Jump to content

Problema placa video


Recommended Posts

Nume: Hulk.xD
Ce problema ai?: Placa video...
O scurta descriere a situatiei: Cand imi pun placa video merge cam 10 minunte si pe urma se stinge monitorul ( No signal ) si cand o scot merge totul bine .. pana acum 3 zile mergea totul perfect ... Posibil sa fie de la placa video ?!
Screenshot:-
Alte precizari: Multumesc! ( Fara placa video nu pot juca GTA San Andreas )...

Edited by The HULK
Link to comment
Share on other sites

Nume: Hulk.xD

Ce problema ai?: Placa video...

O scurta descriere a situatiei: Cand imi pun placa video merge cam 10 minunte si pe urma se stinge monitorul ( No signal ) si cand o scot merge totul bine .. pana acum 3 zile mergea totul perfect ... Posibil sa fie de la placa video ?!

Screenshot:-

Alte precizari: Multumesc! ( Fara placa video nu pot juca GTA San Andreas )...

Probabil placa video se supraincalzeste. Verifica-i temperatura cu porgramul Everest. Temperatura ar trebui sa fie cuprinsa intre 35-42 de grade in idle si de 60-65 in full load.

Link to comment
Share on other sites

 

Verifica mai intai daca se incalzeste, ca nu stiu sigur daca asta e problema. Daca se supra incalzeste poti sa ii aplici o noua pasta termoconductoare si sa cumperi niste fan-uri pentru carcasa. O poti trimite la garantie daca mai este valabila.

Link to comment
Share on other sites

Verifica mai intai daca se incalzeste, ca nu stiu sigur daca asta e problema. Daca se supra incalzeste poti sa ii aplici o noua pasta termoconductoare si sa cumperi niste fan-uri pentru carcasa. O poti trimite la garantie daca mai este valabila.

DAr nu pot sa"i verific temperatura cu programul ala Everest pentru ca daca bag placa iar nu sta mult si se inchide monitorul ....) Acum este bagat la placa de baza :|

Link to comment
Share on other sites

Verifica si rami, nu cred ca este numai de placa video, asa a patit si un coleg de al meu, crede ca este de la monitor... dar era de la rami sa despins din locul loc care stateau fixati, uita-te atent la placa video si vezi daca observi sa nu fie miscat sau atins ceva din ea.

Link to comment
Share on other sites

Nu poate fi numai de la placa video. De curiozitate, cam de cat timp ai placa video?

Pai o am de 4 ani

Uita-te daca iti arata toata memoria ram in dxdiag, in mod normal ar fi de la temperatura, placa e facuta sa se decupleze daca temperatura ei trece de un animit nivel.

La rami totul e ok

Link to comment
Share on other sites

Pai o am de 4 ani

E clara treaba. Placa video se supraincalzeste si se opreste, deasemenea si monitorul. Singura solutie ramane o noua placa video, sau schimbarea pastei termoconductoare.. dar e mai mare bataia de cap si nu e 100% sigur ca va rezolva problema.

Edited by SQ Joshua
Link to comment
Share on other sites

E clara treaba. Placa video se supraincalzeste si se opreste, deasemenea si monitorul. Singura solutie ramane o noua placa video, sau schimbarea pastei termoconductoare.. dar e mai mare bataia de cap si nu e 100% sigur ca va rezolva problema.

:| aaaaaaaa speram sa nu fie asta problma

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.