Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

problema calculator


OJ Tropicos
 Share

Recommended Posts

Nume: tropicos
Ce problema ai?: procesor/hard nu stiu sigur
O scurta descriere a situatiei: am instalat HD Tune pentru a scana hardul si mi-a aparut un punct rosu Damage

cand intru in samp ma joc dar :( cateodata in unele locuri imi merge sacadat :( cand se strang mai multi playeri intr-un loc imi merge greu de tot si nu stiu din ce cauza ! am toate setarile la low

PS: as vrea sa stiu cauza :(

componente pc:

CPU Type DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)

memorie: 2 gb

Placa video : nVIDIA GeForce 9500 GT 3D Accelerator 526 mb pe 32 de biti!

Hardul: 160 gb

Screenshot: http://imgur.com/cLoZefg
Alte precizari: as vrea sa stiu dc in unele locuri in samp imi merge greu de tot!

si daca stiti va rog sa spuneti ce mi-ar trb sa nu imi mai mearga asa de urat! :( multumesc!

Edited by PH TrOpIcOs
Link to comment
Share on other sites

katzuno sampu imi mergea mai de mult normal:| cand m-am reapucat acm 3 luni a inceput sa mearga asa:( mai naspa !

eu daca ar fi sa intru intr-o mafie nu as avea cum sa ma duc la un war pentru ca nu pot nici sa alerg :( mai de mult mergea :| acm nu stiu ce are!

si ramii nu stiu la cat se ridica:( dar nu cred ca e de la rami! i-am scos i-am scuturat de praf ereau reci placutele deci nu e de la placutele de rami!

Link to comment
Share on other sites

katzuno sampu imi mergea mai de mult normal:| cand m-am reapucat acm 3 luni a inceput sa mearga asa:( mai naspa !

eu daca ar fi sa intru intr-o mafie nu as avea cum sa ma duc la un war pentru ca nu pot nici sa alerg :( mai de mult mergea :| acm nu stiu ce are!

si ramii nu stiu la cat se ridica:( dar nu cred ca e de la rami! i-am scos i-am scuturat de praf ereau reci placutele deci nu e de la placutele de rami!

O scanare cu antivirusul ai incercat(recomand Norton, Bitdefender sau ESET NOD32)? Virusii iti pot diminua foarte mult performatele PC-ului.
Link to comment
Share on other sites

O scanare cu antivirusul ai incercat(recomand Norton, Bitdefender sau ESET NOD32)? Virusii iti pot diminua foarte mult performatele PC-ului.

am vreo 3 saptamani de cand mi-am facut windowsu si primu lucru care l-am facut mi-am bagat antiviru,.deoarece mi se stricase totul din calculator! nici un program nu mai mergea sa il instalez si a trebuit sa sterg si C-u si D-u

deci nu cred ca ca e nici asta:(

Link to comment
Share on other sites

am vreo 3 saptamani de cand mi-am facut windowsu si primu lucru care l-am facut mi-am bagat antiviru,.deoarece mi se stricase totul din calculator! nici un program nu mai mergea sa il instalez si a trebuit sa sterg si C-u si D-u

deci nu cred ca ca e nici asta:(

Stii sa atribui prioritate unui anumit proces?
Link to comment
Share on other sites

Apasa CTRL + Shift + ESC, dute la Performance si vezi cat RAM + CPU Usage ai ocupat fara SA:MP deschis (Memory pt RAM) iar dupa asta deschide SA:MP'ul si vezi cat RAM respectiv CPU Usage ai ocupat din nou.

Edited by Vennom
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.