Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Muresan si H-Moto BMW fac un parteneriat excelent


M4Ms
 Share

Recommended Posts

Muresan si H-Moto BMW fac un parteneriat excelent.

  • Supararea echipei maghiare H-Moto ca nu a putut participa la Silverstone in FIM SuperStok 1000cc Cup din cauza accidentarii pilotului cu norma intreaga Alen Gyorfi a fost inlocuita cu bucuria descoperirii parteneriatului de succes cu pilotul roman Robert Muresan care a castigat detasat dubla de Superbike 1000 cc de la Pannonia Ring la bordul motocicletei BMW oferite de echipa maghiara.

Vq1m1Mc.jpg

  • Experienta lui Muresan, in varsta de 20 de ani, dobandita la clasa 125 cc in Moto GP si doar cateva ture de antrenament pe o motocicleta de 1000 cc facute nu in conditii de concurs pe o alta motocicleta nu erau suficiente pentru ca cineva sa creada ca Robi va reusi sa castige ambele curse la clasa 1000 cc Superbike. Muresan reuseste prin prestatia sa castige cele doua etape din Campionatul National de Viteza al Romaniei si ofera echipei maghiare BMW H-Moto prima victorie internationala castigand Cupa oferita celui mai bun pilot in cele doua etape la clasa 1000 cc Superbike, Robert reusind sa invinga detasat pilotii din Polonia, Ungaria, Cehia, Slovacia si Romania..

wiEadvj.jpg

  • Kristian Keleman – Team Manager BMW H-Moto –” Acest rezultat este fantastic pentru toata lumea din echipa si dovedeste ca parteneriatul a fost excelent. Sunt fericit ca mecanicii nostrii s-au adaptat repede provocarii de a lucra cu un rider nou si nu pot multumi indeajuns lui Robert pentru angajamentul sau profesional, ar fi grozav sa lucrez cu el din nou in viitor.”

E5WDiFC.jpg

  • Robert Muresan – ”Cunosteam echipa BMW H-Moto de la FIM SuperStock 1000cc si cand am aflat ca pilotul lor Alen Gyorfi este accidentat si nu se pot deplasa la Silverstone am hotarat sa-i contactez pentru o colaborare in dubla de la Pannonia Ring. Inaintea acestui weekend nu aveam un scop adevarat. A fost primul concurs pentru mine in care am alergat pe o motocicleta de 1000 cc asa ca nu am abordat lucrurile foarte in serios la inceput. Dupa acest weekend perfect cu doua victorii in care am reusit sa inving piloti importanti din arena internationala, am un sentiment bun pentru BMW 1000 RR si multumesc echipei de mecanici care a stiut sa-si faca treaba si datorita careia am obtinut cele doua victorii. Imi este greu sa compar motocicleta pe care am pilotat cu o alta pentru ca este prima motocicleta de 1000 cc pe care am alergat pana acum.

  • Desi obiectivul imediat al H-Moto este perticiparea la sfarsitul lunii august la FIM SuperStock 1000cc in etapa germana, se cauta solutii pentru o colaborare cu Robert Muresan intr-un viitor cat mai apropiat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.