Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

🚖San Fierro Taxi - Anunțuri importante / Important announcements🔔


Aleksandr Lakhonin
 Share

Recommended Posts

Detaliile pentru activitate.

Activitatea se va desfasura intr-o padure, in alt virtualword. Toti participanti vor primi tp de la un admin la locatia unde se desfasoara activitatea. Activitate consta intr-un "War'', adica membrii din Paramedics se vor duela cu membrii din SF Taxi. Cine moare nu mai are voie sa participe. Premiul consta in 500.000$ si raport optional pentru factiunea castigatoare. Daca cumva vor ramane mai multi membrii dintr-o factiune, indiferent daca e Paramedics sau SF Taxi, premiul va fi impartit in mod egal si factiunea respectiva va fi scutita de raport pe saptamana urmatoare. Activitatea este obligatorie, cererile de invoire for fi acceptate doar daca este un caz special.

Organizatorii:

Norocell.

Epsilon

Pikvot

Heruvimus

Admini care vor fi prezent in acel moment.

Link to comment
Share on other sites

Pe data de 18.12.2018, membrul nostru RobertGN va organiza o activitate de timp Last Man Standing in Tranning rom-ul factiuni noastre. Ora activitati este 19:00, activitatea fiind optionala.

Premiul este in valoare de 100.000$

Sper sa veniti cat mai multi ca sa fie mai distractiv!

Link to comment
Share on other sites

Atentie!

In data de 12.01.2019 la ora 13:00 se va organiza o activitate tip targ, pe aeroportul din LS, la activitate o sa se prezinte mai multe factiuni, dar organizarea acestor o sa fie facuta acolo. Scopul activitati este sa ajutam membri din factiuni la raportul de activitate, adica noi taximetristi o sa ne asezam pe o parte a aeroportului si v-om transporta playeri. Ca organizare as vrea sa fie asa :

- Sa fie prezentate toate tipurile de masini de care noi dispunem in acest moment, acestea fiind : Rank 1 : Premier, Tahoma, Cabbie ; Rank 2 : Alpha, Huntley ; Rank 3 : Sultan.

- Vreau sa fie prezent fiecare rank din factiune (1, 2, 3, 4, 5, 6)

Deoarece avem 3 tipuri de taxi la rank 1 si 2 de tipuri de taxi la rank 2 2, vreau sa fie prezenti 3 membri de rank 1, si 2 membri de rank 2.

Am zis ca vreau sa fie prezent fiecare rank din factiune, la targ, asa ca, cei de rank 4, 5 si 6 vor merge cu Sultan.

O sa aleg eu membri care sa vina la activitate, fiecare dintr-un rank binenteles.

Membri alesi sunt : @BeTTo. @Swayn @TeRoRe16 - Rank 1

                               @iVaNov ROYAL @SpikeYDN - Rank 2

                               @Urkelbama ToV - Rank 3

                               @Raul119 - Rank 4

                                @Cruce - rank 5

                                 @RobertGN @NeneaTROLL - Rank 6 (as vrea sa fiti aman2)

 

Acestia sunt membri care vreau sa fie prezenti la targ, cei care nu au fost alesi, nu vreau sa credeti ca nu vreau sa veniti, dar am ales dupa activitate.

Cine nu poate sa ajunga la activitate, dintre cei alesi, ii rog sa imi trimita un PM pe forum cu problema lor (Exemplu : Nu pot sa ajung la activitate pentru ca....), nu lasati asa si nu ziceti nimic, vreau sa fiu anuntat. Tot la fel vreau sa imi trimiteti un PM daca puteti ajunge (Exemplu : Pot fi prezent)

Edited by Norocell
Link to comment
Share on other sites

Azi la ora 19:00 se organizeaza o activitate in factiune, de tip "cele mai amuzante costume", organizator  : Raul_Madalin, premiu :100.000$. Aveti toate detaliile despre activitate in topicul "Sedinte si activitati". Stiu ca o activitate se anunta cu 2 zile in urma dar am uitat sa anunt si aici, dar ma gandesc ca majoritate stit deja despre activitate.

Link to comment
Share on other sites

In decursul zile de astazi, se va organiza o activitate, in tranning-ul factiunii noastre. Activitatea o sa fie de tip duele, organizator : Alessandro. Premiu este de 50.000$, activitatea este una optionala, deci nu este nevoie sa faceti invoirii.

Link to comment
Share on other sites

RO:

Sambata, 13.07.2019 20:00, sedinta OBLIGATORIE, mai multe detalii in topicul ''sedinte si activitati''

ENG:

Saturday, 13.07.2019 20:00, meeting COMPULSORY, more details in ''meetings and activies'' topic.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

 

In 23.08.2019 14:00  adica ASTAZI avem activitate OPTIONALA, premiu fiind 250k. T: DUELE

 

In 24.08.2019 14:15 adica maine, avem activitate OPTIONALA, premiu fiind tot 250k, T: PAR IMPAR

 

In 25.08.2019 ORA 12:30 ADICA DUMINICA AVEM SEDINTA OBLIGATORIE CU TOTI MEMBRII FACTIUNII, CINE NU POATE SA VINA SA PUNA INVOIRE PE FORUM!!

 

AVETI TOATE DETALIILE IN TOPICUL CU SEDINTE SI ACTIVITATI APASATI   AICI

 

 

For ENG version you have here, written by Alin. -subleader

Edited by HaVaNa
Link to comment
Share on other sites

NOI REGULI IN PRIVINTA RAPOARTELOR MAI JOS:

 

Sancțiunile pentru rapoartele de activitate au fost corectate astfel:

  • Rank 1 - Pentru nefinalizarea raportului curent, va primi kick cu 60/60 FP.
  • Rank 2 - Pentru nefinalizarea raportului, va intra la raportul următor in modul de recuperare al raportului neterminat. Dacă nici de această dată nu se recupereaza acel raport, atunci va primi kick din facțiune cu 10/60 FP.
  • Rank 3 sau mai mare - Pentru nefinalizarea raportului, va intra la următorul raport in modul de recuperare al raportului neterminat. Dacă nici de această dată nu se recuperează acel raport, atunci va primi rank down. Dacă nici următorul raport nu este finalizat, având deja în trecut 1 raport nefinalizat, 1 raport in curs de recuperare pe care nu l-a finalizat si cel curent nefinalizat, atunci jucătorul va primi kick din facțiune cu 10/60 FP.

 

The penalties for the activity reports were corrected as follows:

  • Rank 1 - For non-completion of the current report, you will be kicked from the faction with 60/60 FP.
  • Rank 2 -  For non-completion of the current report, it will enter the next report in the recovery mode of the unfinished report. If this unfinished report is not recovered this time, the player will be kicked from the faction with 10/60 FP.
  • Rank 3 or higher - For non-completion of the current report, it will enter the next report in the recovery mode of the unfinished report. If that unfinished report is not recovered this time, then the player will receive rank down. If the following report is not finalized neither, already having in the past 1 unfinished report, 1 recovery report that has not been finalized and the current one not completed, then the player will be kicked from the faction with 10/60 FP

 

Edited by aky9
Link to comment
Share on other sites

Salut, analizand activitatea testerilor din ultimele saptamani, am vazut ca aceasta este una medie spre 0, asadar la aceasta tura de recrutari v-am repartizat cate un candidat unor testeri mai inactivi dar si unora activi.

 

   @florynn fly ai test cu Alin.RENUL   

   @FreeBoom ai test cu Classics  

   @GokuSan ai test cu .Gabriela.  

   @TLG adi17 au test cu IoNuTzKiNG 

  @BatMan RPG1 ai test cu 2.Cosmin1506

  @Esquire ZEW ai test cu GriallTEX_2

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Aici aveti o mica statistica pentru activitatea voastra ca testeri:

 

@GokuSan activitate slaba

@kokosak good activity with english candidates 

@BatMan RPG1 activitate buna 

@TLG adi17 activitate medie

@FreeBoom acitivtate slaba

@florynn fly activitate slaba

@Esquire ZEWactivitate foarte buna

Edited by h a v a n a
Link to comment
Share on other sites

Salut, analizand activitatea testerilor din ultimele saptamani, am vazut ca aceasta este una medie spre 0, asadar la aceasta tura de recrutari v-am repartizat cate un candidat unor testeri mai inactivi dar si unora activi.

 

 esquire 777 ->> Ai de sustinut test cu kidness.

alexr4ever->> Ai de sustinut test cu reedorf.

batman->> Ai de sustinut test cu rijkard.

adi17->> Ai de sustinut test cu andreea_

teox->> Ai de sustinut test cu gaska1.

 

Mult succes tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Dupa cum bine stiti am deschis aplicatiile si de data aceasta nu o sa va repartizez la fiecare tester cate un candidat, exceptand pe @kokosak.

NU folositi sistemul nou de test log pana nu il testez eu.

@kokosak you have to test with [uV]Kim, / please be more lenient with it! ❤️

 

Deoarece nu am repartizat candidatii o sa facem astfel:

 

Am acceptat 19 jucatori cu care trebuie sa dati test log, exceptand pe [uV]Kim care trebuie sa dea test cu @kokosak fiind amandoi straini(nu cunosc limba romana).

 

Avand in vedere ca locurile sunt limitate, doar cei cu punctaj mai mic vor intra in factiune, din acest fapt va rog sa NU le dati invite(r1) candidatilor.

 

TESTERI: Cine are cei mai multi candidati care au trecut testul, o sa fie premiati cu $250,000, asta nu inseamna ca trebuie sa va grabiti sau sa treceti cu vederea anumite greseli pe care le fac la test, probabil o sa va cer dovezile si daca nu ati acordat test log-ul in mod corect o sa fiti sanctionati cu Faction Warn. - Also valid for @kokosak

 

Pentru membrii de rang 1-3 si 4-5 care nu au functia de tester, cine are cele mai multe puncte pe saptamana curenta, o sa fie premiati cu $150,000. Daca ai facut de exemplu: 87puncte si nimeni nu te-a intrecut, ai primit banii.

 

Normal fiind cine are peste 100 de puncte primeste best, insa saptamana asta ''anulam'' regula.

 

 

 

Edited by h a v a n a
Link to comment
Share on other sites

Salut, impreuna cu aky si un admin am realizat ca nu toti membrii factiunii isi dau interesul fata de activitati, si ca nu e corect ca o parte din ei sa participe la toate activitatile si altii deloc.

Drept urmare o sa adaugam regula urmatoare:

 

Aveti la dispozitie sa puneti maxim doua invoiri pe luna la activitatile cu prezenta obligatorie.

Link to comment
Share on other sites

Am modificat cererea de invoire la activitati/sedinte astfel:

Nickname:

Rank:
Dată Ședință / Activitate:
Motivul învoirii:

Numarul de invoiri pe luna curenta(x/2):
Alte precizări:

 

Am adaugat 'Numarul de invoiri pe luna curenta(x/2):' 

Puteti pune maxim doua invoiri la sedintele/activitatile din luna curenta, in caz ca avem 3 sedinte, la una trebuie sa fiti prezenti obligatoriu altfel luati Faction Warn.

 

Link to comment
Share on other sites

Activitate de tip WAR

SF Taxi VS News Reporters

Obligatorie

Ora 15:00

24.04.2020

(Vineri)

 

 

 

 

Salutare. SF Taxi alaturi de  factiunea News Reporters am cazut la un comun acord pentru a organiza o activitate destul de interesanta de tip "  WAR " aceasta avand loc VINERI ( 24/04/2020) la ora 15:00. Activitatea consta intr-un razboi dintre cele 2 factiuni in alt virtual world. Tot ce trebuie sa faceti e sa ii omorati DOAR pe cei din  factiunea inamica ( de exemplu esti din membru din factiunea News Reporters tu trebuie sa ii omori pe cei din factiunea  SF Taxi ). Activitatea este de tip OBLIGATORIE, cine lipseste o sa fie sanctionat conform regulmentului. 

 

Regulament:

-Fara medote de a trisa ( folosire de cheats ) !

-Fara Post-uri / /emergency intre voi pe parcursul activitatii sanctiunea este FW. Daca aveti ceva de clarificat putei face un PM cu liderul si player-ul respectiv.

-Fara Heal / droguri.

-Daca ati murit sunteti eliminati.

-Respectati regulamentul server-ului / al factiunii.

-Fara jigniri / suferiri / limbaj trivial / acuzatii. Sanctiunile pot varia  intre Faction Warn si demitere.

-Cine nu asculta de r6+ o sa fie sanctionat DIRECT cu Faction Warn pentru neaascultare rank superior.

-Cine lipseste fara invoire FW.

-Omorarea coechipierilor din factiune o sa fie sanctionata cu  FW.

 

 

Multumiri speciale membrilor factiunii: News Reporters(Ailime)

 

Multumim si adminilor supraveghetorilori.

Link to comment
Share on other sites

Saluut, as dori sa schimbam interiorul de la HQ-ul nostru, intr-unul mai mare, o sa va las mai jos 3 interioare si le votati cu react astfel:

 

thumbmnail.jpg.a6aa6fe6e59fb18f898e7bfcedeb3dad.jpg- interior LVPD, e mare si dragut, daca il doriti votati cu: react_like.png.0c61c2fe2044a9699d7decd6a2ca8df2.png

 

 

 thumbmkmnail.jpg.5d699f05abfd7e5592ea05f9a85a3a5e.jpg       - interior LS Atrium, e dragut da nu chiar ca si primul, daca il doriti votati cu:    react_up.png.4cc9e665becaad7d63e64e3cbefc1484.png

 

 

 

thumbnail.jpg.6800a5325f1736e2f7e13adc493f70cf.jpg         -  interior Primarie LS, daca il doriti votati cu: react_thanks.png.5a1e6342d315c11f8e47050d05d3671d.png

 

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Din data de 11.05.2020 SF Taxi are un nou parteneriat cu National Guard, acest pact consta in anumite benificii oferite de ambele factiuni. Aveti redirectionarea catre regulament in topicul: ''Actializari regulament''. 

Link to comment
Share on other sites

NEW UPDATE

Regulament Blacklist

 

se vor putea adăuga pe blacklist jucători de minim level 7, indiferent că fac parte dintr-o facțiune sau sunt civili.
- adăugarea unui jucător pe blacklist se va face de către membrii de rank 4+ și numai pe baza unei dovezi clare care va fi postată pe forum în topicul cu evidența dovezilor pentru blacklist. (sancțiuni: faction warn prima abatere, rank down dacă continuă)
- înlăturarea unui jucător de pe blacklist se va face de către membrii de rank 4+ în cazul în care un jucător a fost adăugat greșit, înlăturarea jucătorilor fără motiv fiind sancționată. (sancțiuni: faction warn prima abatere, rank down dacă continuă)
- jucătorii aflați pe blacklist pot fi omorâți constant [excepție la departamente] până când plătesc blacklistul, exceptând în Safe Zone și la activități importante precum evenimente, târguri, joburi legale, licitații etc.

  • Avertismente blacklist:

-- 1 avertisment: jigniri grave, in exces sau facțiunea, încurcarea membrului să-și facă datoria, DM/DB aiurea, kamikaze, /q on tie.
-- 2 avertismente: limbaj vulgar, DM/DB excesiv, deranj excesiv a membrului când și face datoria sau la activități.
- nu se va acorda blacklist la departamente pentru lucruri care se pot sancționa cu wanted.
- se va acorda câte un avertisment pentru fiecare abatere.

  • Plătirea blacklistului:

- jucătorii cu facțiune aflați pe blacklist au la dispoziție 72 de ore dacă nu au cerere de inactivitate să plătească blacklistul, în caz contrar vor fi sancționați inițial cu Avertisment Verbal, iar dacă plata blacklistului nu e făcută nici în următoarele 24 de ore membrul va fi demis.
- plata blacklistului se face pe website sau direct în joc prin comenzile specifice, fără a acorda respectivii bani unui membru din acea facțiune.
- odată ce plata a fost efectuată jucătorul va fi înlăturat automat de pe blacklist.
- este interzis pentru membrii de facțiune să ceară sau să accepte bani pentru blacklist în loc să informeze jucătorul să folosească comenzile aferente (sancțiune: demitere).

 

Link to comment
Share on other sites

Salut. In urma unei discutii purtate cu liderii factiunilor Ls si LV Taxi, am hotarat de comun acord ca punctele la raportul de activitate sa fie comune celor 3 factiuni de tip taxi, identice cu raportul de la LV Taxi. Multi s-au vazut cu rank mare si s-au lenevit.

 

Rank 1 - 50 puncte

Rank 2 - 60 puncte

Rank 3 - 70 puncte

Rank 4 - 40 puncte

Rank 5 - 30 puncte

Edited by aky9
Link to comment
Share on other sites

  • WRC changed the title to 🚖San Fierro Taxi - Anunțuri importante / Important announcements🔔
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.