Jump to content

Care este scriitorul tău preferat? / What is your favorite writer?


F4L Oasis9
 Share

Recommended Posts

mtuIuhh.png

 

 

MODEL POSTARE COMENTARIU

 

  • Nickname:
  • Numele scriitorului:
  • Data naşterii scriitorului:
  • Naţionalitatea scriitorul:
  • Motivele pentru care îmi place:
  • Cartea sa pe care o consider cea mai bună:

 

REGULAMENT POSTARE COMENTARIU

 

  • Nemotivarea afinităţii pentru scriitorul postat este interzisă. Scrieţi măcar o propoziţie, cu subiect şi predicat. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.
  • Puteţi posta doar o singură dată. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.

 

 

uk32.png

 

 

● MODEL OF POSTING A COMMENT
Nickname:
Writer's name:
Writer's birth date:
Writer's nationality:
Reasons why I like the actor:
The book that I believe is his best:

● RULES ABOUT COMMENTS

 

  • Not providing reasons for why you like the writer is forbidden. Write at least one full sentence. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.
  • You can only post once. Violation of this rule will result in receiving a verbal warning.

 

Edited by Madalin
Update 26.06.2020 - Logo
Link to comment
Share on other sites

stephen king, john saul, jane austen, charlotte bronte, arthur c. clarke, nancy kress, william gibson, john grisham, ryu murakami, chuck palahniuk si multi altii...motivul: ptr ca m-au ajutat si ma ajuta in continuare sa cresc.

Link to comment
Share on other sites

Scriitor strain:Charles Dickens (am citit multe carti scrise de el si miau placut mult :X )

Scriitor roman: George Toparceanu( imi plac poeziile lui sunt foarte vesele :X ); I.l.Caragiale (de neuitat operele lui, mai ales cele facute pt teatru, pe care majoritatea le-am jucat, cel mai mult mia placut rolul lui Tipatescu din ,,O scrisoare pierduta") George Calinescu (opere foarte bune, mai ales Enigma Otiliei...)

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Care este scriitorul tău preferat? / What is your favorite writer?
  • BIS aka OldNab locked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.