Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Cereri unban


Mehigh17
 Share

Recommended Posts

Pe cât batem la pariu că am să te fac să râzi?
VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ..
VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ..
VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ..
VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ..
VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ..
VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ.. VACĂ..
Deja ştiu 4 lucruri despre tine:
1) Nu ai citit nici jumătate din “VACĂ”
2) Nu ţi-ai dat seama că una din ele era scrisă cu “B” (de la BOU)
3) Te-ai întors să te uiti care era scrisă cu “B” şi ţi-ai dat seama că ai luat ţeapă.
4) Acum zâmbesti, şi asta mă face să ştiu 12 lucruri despre tine:
1) Citeşti asta.
2) Eşti om.
3) Nu poţi pronunţa “P” făra să… făra să separi buzele
4) Tocmai ai încercat
6) Citeşti în continuare
7) Râzi de tine.
8) Erai aşa de ocupat să râzi de tine că ai sărit peste numarul 5).
9) Ai verificat dacă era vre-un 5).
10) Tocmai ai râs din nou.
11) Inca râzi.
12) Acum te gândeşti pe cine vei plictisi cu asta… :)) este ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Source
Motivul: Kill Aura ( Pa )
Descrierea situatie: Eram la pvp chill, si primesc ban din cauza ca sNaKs face rage ca el vine cu set full si moare cu 1 HIT de stone sword.
Administratorul ce te-a banat: Nu am idee, nu mi-a aparut!
Screnshots/Dovezi: http://i.imgur.com/Q4FRUlE.png
IP-ul tau: 2.225.147.132
Altle precizari: Invidia. :-J

Link to comment
Share on other sites

Nickname: Source

Motivul: Kill Aura ( Pa )

Descrierea situatie: Eram la pvp chill, si primesc ban din cauza ca sNaKs face rage ca el vine cu set full si moare cu 1 HIT de stone sword.

Administratorul ce te-a banat: Nu am idee, nu mi-a aparut!

Screnshots/Dovezi: http://i.imgur.com/Q4FRUlE.png

IP-ul tau: 2.225.147.132

Altle precizari: Invidia. :-J

 

 

Nickname: RENKOZAUR

Motivul: Kill Aura ( PaPa ), cine din staff are 5 ani?

Descrierea situatie: eram casa si am luat ban.

Administratorul ce te-a banat: Nu am idee.

Screnshots/Dovezi: http://i.imgur.com/Q4FRUlE.png

IP-ul tau: -

Altle precizari: DOVEZI PLS.

 

1.1) 1:43 Epic range + knockback, chit ca nu aveai nimic pe sabie

1.2) 2:36 Dai in mine, dar in acelasi moment in omori pe EnderMaster, dupa dai in toti 3 fara probleme la 2:43, iar la 2:47 cand vine renko te intorci la 360* in mai putin de o secunda

1.3) La 8:43 dai in mine si il omori in acelasi timp pe EnderMaster + anti-knockback

1.4) La 9:23 Il omori pe endermaster si 0.5 secunde te intorci spre mine si ma omori

 

2.1) 2:52 Epic range, anti-knockback, anti-fire dmg + imi dai knockback fara sa ai un enchant pe sabie

2.2) 6:03 Epic range, fara un enchant imi dai o tona de dmg + ditamai knockback, te ating decat o data si din nou ai anti-knockback + anti-fire dmg

 

3.1) 2:28 Epic range, 0 enchant, dar imi dai un knockback fara probleme

 

4.1) 0:32 Din nou vii fara enchant, anti-knockback, anti-fire dmg, imi dai knockback fara enchant

4.1) 0:43 Dai in mine si in EnderMaster in acelasi timp, in 0.5 secunde te intorci la el, apoi la mine si ma omori.

 

Banul ramane pentru kill aura.

Link to comment
Share on other sites

In primu' rand, kill aura gasesti doar in moduri publice, ce am folosit eu e altceva.

In al doilea rand, sa recapitulam;

 

In doar 3 zile de cand jucam (eu si Source)am strans;

 

- 15 stacks diamond blocks

- 8 stacks emerald blocks

- 30+ enchanted pickaxes(silk, eff 5, fortune 3, unbr 3)

- 10+ seturi PVP(prot 4, unbr 3 etc)

- 2 stack mere OP

- alte sute/mii de iteme

 

Nu am avut nevoie de iteme sau mere OP la PvP, v-am batut cu /kit tools, avand in vedere asta nu ne intereseaza unban, sunteti prea slabi pentru noi si nu faceti fata, skill up boys.

 

Btw1; tu, ca owner, ar trebui sa stii sa setezi NC+ si sa rezolvi numeroasele buguri/glitchuri de pe server, learn2code or gtfo.

 

Btw2; achilles admite pe /a ca foloseste xray, de asemenea, frumos din partea ta ca esti corect si i-ai oferit lui snaks iteme din chesturile noastre care nu-i apartineau.

 

Btw3; bring KATZUNO back.

 

Btw4; sabia din enderchest meu, numele acesteia e o urare pentru tine.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Buuun.

1. Daca ai observat, ma misc in poze, eu joc din Italia iar hostul tau de 2 lei nu permite ca si jucatorii din strainatate sa joace decent.

2. Nu mai spune bullshits ca nu iesea particule din mine / renko de la potiunea de strength, daca ai cum sa verifici daca am folosit strength ( prin consola ) ti-ai dat seama ca esti un dickhead.

3. Nu a dat nimeni iteme din GM, alea sunt iteme muncite.

4. Vad ca joci cu picioarele minecraft, sau de ce nu ai nici macar putina tinta sa il atingi macar o data pe renko cu sabia ta cu 1000000 de enchanturi.

5. Esti un ratat, cand te ataca cainele incerci sa dai /spawn. Asta e comportament de owner? De ce incerci sa iesi din PVP, ai fost atacat de un caine, adminii au spus ca este voie cu cainele la PVP deci nu ai avea voie sa faci abuz sa dai /spawn.

6. Cand RENKO da in tine, de ce iesi din zona de PVP? Adica, tu sanctionezi playerii pentru ca ies din zona de PVP si chiar tu faci chestia asta? LAME DUDE, LAME.

7. Degeaba aproximezi tu damage-ul dat / primit din moment ce nu ai dovezi cu consola cu cat DMG a dat sabia ( legit dmg ). Normal ca daca ai potiunea de strength mareste puterea sabiei cu 260% deci iti dai seama ca poti omora si un pisat care nu stie PVP chiar daca are armura / sabia full / mere OP.

8. Achilles scrie pe /a ca are XRAY, sa inteleg ca /a e un party intre adminii care au admin pe pile, right?

9. Un 360 de grade la 200 FPS nu cred ca este imposibil in mai putin de o secunda, adica, tie cat iti ia sa invarti mouse-ul ? Mi se pare ca tu esti umpic lent, din ce am vazut in video ca golesti inventarul in slow motion =)).

10. BRING KATZUNO FUCKING BACK AND U GTFO.

11. De ce dai itemele lu sNaKs inapoi daca el si-a facut-o pe barba lui, a venit la PVP cu set full, l-a pierdut, asta e viata, nu mai ai ce face, nu are nici un drept sa le primeasca inapoi.

12. Ai un staff futut si de cacat care trebuie sa intri tu pe conturile lor sa poti prinde codatii.

13. Esti un las imputit, dai block pe skype fara nici macar sa-mi spun parearea, sa inteleg ca serverul tau e bazat pe dictatura, nu pe democratie.

14. RECAPITULARE: LEARN 2 CODE, LEARN PVP, GET A BETTER MOUSE AND LEARN TO 360, DON'T ABUSE MOTHERFUCKER.

 

 

O zi buna si: ( read sabia lu RENKO din enderchest ).

Link to comment
Share on other sites

1) Pai daca zici ca in 3 zile ai facut itemele respective, hai sa o luam asa.

 

(Default chunks)

77 iron per chunk
25 redstone ore per chunk / 5 redstone per block / 125 redstone.item per chunk
8 gold ore per chunk
3 diamond.item per chunk
143 coal per chunk
3 lapis ore per chunk / 4-8 lapis.item per / 12-24 lapis.item per chunk

1 chunk = 16 * 16 * 256

 

15 * 9 * 64 = 8640 diamante

8 * 9 * 64 = 4604 emeralde

 

Bag de la mine 6 diamonds per chunk(16 * 16) , asta inseamna 1440 de chunk-uri minate. Punem y intre 5 si 15, asta inseamna 10 nivele unde poti gasi diamond. 1440 x 16 x 16 x 10 = 3 686 400 de blocuri minate ca sa ai atatea diamante. Sa zicem ca ai unbreaking 3 pe tarnacop de diamant, il poti folosi pe aproximativ 6000 blocuri. Impartim 3 686 400 la 6000 si vin cam 614 tarnacoape necesare ca sa spargi atatea blocuri. Un tarnacop costa 3 diamante, deci 614 * 3 = 1843 diamante necesare sa faci tarnacoapele.

Sa zicem ca le repari si ca mai cumperi si de la alti playeri, sunt curios sa vad cum faci si celelalte iteme in 3 zile :))

 

2) Nu am zis ca nu ai folosit potiuni, mai citeste o data ce am scris in acel post.

 

3) Daca zici ca ai un lag mare ca joci din strainatate, poti sa ai 1k fps si 8k dpi la mouse, dar nu poti aproxima pozitia acelui player peste 0.5s; 1s, tinand cont ca playerul respectiv are un ping de 50 , si tu +100 pentru ca el primeste datele calculate in acel tick rate mai repede decat tine, iar tu le trimiti mai tarziu. Dar tu poti sa dai in 3 playeri de parca ai avea 0 ping =))

 

4) De unde stii tu ce se vorbeste pe chatul adminilor?

 

5) Daca iteme respective nu apartin din gm, iti dau unban daca le faci in 3 zile.

 

6) Normal ca nu folosesc contu meu ca sa prind codati, trebuie sa fii cretin ca sa folosesti cod de fata cu un owner :))

 

7) Itemele respective au fost luate nelegitim, asa ca am dreptul sa ii dau inapoi ce era al lui.

 

8) De ce sa iti ascult parerea din moment ce ai folosit cod? Timpul meu e prea pretios sa il pierd cu tine.

 

9) Injurati ca la usa cortului, frumos mod de a exprima inteligenta.

 

10) Ca owner e datoria mea sa rezolv bugurile de pe server, dar nu sunt obligat sa rezolv bugu la un plugin care nu imi apartine? Eu doar raportez acel bug si astept sa scoata un fix pentru el.

 

11) NC+ de pe server a fost facut pentru coduri clasice(Fly, speed, fast break, fast place, etc), nu pentru kill aura si alte coduri complexe. Un detector de kill aura a fost scos recent pe spigot, dar nu dau 20$ pe asa ceva cand pot sa imi prind singur codatii + ca la un tick delay de la server, pluginu va deduce ca playerul respectiv are kill aura(lame ban).

 

12) Invata sa joci fara coduri si fara bug abuse. Ultimul post pe aceasta tema, nu imi mai pierd timpu cu voi.

Edited by MosLaDatorie
Link to comment
Share on other sites

Aici are dreptate Mos, si iti multumesc ca ai intrat pe contu meu pt ai prinde pe cei 2 codati.

Sa ne bei pula si mie si lu RENKO, pisam-as pe creieru' tau de ungur jegos.

Link to comment
Share on other sites

Nickname:bacca_obama
Motivul:InjuriLaAdresaMosLaDatorie
Descrierea situatie:Eram la pvp, m-am batut cu david si am facut pvp log recunosc, el incepea sa ma ameninte cu "Iti fac reclamatie pe forum" si chestii de astea, si la un moment dat l-am injurat pe Mos, nu stiu ce ma apucat.Si am luat ban.
Administratorul ce te-a banat:MosLaDatorie
Screnshots/Dovezi:Nu este nevoie.
IP-ul tau:Nu sunt banat pe Ip.
Altle precizari:Mos imi pare foarte rau pentru ca te-am jignit si as vrea tare mult sa imi dai unban, nu se va mai repeta niciodata ce am facut atunci, si nu vei mai vedea un limbaj de la mine pe serverul tau.Multumesc pentru timpul acordat!

Link to comment
Share on other sites

Nickname:bacca_obama

Motivul:InjuriLaAdresaMosLaDatorie

Descrierea situatie:Eram la pvp, m-am batut cu david si am facut pvp log recunosc, el incepea sa ma ameninte cu "Iti fac reclamatie pe forum" si chestii de astea, si la un moment dat l-am injurat pe Mos, nu stiu ce ma apucat.Si am luat ban.

Administratorul ce te-a banat:MosLaDatorie

Screnshots/Dovezi:Nu este nevoie.

IP-ul tau:Nu sunt banat pe Ip.

Altle precizari:Mos imi pare foarte rau pentru ca te-am jignit si as vrea tare mult sa imi dai unban, nu se va mai repeta niciodata ce am facut atunci, si nu vei mai vedea un limbaj de la mine pe serverul tau.Multumesc pentru timpul acordat!

 

 

 

Ti-am dat unban, vezi ce faci.

Link to comment
Share on other sites

O mica problema ar mai fii mos, acuma am vrut sa intru pe are la care zice ca tot am ban Reason:InjuriiLaAdresaMosLaDatorie

Edited by South Bacca71
Link to comment
Share on other sites

Nickname: JohnTheBear
Motivul: Motivul banului este "Ai injurat stafful si serverul"

Descrierea situatie: Fratele meu a intrat pe contul meu si a inceput sa injure serverul
Administratorul ce te-a banat: Nu stiu cine
Screnshots/Dovezi:Nu am
IP-ul tau: Nu este nevoie
Altle precizari: Imi pare rau pentru ce s-a intamplat.Nu se va mai repeta

Edited by KenzoTheBear123
Link to comment
Share on other sites

Nickname:TheDarkSky360
Motivul:Lipsa de respect, + limbaj urat + Lipsa de respect pt un grad superior!
Descrierea situatie:Eram nervos, si asa ca mi-am descarcat nervii pe Enza :P
Administratorul ce te-a banat:Enza
Screnshots/Dovezi:N-am.
IP-ul tau:15132088
Altle precizari:Sa vedem ce se v-a rezolva.

Link to comment
Share on other sites

@@KenzoTheBear123, Banul ramane: [17:30:49] [server thread/INFO]: JohnTheBear issued server command: /g Imi bag pula in serverul vostru de ratati

In regulament scrie clar ca nu raspundem de conturi sparte.

@, Cererea unban se face dupa ce ai luat ban la maxim 1 zi nu dupa 1 luna. Banul ramane.

Edited by AIM Katzuno Valoare
Link to comment
Share on other sites

Nickname:bacca_obama
Motivul:Cheats (Cave finder), cică
Descrierea situatie:Am vrut sa intru pe server sa mai aduc niste informatii despre 1.9, despre versiunea care va venii si cica am luat ban.
Administratorul ce te-a banat:Nu stiu
Screnshots/Dovezi: http://www90.zippyshare.com/v/uy10wsHw/file.html
IP-ul tau:Nu sunt banat pe IP, sper.
Altle precizari:Nu stiu daca cineva mi-a spart contul, am o parola destul de solida, deci nu avea nimeni cum sa o sparga. Astept raspunsul de la un owner.

Link to comment
Share on other sites

@, Banul ramane, iti mai amintesti aceasta reclamatie facuta de tine? http://i.imgur.com/3EjD1Cn.jpg

 

 

EDIT:

 

@, Deoarece e posibil sa se incarce chunk-ul mai greu nu ti-am dat ban pt X-RAY, dar m-am uitat mai atent si se vede clar un cave in aceasta poza. Nu aveai activat X-RAY acolo ci Cave-Finder si iti pot demonstra ca eu am X-RAY fara coordonate.

 

P.S Restul posturilor vor fi sterse pentru a se evita si mai multa reclama.

 

 

EDIT2:

 

@, Poti avea si chiar daca fac parte din acelasi mod, se activeaza pe taste diferite. Aveai si X-RAY probabil, dar nu era activat.

Edited by AIM Katzuno Valoare
Link to comment
Share on other sites

Nickname: Cata0253
Motivul: Acceptare Iteme din creativ.
Descrierea situatie: Aparent aveam ceva iteme care nu sunt permise? Nu stiu de unde, nu stiu de ce dar am dat vina pe Blep ca orice alt player normal.
Administratorul ce te-a banat: Mrs Katzuno
Screnshots/Dovezi: http://i.imgur.com/fzDuYoN.png
IP-ul tau: -
Altle precizari: Daca tot ma fac auzit vreau sa va fac o sugestie: Reparati plugin-ul de request event oh da si in legatura cu ban-ul, inainte sa le "accept", si prin "accept" vreau sa zic ca mi le-a dat aiurea m-am uitat in regulamentul playerilor si nu scria nimic in legatura cu itemele facute de admini. Si am vrut sa va zic ca imi plac painting-urile de la spawn si nu fac lag deloc, mai puneti ca sunt faine si sa nu uitati de sign-ul ala, sa ii schimbati text-ul... inteleg ca limba ta principala nu e romana dar... macar lasa pe altcineva sa faca sign-ul. Si da, stiu ca trebuie activat windows-ul dar nu va faceti griji, o sa il activez cand mi se duce lenea.

 

Sper sa se faca dreptate!

xoxoxoxo

 

Oh da si am dat cam 10 stack-uri de block-uri de diamant la playeri random pe server si inca ceva iteme pe acolo... sper sa le gasiti... :(.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.