Jump to content

World of Tanks - Support


Nicolas
 Share

Recommended Posts

Aici o sa puteti posta toate nelamuririle si intrebarile pe care le aveti cu referire la World Of Tanks.


O sa puteti raspunde cu totii, dar fara a face spam sau a face o discutie pe o anumita intrebare sau subiect.


Daca nu stiti, nu postati aiurea pentru a induce si mai mult in eroare.


Link to comment
Share on other sites

Pai sunt curios de ce nu mi se vede textul in wot ? Poate stie cineva (scuzati daca nu este o intrebare adecvata) dar textul din wot mi se vede asa : http://prntscr.com/2fee5l

@Nicolas Ca nu fac dublu post dau edit deci

Placa este Nividia FX5500 256mb 32 biti

Are Pixel Shader 2.0

Vortex Shader 2.0

OpenGL are de 1.5 + nu stiu sigur!

Cam atat stiu despre ea acum 1 an maxim am cumparato ! Este pe slot AGP

Edited by Ionutz12345
Link to comment
Share on other sites

1. mersi de topic

 

2. Cand dau pe cercetare nu imi cerceteaza nimic.. pur si simplu trebuie sa merg pe tancurile care le am si sa le upgradez pentru ca nu pot cumpara. Why?

3. Eu nu am gasit niciodata tancurile astea K1-vs in shop.. sau cum se numesc.

4. Am aplicat in bz clan si imi spune ca pot aplica pe 06..de ce>?

Edited by AliNNN
Link to comment
Share on other sites

1. mersi de topic

 

2. Cand dau pe cercetare nu imi cerceteaza nimic.. pur si simplu trebuie sa merg pe tancurile care le am si sa le upgradez pentru ca nu pot cumpara. Why?

3. Eu nu am gasit niciodata tancurile astea K1-vs in shop.. sau cum se numesc.

4. Am aplicat in bz clan si imi spune ca pot aplica pe 06..de ce>?

2.Pai ori nu ai destula experianta,ori nu ti-ar cercetat componentele care trebuie pentru a putea cerceta tancul urmator,despre ce ramura/tanc e vorba ? ca sa-ti spun mai exact.

3.Du-te la dezvoltare dupa alege URSS (penultima tara) si gasesti acolo MS-1 (Tier 1),KV-1s e de tier 6 pe aceasta ramura,deci daca vrei sa ajungi la KV-1s trebuie sa-ti cumperi un MS-1.

4.Pai ai aplicat sau n-ai aplicat ca nu inteleg ?

Link to comment
Share on other sites

2.Pai ori nu ai destula experianta,ori nu ti-ar cercetat componentele care trebuie pentru a putea cerceta tancul urmator,despre ce ramura/tanc e vorba ? ca sa-ti spun mai exact.

3.Du-te la dezvoltare dupa alege URSS (penultima tara) si gasesti acolo MS-1 (Tier 1),KV-1s e de tier 6 pe aceasta ramura,deci daca vrei sa ajungi la KV-1s trebuie sa-ti cumperi un MS-1.

4.Pai ai aplicat sau n-ai aplicat ca nu inteleg ?

3. De ce e asa bun KV-1s? toti vorbiti despre el.

4. M-a pus sa trimit un mesaj si am spus ca sun alinn de pe bz, si dupa m-am trezit cu notificare:

Clan actions are blocked until 06.01.2014 02:18.
German01
Application expired.

Clan registered: 24.08.2013

Invitation received: 03.01.2014 16:10

Invitation valid: 04.01.2014 16:10

Link to comment
Share on other sites

 

3. De ce e asa bun KV-1s? toti vorbiti despre el.

4. M-a pus sa trimit un mesaj si am spus ca sun alinn de pe bz, si dupa m-am trezit cu notificare:

Clan actions are blocked until 06.01.2014 02:18.
German01
Application expired.

Clan registered: 24.08.2013

Invitation received: 03.01.2014 16:10

Invitation valid: 04.01.2014 16:10

 

Nu cred ca ai intrat la clanul care trebuia,intra aici: http://worldoftanks.eu/community/clans/500032831-BZONE/

 

KV-1s e bun deaorece are penetrare si DMG foarte bune pentru tier 6,pe langa asta are si un blindaj bunicel.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ai intrat la clanul care trebuia,intra aici: http://worldoftanks.eu/community/clans/500032831-BZONE/

 

KV-1s e bun deaorece are penetrare si DMG foarte bune pentru tier 6,pe langa asta are si un blindaj bunicel.

Imi spune asa: Clan actions are blocked for this player till 06.01.2014 02:18.

Go back

 

Si sunt logat.

Link to comment
Share on other sites

Voi vorbi.

In stanga unor playeri, sau dreapta(depinde de ce echipa) apar niste chestii cu 1,2 etc.. cum fac sa apara si la mine?

Intra la setari si ai acolo in dreapta sus "Setari pentru echipa",selecteaza casuta aia cu "Afiseaza generatia tancului" ca in imaginea asta: http://imgur.com/BLVxuAe ,daca la asta te referi.

 

@,

Ti-am raspuns la discutii.

Edited by NewLife
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca si asta este o nelamurire si care ar trebui postata aici sau nu, dar incerc.

#Nu radeti de mine

Cum fac sa am fum gros ca si acesta la motor cand accelereaza?

Cu toate ca am pus setarile de grafica la max (cu toate ca a mers sacadat) fumul se vedea foarte slab.

 

Edited by Remember Alonso
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca si asta este o nelamurire si care ar trebui postata aici sau nu, dar incerc.

#Nu radeti de mine

Cum fac sa am fum gros ca si acesta la motor cand accelereaza?

Cu toate ca am pus setarile de grafica la max (cu toate ca a mers sacadat) fumul se vedea foarte slab.

 

 

Bifeaza penultima optiune din meniul "Grafica" si anume "Activeaza norii de praf de la senile" ca si aici http://imgur.com/p7rrmkl daca ai jocul in romana iar daca il ai in alta limba o sa-ti scrie altceva,in rest eu zic sa-ti pui setarile pe "Low" deoarece tragi mult mai bine daca ai FPS mai mare.

 

PS:Daca tot nu ti se vede ca in video-ul ala inseamna ca respectivul are ceva moduri pentru asta.

Edited by NewLife
Link to comment
Share on other sites

Cateva chestii minore, care spun eu v-ar interesa.

Sincer chiar imi place de omul asta si am invatat ceva lucruri de la el despre kv1 si kv1 S.

 

http://www.youtube.com/channel/UCtPxogConh0WGzAMyTAnMzA

 

Este canalul lui de youtube si va arata totul despre orice tanc daca aveti nelamuriri si chiar va explica punctele sensibile, pe scurt aveti video si chiar va si demonstreaza printr-o lupta!

 

Multumesc! Si sper ca v-am fost de folos!

Link to comment
Share on other sites

Dacă am un vehicul Elită, cu el fac XP pe care o pot converti în EXP generală. Dar am văzut că, de exemplu, pentru 1,7k XP din vehiculele de Elită pentru convertirea ei în XP generală am nevoie de 62 gold. Deci, dacă am 0 gold, și nici nu voi avea vreodata, vehiculele Elită nu mă ajută cu nimic? Sau cum pot să convertesc XP de la vehiculele Elită in XP generală fără să folosesc gold?

Link to comment
Share on other sites

Dacă am un vehicul Elită, cu el fac XP pe care o pot converti în EXP generală. Dar am văzut că, de exemplu, pentru 1,7k XP din vehiculele de Elită pentru convertirea ei în XP generală am nevoie de 62 gold. Deci, dacă am 0 gold, și nici nu voi avea vreodata, vehiculele Elită nu mă ajută cu nimic? Sau cum pot să convertesc XP de la vehiculele Elită in XP generală fără să folosesc gold?

Imposibil. 25 experienta de la vehicul de elita este achivalentul la 1 gold. Nu te ajuta cu nimic daca ai elita, decat cu silver..

Link to comment
Share on other sites

Dacă am un vehicul Elită, cu el fac XP pe care o pot converti în EXP generală. Dar am văzut că, de exemplu, pentru 1,7k XP din vehiculele de Elită pentru convertirea ei în XP generală am nevoie de 62 gold. Deci, dacă am 0 gold, și nici nu voi avea vreodata, vehiculele Elită nu mă ajută cu nimic? Sau cum pot să convertesc XP de la vehiculele Elită in XP generală fără să folosesc gold?

pe vehiculele de elita deasupra la echipaj apare o casuta advance training parca, o bifezi pe aia si echipajele fac skill mai repede

Link to comment
Share on other sites

De ce Rolly_13 apare cu albastru?

 

shot_001.jpg

Nu numai el poate aparea cu albastru. Cei cu albastru sunt "tradatori"(au tras in coechipieri).

PS: CTRL + TAB ca sa fie chestiile alea mai mici..un sfat doar

Edited by AliNNN
Link to comment
Share on other sites

Nu numai el poate aparea cu albastru. Cei cu albastru sunt "tradatori"(au tras in coechipieri).

PS: CTRL + TAB ca sa fie chestiile alea mai mici..un sfat doar

 

Si daca-l omor primesc kill point sau trec pe - ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.