Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Portofoliu Mater


MXHIGH
 Share

Recommended Posts

mSvS5Ej.jpg

 

 

Salutare tuturor. Am decis sa creez acest topic si sa va arat cateva din lucrarile mele. Momentan sunt la inceput, dar in ultima vreme am mai tras cu ochiul la sfaturile si lucrarilor celorlalti si vor urma lucrari mai bune ca cele ce le voi posta acum. Astept pareri, critici, dar in special sfaturi.

Avatare:

R4UCllx.jpgHGST1yw.jpg

Logo-uri:

JSdJDvm.pngjjyT7vo.png

Semnaturi:

VT26IBC.pngSPYlUYB.jpg38DASv0.pngsi artileria grea : sIOcCXn.jpg

#Sper sa cititi ce am scris la inceput si sa nu va apucati sa postati aiurea. Multumesc.

Edited by Tovarasa BeeTee
logo de prezentare
Link to comment
Share on other sites

Urmează tutoriale şi după aceea vino şi postează. Nu o lua în nume de rău dar creaţiile tale sunt oribile.

 

Pana acum am urmarit ceva tutoriale si voi reveni cu 2-3 creatii. Cat despre ultimul comentariu al tau, unde sunt creatiile tale minunate?

Link to comment
Share on other sites

Eu pot sa comentez deoarece am creatii faine >:'D (nu ma laud)

 

In fine, nu mai pune 20 de effecte pe text, check my portofolio poate te inspiri

 

Si pune acolo un exposure ceva, nu toate minunile, noise si altele.

Edited by S4F Alonso
Link to comment
Share on other sites

u pot sa comentez deoarece am creatii faine >:'D (nu ma laud) In fine, nu mai pune 20 de effecte pe text, check my portofolio poate te inspiri Si pune acolo un exposure ceva, nu toate minunile, noise si altele.
Pai la tine m-am uitat si incerc sa ma inspir de la tine, am vazut niste creatii ... mama mama, bestiale. Am sa-ncep sa lucrez si sa tin cont de ce mi-ai zis. a da, PWM6BWg.png
Link to comment
Share on other sites

Pana acum am urmarit ceva tutoriale si voi reveni cu 2-3 creatii. Cat despre ultimul comentariu al tau, unde sunt creatiile tale minunate?

Încearcă să accepţi şi critici negative.

Din punctul meu de vedere sunt urâte.

 

De ce ai mai dat "new topic" dacă vrei să vezi doar laude?

Link to comment
Share on other sites

De ce ai mai dat "new topic" dacă vrei să vezi doar laude?
Ok ok. Voiam sa zic doar ca nu mi-a placut modul in care ai zis-o, greseala mea. Si gata cu posturile aiurea, nu e topic de discutii. Maine apar creatii.
Link to comment
Share on other sites

Incearca la avatare sa nu mai dai stroke, tot felul de culori tipatoare si bevel la TEXT. Textul e esential, iar pentru inceput sau in general, e bine sa fie cat mai bine integrat in imagine, cat mai simplu. Efecte insesizabile, dar care schimba cu totul perspectiva asupra imaginii, asta e secretul, dupa parerea mea. Incearca sa urmaresti multe tutoriale si teorie, iar dupa pune mult in aplicare, eu nu prea am stat mult la partea de practica pentru ca m-am plictisit, am ramas cu teorie :). Bafta.

Edited by RobertCM
Link to comment
Share on other sites

Eu pot sa comentez deoarece am creatii faine >:'D (nu ma laud)

 

In fine, nu mai pune 20 de effecte pe text, check my portofolio poate te inspiri

 

Si pune acolo un exposure ceva, nu toate minunile, noise si altele.

 

Nu te mai crede atat de grozav ca doar altceva inafara de actions si Mosaic nu sti in Photoshop.

 

Avatare:

 

w9Xb3gD.jpgpE30a87.jpgv1. z7puz7N.jpgv2.

 

LzQT50W.jpg

 

Logo:

 

GNNmplN.png

 

N-o sa comentez la creatii fiindca nici nu stiu ce vor sa insemne ..

 

Photoshop nu e despre adaugarea gradienturilor, filtrelor, contrast, luminosity, si alte porcarii dinalea. Acele efecte doar dau un "retouch" la creatie. Defapt nici nu cred ca ai umblat pe acolo, cred ca doar ai adaugat actions (a da, munca altuia si tu doar o aplici pe un stock redimensionat).

 

Urmareste tutoriale de Beginner care include ustensile interioare si exterioare al Programului (gen c4ds, smudge, dodge,burn, textures, brushes, blablabla).

 

Altfel nu ai cum sa ajungi "grozav" . Mai tin minte acuma 1-2 ani era un baiat pe aici cu niste creatii G-E-N-I-A-L-E. Niciodata nu il vedeai sa posteze o "creatie" cu un stock plin de culori absurde si lipsite de realitate si viata.

 

Asculta ce spun ca eu am experienta in acest domeniu. La inceput am fost cu mult mai praf decat tine (nu spun ca esti praf), dar nu am avansat peste noapte. Daca vrei sa folosesti DOAR actions si alte minoritati care sunt folosite mai mult pentru domeniul "photography" in PS atunci foloseste-le, dar n-o sa ajungi niciunde ;)

Edited by DC Saher
Link to comment
Share on other sites

Ba nu mai pune Overlay si dastea inchise ba :))

 

Lasa acolo un Exposure usor si tine apasat SHIFT cand redimensionezi.

 

Daca dai quote cu logo-ul ala cu ''ia cucu'' ai report.

Link to comment
Share on other sites

Redimensionarea e jalnica, textul la fel. Cand pui un text da click dreapta pe layer si du-te la Blending options --- Drop Shadow si seteaza 1 / 0 / 1

Si incearca sa nu incarci poza cu efecte inutile, limiteaza-te la un box blur.

Bafta! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.