Jump to content

Recommended Posts

@@RemusRD, orice sugestie este bine venita pentru imbunatatirea serverului. Eu impreuna cu Sherew am incercat incat de cand am deschis serverul sa-l populam prin diferite metode de reclama. Spre exemplu :

- Numele la STEAM schimbat in [Nick + CSGO.B-ZONE.RO].

- Intrat pe servere si faceam reclama.

Astea 2 metode merg, sau mai mergeam pe diferite forum-uri legate de CS / CS:GO si faceam si acolo reclama, dar merge mai greu cu playerii din cauza ca sunt prea multe servere cu acest mod si anume Competitive. Pe cand serverul 1v1 merge bine deoarece sunt vreo 2-3 maxim in Romania in acel gen de mod de joc.

Eu inca incerc sa fac reclama in continuare, dar deja nu-mi mai ofera liceul suficient timp de acest joc, am BAC-ul ...

• Upvote 1

@@RemusRD, orice sugestie este bine venita pentru imbunatatirea serverului. Eu impreuna cu Sherew am incercat incat de cand am deschis serverul sa-l populam prin diferite metode de reclama. Spre exemplu :

- Numele la STEAM schimbat in [Nick + CSGO.B-ZONE.RO].

- Intrat pe servere si faceam reclama.

Astea 2 metode merg, sau mai mergeam pe diferite forum-uri legate de CS / CS:GO si faceam si acolo reclama, dar merge mai greu cu playerii din cauza ca sunt prea multe servere cu acest mod si anume Competitive. Pe cand serverul 1v1 merge bine deoarece sunt vreo 2-3 maxim in Romania in acel gen de mod de joc.

Eu inca incerc sa fac reclama in continuare, dar deja nu-mi mai ofera liceul suficient timp de acest joc, am BAC-ul ...

Iti urez mult succes la bac, inclusiv saptamana viitoare la simulari.

I-am sugerat niste modificari lui Sherew pe care sa le faca la server.

knife mod, !bayonet, !m9, !karambit

@@layzz, există pe server acest plugin încearcă !knife.

Sa se adauge skin-uri pe cutite gen !karambit si un numar de la 1 pana la 9, iar acele numere reprezinta un numar de skin pe cutit ''!karambit 1 si iti da karambit fade !karambit 2 si iti da karambit crimson web si tot asa.Ar fi ceva mai original si mai pe placul tuturor playeri-lor care joaca pe server.

@, nu prea cred ca se poate realiza asa ceva, pana la urma skinurile pe cutite sunt ceva unic si costa o gramada de bani, sigur valve nu ar permite sa se foloseasca gratis pe servere.

Crde-ma, serverele ruse sunt pline de asa ceva ;)

Va propun sa faceți un grup pe steam al serverului unde sa scrieți detaliile lui, updateurile lui, eventurile daca aveți, grupul sa aibă un tag interesant care sa promoveze serverul(poate unii l-ar folosi). Așa jucătorii ar da invite altor jucători in grupul serverului si s-ar aduna o comunitate de csgo. Grupul vechi bzone e "general" si neschimbat de ani.

Edited by BlueR

Macar ca si admin sa poti folosi X-Ray sa vezi cine se uita prin pereti dupa ei.

Tot ca si admin sa poti fi spectator si pe CT si pe T.

Adaugare timer la gag / silence / mute.

Macar ca si admin sa poti folosi X-Ray sa vezi cine se uita prin pereti dupa ei.

Tot ca si admin sa poti fi spectator si pe CT si pe T.

Adaugare timer la gag / silence / mute.

1.Sunt "pro" pentru x-ray deoarece e mult mai usor sa vezi daca un player foloseste sau nu wallhack.

2.Sunt "contra" deciziei de a adauga overwatch pentru admin deoarece nu are sens sa-l folosesti mai ales cand joci pentru ca unii admini ar putea ajuta alti playerii si asta ar aduce sanctiuni mult mai multe.

3.Sunt "pro" pentru decizia de a adauga un timp pentru gag/multe/silence pentru ca asa playerii vor sti cat timp au gag/mute/silence.

@@BlueR, nu am gasit pluginurile de care zici, daca le gasesti tu am sa te rog sa imi dai un link, legat de timpul pentru gag nu este nevoie, gagul ii ramane toata mapa respectiva si aia e... doar daca crezi tu ca s-a cumintit si vrei sa il scoti inainte de sfarsitul hartii este treaba ta, eu in general il tin pana cand se schimba harta.

Faceti neaparat un script pentru a da kick jucatorilor afk pentru ca strica tot balansul jocului.

@, tu daca mai faci posturi pentru +1 o sa iei warn, nu permit genul de posturi la sectiunea mea.

Sherew poti face te rog update la pluginu de !knife sa avem si shadow deggers ? Te rog frumos ,mersi

La capitolul ping este ok serverul(hostul e ok), dar sincer aveti nevoie de niste admini in permanenta on pe sv! Unii copii avand 10-13 ani Troll Rage etc..

La capitolul ping este ok serverul(hostul e ok), dar sincer aveti nevoie de niste admini in permanenta on pe sv! Unii copii avand 10-13 ani Troll Rage etc..

Sunt multi admini,nu toti frecventeaza serverul.Dar am vazut ca in permanenta este un admin pe server pentru a face liniste.Eu incerc sa stau cat mai mult,competitive joc cam o data la doua zile ,ca sa stau pe server.Ramane de vazut ce o sa faca Sherew cu Admini care nu sunt online....

Propun sa se adauge boti cand sunt 0 playeri sa nu stai singur.

As propune sa se faca un server de discord special pentru acest server de CS!

• Thanks 1

adybuz? PRO. cu propunerea ta. ar fii distractiv.