Jump to content

San Fierro Taxi - Anunţuri importante / Important announcements

ALexu
 Share

Recommended Posts

A fost adaugata o noua revgula pentru a nu mai exista nelamuriri! 

# Aveti voie sa transportati jucatori cu wanted care au sau nu drept de predare.

- Daca vine un membru PD si incerca sa il aresteze trebuie sa ii dati /eject clientului imediat.

- In cazul in care nu ii dati /eject si il ajutati sa fuga de PD o sa primiti Faction Warn

- Masinile SF Taxi sunt pentru a va termina raportul, sub nici o forma nu le puteti folosi la activitati ilegale!

Edited by eB Alin

Salut, 

Am adaugat o noua regula propusa de @eB Andrei.

Colorile in care membrii factiunii SF Taxi isi pot vopsi masina sunt; 

Galben - culoarea in care masinile sunt colorate default.

Alb - puteti vopsi masina in aceasta culoare oricand doriti.

Culoarea saptamanii - aceasta culoare poate fi folosita in mod optional oricand va doriti. Cu conditia de a respecta culoarea impusa pentru saptamana respectiva. Aceasta este setata de catre cel care a avut best raport in saptamana anterioara.

Cei care nu respecta regulamentul si isi vopsesc masinile in altae culori decat Galben, Alb si culoarea din respectiva saptamana vor fi sanctionati cu Faction Warn

In saptamana 22/04/2019-28/04/2019 aveti voie sa folositi culorile urmatoare: Galben, Alb si Roz. Culoarea Roz a fost aleasa de catre .Andrei., acesta a venit cu propunerea. In saptamanile viitoare cel ce va avea best raport o sa poata alege culoarea. 

B-Zone Community

Pastele este aproapeee! 

Dacă tot e Paște și lumea e în vacanță o să vă oferim și noi puțină vacanță de la raport. Așadar în săptămâna 22 Aprilie - 28 Aprilie rapoartele de activitate de la facțiuni for fi opționale iar Warurile de la ganguri vor fi dezactivate.

Astfel toată lumea va avea suficient timp liber pentru a putea să facă cu ușurință Questul special.

9uMzZJ9.png

Salutare dragii mei taximetristi! 

Din cauza faptului ca am avut mai multe probleme cu limbajul, inactivitatea si nelamuririle in ultimele zile am decis sa fac o sedinta la care sa discutam despre toate acestea! Vreau sa va anunt ca o sa accept invoiri doar pe motive clare si serioase. Sa nu vad ,,nu am chef'', ,,Sunt cu prietenii si nu pot'' sau altele! 

Data/ora sedinta - 12/05/2019 20:00. Prezenta OBLIGATOIRE

Puteti face invoiri aici.

Salutare, 

raport_sf.thumb.png.b96983fe46c88f787f3b32623449321f.png

Vreau sa va anunt ca din data de 20/05/2019 raportul vostru de activitate o sa fie putin mai diferit. Modificarea a fost deja facuta si de luni intra in vigoare.

Raport vechi: 

Rank       N/A             N/A         N/A    Points
Taxi Company Manager (6) 0 0 0 8
Shift Supervisor (5) 0 0 0 15
Dispatcher (4) 0 0 0 20
Cabbie (3) 0 0 0 25
Taxi Rookie (2) 0 0 0 30
Trainee (1) 0 0 0 35

Raport nou:

Rank      N/A          N/A            N/A       Points
Taxi Company Manager (6) 0 0 0 13
Shift Supervisor (5) 0 0 0 25
Dispatcher (4) 0 0 0 30
Cabbie (3) 0 0 0 35
Taxi Rookie (2) 0 0 0 40
Trainee (1) 0 0 0 35

Nu vreau sa credeti ca eu fac asta pentru a va pune bete in roate. Sunt constient ca toti aveti treburile voastre. Scoala, job sau orice alta activitate. Trebuie totusi sa intelegeti ca sunteti membrii unei factiuni in care trebuie sa fiti activi si sa participati activ la dezvoltarea acesteia. Am discutat de mai multe ori cu @Kelton si  @O M 3 G A despre activitatea scazuta a unora dintre voi si eu consider ca aceasta este cea mai buna cale de a va impune oarecum sa fiti mai activi. Nu am marit cu mult raportul, sunt 10 comenzi in plus la fiecare rank in parte. Mai putin la rank 1 unde am zis sa fie mai putine deoarece multi dintre cei noi intrati in factiune au nevoie de o perioada pentru acomodare. Sper ca aceasta modificare nu o sa va incurce prea mult, sunt constient ca multi dintre voi veti fi nemultumiti de aceasta marire dar trebuie sa intelegeti ca nu este problema mea ca unii sunt ,,puturosi'' sau au mai multe conturi in factiuni si nu se pot ocupa de toate. Aici eu nu fac referire la toti, ma refer strict la cei care nu pot sa isi indeplineasca raportul din cauza ,,lenei''. Daca sunteti unii care veti probleme si nu puteti face raportul intr-o saptamana sau mai multe din cauza unor probleme REALE si serioase puteti sa va puneti o invoire pe web-site. Va inteleg pe toti cei care imi spuneti ca aveti probleme si niciodata nu am respins o invoire facuta corect si cu niste motive clare.  Sper ca de saptamana viitoare sa fiti putin mai implicati, mai muncitori si mai activi. 

Succes tuturor la raport. 

Edited by eB Alin

Salut, 

M-am gandit sa ne revenim si sa incepem iarasi sa ne organizam activitatile saptamanale. O sa incepem de saptamana ce urmeaza ca in fiecare duminica sa avem sedinta saptamanala cu ajutorul careia sa putem pune la punct toate nelamuririle, problemele si situatiile neplacute de pe timpul saptamanii. 

Treasure Hunt revine sub o noua forma. O sa va oferim mai multe detalii in fiecare seara de activitate. Activitatile vor avea loc sambata seara. 

Hai sa fim activi! ;) :D 

Salut, 

Vineri, 16/08/2019 la ora 20:00 o sa facem o sedinta! Prezenta este obligatorie. Aveti totusi dreptul in cazul unor situatii speciale sa va puneti o cerere de invoire aici!

Desfasurator:

19:55 - Membrii deja incep sa isi faca simtita prezenta in Training Room.

20:00 - Sedinta incepe.

20:30 - Sedinta se sfarseste.

Subiecte de discutat:

1. Raportul de activitate.

2. Misiunile si activitatile saptamanale.

3. Modul de primire si cooperare cu colegii de pe RPG 4.

4. Alegerea si dezbaterea posibilitatii de a avea 2 lideri. 

Salutare, 

Din cauza unor probleme personale am anulat sedinta de aseara. Va rog sa ma scuzati pentru faptul ca nu v-am anuntat mai repede doar ca am fost surprins intr-un accident si am fost nevoit sa ajung la spital si mai apoi la politie. Promit ca astfel de situatii nu se vor mai repeta si viitoarele sedinte o sa decurga normal. 

Salutare, 

Dupa cum bine stiti, astazi a fost finalizata fuziunea si suntem cam multi in factiune. Trebuie sa titi toti ca singurul regulament intern pe care trebuie sa il respectati este cel de pe RPG 2! 

Va rog sa nu mai faceti comenzi pana nu va puneti la punct cu toate noile reguli.

- Va rog sa va schimbati skin-urile.

- Va rog sa invatati cu atentie locatiile.

- Va rog sa aveti grija la regulile modificate. 

- Va rog sa aveti grija la amenzi.

- Va rog sa aveti grija la limbaj. Daca exagerati o sa fiti sanctionati! 

- Va rog sa nu va certati. Nu vreau sa demit pe nimeni dar o sa o fac daca ma obligati!

Pe /f nu aveți voie:
- să scrieți lucruri aiurea;
- să vorbiți aiurea;
- să vă băgați în seamă;
- să vă certați;
- să faceți afaceri sau să întrebați de bunuri personale;

- Va rog sa faceti comenzi toti! Sunt foarte multe si trebuie sa ne ajutam reciproc pentru a le onora pe toate. 

- Nu mai faceti amenintari cu BlackList.

- Nu faceti DeathMatch aiurea! 

- Aveti voie sa purtati orice fel de arma indiferent de ora.

- Aveti voie sa dati /rob oricand.

- Aveti voie sa detineti maxim 50 g drugs. 

Sedinta: 

22/08/2019 ora 20:00 - Sedinta in Training Room.

Deoarece dorim sa stabilim cat mai clar situatia din factiune am decis impunerea unei sedinte. Prezenta este obligatorie si vreau prezenta cat mai mare. 

Puteti pune totusi o invoire AICI daca nu puteti ajunge.

- Aveti grija sa respectati modelul.

- Aveti voie sa faceti o invoire pana inainte de sedinta cu 2 ore! 

Pentru detalii puteti sa cititi anunturile postate de @Kelton.

Edited by eB Alin

Salut, am facut niste modificari la 2 reguli destul de importante. Deoarece eu consider ca cele vechi sunt prea severe am decis sa le fac ceva mai ,,moi''.

5. Nu aveți voie să stați AFK în mașinile facțiunii (cu sau fără /fare). Sanctiune: Avertisment Verbal.
6. Este interzis să puneți sau să folosiți NOS/Hydra pe mașinile facțiunii. Sanctiune: 
Avertisment Verbal.

Succes! 

Salut, 

De astazi nu mai sunteti obligati sa cereti voie pentru a lua un sultan de la alta companie de taxi. Puteti sa il luati si doar sa anuntati ca faceti acest lucru.

Va rog totusi sa cereti de la colegii din alte factiuni sa va spawneze masinile intr-un mod respectuos.

Salutare, 

In saptamana trecuta membrul cu cel mai mare raport a fost [SimpLLe] si acesta a ales ca in aceasta saptamana masinile factiunii sa poata fi vopsite OPTIONAL si in culoarea Albastru

Saptamana faina sa aveti! 

Salutare, 

In saptamana trecuta membrul cu cel mai mare raport a fost [SimpLLe] si acesta a ales ca in aceasta saptamana masinile factiunii sa poata fi vopsite OPTIONAL si in culoarea Rosu

Saptamana faina sa aveti! 

A fost adaugata o regula noua ce sa clarifice orice fel de nelamurire.

Comanda [/cancel taxi] vă permite să anulați o comandă de taxi. Această comandă se folosește atunci când clientul nu mai dorește taxi sau atunci când clientul nu este disponibil (este AFK pentru mai multe secunde). Folosirea abuzivă a acestei comenzi este sancționată (sancțiune: faction warn).

Salutare, taximetristi! Tin sa va anunt ca, regulamentul a suferit o mica modificare. Nu mai sunteti obligati sa anuntati cand luati un vehicul al factiunii. Aceasta regula a fost scoasa, deoarece acum exista multe masini la HQ, nu ca in 2013-2014. Succes si sarbatori fericite!

Salutare, taximetristi.

Au fost adaugate 2 topicuri in factiune, unul numit "Evidenta lunara a testerilor", unde, cel mai activ tester din luna respectiva o sa primeasca suma de 150.000$ si "taximetristul saptamanii", unde, cel mai activ taximetrist din saptamana respectiva va fi recompensat cu suma de 150.000$.

Succes la teste si la puncte!

Salutări, taximetrişti!

Pe data de 29.02.2020, ora 20:00 va avea loc o activitate împreună cu factiunea News Reporters. Activitatea este OBLIGATORIE, însă puteţi face o cerere de învoire pe forum, în caz că nu puteţi ajunge. Cine nu are postata o  învoire la activitate şi nu este participant este considerat absent şi va fi sancţionat cu Faction Warn. Un lucru pe care îl vreau de la voi este să fim cât mai mulţi. Pentru ca activitatea începe la ora 20:00, ar trebui sa ne strangem toţi la 19:55 la HQ SF Taxi.

Activitatea va fi urmatoarea:

Ne vom întâlni într-un loc stabilit de către mine si Quentin. Noi vom veni cu taxiurile grupaţi 2 cate 2 (2 membri într-un taxi), iar apoi un membru din taxi va merge într-un News Van. La fel vor face şi cei din News Reporters.

Cei care se vor ocupa de activitate vor fi: Vladislav şi Quentin.

Salutări, taximetrişti!

În urma unor discuții cu ceilalți lideri din taxi, am decis sa marim raportul, care este:

Rank 1 - 50 de puncte

Rank 2 - 45 de puncte

Rank 3 - 40 de puncte

Rank 4 - 35 de puncte

Rank 5 - 30 de puncte

Rank 6 - 15 puncte.

În următoarea perioadă, o să intervină niște reguli noi, o să fiți anunțați în vederea acestor reguli.

Gânduri bune!

Salutări, taximetrişti!

A fost adăugată o nouă regulă:

# În cazul în care sunteți on duty (aveți /fare) și sunt comenzi disponibile (/servicecalls) sunteți obligați să le acceptați în cazul în care nu aveți client. (sancțiune: Prima abatere - mustrare verbală, apoi Faction Warn). Exemplu: statul aiurea la CNN LS fără client în timp ce e minim o comandă disponibilă pe (/servicecalls).

Aceasta va intra in vigoare de mâine, 14.04.2020, ora 08:00.

Succes.

Salutări, taximetrişti!

Au fost adăugate 2 reguli în cadrul regulamentului facțiunii:

# Atunci când ajungeți cu clientul la destinție și acesta vă cere să-l așteptați, sunteți obligați să-l așteptați doar în cazul în care acesta v-o cere înainte de a coborî din taxi. (sancțiune: Faction Warn).

# Daca primiți crash când aveți client, sunteți obligați să întrebați clientul daca mai are voie de taxi. (sancțiune: Avertisment Verbal prima abatere, Faction Warn a 2-a)

Aceste reguli vor intra în vigoare de azi, 17.04.2020.

Gânduri bune!

Salutări, taximetrişti!

- Sâmbătă, 09.05.2020 ora 20:00 va avea loc o activitate, mai exact o paradă, urmată de un eveniment.

- Prezenţa este obligatorie, drept urmare, cei care vor lipsi fără învoire vor fi sancţionaţi cu avertisment verbal.

- Mi-aş dori să fiţi prezenţi cât mai mulţi. La ora 19:55 ar fi bine să ne strângem cu toţii în faţa HQ-ului.

- Organizatorii acestei activitati sunt: SaMsUnG04, Vladislav şi .JoK3r.

- Aveți voie să vă puneți învoiri până sâmbătă la ora 18:00. 

Succes!

Salutare tuturor!

Săptămana viitoare va avea loc B-Olympics, iar din câte am văzut vreţi să participaţi la aceasta olimpiadă, aşa că am decis să înscriu facţiunea. În caz că nu voi fi on (mai mult ca sigur nu voi fi) când se vor alege jucătorii care vor participa la proba respectivă, Strugurel sau .Mihnea se va ocupa de acest lucru. Dacă nici ei nu sunt activi la acea ora, decideţi de comun acord, fără supărări. Vă urez mult succes!

Salutare tuturor!

A fost schimbată sancţiunea privind blacklistul acordat jucătorilor care jignesc membrii facţiunilor din: "1 avertisment: jigniri ușoare sau luat la mișto membrul sau facțiunea" în "1 avertisment: jigniri grave, în exces, care tind spre limbaj vulgar (atât la adresa membrului cât şi a facţiunii)".

Salutare tuturor!

Regulamentul facţiunii a suferit câteva modificări, transformandu-se într-un regulament comun al tuturor facţiunilor de tip Taxi de pe RPG2. Prin urmare, vă rog să recitiţi regulamentul, iar pentru orice nelămurire mă puteţi contacta pe forum. Succes.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.