Jump to content

F.B.I. - News and Information


 Share

Recommended Posts

Atentie ! Impreuna cu al vostru sublider scump, Speeedyzor am decis sa facem urmatoarele modificari la raportul de activitate.

 

Model:

Raport de activitate, numarul 1, intocmit de (rank-ul si nick-ul vostru)

  • Punctaj pentru persoane prinse cu iteme ilegale:
  • Punctaj pentru criminali cu wanted 1-6 omorati:
  • Punctaj pentru iteme confiscate(arme, droguri): SA NU VA PRIND CA LE CONFISCATI DECAT DACA LE FOLOSESTE SAU LE ARE LA VEDERE.
  • Punctaj pentru criminali arestati:
  • Punctaj pentru operatiuni namecover:
  • Playeri level 1-5 ajutati:
  • Punctaj TOTAL:

Mentiuni

Limita punctajelor pana duminica este urmatoarea, daca nu-mi place de activitatea voastra o sa fie si mai mare.

  • Rank 1 - minim 80 puncte.
  • Rank 2 - minim 70 puncte.
  • Rank 3 - minim 60 puncte.
  • Rank 4 - minim 3 interventii war sau 50 puncte.
  • Rank 5 - nu necesita raport de activitate, minim 50 p sau o interventie la war.

*Mentiune: Rapoartele postate sub limita punctajului de mai sus vor fi anulate!

Cei de rank 4 aveti grija ce faceti sapt asta pentru ca poate aveti norocul sa va scot raportu, Pana duminica raportul ramane obligatoriu pana la rank 5.

English.-

Model:


Activity report, numarul 1, prepared by Director Haze.

  • Points for players caught with illegal items:
  • Points for wanted kills (suspects without right):
  • Points for arrested suspects:
  • Point for confiscated items ( weapons, drugs):
  • Points for namecover operations:
  • Help gived to level 1-5 players:
  • TOTAL points:



Limit post reports of activity

  • Rank 1 - minimum 80 points
  • Rank 2 - minimum 70 points
  • Rank 3 - minimum 60 points
  • Rank 4 - minimum 3 war interventions, or 50 points
  • Rank 5 - not require activity report, minimum 1 activity of organisation for intervention at mafia wars or 40 points.

Notice: Reports posted below grade above will be canceled!

 

 

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

  • Atentie !!! Maine, duminica ( 22.06.2014 ), ora 20.00 o sa facem un event protect the V.I.P impreuna cu celelalte departamente .
  • Prezenta e OBLIGATORIE! Cine nu vine are FACTION WARN FARA DISCUTII. Daca intra-adevar aveti un motiv vital care va impiedica sa ajungeti la activitate, trimiteti-mi un PM si daca chiar este ceva serios o sa va invoiesc.

 

@Speeer sa fiti prezenti in numar cat mai mare ca ne SUPARAM. Baftaaa la punctee !

Link to comment
Share on other sites

Atentie!

 

Salutare agenti! Ce faceti? Am cateva lucruri sa va comunic:

  1. Mi-a fost comunicat ca de acum inainte sa acord mai multor incepatori sansa de a ni se alatura in FBI. Acest lucru ii vizeaza pe cei de rank 3+ in special , deoarece vreau de la voi sa vad ca ajutati playerii nou intrati cand acestia va cer ajutorul sau chiar din proprie initiativa, o sa ma interesez daca faceti asta si cei care nu va faceti treaba o sa primiti rank down fara discutii.
  2. Raportul pentru membrii de rank 4 + o sa dispara , sau o sa fie micsorat daca vad ca ajutati playerii de rank-uri mai mici. O sa ii intreb personal pe fiecare in parte, nu o sa a ma iau dupa ce spuneti voi asta in caz ca va gandeati ca ma prostiti. La rank 3+ nu o sa il scot de tot dar de asemenea il voi micsora daca indepliniti conditia impusa mai sus.
  3. Sedinta: am decis ca sedintele sa fie seara la ora 21:00 deoarece multi membrii mi s-au plans de faptul ca este vara si sunt deja plecati la ora aceea. De asemenea sedintele vor fi din 2 in 2 saptamani pe timpul vacantei de vara.
  4. Antrenametul: antrenamentul o sa fie la 20:00 , de asemenea poate si acesta tot la 2 saptamani. Sa dea naiba sa nu fiti acolo ca va pun 2x antrenamente pe saptamana cu o singura invoire.

Sper sa nu ma suparati, ca am de gand sa fac multe alte schimbari pe care o le considerati chiar foarte placute, dar daca ne batem joc o sa-mi bat si eu. Cam atat sper sa indepliniti.

Link to comment
Share on other sites

Salutare agenti, Ieri a fost adaugata o regula conform careia nici un membru nu are voie sa faca o inactivitate mai mare de doua saptamani. Aveti grija astia care va stiti cu inactivitati multe. (aici se includ si inactivitatile sectionate )

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

! A fost bagata o regula noua, conform careia acum FBI poate sa dea arrest la orice w3 + fara sa mai intrebe de vreun membrum NG.

Nu stiu inca cat timp o sa fie valabila regula aceasta asa ca nu o sa dau edit la regulament. Aveti grija ce faceti .

Link to comment
Share on other sites

!!! Regula cu suspectii de wanted 3+ a cazut. Acum o sa va duceti pe wanted 3+ doar daca va cere asta un ng pe /d si nici atunci toata factiunea, ci daor cati membrii o sa va solicite Liderul/Subliderul.Asta in caz ca cei din ng nu se descurca cu curatarea listei de wanted 3+.Am primit indicatii ca lista de wanted este mult prea plina, de aceea vin in intampinare cu aceasta noua regula. Cine se face ca nu aude si nu se duce sa ii ajute pe cei din ng are Faction Warn, de asemenea si cine se duce pe w3+ dupa ce s-a strans numarul respectiv de membrii pentru organizarea de arestare w3+ tot fw primeste. Aceastea fiind spuse, sper sa nu fiu nevoit sa va maresc raportul.

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Salutareeee ajenti. Ce faceti? Maine la ora 20:00 o sa facem un event protect the V.I.P. la care sunt chemate toate departamentele. Locatia este Caligula's .

Am zis ca prezenta sa nu fie obligatorie, dar daca nu sunt multumit de cati membri sunteti on la ora respectiva o sa se reflecte in numarul de puncte pe care il veti avea de facut. Acestea fiind spuse, v-am lasat.

Link to comment
Share on other sites

!! Am luat decizia ca antrenamentele si sedintele sa nu mai fie o data la doua saptamani, acum sunt o data pe saptamana. Asadar in aceasta saptamana o sa fie si sedinta si antrenament. Numarul maxim de invoiri consecutive pentru ambele este de 3 .

Link to comment
Share on other sites

Salutare agenti, tin sa va anunt ca duminica aceasta la ora 20:00 o sa facem un war 4 fun cu School instructors. Prezenta este Obligatorie, cine nu vine primeste uninvite, punct. Sper sa va strangeti in numar cat mai mare poate n-am membri ca ne suparam . V-am lasat spoor!

Link to comment
Share on other sites

Au fost modificate cateva dintre reguli, prin urmare:

  1. Jucatorii cu level 1-4 nu vor putea sa mai primeasca wanted mai mare decat unu (din script). Asadar daca acesta nu vrea sa se predea nu mai dati clear pentru runner il omorati direct .
  2. Toate somațiile se vor da de acum încolo pe nume indiferent de level ( aviz amatorilor ) si cu o pauză între somații de minim 5 secunde.
  3. Anunțarea suspectului pe /d nu mai este necesară însă este necesar să se dea /cuff suspecților.
  4. Folosirea mașinilor personale pentru a merge pe suspectii cu wanted se face de acum de la rank 3 + !
Link to comment
Share on other sites

Salutare agenti, impreuna cu Infernalguess am decis sa facem joia asta un war. Stiti ce zic prezenta obligatorie. Warul o sa fie la ora 20:00, la satul din blueberry . Sper sa veniti toti ca ne suparam.

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Bună seara agenți!

Uitați-vă peste acestl link: http://forum.b-zone.ro/topic/231736-b-departments-olympics/

Vreau ca mâine (18.08.2014) la 14:00 să fiți cât mai mulți ON, în caz că nu sunteți minim 8 ONLINE, o să facem niște modificări la raport și nu cred că o să vă placă.

 

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit sa incep sa va fac un mic cadou si sa scot raportul la cei de rank 4 + . Daca continuam sa facem chestii urate pe care stiti ca nu le suport marim raportul la cei de rank 1-3, ca si asa acum se primeste wanted si pentru cine face materiale asa ca aveti wanted destul. Poate ma mai gandesc si il mai micsorez, am zis POATE!

De acum in colo puteti parca vehiculele in garaj, dar fara a deranja masinile sau locul de spawn al masinilor din hq, in caz contrar se scoate regula stiti cum ? Tzac Pac :> . Haideti incercam asa daca nu imi convine de voi aia e.

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Spre fericirea unora si spre supararea altora, am decis împreună cu Haze să facem niște modificări la raport.

Model:

Raport de activitate, numarul 1, intocmit de (rank-ul si nick-ul vostru)

  • Punctaj pentru persoane prinse cu iteme ilegale:
  • Punctaj pentru criminali cu wanted 1-6 omorati:
  • Punctaj pentru iteme confiscate(arme, droguri):
  • Punctaj pentru criminali arestati:
  • Punctaj pentru operatiuni namecover:
  • Playeri level 1-5 ajutati:
  • Punctaj TOTAL:

Mentiuni:

  • Rank 1 - minim 100 puncte.
  • Rank 2 - minim 90 puncte.
  • Rank 3 - minim 80 puncte.
  • Rank 4 - nu necesita raport de activitate.
  • Rank 5 - nu necesita raport de activitate.

*Mentiune: Rapoartele postate sub limita punctajului de mai sus vor fi anulate!

English.

Model:


Activity report, numarul 1, prepared by Director Haze.

  • Points for players caught with illegal items:
  • Points for wanted kills (suspects without right):
  • Points for arrested suspects:
  • Point for confiscated items ( weapons, drugs):
  • Points for namecover operations:
  • Help gived to level 1-5 players:
  • TOTAL points:

 

Limit post reports of activity

  • Rank 1 - minimum 100 points
  • Rank 2 - minimum 90 points
  • Rank 3 - minimum 80 points
  • Rank 4 - not require activity report.
  • Rank 5 - not require activity report.

Notice: Reports posted below grade above will be canceled!

Link to comment
Share on other sites

Regula cu anuntatul dupa suspecti pe /r a fost stearsa. Legat de raport vedem cum va purtati, acelasi lucru zic si despre rank up .

DE AZI NIMENI NU SE MAI JOACA BARBUT CA IA FACTION WARN .

Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Am zis sa va las sa jucati barbut totusi la rugamintele mai multor membri. Asadar sper sa nu va vad ca va injurati cu altii ca fac urat.

Link to comment
Share on other sites

Duminica ora 20:00 vreau toti membrii on in hq, nu accept scuze. O sa facem un war in satul blueberry noi impreuna cu ng vs restul departamentelor.

Link to comment
Share on other sites

Regula noua:

 

  • Daca un mafiot se afla in incinta hqului, nu aveti voie sa ii confiscati armele. Regula nu se aplica daca mafiotul respectiv va ataca sau are wanted si va ataca.

​EN -

 

New rule:

  • When a gang member is in his hq, you are not allowed to confiscate his weapons. The rule does not apply when the gang member attacking you of he have wanted and is attacking you .
Edited by Haze
Link to comment
Share on other sites

Cateva reguli pe care le-am pus la punct :

Este interzis sa folositi [/call 112] atunci cand cineva va fura masina sau va omoara. Folositi [/su].
Pentru a-i acorda wanted 1 "furt" unui jucator, acesta trebuie sa va fure masina de minim 2 ori. ( Aceasta regula se aplica numai in cazul masinilor departamentelor ) .
Pentru a-i acorda wanted 3 "cop attack" unui jucator, acesta trebuie sa va atace cu pumnii de minim 4 ori sau sa traga cu arma in voi.
In afara de acestea tin sa va anunt ca raportul o sa fie mai mic cu 20 p de acum inainte, cel putin pana cand vreau eu. Daca O LUATI PE ULEI NE SUPARAM>
EN>
- Usage of [/call 112] when someone kills you or steals your car is forbidden. Use [/su].

- A player must steal your car 2 times minimum before you can give him wanted 1 "stealing a vehicle". This rule only applies if you're driving a department car.

- A player must attack you 4 times minimum with his fists or shoot you with a weapon before you can give him wanted 3 "cop attack".

Activity report will be less than 20 points.

Link to comment
Share on other sites

Salutare agenti, am decis sa schimb ora sedintei / antrenamentului pentru ca am observat ca nu prea e asa cum trebuie.

Asadar antrenamentul se va tine la ora 14:00 si sedinta la ora 15:00 DUMINICA. Va reamintesc ca numarul maxim de invoiri este de 3 consecutive. Va urez o seara buna .

Link to comment
Share on other sites

Rapoartele de activitate au suferit mici modificări.

- Am micșorat cu 10 puncte la cei de rank 1-3.

- Am adăugat raport la rank 4.

 

Pentru mai multe informații Click aici.

Edited by sTARJkE
Link to comment
Share on other sites

Prima pagină a acestui topic a fost puțin editată.

 

-Skinul de rank 3 este acum același ca cel de rank 2.

-Skinul care putea fii folosit la rank 3 este acum doar pentu rank 4.

 

ATENȚIE! Cei care aveți skinuri de rank superior va trebuii să le schimbați!

Link to comment
Share on other sites

Astazi, (21.10.2014) am stabilit un tratat cu factiunea School Instructor.



-Noi vom oferi accept lawyer cu pretul minim, iar in schimb primim liciente gratis CU test la cei cu level sub 50.


-Îi vom ajuta la evenimente in factiune și păstrăm liniștea la HQ lor.



ATENTIE! Dacă un membru School Instructor vă cere ajutorul nu îl ignorați, mergeți la el și vedeți ce probleme are!



Link to comment
Share on other sites

Daca cineva da /q si primeste wanted/jail puteti pune poza la raport! Pozele se pun la kills!


If someone does /q and gets wanted/jail you can put the ss in your activity report! Put ss at kills!



Exemplu: http://i.imgur.com/neB4avD.jpg


Edited by sTARJkE
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.