Jump to content

Las Venturas Taxi - Lista Neagră | Black List


Giuliano
 Share

Recommended Posts

lvtaxitopic7.png

 

ro32.png

 

Dacă cineva te atacă / jignește fără motiv sau pleacă cu o mașină când a chemat taxi, îl poti adăuga pe blacklist în acest topic, iar în funcție de gravitatea faptei săvârșite va fi sancționat cu un avertisment sau cu 2 avertismente.

 

Info: În momentul de față,  Vladescu, Noxyz si Naitreaba se ocupă de această secțiune și doar el are dreptul de a răspunde.

 

Regulament Black List:

 

- se vor putea adăuga pe blacklist jucători de minim level 7, indiferent că fac parte dintr-o facțiune sau sunt civili.

 

- adăugarea unui jucător pe blacklist se va face de către membrii de rank 4+ și numai pe baza unei dovezi clare care va fi postată pe forum în topicul cu evidența dovezilor pentru blacklist. (sancțiuni: Faction Warn, Rank Down)
- înlăturarea unui jucător de pe blacklist se va face de către membrii de rank 4+ în cazul în care un jucător a fost adăugat greșit, înlăturarea jucătorilor fără motiv fiind sancționată. (sancțiuni: Faction Warn, Rank Down)
- jucătorii aflați pe blacklist pot fi omorâți constant [excepție la departamente] până când plătesc blacklistul, exceptând în Safe Zone și la activități importante precum evenimente, târguri, joburi legale, licitații etc.
- jucătorii pot fi puși pe blacklist cu 1 sau 2 avertismente în funcție de situație.

-- 1 avertisment: jigniri grave, în exces, care tind spre limbaj vulgar sau luat la mișto membrul sau facțiunea, încurcarea membrului să-și facă datoria, kamikaze, /q on tie.
-- 2 avertismente: limbaj vulgar, DM/DB excesiv, deranj excesiv a membrului când și face datoria sau la activități, fraudarea testelor alaturi de o interdictie in factiune de 3 luni.
- nu se va acorda blacklist la departamente pentru lucruri care se pot sancționa cu wanted.
- se va acorda câte un avertisment pentru fiecare abatere.
- jucătorii cu facțiune aflați pe blacklist au la dispoziție 72 de ore dacă nu au cerere de inactivitate să plătească blacklistul sau vor fi demiși.
- plata blacklistului se face pe website sau direct în joc prin comenzile specifice, fără a acorda respectivii bani unui membru din acea facțiune.
- odată ce plata a fost efectuată jucătorul va fi înlăturat automat de pe blacklist.
- membrii de facțiune care cer sau acceptă bani pentru blacklist în loc să informeze jucătorul să folosească comenzile aferente va fi demis.

- DM-ul se va sancționa doar atunci când există dovezi clare (de preferat video / mai multe poze) care să ateste că jucătorul respectiv a făcut DM.

 

Prețuri:
*pentru 1 Blacklist Warns:
-nivel 7
- 9: 15,000$
-nivel 10
- 15: 30,000$
-nivel 16
+: 60,000$
*pentru 2 BlackList Warns:
-nivel 7
- 9: 30,000$
-nivel 10
- 15: 60,000$
-nivel 16
+: 120,000$

 

MODEL DE POSTARE:

  • Nick:
  • Rank:
  • Nick-ul reclamatului:
  • Level-ul reclamatului:
  • MyStats bar a reclamatului:
  • Descriere:
  • Dovezi:

 

 

English: uk32.png&key=06e53220742647860382af89318

 

 

If someone attacks you, swears you without a reason or go with a car when use /service taxi, you can add him/her on Blacklist in this topic, and depending on the gravity of the act commited, he/she will be punished with a warning or with 2 warnings.

Info: At the moment, Emy and LorenaRx deal with this section and only he has the right to respond.

 

Black List rules:

 

- the blacklist will contain players with a minimum level of 7, no matter if they are faction members or civilians.

- adding a player on the blacklist can be done by rank 4+ members based on proofs that will be posted on the forum in the appropriate topic for the blacklist. (punishments: Faction Warn, Rank Down)
- removing a player from the blacklist can be done by rank 4+ members when the player was wrongly added, removing a player without proper reason will be punished. (punishments: Faction Warn, Rank Down)
- players on the blacklist can be killed constantly [except department members] until they pay the blacklist, excepting Safe Zones and important activities like events, gatherings, legal jobs, auctions, etc.
- players on the blacklist can receive 1 or 2 warnings depending on the situation.
-- 1 warning: light offenses or mocking the member or the faction, disturbing the member when doing his duty, DM/DB with no reason, kamikaze.
-- 2 warnings: vulgar language, excessive DM/DB, excessively disturbing the member when doing his duty or at activities.
- department blacklist will not be given for things that can be punished with wanted.
- players will receive a warning for each offence.
- faction members on the blacklist have 72 hours if they don't have an inactivity request to pay the blacklist or get dismissed.
- paying the blacklist can be done on the website or directly in game with the correct commands, without having to pay a member of that faction.
- once the payment has been made the player will automatically get removed from the blacklist.
- faction members that ask or accept money for the blacklist instead of informing the player to use the correct commands will get dismissed.
The DM will be punished just when there are clearly proofs (especially video or more Screenshots) that prove a member made DM


Prices:

- Level 7-9 (1/2 warnings) - 3.750$
- Level 7-9 (2/2 warnings) - 7.500$

- Level 10-15 (1/2 warnings) - 7.500$
- Level 10-15 (2/2 warnings) - 15.000$

- Level 16+ (1/2 warnings) - 15.000$

 

- Level 16+ (2/2 warnings) - 30.000$

 

 

POSTING MODEL:

 

  • Nick:
  • Rank:
  • Nick of the reported player:
  • Level of the reported player:
  • Mystats bar of the reported player:
  • Description:
  • Proof:

 

 

 

Edited by naitreaba
Actualizare
Link to comment
Share on other sites

  • Nick-ul tau: sBk.
  • Rank-ul pe care il detii: 1
  • Nick-ul celui reclamat: BuntZ98
  • Bara RPG a reclamatului (cea mica): bar-000643937.png
  • Motivul: Pai eu am acceptat comanda de la AbdneuuR si mi-a zis sa-l dus la airport si la linie cand sa trec iese Wissh cu BuntZ98 in fata mea si am intrat in el,dar nu tare si dupa accea a venit dupa mine nu ma lasa deloc in pace ,a intrat in mine, nu ma lasa sa plec.Si imi zicea mie wissh ca are ala bani multi....nu ma intr pe mine bani lui aici e intr'un joc e un simplu jucator.Il am ca martor si pe AbdneuuR.
  • Dovada: (ScreenShot, Video): http://postimg.org/gallery/9zswab2k/

Link to comment
Share on other sites

  • Nick-ul tau: Reyzard
  • Rank-ul pe care il detii: 5
  • Nick-ul celui reclamat: Asu2013X si TeleBombardierul
  • Bara RPG a reclamatului (cea mica): bar-000637582.png si bar-000637112.png
  • Motivul: L-am luat pe TeleBombardieru de la Banca LS si mi-a zis sa il duc la Trucker. Apoi imi zice sa opresc si se urca Asu2013X in taxi. Asu a zis sa il duc pe Vinewood si eu nu am inteles pana la urma unde trebuia sa merg...Asa ca i-am intrebat frumos: "Vinewood sau Trucker?" si ei au inceput sa ma injure. Conform regulamentului le-am dat si /eject.
  • Dovada: (ScreenShot, Video): http://imgur.com/FrRP7W6
  • Alte preciziari: Doresc sa primeasca macar Red List.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick-ul tau: Zipper.
  • Rank-ul pe care il detii: 2
  • Nick-ul celui reclamat: GabYtzzU97
  • Bara RPG a reclamatului (cea mica): bar-000554893.png
  • Motivul: DM
  • Dovada: (ScreenShot, Video): http://postimg.org/gallery/bv34gmkk/

Edited by Ziper
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

@, GabYtzzU97 primeşte Black List. Joaca se plăteşte.

@@ScaRLighT, erai pe teritoriul Southern Pimps. Nu ai ce căuta acolo. Ţi-au spus să pleci, urmează-le sfatul. Nu am de unde să ştiu ce s-a întâmplat sau dacă au tras fără motiv. Data viitoare, incearcă să filmezi cu FRAPS sau orice alt program de acest gen. Roman - nu primeşte nimic.

@@WiSsh, spunându-i n@b, spera să vă împrieteniţi (probabil) şi din lipsă de ocupaţie dădea cu pumnii în tine. Tu prin "n@b" i-ai dat de înţeles că vă trageţi de şireturi şi că poate continua. Data viitoare, fi mai explicit cu el şi spune-i ceva de genul "Încetează" & "Termină sau îţi fac plângere". Aşa sigur îi închideai gura.

Filip - nu primeşte nimic.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Edited by Ra1z0
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.