Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Discutii World of Tanks


Nicolas
 Share

Recommended Posts

@,

Nu stiu de ce ziceti asta. In meciuri se descurca excelent, fac per meci intre 3-4 fraguri, in majoritatea meciurilor. Probabil sa aveti dreptate, oricum, voi trece si eu la alte natiuni.

Edited by Dakin
Link to comment
Share on other sites

Inca 10k XP si fac tunu la max pe KV-1S. Nu ma grabesc pe IS, il fac pe asta de elita.

Nu o sa fii prea multumit de tunul cel mare pt ca dureaza 17 secunde sa incarci...si dmg 300 poate 400 daca esti norocos si stii unde sa tragi...

Un meci bun cu un tank nu prea apreciat.. http://i.imgur.com/uukB8I4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata!
Pentru CW avem nevoie de tancuri cu TIER peste VIII.

 

@ Nu stiu ce parere aveti voie, insa eu am mers pe ramura cu IS-7, mi se pare un tanc atragator din punct de vedere al exteriorului si puterea lui este una de invidiat. Fiecar tanc este bun in felul sau. Din moment ce m-am apucat de asta si am TIER VI, voi continua sa ajung la TIER peste VIII sa pot sa ajut clanul. Apropo, cati suntem care avem TIER VIII?

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata!

Pentru CW avem nevoie de tancuri cu TIER peste VIII.

 

@ Nu stiu ce parere aveti voie, insa eu am mers pe ramura cu IS-7, mi se pare un tanc atragator din punct de vedere al exteriorului si puterea lui este una de invidiat. Fiecar tanc este bun in felul sau. Din moment ce m-am apucat de asta si am TIER VI, voi continua sa ajung la TIER peste VIII sa pot sa ajut clanul. Apropo, cati suntem care avem TIER VIII?

 

Daca tu alegi tancurile doar dupa aspect, e rau.

 

 

# Suntem undeva la 6-7 oameni cu tancuri peste tier 8.

Link to comment
Share on other sites

 

 

din punct de vedere al exteriorului si puterea lui este una de invidiat

 

Da. Prefer si exteriorul in anumite cazuri. Spre exemplu SPG-urile nu-mi plac deloc. Mi-e sila sa joc cu ele. Numai cand vad tunul ala si nu este bine blindat, prefer sa joc cu altele decat unul ca el.

 

KV-1S imi place foarte mult, astept sa fac 17,000XP sa cumpar tunul ala mare sa vad cum stam la DMG cu el.

Link to comment
Share on other sites

@,

Eu merg pe Japonia, ce zici?

Nico, asta sper si eu. Acum achizitionez Chi-NU, tier 5 V:

 

La tier mic o sa te chinui putin...pe la tier 8 am vazut ca incep sa aiba tunuri mai mari si blindajul decent...

Link to comment
Share on other sites

 

@,

Eu merg pe Japonia, ce zici?

Nico, asta sper si eu. Acum achizitionez Chi-NU, tier 5 V:

 

La tier mic o sa te chinui putin...pe la tier 8 am vazut ca incep sa aiba tunuri mai mari si blindajul decent...

 

Din ce m-am documentat, tancurile japoneze au cea mai proasta armura posibila. Au armura de carton si nici la capitolul dmg nu stau prea bine, deci momentan nu e recomandat, poate mai tarziu cand se vor mai adauga tancuri in ramura japoneza, poate va fi indicat atunci sa incepeti pe acea ramura.

Link to comment
Share on other sites

La TD-urile USA ce ghiulele ziceti ca este mai bine sa folosesc? Cele cu mai mult penetrare si mai putin damage sau cele cu mai mult dmg si penetrare mica? Astept quote

Cele cu penetrare mai mare sunt mai bune deoarece daca nu dai penetrare nu dai nici DMG.

Link to comment
Share on other sites

Ok multumesc pentru raspuns, eu trageam cu cele cu mai mult dmg. Am sa incerc pe cele cu penetrare mai mare pe KV-1S sa vad diferenta de dmg.

Proiectilele cu penetrare mare si dmg mai mic, se numesc AP (Armour Piercing) si se folosesc in mai toate cazurile. Cele de care spui tu, proiectilele care ar trebui sa dea damage si au penetrare putina, se numesc HE (High Explosive) si se folosesc doar in cazul in care infrunti un tanc de tier mai mare, pe care nu il poti penetra din fata si atunci poti folosi HE, insa succesul nu este garantat. Proiectilele de tip HE sunt folosite doar de artilerii, fiindca aceste proiectile trase din tunurile artileriilor produc un "splash" la impact si sunt foarte utile, fiindca pot avaria mai multe tancuri.

Link to comment
Share on other sites

Proiectilele cu penetrare mare si dmg mai mic, se numesc AP (Armour Piercing) si se folosesc in mai toate cazurile. Cele de care spui tu, proiectilele care ar trebui sa dea damage si au penetrare putina, se numesc HE (High Explosive) si se folosesc doar in cazul in care infrunti un tanc de tier mai mare, pe care nu il poti penetra din fata si atunci poti folosi HE, insa succesul nu este garantat. Proiectilele de tip HE sunt folosite doar de artilerii, fiindca aceste proiectile trase din tunurile artileriilor produc un "splash" la impact si sunt foarte utile, fiindca pot avaria mai multe tancuri.

Am inteles, multumesc frumos pentru explicatie.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!Mi-am luat si eu turela pe kv1 s, senila, un tun si statia radio.... am fost cam puturos saptamanana aceasta... oricum am avut cont premim 3 zile din nou si am recuperat sper ca maine sa imi iau tunul de 17k exp si ultimul motor :D

Link to comment
Share on other sites

Off din pacate a inceput scoala pentru majoritatea dintre noi si munca pentru ceilalti. Maine sper sa imi termin si eu T49 de upgradat mai trebuie sa ii iau un tun de 4500 si motorul si am terminat cu el si trec la Hellcat.

Eu maine ma trezesc la 09:00 si tot nu reusesc sa adorm. :))

Link to comment
Share on other sites

Salut baietii. Nasol cu scoala ca nu prea mai avem timp, dar usor, usor o sa facem xp. Eu acum am o uriasa problema cu banii in joc :)). Imi trebuie 3 milioane sa cumpar Tier 9 Britanic, inca vreo 500k sa iau tier 7 german.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.