru capete, de ce primeai in inventar protectii? Ne uitam cu /invsee si ce coincidenta, apareau protectii in inventar.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: WhiteTheShowZ
Motivul: Afaceri ilegale.
Descrierea situatie: Pai eram la pvp si vorbeam cu KittyCaa0...si a zis ca tatal ei ii da100$ euro pe zi si eu am interbat-o,si vrei contu asta pe 100 lei?Si ea a zis nu scz.
Administratorul ce te-a banat: Enza
Screnshots/Dovezi: Nu neaparat
IP-ul tau: Nu e pe ip
Altle precizari: Imi pare foarte rau nu o sa mai fac asta nici odata chiar daca am mai facut-o,dar nam stiut,dar acm a fost o simpla intrebare va rog ca nu ma-s lasa desv asta acum aveam de gand sa-mi iau un fly si un mob spawner , Nu se va mai repeta.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: CokoShAl
Motivul: Acceptare iteme modate.
Descrierea situatie: N-aveam habar de riscuri, nu cunosteam in totalitate regulamentul serverul, pentru ca, joc de doar o luna... Asta m-a facut sa citesc in totalitate regulamentul si sa bag la cap...
Administratorul ce te-a banat: Enza
Screnshots/Dovezi: http://i.imgur.com/bnYnGre.png
IP-ul tau: Este ban de 5 zile.
Altle precizari: Imi pare rau pentru fapta comisa, mi-a fost invatatura de minte. Va respect decizia, multumesc!

Link to comment
Share on other sites

@, Cand apare un caz de genul jucatorul este mai intai intrebat de unde are itemele, in cazul tau ai refuzat sa spui de unde si cum le-ai primit, prin urmare ai fost sanctionat cu ban 5 zile fiind relativ incepator.

 

Aceasta regula a fost adaugata deoarece in ultimul timp s-au aflat cateva cazuri de admini care si-au batut joc de propria lor munca de 5-6 luni, cat si de server.

 

Banul ramane, sper ca pe viitor sa-ti fie o invatatura de minte si sa raportezi cazuri de genul.

Link to comment
Share on other sites

Nickname:NegativeOne
Motivul:Fost admin (ZeTeK) / Abuz de gamemode
Descrierea situatie:Eu sincer nu cunosc nici un ZeTeK va dau si skype daca e nevoie si eu nu am avut niciodata grad,gamemode sau orice altceva in plus in afara de member si as vrea unban si as mai dori si pedepsirea celui care mi-a dat ban pe nedrept!
Administratorul ce te-a banat:Nu imi apare cine mi-a dat ban...
Screnshots/Dovezi:Nu am imi scrie doar YOU HAVE BANNED FROM THIS SERVER!REASON:Fost admin (ZeTeK) / Abuz de gamemode
IP-ul tau:188.210.230.14
Altle precizari:Vreau unban si de acest ZeTeK chiar nu imi pasa nici cat negru sub unghie...

Link to comment
Share on other sites

Nickname:NegativeOne

Motivul:Fost admin (ZeTeK) / Abuz de gamemode

Descrierea situatie:Eu sincer nu cunosc nici un ZeTeK va dau si skype daca e nevoie si eu nu am avut niciodata grad,gamemode sau orice altceva in plus in afara de member si as vrea unban si as mai dori si pedepsirea celui care mi-a dat ban pe nedrept!

Administratorul ce te-a banat:Nu imi apare cine mi-a dat ban...

Screnshots/Dovezi:Nu am imi scrie doar YOU HAVE BANNED FROM THIS SERVER!REASON:Fost admin (ZeTeK) / Abuz de gamemode

IP-ul tau:188.210.230.14

Altle precizari:Vreau unban si de acest ZeTeK chiar nu imi pasa nici cat negru sub unghie...

 

Banul ramane pentru furt de conturi

Link to comment
Share on other sites

@@NegativeOne, Salut, uite dovezile: http://imgur.com/cT3x2ai,pCUeUys#0. Zetek este un fost admin care a fost banat pentru abuz de gamemode si tinand cont ce iteme aveai tu si IP-ul comun am putut presupune ca esti ZeTeK. Daca nu esti el banul tot va ramane pentru spargerea mai multor conturi.

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Nickname:FloriNnN
Motivul: Cont vandut
Descrierea situatie: Mi-a zis mos sa- i dau mesaj pe skype... avend net de la vodafone ( 2gb trafic ) care se consuma in primele 2 zile, nu ma pot conecta pe skype. Am mers la baie si cand ma intorc am ban
Administratorul ce te-a banat:MosLaDatorie
Screnshots/Dovezi:Nu-i nevoie
IP-ul tau :-
Altle precizari:Hai pe skype , cami-am luat net pe telefon .

VREAU DOVEZI >:(

Edited by FL0R1N
Link to comment
Share on other sites

Nickname:FloriNnN

Motivul: Cont vandut

Descrierea situatie: Mi-a zis mos sa- i dau mesaj pe skype... avend net de la vodafone ( 2gb trafic ) care se consuma in primele 2 zile, nu ma pot conecta pe skype. Am mers la baie si cand ma intorc am ban

Administratorul ce te-a banat:MosLaDatorie

Screnshots/Dovezi:Nu-i nevoie

IP-ul tau :-

Altle precizari:Hai pe skype , cami-am luat net pe telefon .

VREAU DOVEZI > :(

 

[3:00:50 PM] Florin WTF™: spune sing in si nu merge

[3:01:28 PM] Mos La Datorie Best With Knife: Video in care nu merge skype si merge sa intri pe sv

[3:01:37 PM] Florin WTF™: sta 5 min asa apoi primesc notificare (windows 8.1) Error

[3:01:45 PM] Florin WTF™: hai lasa ca esti retard

[3:01:49 PM] Florin WTF™: consum mega cu tine

[3:01:55 PM] Mos La Datorie Best With Knife: Bafta

[3:01:56 PM] Florin WTF™: S@LP@

 

Banul ramane ca ai vandut cont cu grad.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Millan

Motivul: Iteme gm

Descrierea situatie:Am batut pe cineva si am zis sa le pastrez si eu.. ca sa le icerc , dar nu am mai apucat.

Administratorul ce te-a banat: Edi .
Screnshots/Dovezi: post-100693-0-81325100-1441020295_thumb.png
IP-ul tau: Banul nu este pe IP.

Altle precizari: Imi pare rau , dar aproape orcine ar fi facut asta. Promit ca nu se va mai intampla. [-X

Edited by xMillan
Link to comment
Share on other sites

Nickname: Millan

Motivul: Iteme gm

Descrierea situatie:Am batut pe cineva si am zis sa le pastrez si eu.. ca sa le icerc , dar nu am mai apucat.

Administratorul ce te-a banat: Edi .

Screnshots/Dovezi: attachicon.gif2015-08-31_14.22.22.png

IP-ul tau: Banul nu este pe IP.

Altle precizari: Imi pare rau , dar aproape orcine ar fi facut asta. Promit ca nu se va mai intampla. [-X

 

Salut, vreau sa iti prezint dovezile pentru care ai luat ban:

Dovada ca acel chest era al tau: http://imgur.com/VLfCeDy

 

O sa iti reduc banul la 4 zile (trebuia 5 dar sa zicem ca a trecut o zi de ieri). Data viitoare vreau sa nu te mai prind cu asa ceva, trebuie doar sa le raportezi la un admin. De asemenea vreau sa imi zici de la cine le ai (pe cine ai omorat).

Link to comment
Share on other sites

@@xMillan, Banul iti va fi redus la 5 zile, prin urmare mai ai 1 zi.

 

@, Oare de ce crezi ca a luat ban pe forum, si din nou tu ce crezi, mai are grad in joc?

Edited by AIM Katzuno Valoare
Link to comment
Share on other sites

Nickname: Bagul
Motivul: injurii ( de la nervi ) + capcana (cica).
Descrierea situatie: am luat ban deoarece am injurat. si imi cer scuze, dar este un server survival PvP si un server de acest gen permite construirea unei capcane. insa acest server am vazut ca nu respecta acest ordin. ok. nu voi mai face capcane.
Administratorul ce te-a banat: Pishky
Screnshots/Dovezi: nu am facut screen cand am luat ban.
IP-ul tau: 5.14.107.129
Altle precizari: sper sa iau unban si bafta in continuare !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.