Jump to content

Discutii World of Tanks


Nicolas
 Share

Recommended Posts

Discutii World of Tanks



In acest topic pot discuta jucatorii de World of tanks, dar si cei care au intreabri sau sunt interesati de acest joc. Posturile trebuie sa aibe ca subiect jocul mai sus mentionat.




Link to comment
Share on other sites

Pentru a ne lauda si noi putin, avem primele tancuri de tier 10 din clanul B-zone. Eu si cu TheEmperor am cumparat azi Is-7. Eu mor de nervi in momentul de fata, nu imi iesa nici un meci :)).

Link to comment
Share on other sites

Multumim mult baieti!

Lasa Nicule maine poate ai noroc.Eu abia astept sa fac KV1-S sa imi iau si ultimul tun acela de 17k experienta si rupere:D

Edited by CBN DemonXAleX
Link to comment
Share on other sites

Am o surpriză pentru un cont, cine vrea să își creeze un cont nou, am un VOUCHER la care vă dă așa:

 

  • 500 Gold
  • Cont Premium 7 zile
  • 100.000 Credite

Primul care îmi dă PM îl are.

!ATENȚIE: Doar pentru conturi noi creeate acum, nu și pentru cele deja creeate și crescute.

Edited by EC Trip
Link to comment
Share on other sites

@, Asa este nu da are putere mare de penetrare, dar cand prinzi o bucata de 550 dmg iti vine zambetu pe buze. Plus ca are o rata de ricosare mare si o viteza buna. Din punctul meu de vedere este tancul perfect. Daca nu va place is-7, munciti pentru E-100, asta fac eu acum.

 

Am observat ca faceti niste chestii care nu ar trebuii. Nu cumparati toate componentele de pe tancuri, cumparati doar ce va trebuie. Daca nu stiti ce trebuie cumparat cautati pe google si gasiti acolo exact ce sa cercetati si sa cumparati.

Link to comment
Share on other sites

Asa, haide sa imi bag si eu opinia.

 

 

JagdPz E100 e practic useless, e o casa pe roti, are rate of fire foarte scazut, si sansele sa dai penetrare de la o distanta mare cu acel tun si eventual sa nu ratezi, sunt destul de mici, iar daca ti-a venit un medium gen T-62A, ti-a cam pierit cheful. Fiindca face ture in jurul tau si te-a ars, tu avand armura puternica si inclinata doar in fata si pe langa tun. TD destul de bun poate fi considerat Object 268. Profil mic, tun puternic, armura inclinata.

 

 

Next..

 

E100 acum. Acel tanc este intradevar puternic, insa la fel, pentru tier 10 abilitatea de a trage rapid, este letala, lucru pe care acel tanc clar nu o are. Armura este destul de groasa pe lateral si in fata si foarte bine inclinata, dar daca e sa comparam RoF si viteza lui, cu cea a tancului IS-7, categoric IS-7 iese victorios.

 

 

Next..

 

Am vazut ceva si de Foch155. Foarte bun tanc, imposibil de pentetrat din fata de la distante lungi, low profile, si RoF bun. Insa trebuie sa ai foarte mare grija cum folosesti acele 3 proiectile pe care le ai la o incarcare. Pot fi arma mortala in foarte multe cazuri.

 

Next...

 

IS-7. Este un tanc incredibil din punctul meu de vedere, are un tun puternic de 130mm, RoF bun, speed. Insa uneori armura din fata poate fi foarte usor penetrata. Totusi este un tanc preferat de multa lume pentru low profile.

 

 

Now..

 

Am tot vazut ca mai toti au inceput sa abie tancurile cu auto-reload, americane, T-57. Se incumeta cineva sa faca o mica descriere a acelui tanc? Daca are cineva acel tanc.

 

 

 

 

Btw. Am avut ocazia sa testez majoritatea tancurilor pe serverele de test ale celor de la WarGaming. Stiti ca inainte de a se da drumul unui patch, ai ocazia sa testezi ce tanc vrei tu, de-a lungul timpului asta am facut, si pot face linistit un review despre orice.

Link to comment
Share on other sites

e100 e bun pt ca da damage destul de mare pt un heavy, o sa inebunesti la e75. Eu nu mai pot :))

Daca vrei tanc bun nemtesc fa jagd pz e100

da intre 1000 si 1500 damage

Da un semn daca vrei sa facem un pluton sa vezi cum ii jagd pz-ul

Stiu cum e Jagd pz-ul. Dar tot mai bun mi se pare Is-7. Cum ti-am zis eu ma pun sa fac tier 10 mai la toate :)).

Link to comment
Share on other sites

Salut!Mai am putin si imi i-au si eu KV1-S dar singura chestie ce nu imi place la KV au vizibilitatea destul de redusa, este cam orb :)) dar la blindaj si dmg este zeu :X .

Edited by CBN DemonXAleX
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.