Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

F.B.I. - News and Information


 Share

Recommended Posts

04.08.2013

 

RO:

 

21) Folosirea armei sub orice forma in Armory FBI esre strict interzisa, incalcarea acestei reguli se sanctioneaza cu Faction Warn!

 

 

 

EN:

 

21) Using of weapons inside the FBI Armory is strictly forbbiden, any violation of this rule will be punished with an Faction Warn!

Link to comment
Share on other sites

15.09.2013

 

RO:

  • Regulament intern si aplicatii:

22) Cei care sunt in perioada de proba( primele 2 saptamani de la /invite), si incalca grav regulamentul, la primul Faction Warn vor fi dati afara! Prin incalcare grava se intelege incalcarea unei reguli din grila de testare ( Intrebarile puse de testeri ), abuzuri de functie, limbaj licentios, lipsa de profesionalism.

 

23) Cei care incalca aceleasi reguli dintr-o sfera a regulamentului, vor fi demisi. Prin incalcare repetata se intelege: Abuz de comenzi, limbaj, insubordonare, lipsa antrenament fara invoire, lipsa sedinta fara invoire etc. ( Ex. FyDo face abuz de /tazer in data de 15.09.2013, primeste un Faction Warn, in data de 20.09.2013 Face abuz de /heal in HQ-ul unor suspecti. FyDo va fi dat afara cu Faction Punish.)

24) Suspectii cu wanted 6 FARA DREPT DE PREDARE ( robber, runner, complice) nu vor primi wanted suplimentar, indiferent daca acesta scade dupa 30 minute. Sunteti obligati sa-i omorati!

 

RAPORTUL DE ACTIVITATE ESTE OBLIGATORIU PANA LA RANK 4!

 

EN:

  • Internal Rules and applications

22. Those who are on probation (the first 2 weeks from the /invite), and seriously violates rules, at the first Faction Warn will be fired! The serious violations of rules means: rules from the test (questions asked by testers), abuse of their position, licentious language, lack of professionalism!

23. Those who violate the same rules in the sphere of regulation will be dismissed. Through same sphere means: Abuse of commands, bad language, insubordination,training absence whithout permission, meeting absence without permission, etc. (Ex. FyDo abused of / tazer command, on 15/09/2013, gets a Faction Warn. On 20/09/2013 abused of /heal command in the HQ of an suspect. FyDo will be dismissed with Faction Punish.)

24. Suspects without surrendering wright (robber, runner, accomplice) will not receive any more wanted, whether it drops after 30 minutes. You are forced to kill them!

 

 

Activity Report is mandatory till rank 4!

Edited by FyDo
Link to comment
Share on other sites

Regulament privind namecover!

 

Avand in vedere ultmul update ( doar de la level 5 poti avea licenta de arme ), cu namecover on NU AVETI VOIE SA DETINETI ARME!

 

Namecover rules

 

Due to the new update ( only level 5 players can take the weapons license ) Is FORBBIDEN to carry a gun with namecover on!

Link to comment
Share on other sites

!!!!! De acum cine intarzie la antrenament sau nu e in ambele poze e absent, de asemenea si cine are 3 invoiri consecutive indiferent ca a fost prezent si a facut invoire preventiv la una din ele , sau indiferent de motiv o sa fie absent. Daca nu puteti ajunge si aveti deja 2 invoiri imi dati mie, subliderului sau lui weezel pm . Sa nu ziceti ca nu am zis!!!! .


Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

!!! In perioada 8.2.2014 - - 15.2.2014 sper ca m-am facut inteles raportul va fi mai mare cu 10 p ( ex. rank 1 avea de facut 80 p , acum o sa faca 90 ) momentan depinde de voi daca nu va comportati bine saptamana aceasta o sa il maresc cu 20 p , daca totul merge asa cum trebuie raportul ramane cum era inainte.

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

!!! Atentie : am incheiat un parteneriat cu cei de la The Tsar Bratva si ne vom ajuta reciproc intre factiuni in diferite situatii, de asemenea am scris si in regulament ca cine are conflicte cu orice membru din tsar va suporta consecintele.

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Acum ca e regula asta sa puteti lua hydra si la rank 4 , aveti grija cum luati hydra aiurea, pe care va prind ca nu cereti voie , sau nu anuntati cand luati hydra luati Faction warn !

Link to comment
Share on other sites

!! Atentie - De acum raportul o sa fie mereu mai mare cu 10 + ( ex. rank 1 - 90 p , rank 2 - 80 p , etc. ) am dat edit si pe prima pagina la rapoarte de activitate. Fara alte precizari SPOR LA TREABA !

Link to comment
Share on other sites

!!! Atentie , pentru cine nu stia . Regula pentru playerii de lev 1 - 5

 

Dacă suspectul are wanted 2 și nu dorește să se predea atunci își pierde dreptul de predare și nu mai primește alt wanted din partea polițiștilor. Dacă face el DM și primește wanted de la alte persoane asta e problema sa.

Dacă suspectul are wanted 1 și nu dorește să se predea se va acorda încă o unitate de wanted cu motiv runner (dacă fuge cu un vehicul), și nu wanted 6 cum e pentru restul jucătorilor. Deci va avea wanted 2 fără drept de predare.

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Atentie !

Am modificat numarul de invoiri la antrenamente, din cauza numarului foarte mic de membrii prezenti pe care l-am observat in ultimele 2 sapt, asadar trebuia sa va aduc la cunostinta acest lucru. O sa ma faceti sa inventez sanctiuni noi in curand daca o mai tinem mult asa .

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Atentie !

 

  • De acum daca va mai prind ca dati arrest la w3 + si nu e /su dat de voi sau e ng on, aveti Faction warn fara discutii , nu ma intereseaza ca nu ati vazut sau alte chestii .
  • Dacă la jail este un PD/FBI/NG, și vine un suspect de orice wanted, membrul NG are prioritatea de a-l arresta. ( asta pentru aia care faceati punctee la jail)
Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Impreuna cu Erow am hotarat sa facem un war . Prezenta o sa fie obligatorie , asadar daca nu veniti aveti fw , daca chiar nu puteti ajunge faceti o invoire la antrenament.

 

  • Tipul activitatii organizate: War
  • Data, ora si locatia activitatii: 23/03/2014 , 20:00 , BlueBerry - Ferma veche.
  • Detalii despre activitate: 4 fun
  • Alte precizari: Poate va prind ca nu am membrii !
Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Azi la ora 20 o sa facem o razie ( check mandate de perchezitie ) , prezenta e obligatorie , cine nu vine sau intarzie are fw . Invoirile se fac la antrenamente .

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Impreuna cu LVPD o sa facem un war for fun duminica la ora 15.15 , Prezenta obligatorie !


  • Tipul activitatii organizate: War
  • Data, ora si locatia activitatii: 30/03/2014 ora 15:15, locatia #Montogomery
Link to comment
Share on other sites

Impreuna cu School instructors o sa facem un war sambata . Prezenta e obligatorie , cine nu vine e DEMIS CU FP MAXIIM, FARA DREPT DE APEL.

Invoiri oficiale, sau de genul " Sunt plecat in oras " nu mai exista, daca aveti un motiv bun (vital) ,atunci trimiteti-mi un pm, altfel ati face bine sa fiti acolo.

Tipul activitatii organizate:War.

Data, ora si locatia activitatii:05.04.2014, ora 20:00.

Detalii despre activitate:Activitatea se va desfaşura în interiorul satului Las Barrancas, interzis DB fără şofer şi respectând regulamentul serverului.

Alte precizari:War 4 fun

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Bun , dupa cum v-am zis , invoiri la warul de azi nu exista . Cine nu mi-a zis din timp ca are o problema nu il voi invoii, de asemenea daca suntem prea putini nu mai invoiesc pe nimeni , chiar daca mi-ati dat pm sau altele. Sa nu mai faceti invoiri la antrenament.

Link to comment
Share on other sites

De acum aveti voie sa luati si hpv-ri , daca nu aveti rank 5+ trebuie binenteles sa cereti voie , pe care prind ca nu a facut asta il ard cu Faction Warn.

Eu zic sa nu va ingramaditi pe ele ca nus mare lucru. Vedeti ce faceti.

Link to comment
Share on other sites

Atentie!

 

A fost schimbata regula suspectilor afk , acum in loc sa asteptati 5 minute dupa ce ati anuntat pe /d ca e afk , ii puteti da kill dupa 3 minute .

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

!!@ Impreuna cu inferno , am decis sa mai organizam un war 4 fun,joi seara la ora 21.00 . Cine ma asculta si vine il invoiesc sapt asta de la raport , cine nu vine, nu o sa mai aiba ocazia de a isi face raportul deoarece il dau afara cu FP maxiim fara drept de apel.

  • Tipul activitatii organizate: War 4 Fun
  • Data, ora si locatia activitatii: 17.04 (joi) , 21:00 , El Quebrados
  • Detalii despre activitate: Uitati o poza pentru cei prea curiosi care vor sa stie unde se va tine https://imgur.com/a/zBCdV#1
  • Alte precizari: Anuntati cetatenii din El Quebrados sa mearga in vizita la rude din alte localitati in seara aia.
Link to comment
Share on other sites

!!! Am hotarat , ca tot vine vara , sa va pun raport si la cei de rank 4 + . Am luat aceasta hotarare pentru a fi sigur ca o sa fiti activi in continuare. Aveti grija ce faceti, ca se ia rank 3 inapoi foarte usor. Spoor la treaba!

Link to comment
Share on other sites

Sedtinta de azi : 11.05.2014 , nu se va tine . Cei care meritati o sa primiti rank in cursul zilei de azi, spoor la puncte.

Link to comment
Share on other sites

Atentie! Duminica o sa avem un war 4 fun , cine nu vine o sa fie DEMIS.

DETALII :

  • Activitate între: Los Santos Police Department & Federal Bureau of Investigations
  • Dată: 25/05/2014 ( Duminica )
  • Oră: 15:00
  • Locație: Blueberry
  • Alte precizări: War 4 Fun

 

 

 

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.