Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Ben Affleck va fi Batman în continuarea "Man of Steel"


South Vladyyyyy
 Share

Recommended Posts

Ben Affleck va fi Batman în continuarea "Man of Steel"

iLaUx8U.jpg

Ben Affleck devine astfel al 8-lea actor care va îmbrăca costumul super eroului cunoscut drept "Cavalerul Negru".

Filmul initutulat Batman-Superman care îi va aduce față în față pe Ben Affleck și pe britanicul Henry Cavill în rolurile principale, se va lansa în cinematografe pe 17 iulie 2015.

 

IvK7lQe.jpg

Pelicula va fi regizată de Zack Snyder (Man of Steel) iar în distribuție se întorc Amy Adams si Diane Lane.

Lansat în vara acestui an, rebootul francizei Superman - Man of Steel - a făcut până acum încasări de 650 de milioane de dolari,

cu mult sub ultimele 2 filme din franciza The Dark Knight a lui Christopher Nolan.

 

sqAEBsp.jpg

"Ben reprezintă echilibrul perfect pentru Henry Cavill. Affleck are calitățile de a portretiza un erou care este mai bătrân

decât Clark Kent și care poartă cicatricile războaielor prin care a trecut, dar care poate să fie înca șarmant în rolul miliardarului Bruce Wayne" a declarat Snyder.

 

 

ufnV8wF.jpg

Fanii s-au arătat dezamagiți de decizia producătorilor. Intr-un sondaj pe site-ul www.variety.com, 42.000 de fani cred că Ben Affleck este o alegere proastă, în timp ce doar 13.000 cred ca actorul merită acest rol. Printre glumele care au invadat Twitterul dupa anunt: "Îl vrem pe Matt Damon în rolul lui Robin" și "Cred că Affleck a pierdut un pariu cu Clooney" (cei doi actori sunt foarte buni prieteni, George Clooney regretând în numărate rânduri rolul lui Batman din 1997).

Sursa:

ProCinema

 

Părerea personală:

Christian Bale l-a jucat foarte bine pe Bruce Wayne până acum, toți actorii au un personaj care le vine perfect, pentru Christian Bale acesta a fost.

Nu îl vad pe Ben Affleck în postura de Batman și nu cred că sunt singurul.

Păcat că rolul lui Batman din Batman-Superman nu v-a fi continuat de Christian Bale.

 

Voi ce părere aveți?

Edited by South Vladyyyyy
Link to comment
Share on other sites

Am auzit şi eu mai de mult într-o dimineaţă o ştire de filmul acesta. Au văzut că au mai mare succes când combină eroii, exemplu The Avengers şi au mare dreptate, părerea mea că dacă ai avea de ales dintre Iron Man şi The Avengers (cu toţi eroii), ai alege a doua opţiune chiar dacă ambele filme sunt foarte bine realizate. Pe mine nu mă interesează cine o să joace rolul lui Superman sau lui Batman, doar abia aştept să văd filmul, dar am înţeles că o să fie gata de abia peste 2 ani...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.